Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Leverkusen - 3. prosince 2020   21:00

Nice
Nice
26' Kamara  • 47' Ndoye
2:3
(1:2)
Leverkusen
Leverkusen
22' Diaby  (Demirbay) • 32' Dragović  (Amiri) • 51' Baumgartlinger  (Amiri)
Nice
Benítez (C) – Kamara (72. Coly), Daniliuc, Bambu, Lotomba – Reine-Adélaïde, Danilo (67. Thuram), N'Soki – Maolida (29. Ndoye), Gouiri (72. Trouillet), Claude-Maurice.
Mariani – Tegoni, Paganessi (vš. ITA)
Allianz Riviera, Nice
Leverkusen
Hrádecký – L. Bender (C) (46. Tapsoba), Dragović, Tah, Wendell – Bellarabi, Baumgartlinger, Demirbay (87. Wirtz), Diaby (68. Gedikli) – Schick (46. Bailey), Amiri (68. Turkmen).
Grill, Lomb – Bailey, Gedikli, Sinkgraven, Tapsoba, Wirtz, Turkmen.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 4:10. Střely mimo: 2:6. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 8:17.
Je konec. Bayer Leverkusen zvítězil na půdě OGC Nice poměrem 3:2 a postupuje tak do jarní fáze Evropské ligy společně se Slavií Praha. O tom, kdo vyhraje skupinu rozhodne poslední vzájemný zápas.
Začátek druhé půle byl velice gólový, jelikož ve 47. minutě srovnal Ndoye, ale v 51. minutě rozhodl o výhře hostů Baumgartlinger. Následně si už zápas německý celek pohlídal.
90+4'
90+3'
Ke konci nastaveného času ještě uviděl žlutou kartu domácí hráč Flavius Daniliuc.
90+2'
Karim Bellarabi se snažil prodrat po pravé straně přes obránce soupeře, ale to se mu nakonec nepovedlo.
90'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.
90'
Po rohu se dostal do zakončení hlavou Edmond Fayçal Tapsoba, ale ten minul bránu soupeře.
90'
Leon Bailey mohl definitivně rozhodnout, ovšem jeho tvrdou ránu k levé tyči vyrazil Walter Benítez!
89'
Nice se opět pokoušelo něco vymyslet z pravé strany, ale ani tentokrát centr nepřinesl nic a skončil v zámezí.
88'
Hosté si chtěli vymodlit pokutový kop, ovšem nakonec je z toho pouze ofsajd.
87'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Florian Wirtz.
86'
Karim Bellarabi byl zfaulován soupeřem a samozřejmě nemá důvod se rychle zvedat z trávníku.
84'
Alexis Trouillet ustál souboj na polovině soupeře, ale následný centr jeho kolegy z pravé strany nic nepřinesl.
83'
Leverkusen sice může zvýšit své vedení a to z rohového kopu, ovšem utkání ani ke konci není příliš atraktivní.
81'
Karim Bellarabi sice poslal centr do vápna z pravé strany, ale ten hráč Nice odkopl do zámezí a následuje rohový kop.
80'
Je před námi už pouze deset minut plus nějaké to nastavení. Nice se sice snaží něco vymyslet, ale Leverkusen je lepším týmem a má zápas pod kontrolou.
78'
Ovšem následně místo centru přišla střela, která ale skončila jen v boční síti.
77'
Wendell se tentokrát provinil faulem a Nice získal volný kop z pravé strany.
76'
Alexis Claude-Maurice se posléze dostal uvnitř šestnáctky ke střele, ale ta byla zblokována.
75'
Domácí obrana získala míč na své kopačky ve středu hrací plochy, ale posléze se Nice nic nepodařilo vymyslet.
74'
Velmi nadějně vypadal útok ze strany hostů, když Kerem Demirbay vyslal po levé straně Baileyho, ale jeho centr se vůbec nepovedl a skončil v zámezí.
72'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hassane Kamara, přichází Racine Coly.
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Alexis Trouillet.
71'
Nepřesný centr na Baileyho končí v zámezí za bránou Nice.
70'
Míč zahrál domácí obránce pouze do zámezí a Leverkusen získal autové vhazování.
69'
Aleksandar Dragović skvěle vybojoval míč ve středu hrací plochy a Bayer může opět něco vymyslet na polovině soupeře.
68'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Cem Turkmen.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Emrehan Gedikli.
67'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Danilo, přichází Khéphren Thuram.
66'
Leon Bailey si sice sběhl za obranu, ale nakonec byl u míče jako první brankář Walter Benítez.
65'
Po velice aktivním začátku druhého poločasu toho momentálně na hrací ploše moc nevidíme.
64'
A nakonec se po centru dostal ke hlavičce Stanley N'Soki, ale jeho zakončení letělo doprostřed, kde byl připraven gólman Lukáš Hrádecký.
63'
Wendell se nedokázal domluvit s brankářem Hrádeckým a Nice tak získal rohový kop z pravé strany.
62'
Do zakončení se sice dostal Moussa Diaby, ale ani on nepřidal další branku Leverkusenu.
61'
Alexis Claude-Maurice vyslal ne úplně marný pokus, ale nakonec vypálil metr vedle levé tyče.
60'
Nadiem Amiri se dostal ke střele z dálky, ale jeho pokus nebyl moc nebezpečný a Benítez si poradil.
59'
Leon Bailey se nedokázal dopředu procpat po pravé straně a následuje odkop od brány Nice.
58'
Nyní už se opět pokračuje v utkání a německé mužstvo drží míč na svých kopačkách.
56'
Jeff Reine-Adélaïde se po souboji se soupeřem chytl za rameno a potřebuje ošetření lékaře.
55'
Balón skončil pouze v zámezí a Bayer tak má k dispozici autové vhazování.
54'
Posléze přišel protiútok Leverkusenu 4 na 2, ale Leon Bailey se zamotal do své kličky a přišel o balón.
53'
OGC Nice se dostalo na hranici šestnáctky soupeře, ale následný centr nic nepřinesl.
51'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Potřetí v tomto utkání jdou hosté do vedení a nyní už tak vede Bayer 3:2! O exekuci volného kopu se postaral Nadiem Amiri, který svým centrem našel na přední tyči JULIANA BAUMGARTLINGERA a ten hlavou skvěle zavěsil za záda Beníteze. Asistence: Nadiem Amiri.
49'
Domácí hráč se tentokrát dopustil faulu na své polovině a Leverkusen získal volný kop z levé strany.
48'
A domácí jsou na koni, ovšem Alexis Claude-Maurice trefil pouze před sebou blokujícího obránce.
47'
Nice právě vstřelilo branku!
Domácí mužstvo vstupuje do druhého poločasu fantasticky a srovnává na 2:2! Jeff Reine-Adélaïde se postaral o exekuci přímého kopu, který ale brankář Lukáš Hrádecký nepochopitelně nedokázal udržet a DAN NDOYE tak zakončoval do zcela prázdné brány.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Edmond Fayçal Tapsoba.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Leon Bailey.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
První poločas je u svého konce a Bayer Leverkusen vede nad OGC Nice poměrem 2:1. Hosté vstoupili do utkání velmi dobře a ve 22. minutě otevřel brankový účet Diaby. O dvě minuty později vstřelil Schick regulérní gól, který mu ale po chybné signalizaci ofsajdu nebyl uznán. A ve 26. minutě Nice srovnalo po krásné střele Kamary. Nakonec ale Leverkusen šel zpět do vedení ve 32. minutě po brance Dragoviče.
45+1'
45+1'
Patrik Schick se snažil dostat ke střele, ale to se mu nakonec nepodařilo.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.
44'
Opět jen nepřesný nákop domácího hráče a Leverkusen bude opět na balónu.
43'
Nakonec sice přiletěl centr, který ale sklepl hostující obránce na brankáře Hrádeckého.
42'
Francouzský celek se snaží něco vymyslet po levé straně.
40'
Moussa Diaby to zkusil zpoza šestnáctky, ale jeho pokus minul domácí svatyni.
39'
Dan Ndoye dostal žlutou kartu za faul na Patrika Schicka.
37'
Momentálně toho na hrací ploše příliš nevidíme, jelikož je u míče stále hostující celek.
34'
Bayer opět hraje v naprosté pohodě a drží míč na své polovině.
33'
Hassane Kamara nyní dostal naloženo od Bellarabiho ve středu hrací plochy.
32'
Hostující celek si bere vedení zpět na svou stranu a je to 2:1! Po centru Nadiema Amiriho z rohového kopu se naprosto osamocený ALEKSANDAR DRAGOVIĆ dostal do zakončení z první, které umístil k levé tyči. Asistence: Karim Bellarabi.
31'
Hostující mužstvo tentokrát získalo rohový kop z pravé strany a má šanci skórovat.
30'
Karim Bellarabi se dostal do velké šance, ale Benítez jej vychytal a navíc se pískal ofsajd, který byl tentokrát posouzen správně.
29'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Myziane Maolida, přichází Dan Ndoye.
27'
Nice vstřelená branka hodně nabudila, ale tentokrát přišlo o míč ve středu hrací plochy.
26'
Leverkusen měl vést 2:0, ovšem nyní domácí srovnávají na 1:1! Po centru ze standardní situace sice obránce hostů odhlavičkoval míč, ovšem z hranice vápna se do něj opřel HASSANE KAMARA, který prostřelil vše co mu stálo v cestě.
25'
Nyní přišel faul ze strany domácího mužstva a Nice má k dispozici volný kop.
24'
Obrovská chyba pomezního, který neuznal branku Patrika Schicka, jenž měl být v ofsajdu, ovšem to ani náhodou! Českému střelci tak byl ukraden krásný gól!
23'
A opět je u balónu hostující mužstvo a snaží se něco vymyslet.
22'
Hosté otevírají brankový účet tohoto utkání! Kerem Demirbay poslal fantastický dloubáček do vápna, na který si sběhl MOUSSA DIABY a z voleje prostřelil Waltera Beníteze. Asistence: Kerem Demirbay.
20'
Hodně nepřesný nákop domácího hráče skončil pouze u brankáře Hrádeckého.
18'
Nice posléze získalo balón na své kopačky a nikam se příliš nežene. Bohužel tak k vidění není příliš atraktivní zápas.
17'
Patrik Schick si skvěle našel místo ve vápně na přízemní centr Bellarabiho, ale následně český útočník přestřelil!
15'
Nepřesný pas na straně hostů končí pouze v zámezí a francouzský celek tak získal autové vhazování.
14'
Bohužel zatím nám toto utkání toho k vidění příliš nenabízí. Leverkusen je samozřejmě lepším týmem, ale zatím nic vážnějšího nevymyslel.
12'
Poprvé se na hrací ploše zažlutilo a kartu uviděl od sudího Marianiho hostující hráč Demirbay.
11'
Patrick Schick bojoval s obráncem Daniliucem o míč, ale nakonec to bylo zbytečné, jelikož se český útočník nachytal v ofsajdové pasti.
10'
Standardní situace hostů ovšem nepřinesla nic nebezpečného, ale hosté jsou i nadále u balónu.
9'
Posléze přišla rána z dálky z nohy Wendella, která sice letěla vedle brány, ale brankář Walter Benítez jí raději vyrazil do zámezí a Bayer tak má rohový kop.
8'
Německé mužstvo zatím je na začátku utkání jasně lepším týmem a získalo rohový kop.
6'
A právě Moussa Diaby musel být následně ošetřován lékaři, ale vypadá to, že bude moct pokračovat v utkání.
5'
Moussa Diaby nabral velkou rychlost po levém křídle a následně ve vápně hledal Patrika Schicka, ale míč chytil brankář Walter Benítez.
4'
A nakonec byla celá akce zakončená střelou, ovšem ta z nohy Alexise Claude-Maurice skončila jen vedle brány.
3'
Jeff Reine-Adélaïde si skvěle poradil ve středu hrací plochy a založil tak útok Nice.
2'
Bayer Leverkusen drží míč ve středu hrací plochy a pomalou kombinací se snaží něco vymyslet.
1'

OGC Nice: Benítez (C) – Kamara, Daniliuc, Bambu, Lotomba – Reine-Adélaïde, Danilo, N'Soki – Maolida, Gouiri, Claude-Maurice.
Náhradníci: Boulhendi, Cardinale – Rony Lopes, Ndoye, Pelmard, Pionnier, Coly, Seghir, Thuram, Trouillet, Wade, Mahou.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender (C), Dragović, Tah, Wendell – Bellarabi, Baumgartlinger, Demirbay, Diaby – Schick, Amiri.
Náhradníci: Grill, Lomb – Bailey, Gedikli, Sinkgraven, Tapsoba, Wirtz, Turkmen.

Rozhodčí: Mariani – Tegoni, Paganessi (vš. ITA).
Bayer Leverkusen

Leverkusen je velký kousíček k postupu do playoff Evropské ligy, když se nachází na 2. pozici s 9 body a skóre 14:6. Bayeru stačí získat pouhý bod ze dvou zápasů nebo dnes prohrát maximálně o tři branky. Německý klub tak je opravdu velmi blízko a už nyní můžeme říct, že postoupí, protože by se muselo stát něco neskutečného. Celkově je forma Leverkusenu vynikající a v lize je na 3. místě s 19 body a se ztrátou tří bodů na Bayern.
OGC Nice

Nice je momentálně až na 3. pozici se 3 body a skóre 6:12 a postup má neskutečně daleko a je takřka nemožné, aby tento francouzský tým dokázal postoupit. V dnešním zápase by totiž musel zvítězit 4:0, 5:1 nebo s pětigólovým náskokem, aby měl lepší vzájemný zápas s Leverkusenem, který by nesměl už získat ani bod a Nice všechny možné. Forma OGC je ale velice špatná, protože má už čtyři prohry v řadě. Naposled prohrálo doma v lize s Dijonem 1:3.
V 5. kole skupiny C se proti sobě utkají týmy OGC Nice a Bayer Leverkusen. Toto utkání bude také velmi sledované českými fanoušky, jelikož se jedná o skupinu, ve které bojuje o postup Slavia Praha. Dnešní mužstva se spolu naposled utkala v říjnu na půdě Leverkusenu, kde padlo neskutečných osm gólů a právě Bayer zvítězil jasně 6:2. Dnes se ale bude hrát v Allianz Riviera v Nice. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Mariani a jeho asistenti Tegoni a Paganessi (vš. ITA). Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.