Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Rangers - 11. března 2021   18:55

Slavia
Slavia
7' Stanciu (Olayinka)
1:1
(1:1)
Rangers
Rangers
36' Helander  (Hagi)
Slavia
O. Kolář – Bah, Kúdela, Zima, Bořil (C) – Holeš – Sima, Stanciu (76. Lingr), Provod, Olayinka (46. Masopust) – Kuchta (71. Oscar).
Vágner, Kovář – Deli, Hromada, Oscar, Višinský, Masopust, Tecl, Lingr.
Haţegan – Marinescu, Gheorghe – Kovács (všichni ROM)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
Rangers
McGregor – Patterson, Goldson (C), Helander, Barišić – Kamara (88. Zungu), S. Davis, Aribo (81. Roofe) – Hagi (63. Arfield), Morelos, Kent.

Z Edenu je to ode mne vše, loučím se s vámi a brzy se zase budu těšit na počtenou.
Utkání je minulostí, už dle statistik je zřejmé, že Pražané dnes byli v součtu lepším týmem. Gól ale vstřelili jediný, když se v 7. minutě prosadil Nico Stanciu. Hosté vyrovnali po nedorazech v obraně Pražanů, po volném přímém kopu se zacílil přesně Filip Helander. Ve druhém poločase měli příležitosti oba celky, jenže Kenta vychytal Kolář a Masopusta zase McGregor, zápas tak skončil nerozhodně 1:1.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 18:15.
90+3'
90+3'
Pražané kombinovali na pravém křídle. Masopust ale nahrál jen do autu, a tak bude moci McGregor vykopávat. Do konce utkání zbývají poslední vteřiny.
90+2'
McGregor musel míč zakopnout jen do autu, jeho rozehrávku totiž velice aktivně napadal Lingr.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Obrovská šance Masopusta! Právě toho našel centrovaný míč z kopačky Provoda, Masopust hlavičkoval tvrdě a přesně, jenže McGregor se blýskl skvělým zákrokem, na zem se dostal včas a pořádně tak nyní svůj celek podržel.
89'
Lingrův přetažený centr vytěsnil brankář McGregor na rohový kop.
88'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Glen Kamara, přichází Bongani Zungu.
88'
Holeš na zadní tyči marně naskakoval na příliš dlouhý centr, navíc během své snahy fauloval.
87'
Arfield se střetl s Masopustem, který skončil na zemi. Sešívaní chtěli penaltu, píská se ale jen roh.
86'
Masopust odcentroval z pravého křídla jen do rukavic brankáře soupeře.
85'
Centr mířil na zadní tyč, kam se tlačil Morelos. Píská se jeho nedovolený zákrok.
84'
Fotbalisté z Glasgow předvedli pohlednou kombinaci před vápnem Slavie. Centr z levého křídla byl sražen na roh.
83'
Oscar se hezky uvolnil a po několika krátkých pasech v šestnáctce soupeře měl nabito Bořil. Jeho rána z první byla zablokována a McGregor tak nemusel zasahovat.
82'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Joe Aribo, přichází Kemar Roofe.
81'
Na zadní tyči naskakovala na balon hned trojice Vršovických, Zima míč sklepával po sebe, jenže tam žádného ze spoluhráčů nalézt nedokázal.
81'
Arfield tahal Bořila za dres. Píská se jeho nepovolený zákrok a uvidíme zkrácený roh sešívaných.
80'
Z centru fotbalisté skotského týmu nic nebezpečného nevymysleli. Záhy přiletěla na Koláře střela z ostrého úhlu, která skončila v jeho rukavicích.
79'
Slávisté chybovali v rozehrávce a kupředu se hnal Kent. Výborně se vrátil Kúdela, jenž následný pas srazil na roh.
78'
Holeš si nezpracoval míč ideálně, následně byl sešívaný středopolař sestřelen Aribem, díky čemuž červenobílí zůstanou u míče.
77'
K odraženému míči se dostal Bah, jenž se pokusil z první vypálit. Rána z jeho kopačky byla hodně nepovedená, míč skončil mimo.
76'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Ondřej Lingr.
76'
Bořil zahnal Provoda. Sešívaní mohou být rádi, že mohou vhazovat po odkopu Pattersona.
75'
Ariba se uvolnil přes Bořila a po zemi odcentroval. Kúdela stál, kde stát měl a míč jednoduše zakopl.
73'
Stanciu našel na pravé straně Baha, který si míč velice hezky zasekl a odcentroval na přední tyč. Míč odvrátil Helander.
72'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Oscar.
71'
K hlavičce se po rohovém kopu prodral Holeš a míč musel kousek před brankovou čárou odkopnout do bezpečí Kamara. Vzrušení bylo ale zbytečné, neboť se píská útočný faul.
70'
Po dlouhé době se kupředu vydali také slávisté. Sima se rozeběhl po levé straně, míč následně přihrál po zemi do vápna. Kuchta se trochu kostrbatě otáčel okolo protihráče a následně nabil na střelu zpoza vápna svému spoluhráči. Následná rána byla ztečována na roh.
69'
Kolář si nejprve musel poradit s nepříjemnou malou domů od Bořila, kterou jen odkopl do bezpečí. Záhy se Kent probíjel do šance po levém křídle, přes Provoda přejít nedokázal.
68'
Barešić poslal hodně nebezpečný balon zhruba na hranici malého vápna. Na tento pas nabíhalo hned několik fotbalistů hostí, žádný z nich balon však mezi tři tyče neusměrnil.
67'
Masopust fauloval Barešiće. Chystá se volný přímý kop hostů na polovině sešívaných.
66'
Slavia ve druhé půli nehraje příliš dobře. Sima se prosmýkl k centru na levém křídle, ale poslal ho jen do zámezí.
65'
Hosté dokázali míč z levého křídla dostat zhruba na penaltu, odkud z první pálil Kent. Ten sice skákavý balon odrazil o zem, paradoxně ale byla střela o to nebezpečnější. Míč už už směřoval pod břevno a Kolář se musel pořádně natáhnout, aby ho vyškrábl mimo.
64'
Pražané si nerozuměli při odkopu na vlastní polovině. Míč získali fotbalisté Rangers, kteří rozvíjejí nebezpečnou akci.
63'
Patterson v poklidu ubránil Simu a míč následně právě o Simu poslal do zámezí.
62'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Ianis Hagi, přichází Scott Arfield.
62'
Morelos se pokoušel přejít přes Zimu. Úspěšný nebyl a Zima balon následně odklidil do autu.
61'
Druhá střela Rangers. Aribo vypálil zpoza šestnáctky, ale bránu Koláře minul o několik metrů.
60'
Sima hezky vyvezl míč na střed, následně přesným přízemním pasem našel na pravém křídle rozeběhnutého Baha, který překvapil všechny a z pozice, jež určitě nebyla ideální, vypálil. Míč skončil vysoko nad.
59'
Bořil zasekl míč a velice hezky se tak vyhnul Pattersonovi, následně se pokusil napodobit Stanciua a míč usměrnit do vzdálenější šibenice. Namísto toho hodně minul.
58'
Pražané působí ve druhém poločase hodně netrpělivým dojmem. Byli jsme svědky dvěma nákopům za obranu soupeře, na které si nikdo nenaběhl.
56'
Zima hasil rozvíjející se rychlou protiakci soupeře na polovině hřiště. Morelose poslal k zemi jasně nepovoleně a je tak dalším fotbalistou, který si dnes zblízka prohlédl žlutou kartu.
56'
Bah se parádně individuálně uvolnil na pravém křídle a záhy nacentroval. Velice zajímavý balon bohužel pro domácí těsně přeletěl všechny fotbalisty v pokutovém území.
55'
Davis ve středu hřiště přišlápl Provoda, který skončil v bolestech na zemi. První jmenovaný navíc dostává žlutou kartu.
53'
Bořil se marně dožadoval odpískání ruky soupeře, o chvíli později poslal míč Simovi jen do ofsajdu.
52'
Kolář to udělal Bořilovi těžké, míč mu totiž poslal jen do souboje s Kamarou, oba fotbalisté balon podskočili a hrát budou hosté.
51'
Morelos po souboji s Bořilem zalehl míč a útok Rangers tak je prozatím u konce. Kolář uvede míč do hry odkopem.
50'
Po autu se právě Sima dostal k centrovanému míči, jeho pas na vzdálenější tyč byl až příliš dlouhý a Masopust už nestihl balon na hrací ploše.
49'
Patterson předběhl Simu a míč jednoduše odpálil na autové vhazování.
48'
Provod sklepl balon Masopustovi na křídlo, který míč už nestihl. McGregor bude vykopávat.
47'
Bah se na pravém křídle pral se dvěma protihráči, hlavní sudí nakonec jeho počínání vyhodnotil jako nedovolený zákrok a píská.
46'
Také Pražané ihned po rozehrávce vyslali dlouhý balon, který ovšem skončil až v rukavicích McGregora.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Peter Olayinka, přichází Lukáš Masopust.
46'
První poločas je minulostí. Slavia se ujala velice rychle vedení díky povedené ráně Nica Stanciua. Sešívaní měli prakticky celých 45 minut více ze hry, jenže neubránili standardní situaci soupeře dost precizně, a tak hosté vyrovnali díky Filipu Helanderovi, jenž tak obstaral jedinou střelu, kterou se zatím fotbalisté z Glasgow prezentovali. Jak zápas dopadne? Zůstaňte s námi, pokračujeme zhruba v 19:58.
45'
45'
Kent vymýšlel individuální akci na levém křídle, ani on úspěšný nebyl, když ztroskotal na stoperech Pražanů.
44'
Rychlá akce sešívaných na jeden dotyk vedla po levé straně, úspěch ale nepřinesla. Goldson míč odkopl do autu.
43'
Záhy se rodil rychlý protiútok fotbalistů z Glasgow, Bah ho dokázal včas zastavit a záhy se píská faul hostů.
42'
Bořil si připravil centr z levého křídla, přetaženým míčem našel Olayinku, jenž vracel balon pod sebe, jenže nikoho v červenobílém nenašel.
41'
Provod opět napálil míč z ostrého úhlu napřímo mezi tři tyče. McGregora ani tento pokus nepřekvapil, míč včas vyboxoval.
40'
Olayinka se tlačil na levém křídle před Goldsona a píská se nedovolený zákrok. Uvidíme volný přímý kop domácích.
39'
Žlutou kartou byl napomenut Stanislav Vlček po protestech, které se týkaly rozhodnutí sudího o autu soupeře.
37'
Rychle odpovědět se pokoušel Stanciu, který kroutil míč od rohového praporku napřímo mezi tři tyče. Pozorný McGregor balon vyboxoval.
36'
Rangers právě vstřelili branku!
Je vyrovnáno! Hosté měli k dispozici volný přímý kop, míč po dvou odrazech skákal k pravé Kolářově tyči, gólman Slavie byl u míče pozdě, a tak mohl Hagi míč předložit na malé vápno zpětným pasem FILIPU HELANDEROVI, jenž balon jednoduše uklidil do prázdné brány.
36'
Stanciu si nachystal další projektil z podobné pozice, ze které už dnes skóroval. Tentokrát jeho rána skončila mimo.
35'
Zima si vůbec nerozuměl s Kolářem, míč už směřoval do prázdné brány, navíc gólmana Slavie atakoval Morelos, Kolář celou situaci vyřešil vskutku mazácky, míč skluzem dostal pod kontrolu, nechal Morelose proběhnout a následně už v poklidu rozehrál.
34'
Stanciu nacentroval na zadní tyč, kde se sice červenobílí prodrali k hlavičce, míč ale poslali jen vysoko nad.
33'
Uvidíme zkrácený roh sešívaných. Stanciu neprošel přes Pattersona, ale byl faulován.
32'
Hráči Glasgow se vydali do rychlého brejku. Hagi prostrkával míč středem hřiště, ale jeho pas vystihl pozorný Bah.
31'
Přetažený míč byl přetažený až příliš, Olayinka balon jen tečoval a záhy sledoval, jak míč utekl do autu.
30'
Provod se pokusil překvapit z ostrého úhlu brankáře McGregora, který byl ale pozorný. Ke své levé tyči skočil včas a míč vytěsnil na roh.
29'
Žlutou kartu dostává Borna Barišić (Rangers FC).
29'
Barišić povalil Kuchtu unikajícího po pravém křídle, uvidíme zajímavou standardní situaci Slavie.
28'
Kolářovi se ani trochu nevyvedla rozehrávka, když našel jen Kamaru. Hosté zkusili rychlou narážečku, na jejímž konci byli však jen stopeři Slavie, kteří odklidili míč do autu.
27'
Zase trocha klidu. Pražané drží míč na vlastní půli a kombinují.
26'
Provod už mohl pálit zpoza vápna soupeře, nakonec se rozhodl pro pas na Kuchtu, jenž byl však v ofsajdu.
25'
Do šestnáctky Slavie nacentroval Davis. Nejvýše ze všech vyskočil Sima, jenž míč odvrátil do bezpečí.
24'
Hagi si příliš předkopl balon a narazil do Bořila. Po ostrém zákroku kapitána Slavie skončil na zemi a píská se faul. Hráči obou celků se přesouvají před Koláře.
23'
Hráči Glasgow se prokombinovali k centru z levého křídla. Barišićův pas nikoho v modrém ve vápně Slavie nenašel. Domácí se ubránili.
22'
Holeš se vydal středem hřiště, kde se mu uvolnil prostor. Se skluzem zpoza českého záložníka včas přispěchal Kamara, jenž odpálil balon k brankáři McGregorovi.
21'
Provod se pokoušel individuálně probít ke střele, přes tři protihráče se ale neprokličkoval. Sešívaní budou vhazovat po odkopu soupeře do autu.
20'
Bah hledal rozeběhnutého Kuchtu. Balonu dal příliš velkou razanci, a tak míč skončil až v rukavicích McGregora.
19'
Stanciu centroval z pravé strany, jenže na vzdálenější tyč si Olayinka nestačil naběhnout, balon tak skončil v zámezí.
18'
Kent se uvolnil na středu hřiště, včas ale přispěchal Bah, jenž míč čistě vybojoval.
17'
Další dlouhý pas Helander doletěl až ke Kolářovi, který může v poklidu rozehrávat.
16'
Olayinka velice zajímavým pasem hledal Kuchtu, jenž se dral k míči přes Helandera a dopustil se faulu. Hrát budou hosté.
15'
Snad poprvé v utkání drží míč delší souvislou dobu na kopačkách hráči z Glasgow. Fotbalisté v modrém prozatím hrají jen na vlastní půli.
14'
Na druhé straně skončil při rozehrávce na zemi Helander a píská se proti domácím.
13'
Červenobílí se při rozehrávce vrátili opět až k vlastnímu vápnu, Zimu atakoval Hagi, vhazovat bude po jejich souboji Slavia.
12'
Domácí se velice brzy zmocnili odraženého balonu, Kúdela záhy hledal Kuchtu, jenže svou přihrávku poslal do autu.
11'
Stanciu balon od rohového praporku stáčel k přední tyči, kde kralovali fotbalisté skotského celku.
10'
Sešívaní jsou nadále aktivnějším celkem, Stanciu posunul míč na Provoda, který pálil, jeho střela byla zablokována a uvidíme roh.
9'
Helander se střetl ve vlastním vápně s Kuchtou, kterého povalil na zem. Útočník Slavie si přál pokutový kop, hlavní sudí ale jeho prosby nevyslyšel.
8'
Odpovědět se rychle pokoušel Kent, jenže míč na levém křídle udržet nedokázal. Pražané budou moci vhazovat.
7'
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia jde do vedení! Olayinka na levém křídle sklepl balon pro NICA STANCIUA, který si míč připravil na ránu z hranice šestnáctky. Balon z levé strany poslal naprosto parádně do vzdálenější šibenice, a protože se McGregor za míčem vůbec nevydal, mohou domácí slavit vedení 1:0.
6'
Zatím se skutečně hraje hodně opatrně, míč častěji drží sešívaní, kteří se zatím ne a ne dostat na dostřel.
5'
Bah přišel o míč po souboji s Kentem, kupředu mohl postupovat Morelos, který ovšem poslal na zem právě Baha a píská se drobný faul prvně jmenovaného.
4'
Slavia vyslala také dlouhý nákop za obranu, který Kuchtu nenašel. O chvíli později jsme viděli dlouhý pas také na druhé straně a stejný byl také výsledek.
3'
Míč drží Slavia. Krátkými nahrávkami se sešívaní vrátili až k vlastnímu brankáři. Ani domácí, ani hosté zatím nikam nespěchají.
2'
Pražané hodně aktivně napadali rozehrávajícího Baričiće, ten o míč nakonec přišel, ovšem píská se faul.
1'
Ihned po rozehrávce vyslali hostující stopeři dlouhý balon na Morelose, toho v pohodě uhlídal Zima.
1'

SK Slavia Praha: O. Kolář – Bah, Kúdela, Zima, Bořil (C) – Holeš – Sima, Stanciu, Provod, Olayinka – Kuchta.
Náhradníci: Vágner, Kovář – Deli, Hromada, Oscar, Višinský, Masopust, Tecl, Lingr.

Rangers FC: McGregor – Patterson, Goldson (C), Helander, Barišić – Kamara, S. Davis, Aribo – Hagi, Morelos, Kent.
Náhradníci: McLaughlin – Itten, Zungu, Simpson, Wright, Bassey, Arfield, Stewart, Roofe, King.

Rozhodčí: Haţegan – Marinescu, Gheorghe – Kovács (všichni ROM).
Rangers FC
Také pro celek ze skotského hlavního města platí, že domácí ligu válcuje, a to dokonce ještě výrazněji než Slavia. Vždyť fotbalisté Rangers už po víkendové výhře 3:0 nad St. Mirren slavili ligový titul, v čele tabulky mají náskok rovných 20 bodů na druhý Celtic.

V úvodním kole play-off Evropské ligy se Skoti střetli s belgickými Antverpami. Oba vzájemné zápasy nabídly přestřelku a výhru Rangers v prvním případě 4:3, v tom druhém 5:2. O motivaci mají Gerrardovi svěřenci postaráno, titul už navíc mají jistý, a tak se mohou soustředit jen a pouze na Evropskou ligu. Jak se jim povede zápas v Edenu?
SK Slavia Praha
Pražané postoupili do osmifinále přes anglický Leicester. Dvouduel, do kterého šli jako jasný outsider, ovládli po domácí bezbrankové remíze a výhře 2:0 na hřišti soupeře. Sešívaní se prezentovali nebojácným běhavým výkonem, slavného soupeře zaskočili a v součtu postoupili zaslouženě.

České lize svěřenci trenéra Trpišovského jasně vládnou. V celém letošním ročníku zatím ani jednou neprohráli a na čele tabulky mají momentálně náskok jedenácti bodů na druhou Spartu. O víkendu se slávisté utkali s ostravským Baníkem, který porazili především díky povedené první půli 2:1. Jak si povedou červenobílí v dnešním utkání?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u přímého přenosu z prvního zápasu osmifinále Evropské ligy mezi pražskou Slavií a skotským Glasgow Rangers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.