Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ferencváros : Real Betis - 30. září 2021   21:00

Ferencváros
Ferencváros
44' Uzuni
1:3
(1:1)
Real Betis
Real Betis
17' Fekir  (Rodri) • 76' Wingo (vl.)  • 90+5' Tello  (José)
Ferencváros
Dibusz (C) – Wingo, Botka (82. Zubkov), Blažič, S. Mmaee, Ćivić – Vécsei, Zachariassen (61. Nguen), Laïdouni (88. Stjepan Lončar) – R. Mmaee, Uzuni.
Reinshreiber – Biton, Metzamber (všichni ISR)
Ferencváros Stadion
Real Betis
Rui Silva – Moreno, Bartra, Pezzella, Montoya – Guardado, Akouokou (57. G. Rodríguez) – Joaquín (C) (57. Tello), Fekir, Rodri (80. González) – Iglesias (57. José).

To už bude ode mě pro dnešek vše, já Vám děkuji za pozornost a u dalšího fotbalového utkání na shledanou.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 8:3. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 7:11.
V dnešním zápase bylo po první půli skóre vyrovnané a to za stavu 1:1. Poté ale přišla smolná branka z hlavy Henryho Winga, který se tak zasloužil o jediný dnešní vlastňák. Domácí se ještě snažili nepříznivé skóre aspoň vyrovnat. S postupně utíkajícím časem však přišel i tlak, který Ferencváros nakonec zlomil. Dosvědčil to v páté nastavené minutě Cristian Tello, který tak potvrdil výhru Betisu.
90+6'
90+5'
Real Betis právě vstřelil branku!
Tak toto je jedno velké potvrzení dnešní výhry pro hosty ze Španělska. Zasloužil se o něho CRISTIAN TELLO, který se po přihrávce od jednoho z jeho spoluhráčů objevil sám před brankářem. Asistence: Willian José.
90+3'
K jednomu z posledních rohů se postavil Uzuni. Na pomoc mu do vápna běží i gólman Dibusz. Zakončení hlavičkou od jednoho z útočníků končí jen těsně nad břevnem.
90+2'
Hosté už pouze tahají čas, což je přesně to co potřebují. Kdykoli se dostanou k míči, pošlou ho daleko až k bráně Dibusze.
90'
Sudí nastavuje rovných pět minut k tomuto poločasu. Otázka, zda to bude pro Ferencváros dost.
88'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází , přichází .
86'
Žlutou kartu dostává Aïssa Laïdouni (Ferencvárosi TC).
84'
Uzuni se ujmul jeho dalšího rohového kopu. Ani v tomto případě se ale k míči nedostal nikdo jiný než jeden z obránců soupeře, který následně odkopává míč daleko od vápna.
82'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Endre Botka, přichází Olexandr Zubkov.
80'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Rodri, přichází Edgar González.
79'
Žlutou kartu dostává Rodri (Real Betis).
78'
Po šťastné brance se očividně hráči týmu ze Španělska oklepali a hrají se svým soupeřem opět vyrovnanou partii, minimálně co se výkonu týče.
76'
Tak toto je velká smůla pro HENRYHO WINGA! Ten chtěl centrovaný míč z rohu odklidit hlavičkou nad vlastní bránu. Odraz k něm byl v tomto případě nepříznivý natolik, že poslal míč přímo za záda vlastního gólmana.
74'
Po dlouhém tažení kolem levého kraje hřiště se nakonec bude odehrávat roh po levici Dibusze.
72'
Mezitím, co se dostává k zakončení José, se na trávník vrací za potlesku všech fanoušků Botka, který tak očividně může pokračovat ve hře.
70'
Botka po jednom z hlavičkových soubojů zůstává ležet na zemi a drží se za hlavu. Na pomoc už k němu spěchají medici, kteří ho následně odvádí mimo hrací plochu.
68'
Rodriguez se dostal k zakončení na okraji šestnáctky. Jeho pokus měl k přesnosti ale na míle daleko.
66'
Ani Bartra nezůstane dneska nepotrestaný. Ani přes poměrně vysokou četnost faulů v posledních minutách zůstává sudí se svými kartami klidný.
64'
Rodriguez má velké štěstí, že se nad ním sudí smiloval a neukázal mu žlutou kartu. Za tento ostrý zákrok, kdy skluzem zkosil protihráče, by byla určitě na místě.
62'
Guardado se dostal do šance, která určitě stála za využití. K jeho smůle ale jeho střela mířila přímo do náruče Dibusze a to i přesto že mířil z poměrně velké blízkosti.
61'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Kristoffer Zachariassen, přichází Tokmac Nguen.
60'
Hráči Ferencvárosu byli příliš uspěchaní s rozehráním přímého kopu, kvůli čemu vidí od sudího odpískaný ofsajd.
59'
Žlutou kartu dostává Martín Montoya (Real Betis).
57'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Paul Akouokou, přichází Guido Rodríguez.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Willian José.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Cristian Tello.
55'
Ćivić se mohl dostat do velice nebezpečného úniku. K jeho smůle byl ale podle sudího v ofsajdu. To se fanouškům příliš nelíbí, i přesto si je sudí svým rozhodnutím jistý.
53'
Betisu se moc nedaří osvobodit z vlastní půlky. Vypadá to skoro, jakoby měli už málo energie. To by pro ně bylo velice nemilé, jelikož do konce zápasu zbývá více než 35 minut.
51'
Uzuni se dostal k zakončení z opravdu hodně velké dálky. Jeho střela ale končí jen milimetry mimo oblast brány. Příště možná bude mít více štěstí.
49'
Ani Fekir dneska nedohraje bez faulu na kontě. K jeho štěstí ale nebyl nějak zvláště ostrý, takže obě karty zůstávají v kapse sudího.
47'
Na začátku druhé půle jsou u míče hráči v modrém. Ti po neúspěšném pokusu o zahájení útoku přichází o míč, díky čemuž se k bráně hostů blíží Ferencváros.
46'
V prvním poločase padli rovnou dvě branky, každá ale do jiné brány. Do vedení se jako první dostal Real Betis zásluhou Yassina Fekira, který z bezprostřední blízkosti uklidil míč do svatyně soupeře. Těsně před koncem první tři čtvrtě hodinky přišlo vyrovnání a to po obrovské chybě obrany hostů. Této hrubky využil Myrto Uzuni, který tak přinesl radost i na stranu domácího celku.
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
45+2'
45'
Sudí nastavuje pouhou minutu před koncem prvního poločasu dnešního utkání.
44'
Ferencváros právě vstřelil branku!
Tak toto je velká chyba celé obrany a hlavně Pezzely. Ten po nedorozumění s jeho spoluhráči zazmatkoval natolik, že ho o míč obral MYRTO UZUNI, který tuto zásadní chybu potrestal tím nejtvrdším trestem.
42'
Žlutou kartu dostává Paul Akouokou (Real Betis).
39'
Po osvobození se domácím příliš nedaří založit akci. Vždy, když už jeden z obránců má tendence poslat míč dopředu, přistoupí k němu soupeř na příliš nebezpečnou blízkost.
37'
Betisu se podařilo usadit okolo šestnáctky soupeře. Nic z toho jeho hráči ale zatím nevymysleli a už ani nevymyslí, jelikož jedna z přihrávek skončila na kopačkách domácích.
34'
I Betisu se podařilo dostat se k rohovému kopu. V tomto případě ale míč končí na kopačkách jednoho z hráčů domácích.
31'
Tak toto byla jednoznačně největší šance utkání, kterou ale naprosto zpackal Zachariassen! Ten se díky skvělé přihrávce za obranu dostal do pozice, kdy byl naprosto sám před brankářem. Míč ale zpracoval tak špatně, že skončil úplně mimo bránu.
29'
Po rohu se dostal k hlavičce Samy Mmaee, který mířil přímo k pravé tyči! Opravdu až neuvěřitelným zákrokem ho Rui Silva doslova okradl o vyrovnávací gól.
27'
Tato hodně dlouhé přihrávka vzduchem téměř přes půlku až do vápna Betisu měla oči. Ke smůle jejího autora jí ale přečetl jeden ze soupeřových obránců, který si ji ukázkově pokryl.
25'
O dalekonosnou střelu se postaral Laïdouni, který ale mířil o metr víše než byl potřeboval. Vzhledem ke vzdálenosti od brány to ale měl opravdu náročné.
23'
Přestupku proti pravidlům se dopustil Botka. Sudí byl ale v tomto případě mírný a hráče jenom napomíná. Přímý kop bude nyní zahrávat jeden z hráčů Betisu.
21'
Na druhé straně naopak zahrál rohový kop Joaquin, který ale trefil jednoho ze clonících obránců na kraji vápna.
19'
K rohovému kopu se staví u brány domácích opět Ćivić. Tentokrát jeho centr mířil přímo před bránu Betisu. Tam ho ale jako první našla hlava jednoho z obránců.
17'
A máme tady první branku utkání! Po ukázkové přihrávce do vápna se postaral o zakončení z bezprostřední blízkosti YASSIN FEKIR, který mířil neomylně za záda soupeřova brankáře. Asistence: Rodri.
14'
I na druhé straně jsme nyní byli svědky rohového kopu. Joaquin ho rozehrál nakrátko, což se nakonec projevilo jakožto špatná možnost, protože jeden z jeho spoluhráčů velice rychle přišel o míč.
11'
Ćivić se ujmul rozehráním rohového kopu. Jeho centr byl ale příliš přetažený a končí daleko za všemi hráči mimo hrací plochu.
9'
Uzuni se dostal k prvnímu zakončení. Jeho střela z poměrně dost velké vzdálenosti ale mířila opravdu hodně nad horní tyč soupeřovy svatyně.
7'
Obránci Betisu se snaží založit aspoň nějakou akci seč jim síly stačí. Dobrá obranná práce domácích jim v tom ale poměrně dost překáží.
5'
I Ferencváros se po vzoru jeho soupeře hlásí o slovo dalším útokem. Ani v tomto případě to ale nekončí ničím jiným než odkopem od brány.
3'
A máme tady první zajímavě vypadající akci. Uzunimu se podařilo s míčem přiblížit k šestnáctce. Ani on ale toho s míčem moc nevymyslel a tak se bude vhazovat aut i na druhé straně.
2'
Ani Betis ale nebyl o moc úspěšnější, protože se jeho hráči sotva dostali na soupeřovu půlku. Poté se k míči dostal Vécsei, který ho radši poslal na své obránce.
1'
Ferencvárosi se ihned po začátku utkání vrhá do útoku. Ten ale velice rychle končí autem, jelikož jeden z útočníků byl zahnán do rohu trávníku. Po vhození míče do hry se hosté snaží založit útok.
1'

Ferencvárosi TC: Dibusz (C) – Wingo, Botka, Blažič, S. Mmaee, Ćivić – Vécsei, Zachariassen, Laïdouni – R. Mmaee, Uzuni.
Náhradníci: Bogdán, Mergl – Csontos, Čabraja, Gavrić, A. Kovačević, Stjepan Lončar, Nguen, Zubkov.

Real Betis: Rui Silva – Moreno, Bartra, Pezzella, Montoya – Guardado, Akouokou – Joaquín (C), Fekir, Rodri – Iglesias.
Náhradníci: Bravo, Rebollo – Bellerín, González, Rober, Juanmi, D. Lainez, Miranda, G. Rodríguez, Ruibal, Tello, José.

Rozhodčí: Reinshreiber – Biton, Metzamber (všichni ISR).
Ferencvárosi TC

Na opačné straně stojí maďarský Ferencvárosi, kterému naopak v domácí soutěži patří druhá pozice a na vedoucí Kisvardu se dívá s tříbodovým mankem. Ferencvárosi z odehraných šesti duelů přišlo o body v jediném případě, hned v úvodním kole totiž přišla porážka. Ferencvárosi se v rámci prvního skupinového souboje utkal s německým Leverkusenem, který inkasoval hned v samotném úvodu. Bayeru se ovšem povedlo výsledek otočit ve svůj vlastní prospěch a také on si vybojoval první tři body do tabulky.
Real Betis

Fotbalisté Betisu se ve své domácí soutěži nacházejí na sedmé pozici, přičemž se jim povedlo nasbírat dvanáct bodů a na vedoucí Real ztrácí pouze pět bodů. Pakliže by se Betisu povedlo v následujícím kole vyhrát, tak by klidně mohl vystoupat až na třetí pozici. Sevillský celek zvládl úvodní duel v rámci skupiny Evropské ligy, vyhrál totiž proti skotskému Celticu výsledkem 4:3. Celtic dokonce vedl už o dvě branky, jenomže Betisu se povedlo zápas zvrátit ve svůj prospěch a vybojoval tak první tři body do tabulky.
Evropská liga má na programu skupinové boje, my budeme společně sledovat souboj mezi Ferencvárosi TC a Real Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.