Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Varšava : Leicester - 30. září 2021   18:45

Varšava
Varšava
31' Emreli (Josué)
1:0
(1:0)
Leicester
Leicester
Varšava
Miszta – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki – M. Johansson (78. Abu Hanna), Slisz, Charatin, A. Martins (70. Kastrati), Mladenović – Josué (83. R. Lopes) – Emreli (84. Pekhart).
Bebek – Pataki, Zobenica
Stadion Wojska Polskiego, Varšava
Leicester
Schmeichel (C) – Amartey (78. Lookman), Vestergaard, Söyüncü – Tielemans – Castagne, Soumaré, Dewsbury-Hall (67. Maddison), Thomas – Ayoze Pérez (67. H. Barnes), Daka (82. Vardy).

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:7. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:9.
Fotbalový večer ve Varšavě je u konce! Domácí po poctivém, týmovém výkonu, který byl podpořen fantastickou kulisou v podání fanoušků, berou tři body díky Emreliho brance ze 31. minuty, a dostávají se tak na první místo skupiny C! Leicester se naopak s jedním jediným bodem krčí u samého dna tabulky.

Ve druhé půli měl určitě opticky více ze hry anglický celek – většina akcí ale skončila na velice poctivě postaveném obranném bloku Legie. I tak si ale Leicester vytvořil několik příležitostí ke skórování – tou největší byla určitě hlavička Jannika Vestergaarda po rohu Dewsbury-Halla ze 66. minuty, která ale ztroskotala na fantastickém reflexivním zákroku gólmana Miszty, jenž tak ve svých devatenácti letech ozdobil svoji evropskou premiéru čistým kontem. V závěru pak hrozili z brejků idomácí – Kastratiho po jeho elegantním sólu ale vychytal Schmeichel, a Pekhart v dobré šanci zamířil nad.

Další kolo Evropské Ligy znamená pro dnešní vítěze výzvu v podobě italské Neapole, Leicester se bude snažit napravit svoji reputaci na hřišti moskevského Spartaku. Tímto se s Vámi chci rozloučit – doufám, že jste si dnešní zápas užili a přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera.
90+5'
90+5'
Asi poslední možnost změnit skóre měl na kopačce Madisson po přiťuknutí Barnese, jeho levačka ale mířila vysoko nad.
90+4'
Série centrů zleva v podání hráčů v modrém – Barnesův první byl zblokován, Thomasův následný pokus také. Další pobídka opět v podání Barnese byla moc dlouhá, a gólman Miszta vykopává.
90+4'
Žlutou kartu dostává Filip Mladenović (Legia Varšava).
90+3'
Lookman se snažil efektní patičkou poslat do šance Tielemanse, tomu ale nepřál odskok a Legia tak odklízí.
90+3'
Leicester kontroluje míč, podobně jako ve většině druhé půle.
90+2'
Barnes prostrčil míč do vápna na nabíhajícího Maddisona, jehož bodlo ve skluzu mířilo jen do boční sítě!
90'
Další spálená šance Legie! Maddison při pokusu vymodlit si přímý kop ztratil míč, a na následnou kolmici si opět nabíhal Kastrati. Nesobecky pak vyzval k zakončení Pekharta, jenž ale z velmi dobré pozice přestřelil odkrytou branku. Nutno ale dodat, že mu střelecký úhel dobře zmenšil Vestergaard,
88'
Obrovská šance domácích! Na kolmici Lopese si naběhl Kastrati, a prosmýkl se mezi Vestergaardem a skluzujícím Söyüncem přímo před Schmeichela! Ten ale proti jeho střele zblízka na přední tyč vytáhl fantastický zákrok, jímž srazil balon na tyčku!
88'
Faul českého reprezentanta na Thomase oceněn žlutou kartou.
87'
Legia si teď konečně mohla užít alespoň malou chvíli na míči.
85'
Následný centr zleva poslal Maddison jen do rukavic Miszty.
85'
Obrovská šance hostí! Na parádní kolmici Tielemanse doprava si naběhl Castagne, a jeho tečovaná zpětná přihrávka doputovala až k Maddisonovi na úroveň penalty. Ten se dostal po krátké kličce k zakončení levačkou, které sice překonalo Misztu, ale jeden z domácích obránců vykopl míč, pomalu skákající do branky!
84'
Barnes teď zkazil jednoduchou přihrávku na Thomase, vhazují domácí.
84'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Mahir Emreli, přichází Tomáš Pekhart.
84'
Žlutou kartu dostává James Maddison (Leicester City).
84'
Žlutou kartu dostává Mahir Emreli (Legia Varšava).
83'
Na trávníku se teď shluklo několik hráčů – vypadá to, že příčinou byla slovní potyčka Maddisona a Emreliho.
83'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Josué, přichází Rafael Lopes.
82'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Patson Daka, přichází Jamie Vardy.
81'
Po něm se dostal k zakončení Emreli a domácí budou kopat doh – dle mého názoru ale tentokrát jediný prozatimní střelec zápasu trochu moc zahamounil, protože měl po levé ruce úplně volného Kastratiho, který mohl prakticky jít sám na Schmeichela.
81'
Lookman se dostal ke dvěma střeleckým pokusům, oba ale byly zblokovány a Legia jde do protiútoku.
80'
Hosté tlačí. Tielemans našel ve vápně volného Daku, ale ten byl obrán o balon Charatinem.
79'
Po hezky vypadající kombinaci Leicesteru a přiťuknutí Castagneho mohl střílet nový muž na hřišti Lookman, míč si ale v těžké pozici nechal za sebou a ztratil jej.
78'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Mattias Johansson, přichází Joel Abu Hanna.
78'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Daniel Amartey, přichází Ademola Lookman. Obránce byl tak vystřídán ryze ofenzivním fotbalistou, což je v této situaci více než pochopitelné.
77'
Barnes se uvolnil k centru zleva, ten byl ale příliš přetažený a domácí budou vhazovat.
76'
Brendan Rodgers dává poslední taktické pokyny Vardymu, takže nejlepší střelec hostí se dost možná podívá na plac již za pár minut.
76'
Mattias Johansson zůstává sedět na trávníku. Domácí kouč bude možná muset sáhnout k vynucenému střídání.
75'
Maddison se parádně proháčkoval do vápna a narazil si s Barnesem. Následně zkoušel přízemním centem zleva najít Daku, Charatin ale zblokoval na rohový kop.
74'
Hosté se pěkně prokombinovali až k centru zprava, který do vápna kroutil Amartey. Patson Daka se pak pokoušel o efektní zakončení nůžkami, ale nesiřídil si mířidla.
72'
Maddison byl nevybíravě sestřelen Kastratim. Následný volný kop zprava zamýšlel právě faulovaný Maddison jako pobídku spoluhráčům k zakončení, ale praporek sudího na lajně byl proti.
71'
Kastrati se ihned uvedl postavením mimo hru.
70'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází André Martins, přichází Lirim Kastrati.
68'
Roh zprava hostí rozehrál střídající Maddison jen na hlavu Mladenoviće, který jednoduše odklízí.
67'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Harvey Barnes.
67'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Kiernan Dewsbury-Hall, přichází James Maddison.
66'
Jannik Vestergaard využil své centimetry a dostal se k hlavičce z bezprostřední blízkosti, Cezary Miszta mu ale skvělým reflexivním zákrokem vystavil stopku!
66'
Roh zprava bude rozehrávat Kiernan Dewsbury-Hall.
65'
Rychlostní souboji Mladenoviće s Castagnem dopadl lépe pro halvbeka hostí, navíc mu ještě pomohl i Amartey. Míč má Leicester.
64'
Soumaré nacentroval zprava na Daku, ten v těžké pozici zády k bráně hlavičkoval akrobaticky k levé tyči. Mladičký strážce svatyně domácích se ale prezentoval jistým zákrokem.
63'
Legia v kopmaktním bloku – 9 hráčů v bílém je za míčem. Leicester se snaží hledat okénka.
62'
Josué se snažil vysokým pasem na levé křídlo vyzvat k centru Mladenoviće, jeho záměr ale přečetl Castagne a odhlavičkoval míč na kopačky svých spoluhráčů.
62'
Na vápnu přihrál Amartey Soumarému, Mladenović ho ale zpacifikoval bez potíží.
61'
Jędrzejczyk si dotykem na pravé straně ukrojil příliš velký krajíc – Thomas byl u míče dříve, a kapitán domácích jej musel faulovat.
60'
Slisz faulovaný Thomasem, Legia si může oddychnout a nabrat síly.
60'
A Nawrocki opět v akci, tentokrát odkopával polovysoký centr Thomase zleva z útovně brankové čáry.
59'
Dlouhý míč Söyünca na Peréze odhlavičkoval Nawrocki.
57'
Protiútok táhl po pravé straně Josue, dobrou kolmicí našel Emreliho, který ale z úhlu pravačkou poslal kulatý nesmysl do rukavic brankáře a kapitána hostí v jedné osobě.
57'
Kiernan Dewsbury-Hall se ujal exekuce, ale balon napálil nadvakrát do zdi.
56'
Po faulu Charatina na Peréze poblíž šestnáctky mají teď lišky dobrou příežitost skórovat z přímého kopu z pravé strany.
55'
Postupný útok vlevo vyšperkoval Kiernan Dewsbury-Hall pěknou přihrávkou do vápna na Daku, ten ale při střele levačkou podklouzl a balon tak neměl dostatečnou razanci.
54'
Castagne faulován u pravé postranní čáry v půlce půlky. Leicester rozehrává dozadu na stopery.
54'
Soumarého centr měl asi najít nabíhajícího Daku, lepší odhad na míč měl ale kapitán domácích Artur Jędrzejczyk.
53'
Thomas na levé straně pěknou otočkou á la Johann Cruyff u levé lajny vyřadil ze hry Slisze, a může tak zklidnit hru přihrávkou dozadu.
52'
Žlutou kartu za řeči dostává Josué (Legia Varšava).
51'
Po kostrbatém útoku domácích se ke střele levačkou zpoza vápna dostal Emreli, skákavý míč trefil sice čistě, ale poslal jej těsně nad břevno svatyně Kaspera Schmeichela.
51'
Josué byl na půlce zezadu faulovaný Amarteym.
49'
Vestergaardovu kolmou přihrávku pouštěl mezi nohama Boubakary Soumaré, žádný z jeho spoluhráčů ale tento záměr nepřečetl a míč se tak dokutálel až k Misztovi.
49'
Balon má Leicester a rozehrává zezadu.
48'
Ayoze Peréz po tomto rohu dostal míč do sítě – již předtím ale sudí odpískal útočný faul Amarteymu. Miszta si tak vezme na starosti dlouhý výkop z malého vápna.
48'
Závar skončil střelou, kterou zablokoval Emreli, což znamená další roh Tielemanse.
47'
Kiernan Dewsbury-Hall byl teď faulován Charatinem, následný přímý kop z levé strany asi 35 metrů od brány byl sražen na roh. Ten bude zahrávat Tielemans.
47'
Artur Jędrzejczyk se snažil založit útok nákopem po levé straně, jeho záměr zmařila hlavička Söyünca.
46'
Rozehrávají domácí, oba dva týmy začínají beze změn v sestavě.
46'
Hráči už přichází na hrací plochu, druhá pětačtyřicetiminutovka začne co nevidět.
První půle je tedy za námi, domácí mančaft vede po gólu Emreliho "angličákem" ze 31. minuty. Ačkoliv hosté měli pár šancí – největší z nich spálil ve 41. minutě Peréz – vedení domácích je asi zasloužené. Na jejich útoky po pravé straně, které táhne většinou halvbek Mattias Johansson, defenziva anglického celku ne a ne najít recept. Leicester celkově hraje pod svoje možnosti, a tak nemůžeme vyloučit, že se na trávník brzy podívá někdo z plejády kvalitních ofenzivních hráčů, které Brendan Rodgers zatím schovává na lavičce – ať už by to měl být Vardy, Maddison, nebo třeba Barnes. Domácí, vehementně podporovaní parádní diváckou kulisou, si ale nadějný výsledek určitě nebudou chtít nechat vzít – druhé dějství tak slibuje pořádné drama!
45'
45+1'
Kostrbatý postup Leicesteru vpřed byl zakončen pokusem Dewsbury-Halla zleva o střelu. Ta mu ale hrubě nesedla a míří daleko vedle branky.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta, během které se asi hosté pokusí o poslední útok.
44'
Soumaré byl při průniku středem hřiště faulován, Leicester bude rozehrávat přímý kop.
43'
Následné útočné snahy hostů překazil nekvalitní centr Thomase, který zamířil za brankovou čáru.
43'
Castagne byl teď při průniku do vápna zpacifikován dobrým obranným zákrokem, za který zaslouží pochvalu Mateusz Wieteska.
41'
Obrovskou šanci teď spálil Ayoze Pérez! Po minele v rozehrávce Legie poslal Tielemans skvělou přihrávku Dakovi, který přiťukl právě španělskému útočníkovi. Jeho slabá střela levačkou ale míří vedle branky domácích.
41'
Ačkoliv se Dewsbury-Hall hodně vzteká, dle názoru rozhodčího byl on tím, kdo se poslední dotkl míče před jeho cestou za postranní čáru. Johansson vhazuje
39'
Kiernan Dewsbury-Hall poslal do vápna zleva centr, který byl tečován a býval by asi našel nabíhajícího Peréze – absolutorium za překažení této šance ukázkovým obranným zákrokem se ale zaslouží domácí obránce Maik Nawrocki!
38'
Thomasovi sice nejdříve nevyšla klička Johanssenovi na levé straně, následně ale stejného soupeře dobře odstavil a připravil Dewsbury-Hallovi možnost k centru. Jeho pobídka ale ztroskotala na prvním soupeři ve vápně.
38'
Vestergaard dosti nevybíravě poslal k zemi Emreliho na půlící čáře, píšťalka sudího ale zůstává němá.
37'
Amartey si před Martinsem zkušeně pokryl míč, který se kutálel za brankovou čaru. Schmeichel může rozehrávat.
36'
Po Slizsově centru zprava se do vzduchu vyšplhal střelec první branky Emreli, na tenhle balón by ale dosáhl maximálně tak se žebříkem.
35'
Tielemans poslal míč doprava na do vápna nabíhajícího Castagneho, jeho hlavička zprava ale nenašla žádného ze spoluhráčů, nýbrž jen rukavice domácího brankáře.
35'
Vestergaardovu přihrávku na Peréze středem hřiště zachytil Charatin, a přibrzdil tak postup hostí, kteří ale stále drží míč.
34'
Hráči Leicesteru se dopustili nepřesnosti, Kiernan Dewsbury-Hall přihrál Thomasovi na paty a vhazuje Legia.
31'
Legia Varšava právě vstřelila branku!
Daniel Amartey sice skoro zachytil přihrávku Josuého na Emreliho,nechal se ale od míče který už byl skoro jeho trestuhodně odstavit, a MAHIR EMRELI levačkou vypálil přízemní projektil, který se od tyče po Schmeichelově levé ruce odrazil do sítě. 1:0 pro domácí!
30'
Johansson si teď střihnul sérii několika vhazování z pravé strany.
29'
Domácí brankář Cezary Miszta vyhodil balon na Jędrzejczyka, který se bude snažit rozehrát.
28'
Tielemans chyboval a Legia se hnala do protiútoku. Bartosz Slisz měl sice možnost přihrát dobře nabíhajícím spoluhráčům, rozhodl se ale pro střelu z nějakých 20 metrů, která proplachtila vysoko nad břevnem Schmeichelovy branky.
27'
Teď mají balon na svých kopačkách hráči anglického celku, fanoušci Legie jim útočné snahy znepříjemňují nepřetržitým pískotem, hráči pak dobře postaveným obranným blokem.
25'
Legia dobře překonala obranný val Leicesteru, a bylo to opět po pravé straně poté, co Josué chytře prodloužil přihrávku po zemi. Místo dobře nabíhajícího Johanssona ale balon sebral Slizs, který byl v ofsajdu.
25'
Domácí jej rozehráli nakrátko, menší závar po následném tečovaném centru Josuého vyřešil Çağlar Söyüncü odkopem levačkou.
24'
V dobrém náběhu podél pravé lajny byl opět Mattias Johansson, jeho pokus o centr ale zblokoval Söyüncü na roh.
23'
Hra se teď zklidnila, Legia drží míč a snaží se najít okénko v obraně hostí.
22'
Nepřesnost v rozehrávce Leicesteru měl na svědomí Boubakary Soumaré, hosté vhazují z levé strany uprostřed vlastní půlky.
21'
Emreli se snažil centrem zleva skoro od brankové čáry najít spoluhráče, Çağlar Söyüncü ale kraloval vzdušnému prostoru a nepustil k zakončení nikoho v bílém.
20'
Thomas byl v souboji s Johanssonem pozdě a po zásluze si zblízka prohlédl žlutý kartónek.
20'
Po zpětné přihrávce Peréze teatrálně upadl Tielemans poblíž šestnáctky a naštvaně gestikuluje směrem k sudímu. Bebek ale poměrně pochopitelně faul nepíská.
19'
Peréz teď našel dlouhým balonem Daku, který si šikovně zaběhl za Wietesku. K tomu, aby si balon mohl pořádně zpracovat a ne jen se pokusit o propagační střelu mimo, mu ale chyběl půlkrok.
18'
Amartey si dal špatný první dotek a k míči se tak dostal Charatin, pod tlakem ale nerozerhál přesně.
17'
Mladenović byl faulován Castagnem na levé straně poblíž svého obranného vápna.
16'
Leicester se pěkně prokombinoval až do blízkosti vápna, kde Thomas přiťukl Perézovi. Ten se snažil ještě přihrát Dakovi, dvojice Wieteska-Jędrzejczyk byla ale proti.
14'
Domácí teď předvedli pěknou kombinaci na pravém křídle, kterou ještě vyšperkoval Emreli efektní a přitom efektivní patičkou. Pokus Johanssona o vybídnutí Slisze k centru ale nevyšel, přihrávka měla přílišnou razanci.
14'
Útočné snahy hostí zhatila nepřesnost, následný pokus Legie o brejk zastaven faulem Söyünca na Emreliho.
13'
Leicester rozehrává zezadu, stopeři Vestergaard, Amartey a Söyüncü si několikrát vyměnili míč.
12'
Daka teď dobře zapresoval a donutil domácí zahrát malou domů.
11'
Miszta podskočil Dewsbury-Hallův centr z rohu a balon pak přistál na noze Peréze! Ten ale před odkrytou brankou nestačil včas zareagovat a vrátil merunu jen do náručí gólmana domácích.
10'
Mateusz Wieteska teď velmi dlouho váhal při rozehrávce z vápna, presující Daka jej obral o míč a připravil palebnou pozici pro Peréze. Jeho střela byla opět zblokována na roh.
9'
Hallův centr levou nohou dokázal 19letý gólman Miszta vyboxovat levou rukou pryč z nebezpečného prostoru. Následoval Souamrého centr zleva, který ale skončil jen za brankovou čarou.
9'
Ayoze Pérez se dostal k zakončení zprava, jeho přízemní pokus zblokoval Nawrocki na roh.
8'
Patson Daka byl ve vzdušném souboji poblíž půlící čáry ostře atakován Jędrzejczykem. Přímý kop pro Leicester.
7'
Slizs se provinil postavením mimo hru. Balon pro hosty.
6'
Aktivní Johansson si ve sprinterském souboji u pravé lajny poradil se Çağlar Söyüncem a přihrávkou pod sebe našel spolurhráče, následná střela zpoza vápna od Martinse ale neměla potřebné parametry.
5'
Soumarého dlouhý míč z půlky podél pravé lajny byl až přespříliš dlouhý, a doskákal až za brankovou čáru. Vykopává Cezary Miszta.
5'
Hra se teď trochu uklidnila, Leicester rozehrává od stoperů.
4'
Josue se snažil kolmicí podél pravé lajny oslovit nabíhajícího spoluhráče, jeho záměr ale přečetl Thomas a zachytil přihrávku.
3'
Ten ale hosté jednoduše odvrátili na aut. Johansson vhodil dozadu na kapitána Jędrzejczyka, a Legia tak bude zakládat postupný útok.
2'
Johansson pronikl z pravé strany do vápna, jeho střelu ale zablokoval Amartey. Domácí vybojovali rohový kop.
1'
Nepřesný nákop Çağlar Söyünca zachytil na prostředku hřiště Charatin, Legia jde do útoku.
1'
Vykopávají hosté v modrých dresech, Varšava hraje v bílém.
1'
Utkání stále ještě nezačalo, domácí fanoušci se ale už nyní neúnavně skandují. Z téhle atmosféry skutečně běhá mráz po zádech.
Oba týmy už jsou nastoupeny na trávníku, výkop je již skutečně za rohem.

Legia Varšava: Miszta – Jędrzejczyk (C), Wieteska, Nawrocki – M. Johansson, Slisz, Charatin, A. Martins, Mladenović – Emreli, Josué.
Náhradníci: Tobiasz – Abu Hanna, Çelhaka, Hołownia, Kastrati, Kostorz, R. Lopes, Muci, Pekhart, Y. Ribeiro, Rose, Skibicki.

Leicester City: Schmeichel – Amartey, Vestergaard, Söyüncü – Tielemans – Castagne, Soumaré, Dewsbury-Hall, Thomas – Ayoze Pérez, Daka.
Náhradníci: Jakupović, D. Ward – Albrighton, H. Barnes, Benković, Bertrand, Choudhury, Maddison, Lookman, Vardy, R. Pereira.

Rozhodčí: Bebek – Pataki, Zobenica.
Čtvrteční podvečer bude, minimálně v hlavním městě Polska, ve znamení evropské kopané. V rámci druhého kola skupiny C Evropské Ligy totiž domácí Legia Varšava přivítá anglický celek Leicester City.

Legia Varšava

Domácí mančaft, v jehož kádru najdeme i českého reprezentanta a nejlepšího střelce Ekstraklasy v minulé sezóně, Tomáše Pekharta, se bude snažit navázat na vítězství v posledním zápase EL, když si přivezl tři body ze hřiště Spartaku Moskva díky gólu Lirima Kastratiho v nastaveném čase druhého poločasu. Zároveň se ale bude snažit napravit nepříliš povedený vstup do ligy – loňský mistr Polska má totiž na svém kontě po sedmi zápasech pouhých devět bodů, a je tak daleko blíže dnu tabulky, než jejímu vršku – na druhou stranu má oproti většině soutěže k dispozici dva zápasy k dobru. Legia se dnes bude snažit odčinit porážku z posledního utkání, jelikož v rámci Ekstraklasy podlehla Rakówu 2:3. Za Raków odehrál mimochodem celý zápas český stoper Tomáš Petrášek, který se vrací po těžkém zranění kolene.

Leicester City

Anglické lišky nevstoupily, podobně jako jejich hostitelé, do letošního ročníku vůbec dobře. Po šesti plně odehraných kolech Premier League jsou na třinácté pozici z dvaceti, a získaly pouhých sedm bodů. Jejich poslední soutěžní výhra je navíc – pokud tedy nepočítáme očekávané vítězství v poháru s druholigovým Milwallem – již měsíc stará (1:2 na hřišti Norwiche). V minulém zápase EL pak získal anglický mančaft jeden bod za domácí remízu 2:2 s Neapolí, které dosáhl díky gólům Pereze a Barnese. Jejich ofenzivu ale tuto sezónu táhne někdo úplně jiný – 34letá klubová legenda Jamie Vardy totiž v lize vstřelila již 5 gólů, a je tak na děleném prvním místě tabulky střelců celé soutěže. Vardy navíc dokázal i na jeden gól přihrát, a má tak přímý podíl na šesti z celkových sedmi branek, které Leicester zatím vstítil v letošní sezóně Premier League. Na zápas s Legií se navíc naladil dvěma brankami v posledním zápase proti Burnley, který skončil remízou 2:2. Za Burnley mimochodem odehrál 75 minut Matěj Vydra, a připsal si i asistenci na druhou trefu svého týmu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.