Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Malmö - 13. října 2022   21:00

Union Berlin
89' Knoche
1:0
(0:0)
Malmö
Malmö
Rönnow – Knoche, Jaeckel, Leite – Trimmel, Haraguči (69. Thorsby), Khedira, Haberer (87. Behrens), Ryerson – Becker (90+6. Gießelmann), Siebatcheu (69. Michel).
Grill, Stein – Doekhi, Kemlein, Leweling, Maciejewski, Puchacz, Skarke.
Malmö
I. Diawara – Beijmo, Hadžikadunić, Lewicki (81. Lomotey) – Ceesay, Larsson, Peña, M. Olsson (86. Knudsen) – Berget (39. Rakip), Thelin, Christiansen.
V. Andersson, Dahlin – Turay, Chaluš, Gall, Sejdiu, Toivonen, Zeidan.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 5:3. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 16:10.
Je konec! Union Berlín nakonec poráží Malmö 1:0. Ve velmi tvrdém a soubojovém duelu měl v první půli jedinou šanci domácí Union, ale Knocheho pokus z úhlu hostující brankář výborně vyrazil. Po změně stran se snažili útočit i hosté, ale dlouho kralovaly obrany. Až v závěru fauloval ve vápně střídající Lomotey a domácím zajistil vítězství z penalty Robin Knoche.
90+9'
90+7'
Střídající Giesselmann se ihned zapojil do dění na trávníku a na levé straně vyslal vpřed Thorsbyho. Union je blízko k triumfu.
90+6'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Niko Gießelmann.
90+4'
Hosté se i v deseti pokusili zaútočit po pravé straně, ale nákop si s přehledem pohlídala defenziva Unionu Berlín.
90+3'
Žlutá karta pro tým Malmö FF (Anders Bleg Christiansen).
90+2'
Lomotey nakonec po zásahu VARu nedostává druhou žlutou, ale rovnou červenou kartu!
90'
Lomotey vidí během chvíle druhou žlutou kartu a musí do sprch.
89'
Union Berlin právě vstřelil branku! Domácí celek se v závěru utkání ujímá vedení! Penalty se ujal ROBIN KNOCHE, jehož projektil skončil u levé tyče!
88'
Žlutá karta pro tým Malmö FF (Emmanuel Lomotey).
88'
Tak pozor! Tentokrát už to bude penalta pro Union! Lomotey stáhl za dres soupeře a sudí jeho faul skvěle odhalil.
87'
ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Kevin Behrens.
86'
Střídání v týmu Malmö FF:
ze hřiště odchází Martin Olsson, přichází Jonas Knudsen.
85'
Skvělá práce defenzivy hostujícího celku pokračuje. Union se ani v závěru duelu nedostává do šancí.
83'
Julian Ryerson bojoval o míč na levé straně, ale po souboji se střídajícím Lomoteym si míč ukopl až do zámezí.
82'
Hostující brankář s odkopem od branky rozhodně nepospíchal. Následně poslal míč na levou stranu, kde švédský celek získal přímý kop.
81'
ze hřiště odchází Oscar Lewicki, přichází Emmanuel Lomotey.
80'
Další zranění na straně švédského celku. O střídání si řekl Oscar Lewicki.
79'
Morten Thorsby je po svém příchodu na trávník hodně aktivní. Střídající fotbalista Unionu se tlačil vpřed, ale proti přesile obránců nemohl uspět.
78'
Žlutá karta pro tým Malmö FF (Martin Olsson).
77'
Isaac Kiese Thelin zůstává ležet na hřišti, jelikož jej trápí křeče.
76'
Morten Thorsby z pravé strany odcentroval do vápna, ale podle rozhodčího už se s míčem dostal mimo hrací plochu.
75'
Malmö na půdě lídra Bundesligy drží patnáct minut před koncem bezbrankovou remízu a snaží se hrát ofenzivně.
74'
Předchozí rozhodnutí hlavního arbitra se vůbec nelíbí domácím příznivců a stadionem se nyní nese ohlušující pískot.
73'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Morten Thorsby).
73'
Tak pozor! Video odhlalilo, že Thorsby pád nafilmoval a penalta se kopat nebude!
72'
Sudí si jde celou akci prohlédnout na video!
72'
Penalta pro Union! Morten Thorsby si skvěle pokryl míč a Martin Olsson jej faulem poslal k zemi!
71'
Trimmel z pravé strany poslal centr na hranici velkého vápna, nicméně tam neměl spoluhráče v červeném. Míč do bezpečí odehrál Lewicki.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a bezbranková remíza nic neřešení ani pro jednoho z dnešních soupeřů.
69'
ze hřiště odchází Jordan Siebatcheu, přichází Sven Michel,
ze hřiště odchází Genki Haraguči, přichází Morten Thorsby.
68'
Domácí v posledních minutách lehce přidali a začínají se dostávat do pokutového území. Haberer ale patičce z dobré pozice nedal razanci.
67'
Žlutá karta pro tým Malmö FF (Felix Beijmo).
66'
Rani Khedira se zpoza vápna opřel do odraženého míče, ale jeho skákavý pokus skončil na tyči!
65'
Domácí fotbalisté v posledních minutách proti pevné obraně Malmö působí poněkud unaveným dojmem.
64'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Rani Khedira).
63'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Robin Knoche).
62'
Diogo Leite si pod tlakem napadajícího soupeře musel pomoci malou domů. Frederik Rönnow okamžitě nakopl míč na polovinu Malmö.
61'
Hosté zahrávali rohový kop. Centrovaný míč se stáčel na malé vápno, ale Paul Jaeckel jej z první odhlavičkoval ven ze šestnáctky.
60'
Je za námi hodina hry a stále čekáme na úvodní branku dnešního souboje. Po změně stran tempo hry navíc ještě opadlo.
59'
Domácí fotbalisté sice dostali míč do branky, ale Becker byl v době přihrávky snad dva metry v ofsajdu.
59'
Domácí brankář Frederik Rönnow se zapojil do rozehrávky Unionu. Jeho nákop ale získala defenziva soupeře.
58'
Isaac Kiese Thelin se zpoza vápna opřel do odraženého míče, ale jeho rána byla velmi nepovedená a míč skončil vysoko na tribuně.
57'
Diogo Leite dostal přihrávku na levou stranu, ale míč mu pod podrážkou utekl do autu. Vhazovat bude hostující mužstvo.
56'
Julian Ryerson si počkal na přihrávku na levou stranu, ale následným pokusem o dloubáček poslal míč do zámezí. Vhazuje hostující celek.
55'
Pokračuje hodně rozházené tempo utkání. Zejména fotbalisté švédského celku dnešní souboj hodně kouskují.
54'
Haraguči zakončoval po chybě soupeře v rozehrávce, ale jeho technickou ránu brankář švédského mužstva lapil.
53'
I s dalším nákopem si obrana hostujícího celku poradila. Na trávníku nyní zůstává Janik Haberer, který si ze souboje odnesl šrám v obličeji.
52'
Hostující celek se dostal na polovinu Unionu, ale skvělou práci odvedl Julian Ryerson, který míč získal pro domácí Union.
51'
Hosté se vysunuli na polovinu soupeře, ale jejich kombinace byla tentokrát hodně nepřesná. Pokračuje opatrná hra z první půle.
50'
Právě Khedira zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku, ale podle všeho bude schopen nadále pokračovat ve hře.
49'
Khedira vybojoval odražený míč v blízkosti pokutového území, ale nedokázal konstruktivně rozehrát.
48'
Ve druhém utkání skupiny D dnes Braga remizovala na půdě Royale Union SG 3:3.
47'
Julian Ryerson se uvolnil na levém křídle, ale centr levou nohou se mu zrovna nevydařil. Defenziva švédského celku bez problémů zasáhla.
46'
Domácí celek obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Uvidíme, zda Union dokáže zlepšit výkon z první půle.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme se branky nedočkali. Ve velmi tvrdém a soubojovém duelu měl v první půli jedinou šanci domácí Union, ale Knocheho pokus z úhlu hostující brankář výborně vyrazil.
45+3'
45+2'
Trimmel poslal nákop na polovinu soupeře, jenže tam neměl dostatečnou podporu hráčů v červeném dresu Unionu. Některým domácím fanouškům už se výkon Unionu přestává líbit.
45'
Hosté se usadili na polovině soupeře a chtějí si v závěru první půle vybojovat nějakou možnost. Domácí jsou ale vzadu pevní.
44'
Trimmel na levé straně fauloval Dioga Leiteho a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
43'
Švédský celek už opět vybojoval míč pro sebe a kombinuje s míčem na kopačkách. Nikdo v červeném dresu rozehrávku soupeře neatakuje.
42'
Oscar Lewicki z levé strany nakopl míč na polovinu Unionu, ale tam neměl nikoho v dobrém postavení.
41'
Domácí fanoušci v závěru prvního poločasu zvyšují své povzbuzování, ale Union zatím ne a ne najít recept na obranu soupeře.
40'
Haraguči v závěru první půle potáhl míč do blízkosti velkého vápna, ale nadýchaným centrem neoslovil dobíhající hráče v červeném.
39'
ze hřiště odchází Jo Inge Berget, přichází Erdal Rakip.
38'
Hostující Peňa po obdržení žluté karty chívli protestoval u rozhodčího, ale na jeho verdiktu tím nic nezměnil.
37'
Žlutá karta pro tým Malmö FF (Sergio Peña).
36'
Becker dostal přihrávku do běhu na pravou stranu, jenže po zajímavé kličce nedokázal obejít prvního soupeře a získal pro Union jen vhazování.
35'
Švédský celek je v posledních minutách o něco aktivnější a dostává obranu Unionu Berlín pod tlak. Zatím se ale hraje daleko od domácí branky.
34'
Anders Bleg Christiansen vnějším nártem vymyslel přihrávku za obranu Unionu, nicméně tam neměl spoluhráče v modrém dresu.
33'
Na opačné straně se do zakončení tlačil Thelin, ale hlavičkoval ve statické pozici a neusměrnil svůj pokus mezi tři tyče.
32'
Trimmel poslal do vápna zajímavý centr a našel prostor, kam nabíhal Becker. Před domácím střelcem ale defenziva soupeře zasáhla.
31'
Martin Olsson se ujal rozehrávky přímého kopu, ale jeho přetažený centr si ve vápně nenašel nikdo v modrém dresu.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím čekáme na úvodní branku. O něco aktivnější je domácí Union, ale švédský celek přijel do německé metropole dobře připravený.
29'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Christopher Trimmel).
28'
Union se opět tlačil na polovinu švédského celku, ale defenziva Malmö zatím drží pevný blok a nenechává ofenzivním hráčům domácích moc prostoru.
27'
Po další zajímavé akci chtěl Jordan Siebatcheu předložit míč dobíhajícímu Haragučimu, ale před ním odvrátil nebezpečí obránce Bejimo.
26'
První zajímavá možnost Unionu! Z ostrého úhlu zkusil štěstí Robin Knoche, ale jeho přízemní ránu Diawara dokázal vyrazil!
25'
Anders Bleg Christiansen poslal k zemi rozběhnutého Haragučiho a může být rád, že za svůj zákrok nedostal žlutou kartu.
24'
Haraguči potáhl míč na pravou stranu hřiště, ale jeho zpětná pobídka směřující na Khediru skončila u prvního soupeře v modrém dresu.
23'
Jordan Siebatcheu byl pozdě v souboji u postranní čáry a poslal rivala k zemi nedovoleným zákrokem. Rozehrávat budou fotbalisté Malmö.
22'
Anders Bleg Christiansen poslal pobídku na hranici velkého vápna, kde nenašel spoluhráče v modrém dresu. Union brání výborně.
21'
Na opačné straně si míč do střelecké pozice navedl Becker, který pálil levačkou, nicméně jeho technický pokus Diawara ukryl do rukavic.
20'
Diogo Leite si na levé straně nepohlídal náběh aktivního Ceesaye, ale hostující záložník už neměl dostatek prostoru na odcentrování.
19'
Rani Khedira potáhl míč na polovinu soupeře, ale místo průnikové přihrávky na rozběhnutého spoluhráče zvolil pobídku do zadních řad.
18'
Robin Knoche poslal přihrávku na pravou stranu, nicméně tam neměl nikoho ze spoluhráčů v červenobílém dresu.
17'
Frederik Rönnow nakopl míč z vlastní poloviny na pravé křídlo. Utkání v úvodu nemá příliš vysoké tempo. Oba týmy hrají ze zajištěné defenzivy.
16'
Žlutá karta pro tým Malmö FF (Isaac Kiese Thelin).
15'
Hra je přerušena! Jeden z domácích hráčů zůstává po souboji ležet na trávníku. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
14'
Domácí napadali rozehrávku soupeře na jeho polovině, ale obrana švédského celku si hravě poradila a odehrála míč do bezpečí.
13'
Hostující brankář poslal vysoký nákop na polovinu Unionu, ale Thelin se nedostal k míči vinou čistého zásahu domácího obránce Leiteho.
12'
Julian Ryerson dlouho váhal s vhazováním na levé straně. Na jeho pobídku si následně naběhl Haberer, ale míč pro Union dlouho neudržel.
11'
Domácím fanouškům se nelíbil odpískaný faul Trimmela. Podle příznivců Unionu domácí záložník soupeře obral o míč čistým způsobem.
10'
Felix Beijmo se tlačil za odraženým míčem na pravou stranu, ale pod tlakem domácího hráče si nepotykal s převzetím balónu.
9'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Janik Haberer).
8'
Christopher Trimmel si pohlídal další vysoký nákop na Olssona a pomohl si hlavičkou do rukavic domácího brankáře.
7'
Na stadionu od úvodních minut panuje parádní atmosféra. Příznivci Unionu ženou své oblíbence do ofenzivy.
6'
Právě Olsson se při další akci dostal k odcentrování z levé strany, nicméně ani jeho pobídka nenašla spoluhráče v modrém dresu.
5'
Sergio Peña poslal přihrávku na levé křídlo, ale před Olssonem bez problémů zasáhl domácí zadák Robin Knoche.
4'
Hosté se drali vpřed nákopem na Thelina, ale toho bez problémů uhlídal domácí stoper Paul Jaeckel.
3'
Frederik Rönnow se zapojil do rozehrávky Unionu. Jeho nákop směřoval na pravou stranu, ale Becker centrem z pravé strany nenašel spoluhráče.
2'
Robin Knoche se otočil na vlastní polovině a rozjel akci domácího Unionu Berlín. Německý celek je v dnešním souboji favoritem.
1'
Hostující celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Švédský celek se ihned vydal vpřed, ale rozehrávka byla nepřesná.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Union oblékne tradiční červenou sadu, zatímco švédský celek bude hrát ve světle modrém.

1. FC Union Berlín: Rönnow – Knoche, Jaeckel, Leite – Trimmel, Haraguči, Khedira, Haberer, Ryerson – Becker, Siebatcheu.
Náhradníci: Grill, Stein – Behrens, Doekhi, Gießelmann, Kemlein, Leweling, Maciejewski, Michel, Puchacz, Skarke, Thorsby.

Malmö FF: I. Diawara – Beijmo, Hadžikadunić, Lewicki – Ceesay, Larsson, Peña, M. Olsson – Berget, Thelin, Christiansen.
Náhradníci: V. Andersson, Dahlin – Turay, Chaluš, Gall, Lomotey, Knudsen, Rakip, Sejdiu, Toivonen, Zeidan.
1. FC Union Berlín

Domácí Union Berlín zatím lehce upřednostňuje Bundesligu před pohárovou Evropou. V Evropské lize totiž ze tří duelů získal tři body a je třetí. Union přitom vsítil jedinou branku, díky které zvítězil na půdě dnešního soupeře. Zbývající dva duely prohrál výsledkem 0:1. Skvělá obrana zdobí Union i v německé nejvyšší soutěži, kde inkasoval jen šest branek. I díky tomu má po devíti kolech dvacet bodů a vévodí soutěži dva body před Freiburgem a hned čtyři body před silným tandemem Bayern, Dortmund. O víkendu Union zvítězil 1:0 na půdě Stuttgartu.
Malmö FF

Švédské Malmö zatím na evropské scéně prožívá nepovedenou sezónu. Po třech kolech nemá na kontě ani bod a se skóre 2:6 se krčí na poslední pozici skupiny D. Na úvod doma padlo 0:2 s Bragou, poté prohrálo 2:3 na půdě Royale Union a v posledním duelu doma prohrálo se svým dnešním soupeřem rozdílem jediné branky. Ve švédské lize navíc celku z jihu Švédska patří až šestá pozice. O víkendu Malmö doma remizovalo bez branek s desátým Varnamo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.