Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Saint Gilloise - 9. března 2023   18:45

Union Berlin
42' Juranović  • 69' Knoche  • 89' Michel
3:3
(1:1)
Saint Gilloise
28' Boniface  (Vertessen) • 58' Vertessen  (Lapoussin) • 72' Boniface  (Nieuwkoop)
Rønnow – Trimmel (C) (78. Gießelmann), Knoche, Doekhi, Leite – Juranović, Thorsby (78. Leweling), Khedira, Haberer (63. Lajdúní) – Behrens (63. Siebatcheu), Becker (78. Michel).
Grill, Stein – Jaeckel, Kemlein, Maciejewski.
Grinfeld – Hassan, Yarkoni
An der Alten Försterei, Berlín
Moris (C) – Nieuwkoop, Burgess, Kandouss, Van der Heyden – El Azzouzi, Lynen, Lapoussin – Lazare (86. Puertas), Boniface (86. Nilsson), Vertessen (80. Adingra).
Imbrechts, Pirard – Eckert, Mačida, Sykes, Teuma, Terho, Huygevelde.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 6:2. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:13.
Je konec. Fantastické utkání mezi Unionem Berlín a Royale Union Saint-Gilloise nabídlo šest branek.
V 58. minutě se po chybě domácích dostalo Royale zpět do vedení díky brance Vertessena. V 69. minutě ale Berlín získal pokutový kop, který sice nejprve Robin Knoche neproměnil, ale z dorážky se nemýlil. V 72. minutě se Victor Boniface trefil podruhé a poslal belgický celek zpět do vedení. V 89. minutě ovšem srovnal Michel.
90+6'
90+6'
Josip Juranović se dostal k odraženému míči, ale jeho pokus letěl nad bránu soupeře.
90+5'
Union nyní získal autové vhazování na své polovině, ale míč dlouho neudržel.
90+4'
Domácí chtějí rozhodnout zápas, ale další centr končí jen v náručí brankáře.
90+2'
Jamie Leweling si parádně vyměnil míč se spoluhráčem, ale jeho zakončení nemělo dostatek razance.
90+1'
Cameron Puertas se sice dostal ke střele z dálky, ale jeho pokus letěl pouze doprostřed, s čímž si Frederik Rønnow poradil.
89'
Union Berlin právě vstřelil branku!
A potřetí v zápase domácí srovnávají! S nákopem do vápna si obrana soupeře neporadila zrovna dobře, čehož využil SVEN MICHEL a jeho zakončení skončilo přesně u pravé tyče. Minutu před koncem základní hrací doby je to 3:3.
88'
Simon Adingra získal míč na levé straně, ale nakonec se Saint-Gilloise rozhodlo jej podržet na kopačkách.
86'
Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise:
ze hřiště odchází Jean Thierry Lazare, přichází Cameron Puertas,
ze hřiště odchází Victor Boniface, přichází Gustaf Nilsson.
85'
Niko Gießelmann obdržel zcela zbytečnou žlutou kartu za nesportovní chování.
84'
Po faulu hostů získal Union standardní situaci z levé strany, ale následný centr odhlavičkoval hostující hráč.
83'
Victor Boniface si dělal místo na zakončení, ale nakonec neměl proti přesile šanci a přišel o balón.
81'
Přízemní centr z levé strany proskákal až do vápna hostů, ale Anthony Moris chytil balón před dobíhajícím útočníkem.
80'
ze hřiště odchází Yorbe Vertessen, přichází Simon Adingra.
79'
Znovu přišel nedovolený zákrok ze strany domácího celku a Royale tak má k dispozici volný kop.
78'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlin:
ze hřiště odchází Christopher Trimmel, přichází Niko Gießelmann,
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Sven Michel,
ze hřiště odchází Morten Thorsby, přichází Jamie Leweling.
75'
Robin Knoche navíc uviděl kartu žluté barvy za svůj nedovolený zákrok na Vertessena.
74'
Royale se nyní snaží hru trochu uklidnit a drží balón na své polovině. Union ale opět rozjíždí vysoký presink.
72'
Tým Saint Gilloise právě vstřelil branku!
Tak tohle je neskutečný příběh belgického mužstva, které jde potřetí v zápase do vedení! Domácí znovu trestuhodně propadli ve středu hrací plochy a Bart Nieuwkoop se po pravém křídle prodral přes dva hráče a následně našel ve vápně VICTORA BONIFACEHO, jenž přízemním zakončením znovu překonal brankáře Rønnowa.
70'
Posledních dvacet minut utkání slibuje velké drama a dnešní zápas rozhodně baví.
69'
Je srovnáno na 2:2! K pokutovému kopu se postavil ROBIN KNOCHE, který si vybral pravou stranu, kde skočil také brankář Moris, který jeho pokus vyrazil, ale balón se odrazil právě k nohám domácího hráče, který se už z dorážky nemýlil.
69'
Robin Knoche (1. FC Union Berlin) neproměňuje pokutový kop.
68'
Christian Burgess navíc za své hraní rukou uviděl kartu žluté barvy.
68'
Rozhodčí se ovšem následně šel podívat na video a nařídil pokutový kop. Christian Burgess se totiž dopustil hraní rukou!
67'
Následně přišla obrovská šance, kdy se míč po zakončení domácího hráče odrazil od tyče do rukou gólmana!
66'
Další nebezpečný roh v podání Unionu, kdy míč skákal před malým vápnem, ale defenzíva Royalu tuto chvíli přečkala.
65'
Jordan Siebatcheu se mohl zapsat jako skvělý žolík, ale po dvou minutách na hrací ploše letělo jeho zakončení mimo tři tyče.
63'
ze hřiště odchází Kevin Behrens, přichází Jordan Siebatcheu,
ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Ajsa Lajdúní.
62'
Christopher Trimmel se ujal volného kopu, ovšem ten skončil sražen na rohovém kopu.
60'
Půl hodina utkání je za námi a Royale opět nečekaně vede na půdě Unionu 2:1.
58'
Podruhé v utkání zažívají domácí šok! Po trestuhodné chybě ve středu hrací plochy se k míči dostal Loïc Lapoussin, jenž jej posunul do velké šance YORBEMU VERTESSENOVI a ten se nemýlil. Asistence: Loïc Lapoussin.
56'
Nyní se dokonce hosté dostali do rychlého brejku, ale následný centr do vápna byl odvracen.
55'
Nadále je k vidění velmi podobný obrázek, kdy Union dobývá vápno soupeře, ale Royale se zatím statečně brání.
53'
Senne Lynen uviděl za svůj nedovolený zákrok kartu žluté barvy.
52'
Standardní situace domácího mužstva nic moc nepřinesla. Union ale nadále zůstává u míče ve druhé půli jednoznačně dominuje.
51'
Christopher Trimmel hlavou sklepl míč pro spoluhráče, ale jeho pokus na hranici malého vápna zblokoval obránce soupeře. Následuje rohový kop Berlína.
50'
Hosté měli problémy při rozehrávce na své polovině a Union se tak po pár vteřinách dostal znovu k míči.
48'
Union se málem dostal do šance, když se skvěle prodral středem hřiště, ale defenzíva Royalu si poradila.
47'
Domácí pokračují v nátlakové hře z první půle a nyní mají k dispozici autové vhazování.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:49.
První půle je za námi a Union hraje s Royale bez branek. Už v deváté minutě musel být hostující brankář Moris ve střehu, protože přišla nebezpečná střela Beckera. O pár chvil později přišel nebezpečný pokus Behrense, ale gólman Moris si znovu poradil. Ve 28. minutě šli hosté překvapivě do vedení po fantastické střele Bonifaceho. Před poločasem ovšem srovnal parádním gólem z přímého kopu Juranović.
45+2'
45+1'
Royale se ještě snažilo něco vymyslet přes levé křídlo, ale míč končí jen v zámezí.
44'
Jean Thierry Lazare se nyní dopustil faulu ve středu hrací plochy a u balónu bude soupeř.
42'
Dnes se asi týmy dohodly, že budou padat pouze krásné góly! JOSIP JURANOVIĆ se ujal exekuce přímého kopu, který letěl přes zeď a zapadl přesně k tyči. Gólman Moris se tentokrát natahoval marně. Před poločasem tak domácí srovnávají na 1:1.
40'
Nyní došlo k několika ostrým soubojům a rozhodčí odpískal přímý kop pro Union na hranici šestnáctky.
39'
An der Alten Försterei dnes zkrápí od začátku velmi hustý déšť, který ale moc štěstí domácím nepřináší.
37'
Berlín pokračuje v dobývání hostujícího území, ale zatím marně.
35'
Domácí sice vstřelili gól, ale ten rozhodně platit nebude, jelikož útočník Unionu se nacházel snad v pětimetrovém ofsajdu.
34'
Diogo Leite zastavil rozvíjející se rychlý útok hostů, když povalil k zemi Jeana Thierryho Lazara.
32'
Zápas opět pokračuje a nejen fanoušci Unionu jsou trochu zaskočení vývojem, protože takový gól z ničeho rozhodně nikdo nečekal.
31'
Nyní je hra přerušená, neboť jeden z domácích hráčů zůstal ležet na hrací ploše a musí být ošetřen.
30'
Půl hodina utkání je za námi a Royale překvapivě vede na půdě Berlína 1:0.
29'
Union chtěl rychle odpovědět, ale přechod na polovinu soupeře se nepodařil podle představ.
28'
Tak tohle je aspirant na gól roku a hosté se z ničeho nic ujímají vedení! VICTOR BONIFACE si posunul míč trochu dál od šestnáctky a následně s tečí soupeře překonal gólmana střelou do pravé šibenice! Tady neměl brankář Frederik Rønnow žádnou šanci. Asistence: Yorbe Vertessen.
27'
Danilho Doekhi hledal z pravé strany sbíhajícího Janika Haberera, ale také hostující defenzíva si poradila.
25'
Další volný kop belgického celku, ale opět nepřinesl nic vážnějšího. Obrana Unionu je zatím stoprocentní bez jediného zádrhelu.
24'
Saint-Gilloise získalo standardní situaci z levé strany, ale následný centr a pokus z dálky byl sražen.
22'
Na hrací ploše se nyní trochu přitvrdilo a sudí Grinfeld odpískal faul domácímu celku, který s tím spokojen zrovna nebyl.
20'
Yorbe Vertessen šel do souboje s Thorsbym velmi tvrdě a za svůj faul uviděl žlutou kartu.
19'
Centr letěl na přední tyč, ale tam byla připravená obrana soupeře. Následoval rohový kop hostů, ovšem ten skončil jen v rukou brankáře.
18'
Nyní se hosté po dlouhé době vydali dopředu a vybojovali volný kop z levé strany.
16'
Kevin Behrens se po rohovém kopu dostal ke hlavičce, kterou umisťoval k levé tyči, ale Anthony Moris předvádí další skvělý zákrok!
15'
Union zatím jednoznačně ukazuje, proč je nadále horkým kandidátem na titul v německé Bundeslize. Zatím totiž pokračuje v setrvačném tlaku.
14'
Hosté sice vybojovali autové vhazování na své polovině, ale míč dlouho neudrželi a tlak Unionu tak opět pokračuje.
12'
Berlín se znovu velmi pomalu dostává k postupnému obléhání území na polovině soupeře.
10'
Také následný rohový kop byl nebezpečný, ale zakončení hlavou skončilo vedle pravé tyče.
9'
Sheraldo Becker se postaral o první ohrožení hostující svatyně, neboť s příklepem o zem poslal nebezpečný pokus, ovšem ten Anthony Moris dokázal vyrazit mimo tři tyče!
8'
Tentokrát přišel nebezpečný centr z pravé strany do šestnáctky hostů, ale defenzíva Royale si poradila bez vážnějších problémů.
6'
Úvod zápasu je zatím velmi opatrný. Na míči je ale skoro po celou dobu domácí celek.
5'
Nyní měl hostující gólman nějaké problémy se svými rukavicemi, ale po krátké pauze se opět pokračuje autovým vhazováním Berlína.
4'
Následná standardní situace nepřinesla žádné ohrožení a Royale šel do rychlého brejku, ovšem pokus o přelobování brankáře z poloviny hrací plochy neměl šanci na úspěch.
3'
Po chvíli se už Union dostal z pravé strany do vápna, ale přízemní centr byl sražen do zámezí a následuje rohový kop.
2'
Zatím je to stále stejný obrázek, kdy je německý celek u míče, ale nijak moc se nepřibližuje svatyni Morise.
1'
Domácí celek drží míč na své polovině a postupnou kombinací se snaží něco vymyslet.
1'

1. FC Union Berlin: Rønnow – Trimmel (C), Knoche, Doekhi, Leite – Juranović, Thorsby, Khedira, Haberer – Behrens, Becker.
Náhradníci: Grill, Stein – Gießelmann, Jaeckel, Kemlein, Lajdúní, Leweling, Maciejewski, Michel, Siebatcheu.
Trenér: Urs Fischer

Royale Union Saint-Gilloise: Moris (C) – Nieuwkoop, Burgess, Kandouss, Van der Heyden – El Azzouzi, Lynen, Lapoussin – Lazare, Boniface, Vertessen.
Náhradníci: Imbrechts, Pirard – Adingra, Eckert, Mačida, Nilsson, Puertas, Sykes, Teuma, Terho, Huygevelde.
Trenér: Karel Geraerts

Rozhodčí: Grinfeld – Hassan, Yarkoni.
Union Berlín stále nevzdává senzační boj o titul, neboť se nachází na třetím místě s počtem 44 bodů a skóre 35:27. Ovšem po prohře 0:3 na Bayernnu se utkal doma s Kolínem. Zápas ale nenabídl žádný gól a skončil tak 0:0.

Royale v lize pokračuje senzační jízdu z minulé sezóny, kdy dlouho myslelo na titul, ale nakonec se muselo spokojit se druhou pozicí. Na ní se nachází také nyní s počtem 56 bodů. Po prohře 2:4 s Westerlo dokázalo vyhrát 2:1 s Eupenem.
V osmifinále Evropské ligy se proti sobě utkají týmy 1. FC Union Berlin a Royale Union Saint-Gilloise. Naposled se spolu tato mužstva utkala v listopadu minulého roku na půdě belgického celku ve skupinové fázi. Union tehdy vyhrál 1:0. Nyní se tato mužstva spolu opět setkala. První zápas se bude hrát v Berlíně. Úvodní výkop je naplánován na 18:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.