Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ballymena : Runavík - 27. června 2019   20:45

Ballymena
Ballymena
49' Millar  • 55' Winchester
2:0
(0:0)
Runavík
Runavík
Ballymena
Glendinning – Whiteside, Ervin, Balmer – Kane, Millar, Carville, Winchester (86. Harpur), McCullough – Lecky, Friel (79. Mayse)
Williamson – McGinty, Mayse, Lavery, Kelly, Harpur, Burns
T. Athanasios (Gre.)
Ballymena Showgrounds, Ballymena
Runavík
Thomsen – Langgaard (67. Betuel Hansen), Hojgaard, Davidsen – Hentze, Nersveen, Justinussen, Bardur Hansen – Egilsson (70. Benjaminsen), K. Olsen, Knudsen

Máme za sebou úvodní zápas finále předkola Evropské ligy, v němž domácí Ballymena potvrdila roli favorita, když Runavík zdolala 2:0. Po bezbrankovém prvním poločase vstřelil úvodní gól ve 49. minutě Leroy Millar, na něhož o šest minut později navázal Jude Winchester. Zásluhou branek dvou středopolařů tak půjde celek ze Severního Irska do odvety ve výrazně lepším rozpoložení, avšak Runavík rozhodně není bez šance.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90+4'
90+3'
Ibíhají poslední vteřinky dnešního klání, Ballymena drží míč na svých kopačkách na vlastní polovině.
90+2'
Skvělou práci v defenzivě odvedl Ervin, jenž zachytil dobrou přihrávku Hentzeho na Benjaminsena. Ten by se nebát zákroku obránce nejspíše hanl sám na gólmana.
90+1'
Z hranice šestnáctky využil více volného prostoru Justinussen, jeho ráně ale v cestě do brány zamezil výborným zákrokem Glendinning.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Čas se pomalu chýlí ke konci a tím i snaha hostujícího týmu o vstřelení důležité venkovní branky.
88'
Žlutou kartu dostává Paetur Hentze (NSÍ Runavík).
87'
Žlutou kartu dostává Declan Carville (Ballymena United FC).
86'
Střídání v týmu Ballymena United FC: ze hřiště odchází Jude Winchester, přichází Ryan Harpur.
85'
Od rohového praporku odcentroval Benjaminsen, avšak hlavu Olsena nenašel, ten byl totiž dobře krytý dvojicí stoperů.
84'
Hentze se u levé lajny dobře zbavil Balmera, následně ale pokazil přihrávku na Bardura Hansena.
83'
Runavík se do zahuštěné obrany soupeře dostává jen velmi těžko, a tak to zkusil z nějakých dvaceti metrů Nersveen, jenž ale minul branku.
82'
Je znát, že se domácí celek více stáhnul do defenzivy. Nechce inkasovat branku, která by mohla výrazně zamíchat kartami.
81'
Lecky to přehnal s útočnou aktivitou. Při snaze obrat Knudsena o balón se dopustil faulu.
80'
Rozběhla se poslední desetiminutovka základní hrací doby. Vítězství o dva góly by bylo pro Ballymenu výborné, avšak stačí jeden gól Runavíku a vše může být jinak.
79'
Střídání v týmu Ballymena United FC: ze hřiště odchází Cathair Friel, přichází Ryan Mayse.
78'
Žlutou kartu dostává Pol Justinussen (NSÍ Runavík).
77'
Dlouhý odkop Glendinninga úplně přeletěl celé hřiště. Míč má v moci druhý z gólmanů, Thomsen.
76'
Justinussen ve středu hřiště vymyslel pěknou kolmici na nově příchozího Benjaminsena, ten si ovšem neporadil se zpracováním a s míček skončil v autu.
75'
Kane pěkně nacentroval do malého vápna, odkud hlavičkoval Friel, jenž těsně minul horní tyč.
74'
Do rychlého brejku vyrazil Lecky. Sám proti trojici hráčů toho ale moc nezmohl.
73'
Centr z rohového kopu na přední tyč nevyšel, míč odklízí pozorný obránce Whiteside.
72'
Bardur Hansen vypálil křižný projektil k pravé tyči. Gólman ovšem na tuto střelu dobře viděl a vyrazil ji do zámezí.
71'
Nersveen tvrdě zajel do protihráče na polovině hřiště. Od rozhodčího se mu dostává důrazného ústního varování.
70'
Střídání v týmu NSÍ Runavík: ze hřiště odchází Bui Egilsson, přichází Julian Jann Benjaminsen.
69'
Z levé strany odcentroval do pokutovéh území McCullough, našel však pouze hlavu Hojgaarda.
68'
Trenér Thordarson se rozhodl posílit ofenzivu, když místo stopera nasadil do hry typického středopolaře.
67'
Střídání v týmu NSÍ Runavík: ze hřiště odchází Per Langgaard, přichází Betuel Hansen.
66'
A daleko od něj nebyl Hentze. Jeho dalekonosná rána těsně minulalevou tyč Glendinngovy svatyně.
65'
Hra se opět poněkud uklidnila. Runavík se oklepal z dvou inkasovaných branek a pokouší se alespoň o snížení.
64'
Velkou šanci na snížení měl nyní Petru Knudsen, v ideální střelecké pozici ale poslal míč mimo tři tyče!
63'
Egilsson se pěkně proháčkoval po levé straně přes dva protihráče, následně však poslal nepřesnou přihrávku Olsenovi.
62'
Po delší době zaútočili i hosté, pokus Bardura Hansena vyrazil Glendinning do zámezí.
61'
Dalekonosná rána neměla gólové parametry, Thomsen tentokráte mohl zůstat v klidu.
60'
Máme za sebou hodinu utkání. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení, avšak ženou se za dalšími brankami, hráči Runavíku v posledních minutách neví, kam dřív skočit.
59'
Přízemní centr z levé strany svého adresáta nenašal, míč odkopl daleko na polovinu soupeře Langgaard.
58'
Krásný pas za obranu vyslal Balmer, Friel ovšem podklouzl a i to byl důvod, proč již míč na hrací ploše nezastihl.
57'
Domácí, povzbuzeni dvěma góly se rychle ženou dopředu, zřejmě chtějí opařenému soupeři ještě pár branek vstřelit.
55'
Tým Ballymena právě vstřelil branku!
Ballymena odskakuje do dvoubrankového vedení! Podobná situace jako při prvním gólu, Friel nahrál na střed JUDE WINCHESTEROVI, jehož tvrdá rána k pravé tyči skončila v síti!
54'
Po pravé lajně se do šance dral McCullough, o míč ho ale čistým způsobem připravil Davidsen.
53'
Po rohovém kopu hlavičkoval stoper Ervin jen těsně nad svatyni soupeře.
52'
Runavík se pokusil o rychlou odpověď, rána Bardura Hansena se však neujala.
51'
Úvodní gól by nám mohl výrazně oživot průběh zápasu, který byl doposud takový neslaný, nemastný.
49'
Domácí se ujímají vedení! Po přihrávce Leckyho vypálil z hranice šestnáctky LEROY MILLAR, Thomsen se za jeho projektilem natahoval marně!
48'
Centr z pravé strany nebezpečí nepřinese, do bezpečí odhlavičkoval balón Hojgaard.
47'
Velmi tvrdý zákrok Hentze sudí úplně přehlédl, nechává pokračovat ve hře.
46'
Do druhého poločasu vstoupily oba tým ve stejných sestavách, v jakých nastupovaly do zápasu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:45.
Skončil první poločas zápasu finálového předkola Evropské ligy, v němž zatím v duelu mezi Ballymenou a Runavíkem na branku čekáme. Mírně aktivnějším celkem jsou domácí, avšak vytěžit gólově to stvrdit nedokázali. Snad bude druhá část zápasu o poznání poutavější, než ta první.
45+2'
45+1'
V první půli se už nic nestane, Ballymena dohrává závěrečné vteřinky na vlastní polovině.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
McCullough si proti dvojici protihráčů u pravé lajny počínal znamenitě. Trefil jednoho z nich a vybojoval rohový kop.
43'
Langgaard tvrdě zajel do pronikajícího Friela, ani teď to ovšem neskončí první žlutou kartou v utkání.
42'
A rovněž i Carville. Thomsen se musí cítit jak na střelnici, avšak ze své sítě zatím, naštěstí pro něj, nemusel tahat žádný balón.
41'
Zatím to vypadá na tu druhou možnost, neboť oběma týmům zatím chybí přesnost při zakončení. To nyní potvrdil i Lecky.
40'
Do konce poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se nějaké branky nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
39'
Egilsson ve vápně hledal Knudsena, tomu ale v souboji s Whitesidem scházely potřebné centimetry.
38'
Velmi nebezpečná hlavička Langgaarda skončila na horní síti soupeřovy svatyně.
37'
Kane dlouhým nákopem našel na druhé straně úplně osamoceného McCullougha. Ten si navedl míč více na střed a vypálil. Thomsen projektil soupeře vyrazil na roh.
36'
Klaemint Olsen neměl podportu spoluhráčů, a tak to vzal na sebe. Nevedl si vůbec špatně, při střele mu ala uý scházeli síly, Glendinning mohl zůstat v klidu.
35'
Po dlouhém výkopu gólmana Knudsen míč na svých kopačkách udržet nedokázal, o kulatý nesmysl ho připravil Hentze.
34'
Do vzduchu se proti sobě zavěsili Winchester s Davidsenem. Vítězně ze souboje vyšel hostující obránce.
33'
Do další velké šance se dostala domácí Ballymena, avšak ani Lecky nedokázal vstřelit úvodní gól zápasu, bude z toho alespoň rohový kop.
32'
Glendinning si dovolil velkou paráda, když zpracoval malou domů a pak ještě udělal kličku presujícímu útočníkovi. Domácí gólman sklízí uznalý potlesk.
31'
Změnit se to pokusil svou ranou Friel, jeho ránu ovšem obětavě zblokoval Langgaard.
30'
Máme za sebou půl hodinu z dnešního utkání. Na branku zatím stále čekáme, mírně ativnější je domácí Ballymena, z tlaku ale zatím gól vytěžit nedokázala.
29'
Millar se pokusil průnikovou přihrávkou vyslat do úniku Leckyho, na poslední chvíli zastavil pas Nersveen.
28'
Bardur Hansen upláchl po levé straně, následně se pokusil svým centrem najít ve vápně někoho ze svých spoluhráčů. Jenže měl smůlu, nikdo tam totiž nebyl.
27'
Langgaard udělal velkou chybu v rozehrávce, ta však zůstala nepotrestána. K míči se sice dostal Friel, ale za kolegu napravil chybu Hojgaard.
26'
Ke střeleckému pokusu se dostal i středopolař Winchester, ani on ovšem nezamířil mezi tři tyče.
25'
O technický obstřel na zadní tyč se pokusil Lecky, Thomsen si mohl pouze oddechnout, míč skončil těsně vedle.
24'
Druhý roh Runavíku byl o poznání nebezpečnější, hlavička Davisena ale skončila vedle.
23'
Krásným pasem za obranu vyslal Hentze Egilssona, jenže ten si nedokázal zpracovat balón, a tak ze slibně vypadající šance není nic.
22'
Friel se pokusil proniknout do zahuštěné obrany soupeře, což se mu nepovedlo, proti trojici hráčů je opravdu těžké se prosadit.
21'
Po faulu Hojgaarda se kopal přímý volný kop. Millar ho namířil hodně nad branku.
20'
Výborný obranný zákrok předvedl Whiteside proti Knudsenovi, hostující křídelník by v případě úspěchu unikal sám na branku.
19'
Centr z levé strany si na hranici šestnáctky našel Lecky, hlavičkoval ale těsně nad branku.
18'
Z hranice šestnáctky vypálil Justinussen, Glendinning ovšem jeho pokus dobře viděl a s přehledem ho chytil.
17'
V posledních minutách je mírně aktivnějším celkem Ballymena, na úvodní gól zápasu však stále čekáme.
16'
Bardur Hansen se zbavil dvou protihráčů, třetí už byl nad jeho síly, míč má na kopačkách Ervin.
15'
Přízemní centr z pravé strany nebyl vůbec špatný, Klaemint Olsen však nedokázal zakončit tak, jak by si nejspíše představoval.
14'
Pěkná narážečka mezi Carvillem a Millarem k šanci nevedla, druhý jmenovaný totiž ztroskotal na Davidsenovi.
13'
Drsný faul těsně za polvoinou hřiště předvedl Hentze. Rozhodčí prozatím nechává karty v kapse.
12'
Davidsen v osobním souboji obral o balón protihráče, navíc dlouhým nákopem vyslal do šance Egilssona, ten ovšem ztroskotal na posledním bránícím hráči.
11'
Hra se nám pomalu uklidnila, v posledních okamžicích jsme svědky velkého množství nepřesností.
10'
Z velké dálky zkoušel své štěstí Winchester, avšak svatyni soupeře minul o pořádný kus.
9'
I Ballymena měla první rohový kop, ani ona z něj ale nevytěžila úvodní branku zápasu.
8'
Po centru z levé strany se zakončení dral Egilsson, na Glendinninga však nevyzrál.
7'
Na polovině hřiště došlo k hlavičkovému souboji. Hojgaard si v souboji pomohl rukama.
6'
V úvodních minutách jednoznačně aktivnější hráči Runavíku, kteří momentálně kombinují na polovině soupeře.
5'
Premiérový rohobý kop měl k dispozici Runavík. Jenže do vzduchu se nejvýše vyšplhal bránící Whiteside.
4'
Na druhé straně to zkoušel Bardur Hansen, ani on se ovšem nedokázal prokličkovat až do šance.
3'
Po levé straně se pokusil do vápna probít McCullough, na Hentze si ale nepřišel.
2'
Domácí pro dnešní zápas zvolili světlemodré dresy, Runavík nastoupil ve žlutých dresech.
1'

Ballymena United FC: Glendinning – Whiteside, Ervin, Balmer – Kane, Millar, Carville, Winchester, McCullough – Lecky, Friel
Náhradníci: Williamson – McGinty, Mayse, Lavery, Kelly, Harpur, Burns

NSÍ Runavík: Thomsen – Langgaard, Hojgaard, Davidsen – Hentze, Nersveen, Justinussen, Bardur Hansen – Egilsson, Olsen, Knudsen
Náhradníci: Joensen – J. M. Olsen, O. H. Olsen, M. Mortensen, J. Mortensen, Betuel Hansen, Benjaminsen
Ballymena United FC

Ballymena United je celek ze Severního Irska. V minulém ročníku nejvyšší soutěže obsadil druhou pozici a zajistil si účast v předkole Evropské ligy. Oproti svému soupeři má ale velkou nevýhodu. Nový ligový ročník se teprve rozběhne. Ballymena tak odehrála pouze přípravné utkání s Barry, které vyhrála 2:1.
NSÍ Runavík

Runavík je celek z Faerských ostrovů, který si účast v předkole Evropské ligy vybojoval díky druhému místu z minulého roku. V letošním ročníku se tomuto celku daří opravdu skvěle. Po čtrnácti odehraných duelech mu patří první pozice v ligové soutěži. O tu se však dělí s Vikingurem a Klaksvikem. V minulém duelu pouze remizoval s B36 Torshavn.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání předkola Evropské ligy mezi Ballymena United FC a NSÍ Runavík. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.