Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Progrès Niederkorn : Zeta - 26. srpna 2020   18:30

Progrès Niederkorn
3:0
(1:0)
Zeta
Zeta
Flauss – Laterza, Ferino, Skenderović, Karayer – Latić (86. Shala) – Thill (C), Tekiela, Silaj, Holtz (67. Muratović) – Habbas (78. Luisi)
Sommer – Bah, Barnabo, Dublin, Luisi, Muratović, Shala
Hasanov – Zejnalov, Husejnov (všichni Ázerbájdžán)
Stade Municipal de Differdange
Zeta
Aković (C) – Milić, Tuzović, Ceklić (67. Durović) – Dinović – Soppo, Milojko – Vukčević, Kratović, Kalezić (62. Nya-Vedji) – M. Lambulić (55. L. Lambulic)
Radulović – Ajković, Bečić, Djurović, L. Lambulić, M. Lambulić, Nya-Vedji

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Niederkornu, který svého soupeře porazil výsledkem 3:0. Lucemburský celek měl i během druhého poločasu více ze hry, navíc druhou branku opět vsítil Tekiela, kterému se povedlo proměnit pokutový kop. V nastaveném čase navíc navýšil vedení domácích Thill. Zeta se směrem dopředu hledala, většinu času narážela na pozornou obranu soupeře. Hosté se do vyložených šancí moc často nedostávali, brankář Flauss proto neměl moc práce.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 1:0. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 20:12.
90+4'
90+3'
Niederkorn právě vstřelil branku!
Tak ještě jedna branka v podání domácích! Finální zásah vyprodukoval SEBASTIEN THILL, který dokázal překonat brankáře Akoviće, jenž v tomto duelu inkasuje už potřetí. Zeta tak postupovat nebude!
90+3'
Zeta se během nastaveného času dostala na útočnou polovinu, kde nesledujeme nikterak drtivý tlak. Naopak se domácí celek v poklidu brání.
90+1'
Taktický zákrok předvedl vracející se Tekiela, který tak překazil rodící se akci soupeře.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, zcela určitě se bude nastavovat. Každopádně to vypadá, že domácí postup nemine.
87'
Do akce se opět dostal hlavní sudí, který si všiml nedovoleného zákroku hostů. Niederkornu to pochopitelně stačí, zahrávat bude další volný kop.
86'
Střídání v týmu FC Progrès Niederkorn: ze hřiště odchází Irvin Latić, přichází Florik Shala.
83'
Flauss musel v krátkém časovém sledu podruhé zasahovat, tentokráte se míč snesl přímo doprostřed branky, což bylo pro brankáře snadné sousto.
82'
Nya-Vedji měl na kopačce kontaktní branku, jenomže po dlouhé době musel do akce také brankář Flauss, který podržel svůj celek.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Zeta i nadále prohrává o dvě branky, navíc to vypadá na postup lucemburského celku.
80'
Sled nepřesností, a to z obou stran. Volného předmětu se tak ujal osamocený Thill, který si ho kopl daleko před sebe, což znamenalo faul.
79'
Hosté zahrávali další rohový kop, avšak ani z tohoto mráčku nezapršelo. Poté se razantně napřáhl Krstović, jehož zakončení směřovalo vedle branky.
78'
Střídání v týmu FC Progrès Niederkorn: ze hřiště odchází Ryad Habbas, přichází Antonio Luisi.
77'
Krátká kombinace v oblasti středového kruhu nakonec nepřinesla nic nebezpečného. Naopak nepřesně nahrával Thill, jenž našel pouze protihráče.
76'
Domácí pochopitelně nikam nespěchají, při další útočné akci se s míčem vrátili na vlastní obrannou polovinu. Zeta se logicky snaží o napadání.
75'
Během krátké chvíle jsme sledovali další zablokovanou střelu, tentokráte z dílny Miliće. Flauss tak na další zákrok čeká poněkud dlouhou dobu.
74'
K rozehrávce se opět postavil Lambulic, který se pokoušel najít spoluhráče na přední tyči. Obrannou povinnost si ovšem splnil zadák Dinović.
73'
Lambulicovi se povedlo pracovat s míčem na levém křídle, jenomže centrem narazil pouze do protihráče. Hosté budou rozehrávat rohový kop.
70'
Žlutou kartu dostává Ivan Vukčevič (FK Zeta).
69'
Zetě se absolutně nedaří přechod na druhou stranu, tentokráte to ale bylo s faulem domácích. Taktickým zákrokem si totiž pomohl Tekiela.
68'
Progrés je i nadále častěji u míče, v tomto případě si dokázal vybojovat rohový kop. Thillova rozehrávka nebyla špatná, našla pouze hlavu soupeře.
67'
Střídání v týmu FC Progrès Niederkorn: ze hřiště odchází Kevin Holtz, přichází Belmin Muratović.
Střídání v týmu FK Zeta: ze hřiště odchází Zvonko Ceklić, přichází Nemanja Djurovic.
66'
Výsledkem byl zisk rohového kopu pro Niederkorn. K rozehrávce z levé strany se postavil Thill, který ovšem našel pouze hlavu protihráče.
65'
Nejprve se do nadějné šance dostal Lambulic, avšak neuspěl. Na druhé straně mohl zkompletovat hattrick Tekila, který nevyzrál na Akoviće.
64'
Ofsajd také na druhé straně, tentokráte si ho nedokázal pohlídat nenápadně hrající Dinović. Pomezní sudí byl opět velice pozorný.
64'
Žlutou kartu dostává Irvin Latić (FC Progrès Niederkorn).
63'
Habbas si nedokázal pohlídat svůj náběh za obranu, naopak se nacházel v jasném ofsajdu. Ten potvrdil také následný opakovaný záběr.
62'
Střídání v týmu FK Zeta: ze hřiště odchází Vasko Kalezić, přichází Elom Nya-Vedji.
60'
Obránce Karayer si před zraky sudího pomohl nedovoleným prostředkem, neboť poslal na zem Dinoviće. Zeta se tak usadila na útočné polovině.
59'
Zeta to bude mít po hodině hry nesmírně složité, prohrává totiž už o dvě branky. Do konce přesto zbývá hodně času, povede se hostům snížit?
56'
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení, se Zetou to nevypadá nejlépe! I tentokráte se prosadil domácí KEMPES TEKIELA, kterému se povedlo zužitkovat pokutový kop.
56'
Příliš agresivním způsobem vletěl do protihráče domácí Vukčević, který povalil na trávník Tekielu. Niederkorn okamžitě rozehrál další standardku.
55'
Střídání v týmu FK Zeta: ze hřiště odchází Mijat Lambulic, přichází Lazar Lambulic.
54'
Navíc se do rozehrávky Niederkornu zapojil také znuděný brankář Flauss, který přeposlal nahrávku do strany, kde se nacházel volný Laterza.
53'
Obrannou povinnost si dokázal splnit pozorný Karayer, který ve vzduchu sklepl míč pod sebe na Skenderoviće, jenž okamžitě přihrál ke středovému kruhu.
52'
Brankář Aković tak mohl rozehrávat od své branky, přičemž to zkoušel odkopem ke středovému kruhu, kde se dokázal prosadit pouze Tekiela.
51'
Niederkorn měl k dispozici další standardní situaci, která nebyl vůbec nebezpečná. Naopak se balón snesl daleko vedle hostující svatyně.
50'
Navíc se zapotil hostující brankář Aković, který během několika vteřin musel hned několikrát zasahovat. Ani jedna ze střel neskončila za jeho zády.
49'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali nedovolený zákrok z domácí strany. Provinil se Skenderović, který fauloval unikajícího Krstoviće.
48'
Žlutou kartu dostává Ryad Habbas (FC Progrès Niederkorn).
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, jenž padla v samotném úvodu. Do vedení se dostal Niedekorn, konkrétněji se dokázal prosadit záložník Tekiela. Lucemburský celek byl i po zbytek prvního poločasu o něco aktivnější, avšak žádnou další branku jsme už neviděli. Zeta ale bude muset zabrat, do konce zbývá celý druhý poločas, což je dost času.
45+2'
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Pomalu a jistě se nám blíží konec prvního poločasu, žádné další branky se zřejmě už nedočkáme. Zeta i tak podniká celkem rychlou protiakci.
42'
V krátkém časovém sledu volný kop také pro domácí celek. Bude to ale celkem daleko od branky, proto se dá očekávat vzdušná centrovaná nabídka.
41'
Tekiela evidentně nestíhal jednoho z protihráčů, za což si vysloužil razantní domluvu od sudího. Zeta bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci.
40'
Žlutou kartu dostává Amel Tuzović (FK Zeta).
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Niederkorn podnikl rychlý protiútok, který byl tažen po pravém křídle. Nakonec jsme sledovali nahrávku na Habbase, kterého si ale pohlídal Ceklić.
38'
Žlutou kartu dostává Tom Laterza (FC Progrès Niederkorn).
Žlutou kartu dostává Ognjen Dinović (FK Zeta).
34'
Žlutou kartu dostává Kevin Holtz (FC Progrès Niederkorn).
34'
Útočným faulem se navíc prezentoval napadající Habbas, který netrefil míč, nýbrž pouze nohu obránce Cekliće. Rozehrávat bude sám brankář Aković.
33'
Zeta se najednou dostala pod drtivý tlak, který ovšem neskončil žádným zakončením soupeře. Naopak se k volnému míči dostal Aković.
32'
Do kombinace se před malým momentem zapojil také Silaj, který se pokoušel proniknout do šestnáctky, kde mu ale vystavil stopku Tuzović.
31'
Je za námi třetina hry, mnohem více ze hry mají domácí hráči, kteří rozjeli další kombinaci. Karayerovi se povedlo přenést hru na volného Laterzu.
30'
Hlavní sudí si všiml dalšího nedovoleného zákroku, kterého se dopustil Laterza. Hra bude pokračovat rozehrávkou od středového kruhu.
29'
Vukčević šel do osobního souboje příliš agresivním způsobem, což odhalil také hlavní sudí. Naopak byl faulován obránce Skenderović.
28'
Navíc jsme sledovali další rohový kop domácích, který si i tentokráte vzal na starost Holtz. Ani tentokráte se mu nepovedlo najít spoluhráče.
27'
Avšak se do nadějné šance dostal křídelník Thill, který to zkoušel přímo na branku. Hostující brankář Aković ovšem předvedl skvělý zákrok.
26'
Avizovaný rohový kop se snesl do pokutového území, avšak tam si v poklidu na padající míč počíhal Dinović, který ho odehrál do bezpečí.
25'
Po zablokované střele bude následovat rohový kop pro domácí, a sice z pravé strany. K exekuci rohu se postavil aktivně hrající Holtz.
24'
Domácí tentokráte kombinovali na levé straně, kde se ovšem Milićovi povedlo vypíchnout míč do autu. To znamená, že budeme sledovat další aut.
23'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, zatím jsme se dočkali jediné branky. Ve vedení jsou domácí, avšak aktivnější jsou hosté.
19'
Niederkorn se pouštěl do útoku, jenomže ten skončil ještě před středovým kruhem. Tam totiž číhal Milojko, který navíc založil rychlou protiakci.
18'
Atraktivní podívanou zrovna nesledujeme, v tomto případě fauloval také domácí Silaj. Zeta bude rozehrávat daleko ze své poloviny hřiště.
17'
Nakonec si nedovoleně počínal také doposud jediný střelec tohoto zápasu. Tekiela byl v souboji příliš pozdě, což pocítil hostující Krstović.
16'
Navíc před zraky hlavního sudího fauloval Krstović, který si vyšlápl na jednoho z protihráčů. Akce Zety je u konce, hosté ale zůstanou u balónu.
15'
V posledních minutách nesledujeme zrovna pohlednou podívanou, oba celky se nemohou dostat k opačnému pokutovému území.
14'
O rychlé vyrovnání se pokoušel hostující Milić, kterému se sice povedlo odcentrovat do pokutového území. Avšak tam se nacházel pouze Skenderović.
13'
Zeta to bude mít v nadcházejících minutách hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu zbývá hodně času, skóre se klidně může otočit.
11'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat, do vedení se dostávají domácí hráči! Úspěšným střelcem se stává KEMPES TEKIELA, kterému se povedlo dopravit míč za záda brankáře Akoviće.
10'
Aby toho nebylo málo, tak se obětavě prezentoval také Latić, který pro změnu zablokoval střelu od Milojka. Zeta je v posledních minutách aktivnější.
9'
Poté se jeden z hostujících hráčů dostal ke střeleckému pokusu, který ovšem skončil pouze na obětavě hrajícím Habbasovi.
8'
Před malým momentem se rohového kopu ujal také domácí celek, avšak s úplně stejným výsledkem. Nejvýše do vzduchu se totiž dostal Soppo.
6'
Následoval rohový kop pro Zetu, který směřoval do přehuštěného prostoru. Tam se prosadil pouze pozorný Ferino, jenž odehrál míč do bezpečí.
5'
Do první zajímavé šance se dostal domácí Tekiela, který se protáhl až do zakončení, avšak to dokázal hostující brankář zlikvidovat.
4'
V krátkém časovém sledu další faul, i tentokráte v podání hostujícího celku. Příliš agresivním způsobem totiž vletěl do protihráče záložník Krstović.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali nedovolený zákrok, kterým se prezentoval hostující Tuzović. Naopak na zemi skončil Habbas.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

FC Progrès Niederkorn: Flauss – Laterza, Ferino, Skenderović, Karayer – Latić – Thill (C), Tekiela, Silaj, Holtz – Habbas
Náhradníci: Sommer – Bah, Barnabo, Dublin, Luisi, Muratović, Shala

FK Zeta: Aković (C) – Milić, Tuzović, Ceklić – Dinović – Soppo, Milojko – Vukčević, Kratović, Kalezić – Lambulić
Náhradníci: Radulović – Ajković, Bečić, Djurović, L. Lambulić, M. Lambulić, Nya-Vedji

Rozhodčí: Hasanov – Zejnalov, Husejnov (všichni Ázerbájdžán).
FK Zeta

Na opačné straně stojí černohorská Zeta, která pro změnu obsadila čtvrtou pozici. Zetě se povedlo nasbírat jednačtyřicet bodů, přičemž na vedoucí Buducnost činilo hned dvaatřicetibodové manko. Černohorskému celku se ke konci soutěže zrovna moc nedařilo, posledních pět duelů nabídlo hned čtyři nerozhodné výsledky, navíc také jednu porážku. Letošní ročník černohorské nejvyšší soutěže je v plném proudu, zatím se stihly odehrát dvě kola. Zeta se po těchto duelech nachází na předposlední pozici, přičemž se jí povedlo nasbírat pouhý jeden bod.
FC Progrès Niederkorn

Lucemburský Niederkorn se ve své domácí soutěži umístil na druhé pozici, jenomže tamní nejvyšší liga nakonec předčasně skončila. Důvod je prostý, a sice pandemie koronaviru. Vítěz lucemburské ligy tudíž nebyl vyhlášen, stihlo se odehrát pouhých sedmnáct zápasů. Niederkorn za tuto dobu dokázal nasbírat sedmatřicet bodů, přičemž mu na vedoucí Folu scházely pouze dva body. Niederkorn pocítil hořkost porážky pouze ve dvou případech, na druhou stranu se mu povedlo naplno bodovat hned v jedenácti duelech, což není vůbec špatná bilance.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Evropská liga má na programu úvodní předkolo, my se společně zaměříme na souboj mezi FC Progrès Niederkorn a FK Zeta.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.