FORTUNA:LIGA - Základní část - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Slavia - 30. září 2018   15:00

Ukončeno
Ostrava
20' Fillo (Holzer) • 45+4' Fillo (Holzer)
2:1
(2:1)
Slavia
27' Stoch  (Baluta)

Sestavy
Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Mešaninov (86. Procházka), R. Hrubý, Holzer (79. Granečný) – Baroš (C), Diop (88. O. Šašinka).
Náhradníci
Budinský – Granečný, Jirásek, P. Breda, O. Šašinka, J. Šašinka, Procházka.
Rozhodčí
Berka – Kříž, Vlček
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
14 294 diváků
Sestavy
O. Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil (75. Frydrych) – Souček, Traoré (46. Mešanović) – Stoch, Hušbauer (C), Zmrhal – Baluta (57. Olayinka).
Náhradníci
Kovář – Olayinka, Zelený, Matoušek, Mešanović, Frydrych, Valenta.
8
Diop
střídání
27
Baroš
červená karta
21
Holzer
asistence asistence střídání
10
Hrubý
32
Mešaninov
střídání
7
Fillo
gól gól žlutá karta
25
Fleišman
žlutá karta
15
Stronati
3
Šindelář
9
Pazdera
16
Laštůvka
20
Baluta
asistence střídání
17
Stoch
gól žlutá karta
10
Hušbauer
žlutá karta
8
Zmrhal
22
Souček
27
Traoré
žlutá karta střídání
5
Coufal
15
Kúdela
13
Ngadeu
18
Bořil
žlutá karta střídání
1
Kolář

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Baník - Slavia 2:1. Ostrava v deseti ovládla fantastické drama

Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Statistiky utkání

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:11.
Střely mimo: 2:8.
Rohy: 4:7.
Je dobojováno a na stadionu momentálně panuje opravdu velká radost. S Baníkem to totiž od začátku nevypadalo vůbec dobře, jelikož byl po faulu na Součka a konzultaci s videem vyloučen Milan Baroš. Ostrava ale po pár minutách překonala obranu Slavie a dostala se do vedení. Centr Daniela Holzera usměrnil do brány Martin Fillo. Ve 27. minutě však bylo znovu srovnáno. Miroslav Stoch překonal Jana Laštůvku a začínalo se od začátku. Slavia poté tlačila, ale své šance zahazovala. A tak přišel trest ve čtvrté minutě nastavení první půle. Po tristní přihrávce Součka upaloval do brejku Holzer, jež předložil míč Martinu Fillovi, který prostřelil Koláře podruhé.

Druhý poločas byl převážně ve znamení tlaku Slavie, která pokračovala v zahazování tutovek jako na běžícím páse. Absolutorium se dnes vysloužil Jan Laštůvka, který pochytal nespočet příležitostí Slavie. Baník dnes odehrál dost možná nejlepší utkání v sezóně a za svou bojovnost, nasazení a přístup si tři body jednoznačně zasloužil. Ostravané tak díky výhře 2:1 poskočili na 4. místo a pouhé dva body ztrácejí na vedoucí Slavii.
90+7'
Konec zápasu.
90+7'
Už se ale zase hraje. Olayinka dokázal hlavičkovat centr Coufala, ale jen do rukavic Laštůvky. To již vypadá s domácími velmi dobře.
90+6'
Na hrací ploše jsou opět lékaři Baníku a sudí hned ukazuje, že bude nastavený čas prodlužovat.
90+5'
Menší vášně nyní vyvolal střet Procházky s jedním ze Slavistů. Poté hosté zahrávali přímý kop. Do následného centru vletěl neohroženě Jan Laštůvka, jenž nepříjemně přepadl přes klubko hráčů a zůstává ležet na trávníku.
90+5'
Al přetažený centr končí až u vyběhnuvšího Laštůvky, který byl navíc faulován. Ostrava zažívá opravdu euforii.
90+4'
Všichni hráči jsou nyní ve vápně Baníku, i gólman Kolář. Stochův roh ale odvrátil Stronati, ale Ostrava se stále brání.
90+3'
Ostravané strávili další vteřiny rozehráním rohového kopu, ale už se opět stahují do defenzívy, protože se bude odkopávat od brány Koláře.
90+3'
Kúdela trochu dezorientovaný a nikým neatakovaný zahrál zbytečně hlavou na rohový kop. Domácí fanoušci už všichni stojí a ženou své hráče kupředu.
90+2'
Slavii se ale zatím nedaří vypracovat si závěrečný tlak. Mešanović navíc při odkopu dojel Stronatiho a je tady další žlutá karta.
90+1'
Hlavní rozhodčí přidává navíc 6 minut a hra je momentálně na polovině Slavie, odkud bude Baník vhazovat.
90'
A znovu je přerušena po faulu na Martin Filla. Rozehrávat bude Jan Laštůvka a mezitím se nám nachýlila poslední minuta zápasu.
89'
Olayinkův centr byl zastaven na hranici vápna Šindelářem a míč poté odkopl do bezpečí Hrubý. Domácí příznivce ženou mohutně své miláčky za úspěchem.
88'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Dame Diop, přichází Ondřej Šašinka.
87'
Ostravané jsou velmi blízko úspěchu. Zbytek utkání sleduje také vyloučený Milan Baroš, který na schodech pod hlavní tribunou vypadá velmi nervózně.
86'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Arťom Mešaninov, přichází Václav Procházka.
85'
Páník zápas z lavičky nedotrénuje, je vykázán na tribunu
85'
Granečný se téměř probil přes čtyři hráče Slavie, ale nakonec míč ztratil. Stocha poté nevybíravě dojel Fleišman, jenž také za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
85'
Josef Hušbauer se poté pokusil propálit prudkou ranou zeď z pětatřiceti metrů, ale obrana domácích neustoupila.
84'
Kouč Páník je nyní navíc vykázán hlavním sudím na tribunu a hlavní rozhodčí opět čelí drtivému pískotu domácích fans.
84'
A znovu se žlutí. Granečný se se štěstí prodíral s míčem středem hřiště, ale nakonec podle sudího zahrál šlapákem proti Hušbauerovi a také on je potrestán žlutým kartónkem.
83'
Jenže Slavie se příliš dlouhý přenesením hry na Coufala připravila o balon a Baník může vhazovat z vlastní poloviny.
82'
Martin Fillo na chvíli připravil soupeře o míč, ale jeho postup podél postranní čáry byl záhy ukončen Ngadeuem.
81'
Olayinka byl nyní v souboji se Šindelářem později a skluzem podrazil domácího stopera. Navíc od sudího vyfasoval žlutou kartu.
80'
Baník se skvěle ubránil na pravé straně kombinace Slavie, ale míč pouze odkopl, a tak hosté pokračují v obléhání.
79'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Denis Granečný.
78'
Výborně si počínal Patrizio Stronati. Ten dokázal přečíst přihrávku za beky a poté ještě vytloukl soupeřovy bloky a Baník může vhazovat.
76'
Ha trávník museli být opět povoláni lékaři, kteří spěchali k ležícímu Martinu Fillovi. Záložník Ostravy však vypadá, že bude moci pokračovat v utkání.
75'
Ostravané šli tři na jednoho, ale Hrubý nepřekonal Koláře
75'
Po něm ale Slavia totálně propadla a Baník uháněl do brejku tří proti jednomu. Pomalý postup ovšem dostihli fotbalisté hostů a vytlačili Hrubého z dobré střelecké pozice a s ranou z úhlu si poté poradil Kolář
74'
Hlavní sudí jde ještě upozornit domácí pořadatelé, jelikož domácí fanoušci zasypali sprškou láhví hostující hráče, kteří se chystali rozehrát přímý volný kop.
75'
Ostravané šli tři na jednoho, ale Hrubý nepřekonal Koláře
75'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Bořil, přichází Michal Frydrych.
74'
Stejně jako se divil na jedné Coufal po faulu na Diopa, tak se diví na druhé straně Pazdera po dalším nedovoleném zákroku na soupeře.
73'
Dnešní utkání sleduje 14 294 diváků.
72'
Stochova rána z přímého kopu skončila na Laštůvkovi
72'
Z pohledu Slavie to vypadalo na signál a následně přišla rána Stocha, který trefil ale jen prostor, kde byl připraven Jan Laštůvka.
71'
Zajímavá pozice pro Slavii. Jeden z domácích fauloval na dvaceti metrech na ose hřiště a hosté tak mají k dispozici opravdu dobrou šanci.
70'
Následný centr od rohového praporku odvracel na přední tyči Martin Šindelář a hlavní arbitr posléze píská útočný faul na Jiřího Fleišmana.
69'
Fleišman nyní povalil Stocha v souboji a poté dle sudích zahrál na rohový kop, což se vůbec nelíbí domácím hráčům.
68'
Diop si nyní situaci trochu zkomplikoval a poté navíc fauloval Hušbauera. Slavia tak mohla pokračovat v obléhání domácí brány. Po centru zprava zakončoval hlavou Mešanović, ale slabý pokus skonči mimo zařízení Laštůvky.
67'
Následně obdržel žlutou kartu hostující Miroslav Stoch, který si ji vysloužil zřejmě za nějaké nemístné protesty na adresu sudího.
67'
Souboj dvou afrických legionářů vyzněl lépe pro Dameho Diopa, který byl faulován Michaelem Ngadeuem.
66'
Po krátkém ošetření ale Laštůvka pokračuje ve hře a bude moci po sportovním vrácení míč soupeřem rozehrávat.
65'
Domácí brankář poté zlikvidoval další kolmici za obranu včasným vyběhnutím, ale poté zahodil míč a zůstává v nefotbalové pozici na hrací ploše a bude muset být ošetřen.
64'
Jan Laštůvka trochu vyděsil fanoušky, když se vydal za přenesením hry a nakonec si svůj postup vpřed rozmyslel. Poté ale podklouzl, avšak bleskem byla na nohou a připraven k dalšímu pokračování.
63'
Hlavní rozhodčí nyní zřejmě přehlédl nedovolený zákrok hostů ve středu pole a nechal hru pokračovat atakem Slavie. Celou situace mu navíc dlouho signalizoval pomezní sudí, kterému faul neušel a po vzájemné konzultaci jej také sudí Berka odpískal s velkým zpožděním.
62'
Obrovskou radost přineslo domácímu publiku špatné zpracování Bořila, po kterém mohou domácí vhazovat.
61'
Hostům se poté nepovedl centr zleva, jenž přeletěl domácí bránu a skončil až za brankovou čarou. Odkop si tak znovu vyzkouší Jan Laštůvka.
60'
Hrubý v šanci, ale Kolářovu bránu překopl
60'
Sudí Berka se ještě vrátil k zákroku Josefa Hušbauera, jenž se snažil přerušit postup Baníku a ocenil počínaní hostujícího kapitána žlutým kartónkem.
60'
Nicméně Slavia si míče dlouho neužila a musela rychle vpřed. Po rychlém výpadu Baníku se protlačil k míči Hrubý, který ale ranou z pravé strany vápna bránu minul.
59'
Na malou chvíli se domácí podívali na útočnou půlku, ale už se vše hnalo zase na jejich bránu. Přihrávku z levé strany odvracel Šindelář do zámezí.
58'
Slavia poté zahrávala rohový kop, který po chvíli zakončil prudkou, ale nepřesnou ranou jeden ze sešívaných a pro Baník tak vše dobře dopadlo.
57'
Laštůvka je k nepřekonání. Baluta se ho v naprosté tutovce zalekl
57'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Alexandru Baluta, přichází Peter Olayinka.
57'
No to je neskutečné, co hosté nepromění. Po přihrávce Coufala pálil osamocený Baluta z hranice malého vápna. Laštůvka se ale natáhl jak široký, tak dlouhý a ránu soupeře nádherně vyrazil.
56'
Mešanovič zase sám před Laštůvkou, ostravský brankář je v životní formě
56'
A opět se to pro Slavii vyvíjelo slibně. Za obranou se zase zjevil Mešanović, před kterým opět vyběhl skvělý Laštůvka.
56'
Oba hráči ovšem opustili trávník po svých a již se také zapojili zpět do hry.
55'
Nepříjemná srážka ve středu hřiště. Na zemi po střetu hlavami zůstávají ležet Souček a Mešaninov, ke kterým okamžitě spěchají lékaři obou celků.
54'
Mešanovič ve stoprocentní šanci, Laštůvka ale zase čaroval
54'
Další tutovka Slavie zůstala promarněna! Střídající Mešanović si pohrál s obránci Ostravy ve vápna a poté z hranici malého čtverce v gólovce neprostřelil skvělého Laštůvku.
53'
Diop posléze výborně postupoval šestnáctky, ale zpětnou přihrávkou naslepo nenašel nikoho ze svých kolegů.
52'
Teď se však hra přelila na druhou stranu. Na útočné polovině byl faulován Fleišman, který se také ujme rozehrávky.
51'
Fleišman poté výborně odvrátil centr z levé strany, ale atak Slavie pokračoval. Nakonec ho zakončil hodně nepřesnou ranou z třiceti metrů Ngadeu.
50'
Slavia posléze rozehrála další standardku zleva. Hušbauerův vysoký centr ovšem skončil u Jana Laštůvky, který posléze uklidňuje hru.
49'
Fleišman následně zatlačil tělem do Baluty, kterého rozhodil v pohybu. Míč šel tak od hostujícího hráče do zámezí a bude následovat odkop od brány.
48'
Baník jej ovšem nerozehrál dobře. Na přední tyči se Slavia ubránila, avšak její rychlý kontr přerušil Fleišman, za jehož přihrávkou vpřed uháněl Stronati. Slavia však na domácím stoperovi míč získala a bude vhazovat.
47'
A tak se vpřed mohli vypravit domácí. Dame Diop si počínal na pravé straně úspěšně a vybojoval pro své barvy roh.
47'
Ten po rozehrávce nakrátko zakončoval z úctyhodné dálky Josef Hušbauer. Jeho přízemní rána ovšem bránu Jana Laštůvky minula.
46'
Stronati výborně zvládl souboj s Balutou a následně míč odkopl bezpečně do zámezí. V dalším útoku ovšem hosté vybojovali první rohový kop druhé půle.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ibrahim Benjamin Traoré, přichází Muris Mešanović.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 16:07.
Úvodní vydatná první půle je za námi. Baník v jejím úvodu utrpěl pořádný šok, když sudí nejprve udělil Milanu Barošovi žlutou kartu za faul na Tomáše Součka, ale poté situaci ještě přezkoumal na videu a domácí kapitán po přímé červené kartě musel předčasně pod sprchy. Ostrava nicméně nesložila zbraně a ve 20. minutě se dostala do vedení. Z levé strany výborně nacentroval Holzer, jehož nabídku přetavil hlavou ve vítězný gól Martin Fillo. Náskok ovšem Ostravanům nevydržel dlouho. Ve 27. minutě Slavia srovnala díky prudké ráně Miroslava Stocha. Ve zbytku půle se Baník převážně jen bránil tlaku soupeře, ale ve nastaveném čase podruhé udeřil. Prachbídnou přihrávku Součka zachytil na půlce Holzer, který v rychlém brejku přihrál Martinu Fillovi, který ranou zpoza vápna překonal Koláře podruhé. Slavii tak v přestávce mohou mrzet neproměněné šance a uvidíme, co nám přinese druhá půle.
45'
Šílenou hrubku Součka potrestal Fillo, Ostrava vede 2:1!
45+5'
První poločas skončil.
45+4'
Baník právě vstřelil branku!
No to jsou věci, panečku! Mizerná přihrávka Součka na polovině hřiště stojí hosty nerozhodný stav. Tu zachytil Daniel Holzer, který okamžitě roztáhl hru doprava, kde si nabíhal MARTIN FILLO, jenž míč potáhl vpřed a z hranice šestnáctky krásnou křižnou ranou překonal Koláře podruhé.
45+3'
Fillo se ale pokusil poté odcentrovat, což zapříčinilo rychlý brejk Slavie. Baluta si posléze ale míč příliš předkopl a jsou to opět domácí, kdo může útočit.
45+2'
Ostravané po dobrém práci Diopa a následné kombinaci Pazdery s Fillem tráví závěr půle u rohového praporku, kde drží šikovně míč.
45+1'
Dobrým napadáním nyní domácí přerušili kombinaci Slavie, načež se bude kopat od brány Koláře.
45'
Míče si ovšem příliš neužil. Po faulu na levé straně se musel bránit standardní situace Slavie. Přetažený centr ovšem Laštůvka schoval pohodlně o svých rukavic.
44'
Druhý roh v krátkém časovém sledu ale končí útočným faulem hostů a rozehrávat může domácí Baník.
43'
Souček se vytyčil při rohovém kopu, jeho hlavičku lapil Laštůvka
43'
A opět výborný Laštůvka! Ten musel totiž opět zasahovat proti prudké hlavičce Tomáš Součka, jenž vyskočil nejvýše na centr od rohového praporku.
43'
Stronati na hranici malého vápna odvracel další centr zleva a následovat bude rohový kop.
42'
Trochu necitlivě teď rozhodčí nenechal výhodu a odpískal faul domácích na Balutu. Pražané se sice hodně zlobí, ale s výrokem nic neudělají.
41'
Sudí Berka opět musel fouknout do píšťalky. Coufal nepříjemně došlápl v souboji Fleišmana, a tak se bude kopat proti hostující bráně.
40'
Stochův centr poté po menších zmatcích propadl až na zadní tyč, kde zakončoval Vladimír Coufal. Tomu ovšem skočil do rány Jiří Fleišman, který míč ke svému brankáři nepustil.
39'
Následně si standardku vyzkouší i Slavia. Na levé straně byl faulován hostující Bořil, kterého poslal k zemi nedovoleně Dame Diop.
38'
Robert Hrubý se poté z třiceti metrů pokusil přímo ohrozit bránu Koláře, ale horní kout o několik metrů netrefil. Následovat tak bude jen odkop v podání slavistického gólmana.
37'
A opět se žlutí. Slavia se sice ubránila přímému kopu, ale Traoré poté přišel pozdě do souboje a svého soka nepříjemně prošlápl. Další standardní situace pro domácí.
36'
Bořil nyní v souboji zasáhl loktem svého soupeře a uviděl žlutou kartu. Domácí tribuny včetně trenéra Paníka si žádali přezkoumání videa, ale k tomu podle všeho nedojde.
35'
Zkušeně to nyní zahrál Stronati. V těžké situace hlavičkoval za sebe přesně do rukavic Jana Laštůvky.
34'
Jan Laštůvka předvedl daleký odkop, kterým chtěl najít Diopa na hrotu útoku. Ostravký forvard ovšem na balon nedoskočil a ten následně skončil v rukavicích Koláře.
33'
Hosté poté ještě pokračovali v útoku, ale nakonec vše končí faulem Coufala na jeho bývalého spoluhráče z Liberce Jiřího Fleišmana.
32'
Rychlý slávistický brejk zakončoval Baluta, ale Laštůvka dobře vyběhl
32'
Baník následně rozehrával rohový kop, ale po něm následoval jen rychlý brejk Slavie. Pazderovi se totiž nepovedlo zpracování na hranici vápna a musel spěchat zpět do obrany. Na kolmici za beky si posléze naběhl Baluta, jemuž pod nohy skočil Laštůvka, jenž soupeři sebral gólovou šanci.
31'
Závar před ostravskou bránou, Traorého ránu zablokoval Šindelář
31'
Slavia nyní zahodila další gólovou šanci! Po přetaženém centru Stocha pálil z hranice vápna Traoré, ale tomu se nepodařilo prostřelit hradbu těl stojící před ním.
30'
Jiří Fleišman následně v blízkosti pokutového území fauloval Stocha a Slavia tak bude rozehrávat další nadějnou standardku.
29'
Hosté opět tlačí domácí hráče. Ti se nyní osvobodili jen díky odkopu Stronatiho.
27'
Slavia právě vstřelila branku!
Jenže vedení domácím nevydrželo dlouho! Nákop do pokutového území sklepl hlavou Baluta pod sebe přesně před nohy MIROSLAVA STOCHA, jenž prudkou přízemní ranou nekompromisně prostřelil ostravského brankáře.
26'
Stoch udeřil! Umístěnou ranou z první srovnává na 1:1
26'
Baník se nyní snaží držet míč, což se mu chvíli i dařilo. Laštůvka byl ovšem při presinku hostů donucen k odkopu, po kterém sešívaní vybojovali balon.
25'
Martin Fillo zasáhl při skluzu míč, ale dle názoru pomezního sudího také nohy soupeře, a tak pomezní arbitr neváhal celou situaci signalizovat svému kolegovi.
24'
Rohový kop Slavii nepřinesl žádné zakončení a nakonec je pískáno proti hostujícímu celku zřejmě po ruce na levé straně.
23'
Traorého v obrovské šanci vychytal Laštůvka
23'
Hrdinou okamžiku je nyní Jan Laštůvka! Ten dokázal vyškrábout Traorého zakončení z jasné pozice na hranici vápna, do které se hostující hráč dostal po chybě domácí obrany.
22'
Sudí Berka nyní po centru zprava odpustil hostům ruku, ale nakonec vše skončilo jen Zmrhalovou nepřesnou ranou z levé strany pokutového území.
20'
Fillo posílá Ostravu v deseti do vedení 1:0!
20'
Baník právě vstřelil branku!
Obrovská vlna euforie vypukla do stadionu v Ostravě! Daniel Holzer nádherným centrem posadil míč na hlavu MARTINA FILLA, který přesnou hlavičkou uklidil balon k tyči hostující brány. Baník se tak i v deseti dostává do vedení.
19'
Pro Ostravu se teď naskýtá velmi zajímavá šance. Po ruce hostů budou zahrávat z levé strany přímý kop.
18'
Jenže Slavia z následné standardky nic nevytěžila a Ostrava se tak může pokusit zaútočit.
17'
No sudí to bude mít v dnešním duelu opravdu těžké. Nyní odískal další zákrok Hrubého na Součka a opět se spustila vlna negativních emocí, kterou projevil takého trenér Páník.
16'
Baroš zuří, ale musí do sprch! Sudí po zásahu VAR vyloučil kapitána
16'
No tak to je opravdu šok. Domácí fanoušci jsou pochopitelně rozladeni, stejně jako domácí hráči. Pro Baník bude tento zápasu opravdu hodně složitý.
16'
Na sudího se okamžitě sesypali hráči Baníku a vše odnesl žlutou kartou Martin Fillo.
15'
Tak pozor, vše je jinak! Sudí Berka tasí přímou červenou kartu a Milan Baroš putuje předčasně pod srchu.
14'
Baroš loktem sestřelil Součka, od rozhodčího původně dostal jen žlutou
14'
Hlavní rozhodčí ještě jde situaci přezkoumat na videu, zda se nejednalo o faul červený.
13'
První žlutá karta duelu přichází ve velice brzký čas. Uvidel ji Milan Baroš, který zezadu loktem převálcoval Součka.
12'
Slavia to následně zkoušela přenesením hry na levou stranu, kde z první cpal míč do šestnáctky Bořil. Šindelář však vznikající nebezpečí zažehnal odkopem do zámezí.
11'
Coufal se trochu se štěstím dostal k centru přes bránícího Fleišmana, ale Ostravané se přízemní nabídce dokázali hravě ubránit.
9'
Michael Ngadeu již opouští trávník po svých a za postranní čarou bude ještě drobně ošetřen. Baník mezitím sportovně vrátil balon Slavii, která může odkopávat od své brány.
8'
Velmi ostrý souboj o míč podstoupili Fillo s Ngadeuem. Střet vypadal opravdu nepříjemně a zadák Slavie také zůstává ležet na hrací ploše, zatímco ostravský středopolař pokračuje ve hře.
7'
Ten poté patou na přední tyči prodlužoval za sebe Šindelář, avšak poté už hráli hosté, kteří dopravili míč do bezpečí.
6'
Po Stochově trestňáku smrtící brejk Ostravy. Baroš zakončoval v tutovce
6'
Stochův prudký centr ovšem v náručí Laštůvky, u kterého započala první gólová šance zápasu! Holzer vybojoval v souboji na půlce Slavie míč a po pěkné přihrávce Hrubého uháněl do šance Milan Baroš. Ten si na pravé straně vápna míč zasekl na levou a jeho technický obstřel na zadní tyč vyrazil Kolář konečky prstů na rohový kop.
5'
Baník se dostal z nepříjemné situace na pravé straně šikovnou kombinací, ale následně přeci jen o míč přišel a po ruce Filla se bude muset bránit standardní situaci zleva.
4'
I tentokrát je máváno proti Slavii. V ofsajdovém postavení se nyní nacházel pro změnu Baluta, jenž nemohl pokračovat v útoku.
3'
Stronatiho ostrá přihrávka dostala do úzkých Hrubého, který vzápětí o míč přišel. Následný rychlý kontr Slavie přerušil Mešaninov taktickým faulem na Hušbauera.
2'
Baník nafurt. Působivé ostravské choreo
2'
Ngadeu vyhrál osobní souboj s MIlanem Barošem, ale Baník zůstane po dalším zásahu hostujícího stopera u balonu.
1'
Jaromír Zmrhal mohl nyní postupovat sám na bránu, ale nakonec přeci jen vyletěl praporek sudího nad hlavu a píská se ofsajd.
1'
Dlouhý nákop Ngadeua Baluta prodloužil jen za sebe, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. Šindelář poté pohodlně dopravil míč hlavou do náruče Laštůvky.
1'
Utkání právě začalo.
Baník dnes nastupuje v tradičních bílých dresech a Slavia se představí ve venkovní modré sadě.
Před úvodním výkopem následuje ještě blahopřání k 70. narozeninám panu Václavu Štverkovi a za malou chvíli již samotný duel započne.
Sudí Berka se svými asistenty přivádí aktéry zápasu na hrací plochu, zatímco již tradičně zní před úvodním hvizdem hymna Baníku v podání domácích fanoušků.
Do začátku duelu zbývá slabá čtvrthodinka a oba celky pomalu finišují se svými rozcvičkami.
Úvodní sestavy:

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Mešaninov, R. Hrubý, Holzer – Baroš (C), Diop.
Náhradníci: Budinský – Granečný, Jirásek, P. Breda, O. Šašinka, J. Šašinka, Procházka.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil – Souček, Traoré – Stoch, Hušbauer (C), Zmrhal – Baluta.
Náhradníci: Kovář – Olayinka, Zelený, Matoušek, Mešanović, Frydrych, Valenta.

Rozhodčí: Berka – Kříž, Vlček.
Poslední tři vzájemná utkání

10.2.2018 Baník – Slavia 2:3
1.12.2017 Slavia – Baník 2:1
6.8.2017 Baník – Slavia 0:0
SK Slavia Praha

Sešívaní si prozatím v letošním ročníku vedou výborně. Na svém kontě mají pouze jednu prohru z devíti duelů a díky 24 bodům sídlí na čele ligy. Svou formu navíc potvrdili i v úvodním zápase Evropské ligy, ve kterém porazili francouzské Bordeaux a také v rámci MOL Cupu, kde přes Ústí nad Labem postoupili do dalšího kola.

Také Pražané se mohou pochlubit výbornou defenzívou, která je ještě o jeden gól lepší než ta ostravská. Pouhé čtyři obdržené branky dělají ze Slavie nejlépe bránící celek soutěže.

Velkým postrachem je tým z Vršovic na hřištích soupeřů. Ze čtyř duelů vytěžil plný počet 12 bodů a náleží mu 1. příčka v tabulce venkovních mužstev.

Jindřicha Trpišovského ovšem dlouhodobě trápí rozsáhlá marodka. Z té se sice vrátil Mešanović s Olayinkou, ale mimo hru zůstávají Alvir, Sýkora, Tecl, van Buren a dost možná do duelu nezasáhne ani Deli, Hromada, Jugas či Milan Škoda.

Posledních pět ligových utkání

23.9.2018 Slavia – Bohemians 1905 1:0
16.9.2018 Slovácko – Slavia 1:3
1.9.2018 Slavia – Plzeň 1:0
25.8.2018 Teplice – Slavia 0:3
18.8.2018 Slavia – Jablonec 0:2

Nejlepší střelec

Jan Matoušek 4
FC Baník Ostrava

Ostravané po předchozím domácím zaváhání s prvním pražským „S“ si napravili chuť další ligovou výhrou ve Zlíně a pohárovým úspěchem v Sokolově. Momentálně tak Baníku patří 5. místo se ziskem 19 bodů.

Slezané se navíc mohou opřít o velmi dobrou obranu. S pěti inkasovanými góly jsou zadní řady Ostravy druhé nejlepší ve Fortuna:Lize.

Svěřenci Bohumila Páníka sice před dvěma týdny podlehli na vlastní půdě Spartě, ale i tak si zde vedou skvěle. Po čtyřech utkáních mají 9 bodů, které jim zajišťují 7. pozici v tabulce domácích týmů.

Téměř kompletní kádr by měl mít k dispozici ostravský lodivod. Nenastoupí pouze zraněný Jánoš a nejistý je start Bronislava Stáni.

Posledních pět ligových utkání

21.9.2018 Zlín – Baník 1:2
17.9.2018 Baník – Sparta 0:1
1.9.2018 Liberec – Baník 0:0
25.8.2018 Baník – Dukla 2:0
20.8.2018 Sigma – Baník 1:4

Nejlepší střelci

Dame Diop 4
Milan Baroš 4
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 10. kola Fortuna:Ligy mezi Baníkem Ostrava a Slavií Praha. Souboj nejlepších obran soutěže začíná v 15:00.
10. kolo
Tabulka 2023/2024
Z V R P Skóre B
1. Sparta 9 7 2 0 25:6 23
2. Slavia 9 7 2 0 17:5 23
3. Plzeň 8 6 1 1 26:9 19
4. Olomouc 9 6 0 3 17:11 18
5. Slovácko 9 5 2 2 11:10 17
6. Ml. Boleslav 8 4 2 2 16:11 14
7. Ostrava 9 4 2 3 14:9 14
8. Bohemians 9 4 1 4 9:12 13
9. Teplice 9 3 3 3 10:10 12
10. Liberec 9 2 4 3 11:13 10
11. Hr. Králové 9 3 1 5 12:16 10
12. Pardubice 9 2 1 6 7:16 7
13. Č. Budějovice 9 2 0 7 12:24 6
14. Jablonec 9 0 5 4 6:14 5
15. Karviná 9 1 1 7 10:20 4
16. Zlín 9 1 1 7 7:24 4
Články odjinud