FORTUNA:LIGA - Základní část - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Příbram - 7. října 2018   18:00

Slavia
13' Bořil (Ngadeu) • 32' Baluta (Hušbauer) • 35' Frydrych (Stoch) • 75' Stoch (Olayinka)
4:1
(3:1)
Příbram
15' Jan Rezek  (Hlúpik)

O. Kolář – Frydrych, Kúdela, Ngadeu, Bořil – Souček, Hušbauer (C) (87. Zelený) – Stoch, Baluta (81. Mešanović), Zmrhal (71. Olayinka) – Matoušek.
Kovář – Coufal, Olayinka, Zelený, Deli, Mešanović, Traoré.
Královec – Hájek, Kubr
Eden Aréna, Praha-Vršovice
10 747 diváků
Kočí – Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel (C) (46. Voltr) – Hlúpik, Květ, Průcha, Kilián (56. Pejša), Antwi (71. Katidis) – Jan Rezek.
Švenger – Katidis, Keita, Kodr, Pejša, Soldát, Voltr.
Kočí

SESTŘIH: Slavia - Příbram 4:1. Sešívaní rozcupovali hosty, Stoch vstřelil nádherný gól

Slavia i po jedenáctém kole zůstává v čele Fortuna ligy, kde tak stráví následující reprezentační přestávku, po níž ji čeká výjezd do předchozího působiště trenéra Trpišovského, Slovanu Liberec.

Příbram uzavírá elitní desítku, těšit ji ale může stále čtyřbodový náskok na pronásledovatele, kteří dnes také prohráli (Karviná, Opava, Teplice).
Fotbalisté pražské Slavie jednoznačně přehráli nováčka z Příbrami a v Edenu jej porážejí 4:1.

Na vedoucí branku Jana Bořila brzy odpověděl Jan Rezek, po půlhodině hry ale v rychlém sledu skórovali Baluta a Frydrych a definitivně tak určili vývoj zápasu.

Po změně stran Slavia na trávníku zcela dominovala, svoji převahu ale využila k jediné brance, tu z velké dálky vstřelil Miroslav Stoch a uzavřel střelecký účet zápasu.
90'
Stochovu ránu vytáhl Kočí na roh
90+2'
90+2'
Miroslav Stoch si na hranici pokutového území navedl míč ke středu hřiště a poté prudkou střelou vyzval Ondřeje Kočího k dalšímu dobrému zákroku!
90+1'
Rozhodčí Královec oddaluje závěrečný hvizd o dvě nastavené minuty.
90'
Jan Bořil vidí žlutou kartu za neobratné počínání v souboji s Radkem Voltrem, kterého atakoval nad rámec pravidel.
90'
Hosté ale z rohového kopu nedokázali Koláře nijak ohrozit, budou ale ještě moci vhazovat zpoza postranní čáry.
89'
Hosté vybojovali rohový kop a mohou přesunout dění před Ondřeje Koláře.
88'
Po souhře Stocha s Matouškem se Mešanovićovi zamotal míč mezi nohami a Jaroslav Tregler odkopl balón za postranní čáru.
87'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Josef Hušbauer, přichází Jaroslav Zelený.
86'
Roman Květ míč jen přeběhl a Jan Rezek jej poté nasměroval vysoko nad domácí branku.
86'
Souček šlapákem atakoval Nového, Příbram bude zahrávat standardní situaci z palebné pozice.
84'
Po dalším slávistickém centru před branku Michal Frydrych povalil k zemi Petra Průchu, píská se proti Slavii.
83'
Příbram zaútočila ve velkém počtu hráčů, Květova kolmice ale byla příliš pomalá a slávisté po zisku míče nedokázali sehrát rychlý protiútok do velmi otevřené obrany.
81'
Stoch šel sám na brankáře, ale pálil vedle
81'
Zatímco v prvním poločase Příbram podnikala velmi nebezpečné útočné akce a snažila se i dobře bránit, tak po změně stran už se utkání změnilo v dominanci slávistů.

Další příležitost měl zřejmě nejlepší hráč zápasu Miroslav Stoch, jeho přízemní střela se ale nevešla mezi tři tyče.
81'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Alexandru Baluta, přichází Muris Mešanović.
80'
Matouškův gól nebyl uznán, Baluta byl v ofsajdu
80'
V defenzivě Příbrami to pořádně hoří, Matouškovu střelu z hranice pokutového území brankář Kočí vyrazil k Balutovi, také jeho střelu Kočí vyrazil a druhou dorážku Jan Matoušek sice už nasměroval do sítě, to už ale byl dávno máván ofsajd rumunského fotbalisty.
78'
Dnešní ligové utkání v Edenu sleduje 10 747 fotbalových fanoušků a ti viděli další střelu Miroslava Stocha, ta prosvištěla těsně vedle tyče příbramské branky.
77'
Znovu v akci Miroslav Stoch, ten si na pravém křídle povodil Petra Průchu a poté povedeným centrem hledal před brankou spoluhráče, Matoušek na míč těsně nedosáhl a Olayinka v dobré pozici vystřelit nedokázal.
75'
Stochova paráda! Sešívaní po jeho nádherné ráně vedou 4:1
75'
Slavia právě vstřelila branku!
Čtvrtou branku Slavie střílí MIROSLAV STOCH! Slovenský fotbalista převzal míč na třiceti metrech od branky a poté napřáhl k parádní ráně, která doletěla až pod břevno branky přihlížejícího Ondřeje Kočího!
74'
Příbram zaútočila zleva individuálním průnikem Petra Pejšy, ten si ale naložil příliš velké sousto a proti početní převaze nedokázal míč udržet, respektive jej posunul jen k brankáři Kolářovi.
73'
Matoušek proti svým! Kočí ho ale ve stoprocentní šanci vychytal
73'
Po velmi nepovedeném výkopu brankáře Kočího slávisté mohli okamžitě podniknout brejk v přečíslení, Stoch připravil Janu Matouškovi snad jeho největší příležitost ke vstřelení první ligové branky v dresu Slavie, Matoušek ale nechal Ondřeje Kočího napravit jeho zaváhání a Kočí ránu svého bývalého spoluhráče parádně vyrazil!
71'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Emmanuel Antwi, přichází Giorgos Katidis.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Peter Olayinka.

Ghanský fotbalista si přezul kopačky a okamžitě je střídán.
70'
Zatímco si Emmanuel Antwi u příbramské střídačky přezouvá kopačky, tak oba týmy chystají svá střídání.
69'
Ostrý souboj Jana Bořila s Martinem Novým, po kterém oba fotbalisté zůstali otřeseni na zemi, lépe vypadá zdravotní stav příbramského obránce.
68'
Při ojedinělém útočném výpadu Příbrami Rezek rozehrál do křídla na Pejšu, ten si všiml za pokutovým územím naprosto osamoceného ostrostřelce Květa, adresoval mu ale příliš pomalou přihrávku, kterou domácí vystihli.
67'
Zmrhal svým centrem zleva našel v pokutovém území naprosto osamoceného Balutu, jeho střelu hosté odrážejí do pole.
66'
Souček ve skluzu neproměnil absolutní tutovku
66'
Po domácím autu Stoch vrátil míč Frydrychovi na pravé křídlo, Frydrych stříleným centrem připravil vyloženou příležitost pro Tomáše Součka, ten ale zblízka trestuhodně netrefil příbramskou branku!
65'
Matouškův prudký centr hosté odvrátili za postranní čáru, vhazovat bude Michal Frydrych.
64'
Z následného rohového kopu ale slávisté nedokázali nikterak ohrozit brankáře Kočího, Příbram už pozvolna kombinuje ve středu hřiště.
63'
Dlouhý odkop Ondřeje Koláře Jaroslav Tregler hlavou prodloužil za vlastní branku, Slavia bude rozehrávat od rohového praporku.
61'
Frydrych se pokusil individuálně obejít Voltra, soupeře se ale zbavil jen za cenu nedovoleného zákroku, hosté budou hrát z místa přestupku u postranní čáry.
60'
Hušbauer natáhl ke střeleckému pokusu z dobrých pětadvaceti metrů, jeho pokus ale prosvištěl vedle vzdálenější tyče příbramské branky.
59'
Po Součkově centru hosté vyhráli dva hlavičkové souboje před svoji brankou, Matoušek navíc nedovoleně atakoval Radka Voltra a rozehrávat tak může brankář Ondřej Kočí.
57'
Hlúpik u postranní čáry nevybíravě atakoval Bořila a stává se prvním žlutě napomenutým fotbalistou tohoto utkání.
56'
Pohlednou kombinaci Středočechů Jan Rezek zakončil velmi nezdařilou střelou, která proletěla daleko vedle slávistické branky.
56'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází David Kilián, přichází Petr Pejša.
54'
Příbram přežila několik ošemetných situací a sama mohla zaútočit, Nový z pravé strany hledal před brankou Radka Voltra, ten byl pokryt domácími zadáky.
54'
Tlak Slavie roste, do Stochovy střely z hranice pokutového území stačil vložit své tělo Nitrianský, poté už se Příbram ubránila a po delší době přesunula hru na polovinu domácích.
53'
Baluta tvrdou ranou pořádně protáhl příbramského gólmana
53'
Stoch dlouhým pasem přenesl hru na pravé křídlo, kde Frydrych sklepl míč pro Alexandru Balutu, jehož prudkou střelu Kočí parádně vyráží! Rychlá, jednoduchá akce sešívaných.
52'
Alexandru Baluta svůj útočný výpad po pravém křídle zakončil centrem na branku, hosté odehráli míč do bezpečí.
52'
Slávisté se pokusili využít statického příbramského bránění k zajímavé souhře u hranice pokutového území, Souček s Balutou ale už to ale překombinovali a nakonec se domácím střelecky zakončit nepodařilo.
50'
Příbram se usadila na útočné polovině, Květova přízemní střela z dobrých pětadvaceti metrů ale postrádala přesnost.
49'
Matoušek přesprintoval Treglera, ale Kočí ho vychytal
49'
Lobovanou přihrávku Hušbauera za Treglera vystihl Matoušek a rozběhl se vstříc brankáři Kočímu, střílel ale jen do příbramského brankáře.
48'
Ngadeu výborným přenesením hry našel na levém křídle Jaromíra Zmrhala, ten se dokázal uvolnit kolem Nového, nepodařilo se mu ale udržet míč na hřišti a rozehrávat tak může brankář Kočí.
47'
Souček v dobré pozici přestřelil bránu
47'
Po autovém vhazování Slavie Alexandru Baluta posunul míč do pokutového území zcela volnému Součkovi, ten prudkou střelou přestřelil bližší horní roh příbramské branky.
47'
Hušbauer se pokusil vniknout do pokutového území rychlou výměnou míče s Balutou, Rumunovu přihrávku ale stačil zpracovat Jaroslav Tregler.
46'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Rudolf Skácel, přichází Radek Voltr, další z příbramských hráčů, kteří prošli Slavií.
46'
Hosté do druhého poločasu mění sestavu, na trávník již nevyběhl Rudolf Skácel a místo něj si zahraje útočník Radek Voltr.
Slavia po prvním poločase vede 3:1, ovšem i hosté svým dílem přispěli k atraktivitě tohoto utkání, neboť často se snaží trápit slávistickou defenzivu.

Sešívané do vedení poslal Jan Bořil, hosté ale dokázali odpovědět hned za dvě minuty nejhezčí kombinací celého zápasu, kterou završilo zakončení Jana Rezka do prázdné branky. Slavia pak dvakrát udeřila v rychlém sledu po půlhodině hry, střelecky se prosadili Baluta a Frydrych.
45'
Neskutečná minela, Baluta zkazil přečíslení dvou na nikoho
45+2'
45+2'
Kuriózní situace, když hosté rozehráli nakrátko, Květ se v roli posledního pokusil o dalekonosnou střelu, ovšem trefil jen bránící slávisty a domácí se rozběhli ve dvou proti samotnému brankáři Kočímu, Baluta při svém úniku ale zcela selhal, neboť přihrávkou trefil jen dobíhajícího Květa.
45+1'
Hosté vybojovali ještě jeden rohový kop před přestávkou a mohou se nastěhovat před Ondřeje Koláře.
45+1'
Rozhodčí Královec k úvodním pětačtyřiceti přidává dvě nastavené minuty.
44'
Další útočné snažení odhodlaně hrající Příbrami končí jen těsným ofsajdem Antwiho u levé postranní čáry.
43'
Matoušek se pokusil takřka ztracený míč ještě udržet v hracím prostoru, v souboji s Novým už se mu to ale nepodařilo a bude se rozehrávat od branky Ondřeje Kočího.
41'
Po souboji Antwiho s Frydrychem slávistický obránce odkopem ustřelil rohový praporek, Antwi jej ale umně nasadil zpět na stojan a obecenstvo mu za tuto společenskou vložku zatleskalo.
40'
Opětovný centr Nového, v tomto případě již velmi nadějný, před nabíhajícími příbramskými fotbalisty stačil odvrátit Michael Ngadeu.
40'
Nového centr zpracoval Ondřej Kolář, po jeho rychlé rozehrávce ale brzy ztrácí míč nepřesnou přihrávkou Zmrhal.
38'
Frydrych dlouhým pasem za příbramskou obranu hledal rozběhnutého Matouška, ten na míč nedosáhl.
38'
Standardní situace pro Příbram, Roman Květ ale z dobrých třiceti metrů střílel jen do domácí zdi.
36'
Rozhodčí Královec si branku ještě potvrdil s kolegou u videa a shodli se, že počínání Jaromíra Zmrhala před Frydrychovým zpracováním nebylo nedovolené.
35'
Frydrych parádní ranou zvýšil na 3:1! Předcházel gólu faul?
35'
Při Stochově přenesení hru na pravou stranu po souboji se Zmrhalem padl k zemi Skácel, míč si zpracoval MICHAL FRYDRYCH, posunul si jej ke středu hřiště a zpoza pokutového území levačkou parádně trefil prostor u vzdálenější tyče!
34'
Baluta dostal od Frydrycha míč na dlouhou nohu, snažil se ještě ale posunout balón k Matouškovi, před ním Jaroslav Tregler sklepl míč k Ondřeji Kočímu.
32'
Krásnou kombinaci zakončil gólem Baluta, 2:1!
32'
Josef Hušbauer perfektním obloučkem do pokutového území našel rozběhnutého ALEXANDRA BALUTU, ten si prvním dotykem pravou nohou sklepl míč na levou a druhým dotykem prostřelil brankáře Kočího!
31'
Jan Rezek se šikovně uvolnil ve středu hřiště a mohl s Romanem Květem běžet ve dvou proti samotnému Ondřeji Kúdelovi, tato příbramská souhra ale nebyla úspěšná, neboť ke Květově zpětné přihrávce na Rezka měl blíže brankář Kolář.
30'
Ondřej Kočí si připisuje další zákrok po Stochově střele ze střední vzdálenosti, ta ale mířila do samého středu tabulky a tak příbramský brankář neměl moc práce se svým zásahem.
29'
Další Stochův centr vyrazil brankář Ondřej Kočí a hosté se ubránili této standardní situaci.
29'
Další centr Jaromíra Zmrhala Milan Nitrianský srazil na severní tribunu, Slavia bude znovu rozehrávat od praporku.
27'
Matoušek po rychlém protiútoku pálil těsně vedle brány
27'
Nitrianský nepřesným odkopem nabídl velkou příležitost pro Jana Matouška, ten z úhlu trefuje jen boční síť!
26'
Slávisté reklamovali Rezkovu ruku ve vápně
26'
Po Stochově centru Jaromír Zmrhal vracel míč před branku, Ngadeu se pokusil obhodit Jana Rezka, jenž zahrál míč rukou, rozhodčí Královec ale po diskuzi s kolegou u videa rozhodl, že pokutový kop se zahrávat nebude.
26'
Zmrhalovu střelu zpoza pokutového území Kilián srazil vedle příbramské branky, Miroslav Stoch bude zahrávat rohový kop i z levé strany.
24'
Matoušek bleskově potáhl míč po pravém křídle a vybojoval rohový kop ve prospěch Slavie, ze standardní situace od rohového praporku ale domácí nedokázali ohrozit brankáře Kočího.
23'
Květ vyslal dělovku, Kolář raději jen vyrážel
23'
Roman Květ se pokusil zaskočit Ondřeje Koláře střelou z pozice, která většinou volá po centru před branku a mladý středopolař Příbrami pořádně protáhl Koláře, před nímž míč nebezpečně poskočil, slávistický brankář ale dokázal míč vyrazit do bezpečí.
23'
Další souboj Bořila s Hlúpikem, domácí obránce soupeře atakoval nedovoleně loktem a Příbram dostává možnost standardní situace v hloubi útočné poloviny.
22'
Dlouhý nákop Nitrianského Jan Bořil před Hlúpikem sklepl za postranní čáru, hosté vhazují.
20'
Bořil se snažil obstřelit Kočího
20'
Další střelecký pokus si na svá bedra vzal Tomáš Souček, zpoza pokutového území ale přízemní střelou domácí branku netrefil.
20'
Jan Bořil si u rohu pokutového území zpracoval nákop Tomáše Součka, potáhl míč k ose hřiště a poté z dvaceti metrů střílel, brankář Kočí jeho střelu vyrazil do rohu!
19'
Velmi nepřesná rozehrávka Slavie, Ngadeu už nedokázal zkrotit míč ve hřišti a domácí nabídli soupeři zisk míče v podobě autového vhazování.
17'
Frydrych u postranní čáry rukou zastavil rozběhnutého Antwiho a může být rád, že sudí Královec ponechává karty ve své kapse.
15'
Šok v Edenu, Rezek ihned po inkasování srovnává na 1:1!
15'
Příbram právě vstřelila branku!
Příbram odpovídá vskutku bleskurychle!

Hosté sehráli perfektní kombinaci po útočné polovině, v jejímž závěru Filip Hlúpik přihrál JANU REZKOVI před prázdnou branku a zkušený útočník střílí jednu z nejjednodušších branek své kariéry!

Předcházela tomu ale skvostná akce jeho spoluhráčů.
13'
Sešívaní vedou 1:0 po Bořilově hlavičce!
13'
Slavia udeřila z rohového kopu! Stochův přetažený centr Ngadeu vrátil před branku a JAN BOŘIL zblízka hlavičkoval pod břevno!
13'
Hušbauer dostal průnikovou přihrávku za příbramskou obranu od Zmrhala, další kvalitní obranný zákrok ale předvedl Rudolf Skácel a ustřelil mu míč na rohový kop.
12'
Hostující snaha ale končí jen Rezkovým ofsajdem, Slavia začíná další útok rozehrávkou od vlastního pokutového území.
11'
Při Kolářově odkopu Skácel dobře přečetl hru a přeskočil Frydrycha, získal tím míč pro Příbram.
10'
Při dalším útočném výpadu Slavie Miroslav Stoch zakončoval zpoza pokutového území, branku Příbrami ale netrefil.
9'
Baluta hlavičkoval těsně vedle brány
9'
První šance Slavie! Kvalitní centr Bořila našel hlavu Alexandru Baluty, rumunský záložník ale netrefil příbramskou branku.
9'
Slavia pozvolna kombinuje na vlastní polovině a snaží se najít skulinu v příbramské defenzivě.
7'
Jan Rezek neuspěl v osobním souboji s Michaelem Ngadeuem, soupeře navíc stáhl k zemi a píská se proti Příbrami.
6'
Slavia už přenesla hru na útočnou polovinu, Stoch se pokusil zprava přenést hru přetaženým centrem na volného Hušbauera, ten ale měl k míči daleko.
6'
Nový v tísni nedokázal najít Kiliána, po ztrátě míče se hosté ale hned pokouší aktivním napadáním o zisk balónu.
6'
Ngadeu při odkopu uklouzl a nasměroval míč jen za postranní čáru, hosté se mohou usadit na útočné polovině.
4'
Jan Rezek zdatně napadal slávistickou rozehrávku, udělal potíže Kúdelovi a když přes brankáře Koláře domácí dostali míč k Ngadeuovi, tak tomu pořádně ztížil život při rozehrávce Antwi, ale také Kamerunec dokázal míč udržet.
3'
Prvním rohovým kopem disponovala Slavia, centr Miroslava Stocha ale hosté bezpečně odvracejí do středu hřiště a Slavia začíná další útočnou snahu nakonec až od brankáře Koláře.
2'
První útok Slavia vedla po levé straně, Jan Matoušek ale byl zdvojen příbramskými zadáky a balón pod svoji kontrolou neudržel, rozehrávat bude Ondřej Kočí.

Ten si ligovou premiéru odbyl 27. května 2017 v posledním kole při utkáním se Zlínem, kdy už Příbram měla zpečetěný sestup.
1'
Úvodního výkopu se ujala Slavia hrající tradičně v červeno-bílých dresech, Příbram tak mohla obléknout svoji hlavní zeleno-černou kombinaci.
1'
Za pískotu domácích příznivců si oba týmy po losu ještě mění strany.
Zkušený mezinárodní rozhodčí Pavel Královec přivedl fotbalisty na trávník vršovického stadiónu. Královcovi budou na čarách pomáhat Kamil Hájek a Jaroslav Kubr.

V Praze je dnes hezké podzimní počasí, polojasno a teploměr šplhá ke dvaceti stupňům.
V příbramské brance se místo Milana Švengera překvapivě objevuje klubový odchovanec Ondřej Kočí, pro nějž se bude jednat o druhý prvoligový start v kariéře. S kapitánskou páskou se do slávistického Edenu vrátí Rudolf Skácel.

Domácí trenér Trpišovský udělal dvě změny v sestavě oproti utkání v Petrohradu, Coufala s Traorém v základní sestavě nahrazují Frydrych a Baluta.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Frydrych, Kúdela, Ngadeu, Bořil – Souček, Hušbauer (C) – Stoch, Baluta, Zmrhal – Matoušek.
Náhradníci: Kovář – Coufal, Olayinka, Zelený, Deli, Mešanović, Traoré.

1.FK Příbram: Kočí – Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel (C) – Hlúpik, Květ, Průcha, Kilián, Antwi – Jan Rezek.
Náhradníci: Švenger – Katidis, Keita, Kodr, Pejša, Soldát, Voltr.

Rozhodčí: Královec – Hájek, Kubr.
1. FK Příbram

Fotbalisté Příbrami po návratu mezi českou fotbalovou elitu kombinují dobré výsledky s horšími, v úvodních deseti kolech už ale dokázali uhrát pěkných čtrnáct bodů.

Velkým problémem týmu od řeky Litavky jsou zápasy na hřištích soupeřů. Zatím absolvovali čtyři výjezdy, z nichž přivezli jediný bod a ten byl vskutku senzační. V srpnovém utkání na Spartě Příbram hrála více než poločas v deseti, přesto dokázala v závěru vyrovnat a zajistit si velmi nečekaný bodový příspěvek. V dalších třech zápasech na hřištích soupeřů ale tým trenéra Csaplára vždy prohrál shodně o tři branky (0:3 v Ostravě, 0:3 ve Zlíně a 1:4 v Karviné).

Příbram tak ve středu tabulky drží skvělá domácí představení, v šesti zápasech získal staronový ligový nováček už 13 bodů, když dokázal zdolat Bohemians 1905 (4:2), Duklu Praha (4:0), Olomouc (1:0) a před týdnem také Mladou Boleslav (3:0).

Příbrami se daří i střelecky, když dosud vstřelila sedmnáct branek a do tohoto kola se lépe dařilo jen Slavii, Mladé Boleslavi a Spartě. Nejlepší příbramský střelec Miroslav Slepička si ale při prohře v Karviné zlomil nohu a ligový podzim pro něj již skončil.

Z kádru chystajícího se na dnešní utkání tak jsou nejlepšími střelci třígóloví Roman Květ a Antonín Fantiš. Prvnímu jmenovanému za jeho výkony dorazila pozvánka do reprezentační jednadvacítky.
SK Slavia Praha

Slávisté čelí náročnému programu, když během podzimní části kombinují domácí ligovou soutěž a Evropskou ligu. V obou soutěžích ale Slavia během posledního týdne neuspěla, v neděli přijela poražena 1:2 z Ostravy, když soupeř navíc hrál po většinu času v deseti, prohra 0:1 z Petrohradu zase měla jiný příběh, když slávisté favorizovaného soupeře herně jasně přehráli, ruský gigant je ale vyučil v efektivitě.

Do jedenáctého kola Fortuna ligy Slavia vstupovala z první pozice, když v úvodních deseti zápasech kromě zmíněného zápasu v Ostravě prohrála jen doma s Jabloncem a ve všech ostatních osmi zápasech brala tři body. Slavii se daří i v Edenu, kde vyjma prohry s Jabloncem postupně porazila Karvinou (4:0), Opavu (3:1), Plzeň (4:0) a dosud naposledy Bohemians 1905 (1:0).

Trenéra Trpišovského v uplynulých týdnech trápila zaplněná marodka, kde bylo v jednu chvíli až jedenáct hráčů. V posledních zápasech už ale nikdo další mezi zraněné a nemocné nepřibyl a postupně se marodi začínají vracet do tréninku a někteří již také do zápasů.

Velmi speciální bude dnešní utkání pro Jana Matouška, jenž do Slavie přestoupil v létě právě z Příbrami. Původně měl hostovat po celý podzim ještě v týmu trenéra Csaplára, vzhledem k výrazné marodce Slavie se ale kluby dohodly na změně přestupního plánu a Matoušek už bojuje v sešívaném dresu.
Hezký večer z pražského Edenu, kde jedenáctého kolo Fortuna ligy dohraje domácí Slavia s atraktivně hrajícím nováčkem z Příbrami.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.