FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Olomouc - 26. dubna 2023   17:30

Jablonec
16' Chramosta  • 25' Sejk (Jovović)
2:2
(2:0)
Olomouc
81' Chytil   • 90+5' Beneš

Hanuš – D. Souček, Král, Martinec – Jovović (83. Ikaunieks), Hübschman (C), Šulc, Považanec, Polidar (53. Černák) – Sejk, Chramosta (90. Štěpánek).
Surovčík – Akpudje, Heidenreich, Konda, Surzyn, Patrák.
Všetečka – Arnošt, Leška.
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
1 714 diváků
Macík – Zmrzlý, Beneš (C), Pokorný, Chvátal (68. Sláma) – Pospíšil (88. Vaněček), Ventúra (35. Fortelný) – Navrátil, Zifčák (68. Kramář), Greššák (35. Breite) – Chytil.
Macík

FORTUNA: SESTŘIH: Jablonec – Olomouc 2:2. 14. trefa Chramosty, bod Sigmě zařídil v nastavení kapitán Beneš

Děkuji za pozornost a přeji hezký večer.
Velký olomoucký comeback na severu Čech! Jablonec dlouho vedl 2:0 a zdálo se, že má zápas pod kontrolou. V závěru ale přišel trest za obrovskou pasivitu v průběhu celého druhého poločasu. V 81. minutě zadělal na drama proměněnou penaltou Chytil, v posledních sekundách utkání pak o dělbě bodů rozhodl kapitán a bývalý jablonecký hráč Beneš. S bodem dnes vzhledem k situaci v tabulce i průběhu duelu budou rozhodně spokojenější na Hané.
90+5'
90+5'
Olomouc právě vstřelila branku!
Neuvěřitelný závěr! Až na samotném konci nastavení dostala Sigma míč do pokutového území, kde po několika odrazech vypálil pravačkou kapitán VÍT BENEŠ, a tvrdou ranou po zemi prostřelil Hanuše na bližší tyč.
90+3'
Moravané se v nastaveném čase vůbec nemohou dostat k tlaku, naopak jsou bez míče na vlastní obranné polovině. Jablonec zatím finální momenty duelu zvládá bravurně.
90+2'
Jakub Pokorný si teď vybral hodně nepovedený moment. Hlavou chtěl přihrát míč svému gólmanovi, jenže doslova daroval Jablonci roh. Tohle Severočechům za daných okolností samozřejmě velice vyhovuje.
90+1'
Na začátku čtyřminutového nastavení musel Breite uklízet míč před napadajícím Sejkem. Poradil si ale dobře a přihrál brankáři Macíkovi, jehož nákop přistál až na tribuně.
90'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází David Štěpánek.
89'
Sejk se Šulcem u autové čáry už trošku tahali čas. Olomoučtí je ale dostali pod tlak a získali míč.
88'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Martin Pospíšil, přichází David Vaněček.
87'
Málem bylo srovnáno! Balon se odrazil na levou stranu pokutového území, kde ho z první napálil Denis Kramář. Mířil do horní části brány, Hanušovy ruce vylétly nahoru včas!
86'
Utkání dospělo do posledních pěti minut řádné hrací doby. Sigma je nastěhovaná na útočné polovině a snaží se najít cestičku k vyrovnání.
85'
Jan Hanuš s rozehrávkou otálel natolik, až ho za to rozhodčí ocenil žlutou kartou.
84'
Další útočná snaha Olomouce až k zakončení nevedla. Míč si k rozehrávce po ofsajdu chystá jablonecký gólman Hanuš.
83'
ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Davis Ikaunieks.
82'
A rázem je znovu o co hrát. Olomouc si navíc hned řekla o rohový kop, po kterém míč skákal jabloneckým vápnem. Po nevydařené střele Pokorného ho domácí konečně odehráli do bezpečí.
81'
Mojmír Chytil proměnil pokutový kop a snížil na 2:1
81'
Zodpovědnost na svá bedra vzal MOJMÍR CHYTIL. Penaltu vyřešil polovysokou střelou k levé tyči. Jan Hanuš sice vystihl směr, možná si i konečky prstů na míč sáhl, gólu však zabránit nemohl.
79'
Jiří Sláma při snaze o centr trefil prvního bránícího hráče. Po rozehrání autu byl ale na hraně pokutového území faulovaný Radim Breite, a Hanáci se tedy penalty přece jenom dočkali! Velká šance pro Olomouc, jak se vrátit do hry.
Dnešní utkání sleduje 1 714 diváků.
78'
Hru kouskuje útočný faul Olomouce.
77'
Vít Beneš v roli posledního hráče výborně přečetl situaci, včas vystartoval a byl u balonu o krok dříve než sprintující Václav Sejk.
76'
Krátké přezkoumání situace na videu Olomouc příliš nepotěšilo, penalta z toho totiž nebude.
75'
Jan Navrátil po kontaktu s protihráčem ve vápně zamířil k zemi
75'
Jan Navrátil si zaběhl za bránícího hráče a už byl sám před Hanušem. V rozhodující chvíli zřejmě přišel kontrakt s protihráčem, do akce jde VAR! Bude se kopat penalta?
74'
Jakub Pokorný prostrkával míč do pokutového území, dobrou fotbalovou myšlenku ale žádný z jeho spoluhráčů nepochopil. Jan Hanuš bude vykopávat.
73'
Jakub Pokorný se ve tvrdém souboji potkal s Chramostou, rozhodčí všetečka tentokrát nechává kartu odpočívat k kapsičce.
72'
Severočeši si na obranné polovině vyměnili tři přihrávky, jenže pak přišel nákop Součka, který mířil až do autu. Míč tedy znovu mění majitele.
71'
Druhý poločas pro nezaujatého diváka není příliš atraktivní. Jablonec už se soustředí výhradně na bránění, zatímco Sigma se nedokáže prokousat do soupeřova pokutového území.
69'
Jiří Sláma se hned po svém příchodu na hřiště uvedl pořádně ambiciózní ránou z voleje. Zdálo se, že Sláma trefil míč dobře, proti však byl blokující hráč.
68'
ze hřiště odchází Juraj Chvátal, přichází Jiří Sláma,
ze hřiště odchází Pavel Zifčák, přichází Denis Kramář.
67'
Černák sice dosáhl na nepovedený Hanušův výkop, hlavičkoval ale už z autu. Hanáci tedy budou vhazovat na polovině hřiště.
66'
Sejk s Pokorným se dostali do lehčího křížku, který hned přiběhl ukončit hlavní rozhodčí.
65'
Juraj Chvátal se sám dostal pod tlak napadajícího Chramosty a následné problémy řešil za cenu žluté karty.
64'
Míč se za pokutovým územím odrazil přímo na pravačku Jana Chramosty, který ke své smůle trefil svého spoluhráče Sejka.
63'
Zelenobílí zklidňují hru a drží míč v okolí půlicí čáry.
61'
Fortelného centr za letu vycestoval mimo hřiště, Jan Hanuš bude vykopávat od své branky. Olomouc to hodně zkouší právě přes akce po stranách, které končí centry do šestnáctky. Centrované míče ale dnes Olomouci vůbec nevycházejí a je až s podivem, že z takové míry si ještě vlastně vůbec nic nevytvořila. Jediné nebezpečné zakončení po olomouckém centru má stále na svědomí domácí Polidar, který v prvním poločase nechtěně trefil tyč vlastní brány...
60'
Součkův centr od rohového praporku padal hodně nebezpečně mezi Martince a Krále. Hanáci se ubránili za cenu dalšího rohu, ani z toho však domácí branku napřímo neohrozili.
59'
Severočeši zatím ve druhé půli prakticky rezignovali na ofenzivu. Až teď se to pokusil změnit Chramosta, po jehož akci uvidíme rohový kop.
58'
Mojmír Chytil se na autové čáře tělem dostal před Součka, jenže ani teď se hostujícímu týmu nepovedlo pořádně odcentrovat. Míč z Chytilovy pravačky mířil hodně vysoko.
57'
Rozehrávka standardky se protáhla. Když už Pospíšil konečně mohl odcentrovat, žádného ze spoluhráčů svým míčem neoslovil.
55'
Jakub Pokorný si hodně nahlas řekl o odpískání faulu na svoji osobu. Sigma má standardku z dobré pozice pro centr.
53'
Ondřej Zmrzlý dobrou přihrávkou pod sebe vybídl ke gólu Mojmíra Chytila, jehož střelu z malého vápna reflexivním zákrokem vyrazil Jan Hanuš! Olomoucká akce ještě pokračovala centrem z pravé strany, po kterém jeden z hostů nastřelil vlastního spoluhráče. Následný pokus Pospíšila zpoza šestnáctky už zblokoval jablonecký hráč.
53'
ze hřiště odchází Matěj Polidar, přichází Michal Černák.
52'
Chytil předal míč Zifčákovi, který se po pravém křídle dostal až k centru. Míč ale nasměroval daleko mimo dosah svých spoluhráčů.
51'
Standardku rozehrál Ondřej Zmrzlý pěkným centrem do nejnebezpečnějšího prostoru. Jenže tam ke smůle Olomouce nikdo ve žlutém dresu nebyl.
50'
Pavel Šulc zbytečnou kličkou přišel o balon na vlastní obranné polovině. Pramenil z toho faul Jakuba Považance, za který slovenský záložník obdržel žluté napomenutí.
49'
Jakub Martinec se ve vzdušném souboji dostal nad Zifčáka a hlavou se zasloužil o to, že míč patří Severočechům. Ti se z olomouckého počátečního náporu tentokrát vymanili podstatně dříve než tomu bylo v prvním poločase.
48'
Ondřej Zmrzlý byl na svém místě a hlavou uklidil míč do autu před dobíhajícím Jovovićem. Domácí budou vhazovat.
47'
Stejně jako do prvního, i do druhého poločasu nastoupila Sigma hodně energicky. Jablonec hned po rozehrání sevřela na jeho obranné polovině a obléhá pokutové území.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:32.
Olomouc do zápasu slibně vstoupila a v úvodních minutách zamkla soupeře na jeho obranné polovině. Pak se ale obrázek hry otočil a Jablonec byl lepším týmem. Do kabiny si odnáší zasloužené vedení 2:0, oba góly přitom vstřelil po velkých nedorazech v hanácké defenzivě – Chramostu vybídl ke skórování špatnou rozehrávkou brankář Macík, Sejk se trefil poté, co hosté nedokázali odkopnout míč z vápna.
45+1'
45+1'
Jablonec mohl v samotném závěru poločasu udeřit potřetí. Macíkovi vypadl míč po dalekonosné střele, ovšem své zaváhání hned napravil – zlikvidoval totiž Sejkovu dorážku z bezprostřední blízkosti!
45'
I třetí rohový kop během minuty zvládli Olomoučtí ubránit. První poločas bude nastaven o jednu minutu, míč zůstává v držení zelenobílých.
44'
První centr Jovoviće byl sražený zpátky na roh, černohorský reprezentant tedy rozehrával znovu, tentokrát nakrátko s Hübschmanem. A výsledkem je další roh pro Severočechy.
43'
Jakub Považanec z první krásně hledal na křídle nabíhajícího Šulce, jemuž před nohama projel Jakub Pokorný, a skluzem míč odehrál na rohový kop.
42'
Dění posledních minut vystihlo vhazování Breiteho z autu do autu.
41'
Pavel Šulc sice nasadil Zmrzlému housle, jenže přes dalšího obránce nemohl pokračovat. V podání Olomouce pak následovala další nepřesná přihrávka a míč je znovu bez majitele.
40'
Aktuálně sledujeme jednoznačně nejméně atraktivní pasáž dosavadního průběhu utkání. Ani jeden tým si nyní nedokáže vyměnit více přesných přihrávek a něco vymyslet.
39'
Následoval rohový kop, po jehož rozehrávce nakrátko se k centru odhodlal znovu Vladimir Jovović. Ani z tohohle mráčku nikterak výrazně nezapršelo.
38'
Jovović si vyměnil balon se Šulcem a následným centrem trefil Zmrzlého.
37'
Jablonecký kouč Horejš se také pořádně rozvášnil, pro změnu však nad verdiktem hlavního rozhodčího, který kontakt Polidara s obráncem vyhodnotil jako faul jabloneckého hráče.
36'
Trenér Jílek s výkonem svých svěřenců evidentně není vůbec spokojený a už v průběhu prvního poločasu sáhl ke dvojitému střídání. Uvidíme, zda to přinese kýžený efekt.
35'
ze hřiště odchází Lukáš Greššák, přichází Radim Breite,
ze hřiště odchází Denis Ventúra, přichází Jan Fortelný.
35'
Lukáš Greššák nešetrně atakoval Chramostu po odehrání hřiště a zaslouženě se tak stává prvním hráčem, který dnes vidí žlutou kartu.
34'
Jan Navrátil energicky napadal jabloneckou rozehrávku a v jednu chvíli nebyl daleko od toho, aby se mu míč podařilo od liknavých stoperů vyloudit.
33'
Jan Hanuš si v klidu počkal na nepřesný nákop a sebral balon do rukavic.
31'
Po dalším z mnoha nedovolených zákroků měla Olomouc k dispozici další standardku. O spolupráci se snažilo duo bývalých jabloneckých hráčů Pospíšil – Beneš, centr prvního jmenovaného ovšem adresáta nenašel.
30'
Sigma v posledních desítkách sekund slibně obléhala domácí vápno, ke smůle Moravanů se k žádnému vážnému zakončení nedostala.
28'
Po rohovém kopu se k hlavičce protlačil olomoucký kapitán Beneš, netrefil ale míč podle svých představ a zakončení prolétlo daleko mimo tři tyče. Jan Hanuš bude vykopávat.
27'
A výrazně pomoci soupeři mohli i Jablonečtí! Olomoucký centr ze standardní situace trefil do nohy Matěje Polidara, od kterého se míč odrazil na tyč vlastní brány.
25'
Balon do sítě dopravil Václav Sejk a zvýšil na 2:0
25'
Jablonec právě vstřelil branku!
Centr Jana Chramosty z levé strany nadělal před olomouckou bránou velkou neplechu. Polidarovi se ještě zakončit nepodařilo, jenže Vladimir Jovović poté píchl míč mezi beky přímo k VÁCLAVU SEJKOVI, který už byl před Macíkem úplně sám a počínal si suverénně.
24'
Vít Beneš se za Považancem vytáhl ve snaze získat balon až vysoko na útočnou polovinu. Ke smůle hostů si v souboji počínal nedovoleně, u míče tedy zůstanou Severočeši.
23'
Hanáci drží míč a nikam teď nespěchají.
22'
Jakub Martinec elegantním obloučkem přehodil Jana Navrátila. V akci chtěl pokračovat Pavel Šulc, ke kterému se právě Navrátil vrátil a faulem ho poslal k zemi.
20'
Šulcův dlouhý nákop se stal výzvou pro Sejka. Jablonecký forvard se snažil probojovat přes posledního bránícího Pokorného, který s ním měl spoustu práce.
19'
Olomouc po smolně inkasované brance působí trošku zaraženým dojmem, více ze hry teď mají jablonečtí fotbalisté.
18'
Matúš Macík o chvíli později znovu nerozehrál podle svých představ. Míč si ve středovém kruhu zpracoval Považanec, který to chvíli mohl zkusit z obrovské dálky i přímo na odkrytou bránu. Rozhodl se ale podržet balon a akci ještě rozvinout.
16'
Jan Chramosta využil chyby v rozehrávce a otevřel skóre
16'
Tohle byl dáreček pro JANA CHRAMOSTU! Olomoucký brankář Macík špatnou rozehrávkou našel jabloneckého kanonýra, který ho z hranice pokutového území chladnokrevně obstřelil.
15'
Martin Pospíšil dostal pěkně nabito na střelu zpoza šestnáctky, ke své smůle ji namířil přímo do blokujícího Krále. Akce Olomouce pokračovala z levé strany, centroval Zmrzlý, od něhož míč doletěl do autu.
14'
Součkův centr od rohového praporku se stal kořistí olomoucké defenzivy. Následoval faul ze středu hřiště, míč uvede do hry Považanec.
13'
Vladimir Jovović nabral rychlost i ambice. Z pravé strany se chtěl prokličkovat až do střelecké pozice, žlutý obranný val ve žlutých dresech mu vystavil včasnou stopku.
12'
Jablonec se hezky prokombinoval středem pole a drží se na míči. Po hodně ospalém rozjezdu se severočeské soukolí pomalu začíná zahřívat.
10'
Tečovaný centr Pospíšila se snášel do malého vápna, kam šel kromě gólmana Hanuše i útočící Pavel Zifčák. Oba aktéři se srazili, olomoucký trenér Jílek si dokonce přál penaltu, verdikt rozhodčího je ale zcela opačný – útočný faul Zifčáka.
9'
Matúš Macík teď dostal skákavou malou domů, poradil si nicméně dobře a napálil míč dopředu.
8'
A hned další slibná akce Jablonce. Začal ji Jovović, který se na polovině hřiště dostal tělem před Beneše. Tomáš Hübschman posléze skluzem udržel balon domácím a Václav Sejk měl otevřenou cestu až k pokutovému území. Střelu vzal na sebe, jenže ze střední vzdálenosti mířil jen do středu brány.
7'
Polidar rozehrál roh centrem na hranu malého vápna, kde míč hlavou šikovně lízl Tomáš Hübschman. Matúš Macík měl s jeho pokusem plné ruce práce!
6'
Poprvé se v chladném podvečeru zkusil na útočné polovině ohřát i Jablonec. A nevedl si špatně, Vladimir Jovović získal rohový kop.
5'
Hanáci z povedeného startu vytěžili další roh, jenže spíše tím pobavili jablonecké příznivce. Ondřej Zmrzlý totiž rozehrál nakrátko na Pospíšila, který s tím vůbec nepočítal, Olomoučtí se tak sami vyhnali.
4'
Ondřej Zmrzlý zahrál rohový kop podkopnutým centrem až na hranu šestnácky, odkud dával Denis Ventúra balon hlavou do ohně. Domácí obrana si poradila.
3'
Mojmír Chytil z jedničky chytře zrychlil hru do pravého křídla, Olomouc získala roh.
2'
Sigma začala aktivně a usadila se na ofenzivní polovině. Jan Navrátil využil špatného odhadu brankáře Hanuše a hlavou sklepával vysoký centr hlavou k penaltovému puntíku, kde se o střelu marně snažil Ondřej Zmrzlý.
1'
Výkopu se chopili Severočeši, od jejichž kopaček balon ihned mířil vzduchem na útočnou polovinu. Olomoucký hráč u postranní čáry soupeře dobře odstavil a nechal míč doletět do zámezí.
1'
Hráči už nastupují na hrací plochu promrzlé Střelnice. Jablonec oblékl tradiční zelenou barvu, hosté se představí v naopak atypických žlutých dresech.

FK Jablonec: Hanuš – D. Souček, Král, Martinec – Jovović, Hübschman (C), Šulc, Považanec, Polidar – Sejk, Chramosta.
Náhradníci: Surovčík – Akpudje, Heidenreich, Konda, Surzyn, Štěpánek, Černák, Patrák, Ikaunieks.

SK Sigma Olomouc: Macík – Zmrzlý, Beneš (C), Pokorný, Chvátal – Pospíšil, Ventúra – Navrátil, Zifčák, Greššák – Chytil.
Náhradníci: Stoppen – Breite, Fortelný, Ola, Kramář, Sláma, Vraštil, Vaněček, Zorvan.

Rozhodčí: Všetečka – Arnošt, Leška.
SK SIGMA OLOMOUC

Hanáci jsou na jaře remízovými králi – nerozhodně skončilo hned sedm z jejich dosavadních dvanácti utkání. O víkendu se Olomoučtí představili v domácím prostředí, fanoušky ale vůbec nepotěšili, Teplicím totiž podlehli 1:2. Musejí se tedy v tabulce stále více dívat pod sebe, z prostřední skupiny jim totiž začínají dýchat na záda pronásledovatelé včetně dnešního soupeře. První vzájemný zápas s Jabloncem ovládla Sigma jasně 3:0, bude se radovat znovu?
FK JABLONEC

Svěřenci Davida Horejše rozehráli jarní část velmi dobře, v posledních kolech ale jejich forma šla dolů a aktuálně už čtyři zápasy čekají na vítězství. V tabulce se aktuálně nacházejí na desátém místě, přičemž na šestou Olomouc, která uzavírá nadstavbovou skupinu o titul, ztrácejí šest bodů. Jablonečtí si vůbec nepřilepšili v neděli, kdy na hřišti Českých Budějovic utržili po mizerném výkonu nečekaný debakl 1:5. Spraví si doma chuť?
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. FORTUNA:LIGA má ve středu na programu vložené 29. kolo, v němž se na severu Čech utkají týmy, které o víkendu musely spolknout pořádně hořkou pilulku. Jablonec vyzve Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.