FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Pardubice - 14. dubna 2024   15:00

Zlín
18' Vukadinović (Slončík)
1:1
(1:0)
Pardubice
48' Hlavatý

S. Dostál – Cedidla, Černín, Simerský (C), Pidro – Vukadinović, Bužek, Slončík (86. F. Žák), González (63. Janetzký), Fantiš (73. Načkebia) – Schánělec (73. Ikugar).
Rakovan – Čelůstka, Didiba, Holík, J. Kolář, Nombil, Reiter.
Černý – Podaný, Dresler
Stadion Letná, Zlín
3143 diváků
Kinský – Mareš, Halinský, Ortíz, Surzyn – Icha, Solil, Hlavatý (C) – Daněk (70. Kissiedou), Sychra (46. Zlatohlávek), Patrák (90. Donát).
Budinský – Černý, Chlumecký, Krobot, Kukučka, Tischler, Vacek.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:6. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:10.
Máme za sebou konec dnešního utkání mezi Zlínem a Pardubicemi, které nakonec skončilo remízou 1:1. V 18. minutě poslal domácí do vedení Vukadin Vukadinovic, který se prosadil po krásné akci, kdy obdržel přihrávku od Slončíka, následně si obkličkoval obránce Pardubic a dorazil míč do poodkryté části brány. Ve 48. minutě se prosadil z pokutového kopu Michal Hlavatý, který míč umístil do levého horního rohu. Nakonec si tedy oba týmy berou z tohoto utkání pouze bod a v tabulce si tak Pardubice udržely náskok na Zlín.
90+3'
90+1'
Jeden z hráčů domácích se ocitl v ofsajdu, který signalizoval asistent rozhodčího.
90'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Vojtěch Patrák, přichází Denis Donát.
89'
Hra je přerušena, na zemi uvnitř vlastního pokutového území zůstali ležet dva pardubičtí hráči.
88'
Vukadinovic urazil velký kus cesty s míčem a podařilo se mu proniknout do šestnáctky soupeře, tam jeden z obránců Pardubic vyrazil míč na rohový kop.
87'
Dnešní utkání sleduje 3143 diváků.
86'
Střídání v týmu FC Zlín:
ze hřiště odchází Tom Slončík, přichází Filip Žák.
84'
Solil se dostal k zakončení, ale jeho rána mu příliš nesedla a míč skončil v rukou Dostála.
82'
Martin Cedidla se dostal k zakončení hlavou po rohovém kopu, ale míč mířil vedle brány Kinského.
81'
Domácí kombinují spíše na vlastní polovině a nedaří se jim příliš dostat na polovinu soupeře.
79'
Zviad Načkebia byl faulován u postranní čáry, a tak jeho tým bude rozehrávat.
76'
Icha se rozhodl vypálit z velké dálky na bránu domácích, ale jeho rána mířila příliš vysoko nad jejich bránu.
74'
Kenneth Ikugar se hned po střídaní ocitl v šanci skórovat, kdy zhruba z hranice pokutového území vystřelil na bránu Pardubic, ale jeho rána mířila přímo doprostřed brány.
73'
ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Zviad Načkebia,
ze hřiště odchází Tomáš Schánělec, přichází Kenneth Ikugar.
72'
Michal Hlavatý byl faulován zhruba na polovině hřiště.
70'
ze hřiště odchází Kryštof Daněk, přichází Laurent Kissiedou.
68'
Vukadin Vukadinovic odcentroval do šestnáctky Pardubic, ale míč vyrazil na rohový kop Ortiz.
67'
Zlínští se snaží dostat do šestnáctky hostů, ale zatím se jim příliš nedaří finální přihrávky.
64'
Tomáš Schánělec obdržel přihrávku od jednoho ze svých spoluhráčů, ale míč na poslední chvíli vyrazil jeden z obránců Pardubic na rohový kop.
63'
ze hřiště odchází Pablo González, přichází Jakub Janetzký.
61'
Halinský fauloval hráče soupeře na polovině Zlína.
59'
Alexandr Bužek viděl žlutou kartu za faul na hráče soupeře poblíž poloviny hřiště.
57'
Vojtěch Patrák viděl žlutou kartu od hlavního rozhodčího za faul na Martina Cedidlu u postranní čáry na polovině Zlína.
55'
Ortiz se dopustil útočného faulu na Martina Cedidlu uvnitř šestnáctky domácích.
54'
Alexandr Bužek fauloval Michala Hlavatého. Pardubice budou zahrávat přímý volný kop.
52'
Tomáš Zlatohlávek zkoušel vystřelit z velkého úhlu z pravé strany a jeho rána nebyla vůbec špatná. Míč prošel těsně kolem levé tyče Dostálovy brány.
50'
Jakub Černín obdržel žlutou kartu, která pravděpodobně vedla hlavního sudího kvůli protestům po odpískání faulu.
48'
Hlavatý nekompromisně srovnal z penalty, 1:1
48'
Pardubice právě vstřelily branku!
MICHAL HLAVATÝ se prosazuje z proměnění pokutového kopu, který umístil přesně do levého horního rohu brány Dostála. Pardubice tak srovnávají stav utkání na 1:1.
47'
Simerský blokoval střelu Patráka rukou, penalta!
47'
Hlavní rozhodčí Dalibor Černý nařizuje pokutový kop pro Pardubice, jelikož Dominik Simerský zahrál rukou v pokutovém území.
47'
Byla nařízena penalta.
46'
ze hřiště odchází Vojtěch Sychra, přichází Tomáš Zlatohlávek.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:01.
45+2'
45+1'
Selmir Pidro obdržel žlutou kartu za faul na Sychru.
42'
Pardubice se snaží prolomit obranu domácích, zatím však marně. Zlín brání zatím dobře a nedovoluje soupeři dostat se do větší šance skórovat.
39'
Vukadin Vukadinovic přihrával míč do běhu na levou stranu Tomovi Slončíkovi. Následně ale asistent rozhodčího signalizoval ofsajd.
38'
Pardubice se snažily dostat k zakončení, ale jeden z jejich nepřesných centrů do šestnáctky domácích se jim nepovedl a míč odkopl pryč Bužek.
35'
Surzyn vyslal střelu z velké dálky na bránu domácích, ale jeho rána byla velmi nepřesná.
33'
Další šance pro domácí. Tentokrát se Tomáš Schánělec snažil dotlačit míč do brány hostů, ale všechny jeho pokusy byly zblokovány obranou Pardubic.
32'
Selmir Pidro vyslal dlouhý centr až na rozeběhnutého Vukadinovice, který si ale nedokázal zpracovat míč. Kinský si situaci pohlídal a pro míč si doběhl.
29'
Další nedovolený zákrok, tentokrát byl faulován Tom Slončík, který bude zahrávat přímý volný kop od postranní čáry z poměrně velké vzdálenosti.
28'
Tomáš Schánělec fauloval Ortize poblíž postranní čáry.
26'
Sychra fauloval Jakuba Černína na polovině Zlína a rozhodčí ihned tento přestupek vyhodnotili jako faul.
25'
Dominik Simerský nepřesně odcentroval míč na druhou stranu hřiště na svého spoluhráče a míč skončil v zázemí.
22'
Tom Slončík přihrával z pravé strany hřiště pod sebe Martinu Cedidlovi, který zhruba z hranice pokutového území zakončil těsně vedle levé tyče Kinského.
21'
Domácí se dopustili faulu na polovině hřiště a rozehrávat tak budou Pardubice.
18'
Vukadinovič své sólo zakončil senzačními jeslemi, 1:0
18'
Zlín právě vstřelil branku!
Opravdu povedená akce domácích. Tom Slončík poslal krásnou přihrávku do středu hřiště rozeběhnutému VUKADINOVI VUKADINOVICOVI, který si krásně obkličkoval obránce hostů a z levé strany posunul míč do poodkryté brány. Domácí jdou do vedení 1:0. Asistence: Slončík
15'
Domácí zahrávali rohový kop, míč si našel Simerský a hlavou zakončil těsně vedle levé tyče Kinského, který ještě míč tečoval. Další rohový kop pro domácí.
13'
Hra je přerušena, na zemi zůstal ležet po jednom souboji Martin Cedidla.
10'
Hlavatý zkoušel vypálit z dálky na bránu domácích, míč musel Dostál vyrážet na rohový kop.
7'
Mareš zkoušel odcentrovat míč do šestnáctky domácích, ale míč skončil přímo v rukou brankáře Dostála.
5'
Alexandr Bužek fauloval hráče soupeře kousek od rohového praporku. Pardubice budou zahrávat přímý volný kop.
3'
Hra se zatím odehrává zhruba ve středu hřiště, kdy oba týmy přichází o míč nepřesnými přihrávkami.
2'
Tom Slončík se dopustil faulu na hráče soupeře poblíž postranní čáry. Rozehrávat tak budou Pardubice.
1'
Výkop dnešního utkání obstarají hráči Pardubic.
Hráči nastupují na hrací plochu. Domácí dnes budou hrát ve žlutých dresech, hosté pak v červených.

FC Zlín: S. Dostál – Cedidla, Černín, Simerský (C), Pidro – Vukadinović, Bužek, Slončík, González, Fantiš – Schánělec.
Náhradníci: Rakovan – Čelůstka, Didiba, Holík, Ikugar, Janetzký, J. Kolář, Načkebia, Nombil, Reiter, F. Žák.
Trenér: Červenka B.

FK Pardubice: Kinský – Mareš, Halinský, Ortíz, Surzyn – Icha, Solil, Hlavatý (C) – Daněk, Sychra, Patrák.
Náhradníci: Budinský – Černý, Donát, Chlumecký, Kissiedou, Krobot, Kukučka, Tischler, Vacek, Zlatohlávek.
Trenér: Kováč R.

Rozhodčí: Černý – Podaný, Dresler.
Hezké nedělní odpoledne všem příznivcům fotbalu. Dnes máme na programu utkání 28. kola české FORTUNA ligy, ve kterém se proti sobě utkají FC Zlín a FK Pardubice. Utkání začne v 15:00.

FK Pardubice

Pardubice se aktuálně nachází na 13. místě s 27 body v české FORTUNA lize. Od posledního místa je dělí pouhé 7 bodů. Zatím ještě nemají stoprocentně jisté, že budou hrát skupinu o udržení, ale šance na vyhnutí se této skupině jsou poměrně malé, ale nikoliv nereálné. Pardubice vstoupili do letošního roku dvěma výhrami nad Slováckem a Karvinou, ale poté šla jejich forma rapidně dolů. Prohráli čtyři zápasy v řadě, ale byli zde soupeři jako pražská Slavia či Viktoria Plzeň. V předposledním zápase dokázali zvítězit na půdě Olomouce a v posledním zápase s Českými Budějovicemi brali bod za remízu 1:1. V dnešním utkání nebudou hrát Štěpán Míšek a Tomáš Zlatohlávek, kteří jsou zranění.
FC Zlín

Zlín se aktuálně nachází na 14. místě s 23 body v české FORTUNA lize. Od posledního místa je dělí pouhé 3 body a již mají jisté, že budou hrát nadstavbu ve skupině o udržení. Zlín nemá zas tak úplně špatnou formu v letošním roce, když například obrali o body pražskou Slavii remízou či zdolali doma v derby Slovácko 2:1. V předposledním zápase s Mladou Boleslaví velmi smolně inkasovali v poslední minutě branku na 3:2 pro Mladou Boleslav a přišli tak o důležitý bod. V posledním utkání Zlín bral 3 body po výhře se Sigmou Olomouc 3:2. Za Zlín do dnešního utkání nenastoupí vykartovaný Lukáš Bartošák a Filip Žák, který je již delší dobu zraněný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.