Z Ústí nad Labem se s Vámi zatím loučím a přeji příjemný den. Na shledanou například u dnešního hokejbalového utkání, které je na severu Čech na programu od 16:00 hod. Zdeněk Kamínek ml.
Pozápasové ohlasy: Svatopluk Habanec (trenér FK Ústí nad Labem): "Na jaře se trápíme, co se týká kombinační hry. Podzimu se trochu podobal první poločas, čtyřicet pět minut jsme odehráli velice slušně, kombinačně a na jeden dotek. Druhá půle představovala trápení, málem jsme byli v 90. minutě potrestáni brankou ze standardní situace. Přálo nám štěstí." Richard Veverka (střelec jediné branky; FK Ústí nad Labem): "Změřili jsme síly s kvalitním soupeřem. Byl to náročný zápas. V prvním poločase jsme hráli to, co jsme chtěli. Hrál se fotbal, byly k vidění šance, divákům se to muselo líbit. O druhém poločase jsme museli myslet více i na defenzivu, přestože jsme si nějaké šance vytvořili. Je škoda, že jsme nějaký pojistný gól nepřidali, příležitosti jsme k tomu měli. Jsme rádi, že jsme výhru ubojovali. Mrzí mě žlutá karta, byla to má chyba." Bohumil Smrček (trenér 1. SC Znojmo): "Přijeli jsme s cílem bodovat, lídra tabulky jsme chtěli potrápit. V prvním poločase byli lepší domácí, kteří nás přehrávali a dokázali vstřelit branku. Ve druhé půli jsme už měli ze hry více, vytvořili jsme si menší převahu. Nedokázali jsme vstřelit gól, a proto jsme prohráli. Ústí nad Labem to má dobře rozehrané, nemusí být pod žádným tlakem. Soupeř má dostatek bodů, z čehož pramení i jistá pohoda. I proto možná dnes dotáhl utkání do vítězného konce. Příští zápas nám budou chybět dva hráči, vykartovaný Hnaníček a zraněný Avdič."
Ústečtí mají před druhou Jihlavou náskok šesti bodů, před třetím Sokolovem po dnešním kole dokonce bodů devět. Ve hře je ještě dvanáct bodů a naděje na návrat Ústí nad Labem do nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže znovu nabyly reálnějších rozměrů.
Body zaslouženě zůstávají v Ústí nad Labem, domácí se prezentovali pohledným fotbalem. Nejlepším hráčem byl bez pochyby střelec jediného gólu Richard Veverka, který vypracoval pro svoje spoluhráče několik brankových příležitostí a sám několikrát prověřil gólmana Vlastimila Hrubého.
Statistiky utkání: Střely na branku: 10:2 (6:1). ŽK: 63. Veverka, 79. Dragoun (oba UNL) - 60. Hnaníček (ZNO). Rohové kopy: 10:5 (4:4). Ofsajdy: 0:0.
90+3
Ústí nad Labem i nadále šetří čas, který je dělí od vítězství. Nyní navíc rohový kop pro fotbalisty z krajské metropole Ústeckého kraje.
90+2
Standardní situace ve prospěch domácích ze dvaceti pěti metrů.
90+1
Centr Vašíčka nebyl přesný.
Hlavní rozhodčí Pavel Orel nastaví dvě minuty!
90+1
Hosté budou zahrávat rohový kop!
90
Zeman nevyzrál kličkou na Sukupa, který se zmocnil míče.
89
Holek rozehrál na krátko, Ústečtí šetří čas.
89
Faulován byl nyní i Holek. Trestný kop pro domácí z třiceti metrů.
88
Dravý Vlk pozdržel drahocenný čas kombinováním na polovině soupeře.
86
Faul na ústeckého Valentu u Novákovy branky. Standardní situace pro bílomodré.
84
Yonov přenechal férově míč domácím.
84
Vynucené střídání. Za potlesku je stažen ze hřiště autor jediné branky Richard Veverka (UNL), nahrazuje ho Radek Gulajev (UNL).
83
Veverka si žádá ošetření za postranní čárou, pravděpodobně bude vystřídán.
83
Novák zakopl míč do autu, za Veverkou spěchá lékař!
82
Ve středovém kruhu zůstal ležet Veverka, hosté odmítají odevzdat férově balón do autu.
79
U středového kruhu fauloval Petr Dragoun (UNL), který si vysloužil žlutou kartu.
78
Poslední střídání v dnešním duelu provedl Bohumil Smrček. Jeho důvěru dostává Dominik Mandula (ZNO), jenž na trávníku nahrazuje Romana Hříbka (ZNO).
77
Hraje se víceméně ve střední části hřiště bez větších šancí.
76
Ke druhému střídání sáhl kouč Svatopluk Habanec. Odchází Ezequiel Rosendo (UNL), přichází Patrik Lácha (UNL).
73
Výborně hrající Veverka ze čtrnácti metrů trefil nohy hostujícího brankáře. Nepříjemná tvrdá střela pro Vlastimila Hrubého.
72
Standardní situaci zahrál Valenta, míč se dostal k Veverkovi, jehož střelu vytěsnil Hrubý konečky prstů.
72
Hosté podruhé střídají. Trávník opouští Jiří Zifčák (ZNO), zahraje si Dominik Krhut (ZNO).
71
Trestný kop pro domácí z dvaceti metrů z levé strany, Zeman byl faulován.
70
Roh Ústí nad Labem Hrubý vyboxoval.
69
První střídání připravil i Svatopluk Habanec, který ze hřiště stahuje Pavla Moulise (UNL), na jeho místo přichází Michal Zeman (UNL).
Dnešní utkání sleduje 1 415 diváků.
69
Veverkův pokus zblokoval Yonov na rohový kop.
66
Po hrubé chybě Valenty se v dobré příležitosti octl Vašíček, který z pokutového území bránu netrefil.
63
Opět žlutá karta, pro změnu na druhé straně. Richard Veverka (UNL) byl za faul u branky Vlastimila Hrubého potrestán žlutou kartou.
61
Další rohový kop pro domácí, zahrávat roh bude z levé strany Veverka.
60
Poprvé se dnes bude žlutit. Žlutou kartou byl napomenut Josef Hnaníček (ZNO) za nedovolený zákrok na polovině hřiště.
59
K prvnímu střídání sáhl trenér Bohumil Smrček. Ze hřiště odchází Muamer Avdič (ZNO), na trávník přichází exligový Milan Pacanda (ZNO).
57
Dragoun vyslal pas na Veverku, který zpracoval balón hlavičkou a postupoval kupředu s obráncem Znojma. Nakonec čekal ústecký útočník na vhodnou příležitost, a tak vybojoval alespoň aut.
55
Avdič si žádá ošetření a odchází po svých za hranice hřiště.
54
Střet Veverky a Avdiče v boji o míč. Oba hráči zůstali ležet. Sudí shledal nedovolený zákrok Veverky, a tak budou rozehrávat Znojemští, konkrétně jejich brankář.
53
Okleštěk zkoušel střelecké štěstí z dvaceti metrů. Jeho střela mířila vysoko nad.
51
Moulis se dostal do zajímavé šance, když hledal před brankou hostů nikým nehlídaného Veverku. Balón zblokoval Avdič, který si málem vstřelil vlastní gól. Hrubý v pozoru.
49
Míč z kopačky Sukupa končí nad.
48
Trestný kop ve prospěch Znojma z pětadvaceti metrů.
46
Po sedmadvaceti sekundách od zahájení druhé půle zahrozil Vlk. Jeho pokus skončil v moci Hrubého.
46
Rozehrávají hosté.
46
Během prvních čtyřiceti pěti minut určovali tempo hry domácí fotbalisté. Hráči z města okurek a vína spíše vyčkávali na vhodnou příležitost. Jako jediný se zatím dokázal prosadit ústecký Richard Veverka, který si vytvořil minimálně tři gólové šance. Největší šanci Znojma vypracoval ve 36. minutě Josef Hnaníček, jenž trefil z úhlu pouze tyčku branky Radima Nováka.
Statistiky prvního poločasu: Střely na branku: 6:1. Bez ŽK. Rohové kopy: 4:4. Ofsajdy: 0:0. Druhý poločas začne přibližně v 11:17 hod.
45
Nastavovat se v úvodním poločase nebude, po odkopu Moulise hlavní rozhodčí Orel ukončuje první půli.
45
Další rohový kop pro Znojemské, staví se k němu Hnaníček.
45
Vlk odkopl pro Ústí nad Labem do bezpečí.
44
Roh pro hostující mužstvo.
43
Závar před Vlastimilem Hrubým. Gólman Znojma zasahovat nemusel.
42
Z rohu hosté nic vytěžit nedokázali, Ústečtí nyní uzamkli soupeře na jejich vlastní polovině.
40
Míč bílomodří zblokovali, rohový kop pro hráče Znojma.
39
Standardní situaci z pětadvaceti metrů mají k dispozici fotbalisté Znojma. Zahrávat bude Todor Yonov.
38
Znojemští se snaží o založení ofenzivní akce. Hráči Ústí nad Labem pozorně brání a nepouští svěřence Bohumila Smrčka na vlastní polovinu.
36
První větší šance hostů. Hnaníček z rohu velkého vápna orazítkoval tyčku Novákovy svatyně.
33
Veverkův centr vyboxoval Hrubý do bezpečí.
31
Po rohovém kopu měli domácí další vyloženou šanci. Jablonský trefil pouze výborně postaveného hostujícího brankáře, který zatím drží Znojmo nad vodou od většího debaklu.
30
Richard Veverka je dnes opravdu při chuti! Martin Holek centroval na Jana Martykána, který míč efektivně zpracoval a poslal do pokutového území Richardu Veverkovi. Autor zatím jediného gólu přestřelil branku Vlastimila Hrubého.
27
Veverka mohl podruhé skórovat, když ho z pravé strany dobře nalezl Vlk! Prvně jmenovaný z bezprostřední blízkosti dvakrát po sobě napálil brankáře Hrubého, který byl včas na svém místě. Spálená tutová šance Ústí nad Labem.
26
Domácí drží balón na svých kopačkách, obrana Znojma zatím odolává.
24
Rosendo pálil jen těsně nad.
23
Veverka centroval před branku na Moulise. Druhý jmenovaný hlavičkou míč minul, scházely milimetry. Balón skončil v zázemí, rozehrávat bude brankář Hrubý.
21
Nyní se hraje převážně na středu hřiště, a to bez vážnějších brankových příležitostí.
19
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku! Pohlednou gólovou akci přichystal Ezequiel Rosendo, jenž na hranici velkého vápna nalezl dobře postaveného RICHARDA VEVERKU, který se střelou ke vzdálenější tyči nemýlil.
18
Hosté odhlavičkovali do bezpečí.
17
Veverka vyškolil parádičkou dva obránce Znojma a hned vzápětí si došel pro faul. Avdič si počínal nedovoleným způsobem, trestný kop zahraje z pravé strany Martykán.
16
Rosendo centroval do velkého vápna, odkud balón odkopli hosté.
15
Dragoun vybojoval pro domácí třetí rohový kop v zápase.
13
Cihlářem zahraný aut chytá ústecký Novák.
11
Rosendo se snažil lobem překvapit gólmana Hrubého. Hájce hostující svatyně má míč pod kontrolou.
10
Svěřenci Svatopluka Habance budou rozehrávat standardní situaci ze třiceti metrů.
9
Nepříjemný střelecký pokus Moulise z hranice velkého vápna skončil na boční síti Hrubého svatyně.
7
Vašíček se Zifčákem opět zatopili ústecké defenzivě. Hráči Znojma ale akci překombinovali, a tak jsou u míče domácí.
6
Do první větší šance se dostal Zifčák, kterému z levé strany přihrál Vašíček. Naštěstí pro domácí zasáhl včas obránce Jablonský, jenž obral Zifčáka o míč.
5
Na hřišti zůstal ležet znojemský Hnaníček, hlavní rozhodčí přerušil hru.
3
Další roh pro domácí. Veverka centroval na Valentu, který hlavičkoval podél vápna mimo.
3
První rohový kop střetnutí. Veverka rozehrál na krátko, balónu se chopil Rosendo.
2
Ústečtí začali aktivně, nyní kombinují na polovině soupeře.
1
Zápas zahájili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté.
1
Do zahajovací sestavy hostů se dnes nevměstnal exligový Milan Pacanda, který bude na lavičce pouze připraven.
Náhradníci: FK Ústí nad Labem: Fendrich - Džuban, Gulajev, Lácha, M. Zeman. 1. SC Znojmo: Doleček - Mandula, Pacanda, Švarc, Krhut, Mudra, Lukáš.
Úvodní sestavy: FK Ústí nad Labem: R. Novák - Vlk, Jablonský, M. Valenta, L. Dvořák - Rosendo, Martykán, P. Dragoun, Moulis - Veverka, Holek. Trenér: Svatopluk Habanec. 1. SC Znojmo: Hrubý - Hříbek, Yonov, Avdič, Cihlář - Sukup, Hnaníček, Lacko, Okleštěk - Zifčák, V. Vašíček. Trenér: Bohumil Smrček. Rozhodčí: Pavel Orel - Jiří Jiřík, Marek Pilný; delegát: Ivan Slabý.
Zajímavou informaci přinesl v průběhu týdne oficiální web fotbalového klubu Ústí nad Labem. Zdejší stadion získal licenci na 2. fotbalovou ligu a týmu již nehrozí pád do ČFL. Pokud by hráči z krajské metropole Ústeckého kraje postoupili do nejvyšší české fotbalové soutěže, Gambrinus ligu by mužstvo Ústí nad Labem odehrálo pravděpodobně v Chomutově.
Ústečtí mají svému dnešnímu sokovi co vracet. Na podzim padli fotbalisté z Ústí nad Labem na půdě Znojma v poměru 1:2, uvidíme, co přinese odveta. Statistiky z minulého vzájemného měření sil: 1. SC Znojmo - FK Ústí nad Labem 2:1 (1:1) Branky: 32. Vašíček, 47. Yonov - 22. Zachariáš. Rozhodčí: Váňa - Zlámal, Pilný. ŽK: 35. Yonov (ZNO) - 33. Jablonský, 56. Džuban, 83. Vaněček (všichni UNL). Diváci: 438.
Poslední utkání obou celků: FK Ústí nad Labem - FC Zenit Čáslav 2:0 (1:0) Branky: 37. a 72. Veverka. Rozhodčí: Mikel - Paták, Vysloužil. ŽK: 29. Martykán, 71. Holek (oba UNL) - 9. Berios, 55. Prášil (oba CAS). Diváci: 1 346. 1. SC Znojmo - FK Fotbal Třinec 0:0 Bez branek. Rozhodčí: Ochotnický - Zlámal, Kovařík. ŽK: Avdič (ZNO). Diváci: 710.
V dnešním utkání 26. kola II. fotbalové ligy změří vedoucí celek tabulky FK Ústí nad Labem síly s aktuálně jedenáctým týmem ligy 1. SC Znojmo. Svěřenci trenéra Svatopluka Habance si dnes mohou upevnit pozici lídra soutěže. V páteční předehrávce zvítězila Jihlava ve svém domácím prostředí nad Mostem 3:0 a dotáhla se na Severočechy na rozdíl tří bodů, přičemž Ústečtí mají dnešní střetnutí se Znojmem k dobru. Ústí nad Labem vede druhou ligu se ziskem 51 bodu při skóre 46:30. Fotbalisté Znojma nastřádali letos 31 bod, jejich skóre je negativní, a to 26:31.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15 hod.