Fotbalová národní liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Prostějov - 31. března 2019   18:00

Brno
Brno
59' Magera
1:0
(0:0)
Prostějov
Prostějov
Brno
Halouska – Sukup, Vraštil, Kryštůfek, Eismann (C) – Štepanovský (46. Magera), Bariš (85. Sedlák), L. Krejčí, Šumbera – Přichystal (54. Bartolomeu), Michal Škoda.
Floder – Kotula, Magera, Zikl, Bartolomeu, O. Vintr, Sedlák.
Ginzel – Paták, Fišer
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
3126 diváků
Prostějov
P. Le Giang – Janíček, Schuster, Biolek, Fládr – Slaninka, Koudelka, Vošahlík, Zapletal (48. A. Ševčík) – Píchal (65. Machynek), Kroupa (C).
Mucha – A. Ševčík, Machynek, Musil, Jašíček, Zatloukal.

Z Brna je to pro dnešní podvečer vše, loučím se s konstatováním, že Zbrojovka Brno poráží Prostějov 1:0. Hezký zbytek víkendu.
Je dobojováno. Zbrojovka nakonec dokráčela ke třem bodům a nutno říct, že zaslouženě. Výsledek mohl skončit větším výsledkem, nicméně Le Giang chytal výborně a inkasoval pouze jednou po hlavičce Magery. Hanáci sice v závěru zkusili menší tlak, ale ten se minul účinkem. Brno si tak připisuje tři body.
90+2'
90+2'
Ještě je tu červená karta pro hostujícího Janíčka, který zastavil v samostné akci rozběhnutého Sedláka. Jinak by brněnský hráč šel sám na bránu. Zastavil jej těsně před koncem faulem zmíněný Janíček.
90+2'
Červenou kartu dostává Tomáš Janíček (1. SK Prostějov).
90'
Nastavovat se budou dvě minuty.
90'
Střela Koudelky nebyla vůbec špatná. Před Halouskou ještě prapodivně skočila. Brněnský gólman však podržel svůj tým jistým zákrokem.
90'
Bartolomeu chtěl vybojovat pro svůj tým roh, ale byl lehce potažen. Faul se nepíská.
89'
Blíží se konec tohoto zápasu, domácí jsou s míčem daleko od svého brankáře. Prostějovský nápor se zatím nekoná.
88'
Na dnešní utkání bylo vydáno 3126 vstupenek.
86'
Magera vyhrál další hlavičkový souboj a hledal ve vápně Škodu, u něj byl o něco dřív gólman hostů.
85'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Damián Bariš, přichází Jan Sedlák.
84'
Útočná akce byla zastavena pro ofsajd. Halouska bude kopat od svého pracoviště.
83'
Prostějov vycítil šanci a nadechuje se k závěrečnému náporu. Nyní bude kopat standardku.
82'
Žlutou kartu dostává Tomáš Janíček (1. SK Prostějov).
81'
No a brněnskou obranu teď pořádně provětral. To byl obrovský závar před Halouskou, který nejprve vyběhl, pak se zase vrátil zpátky na svém místo. Prostějov nedokázal zakončit, pouze jedna střela a ještě sražená.
80'
Deset minut do konce řádné hrací doby, stále je vše otevřené. Prostějov zbraně jistě jen tak nesložil.
79'
Žlutou kartu dostává Michal Škoda (FC Zbrojovka Brno).
77'
Žlutou kartu dostává Zdeněk Fládr (1. SK Prostějov).
77'
Ten brněnská obrana znovu odvrátila a mohla jít do brejku. Fládr ho však přerušil ostrým faulem, za který inkasuje žlutý kartonek.
77'
Koudelka vybojoval pro Hanáky rohový kop.
76'
Po něm šel do souboje brankář Giang a uspěl. U míče byl na chvíli zase Prostějov.
75'
Bartolomeu napřáhl z velkého vápna levačkou, míč šel sice hodně vedle, ale byl ještě tečován, takže budeme sledovat roh Brna.
73'
Ofsajd zastavuje útočnou akci hostů. Brňané jsou v útoku podstatně nebezpečnější, výsledek však stále zůstává těsný.
71'
Spolupráce Škoda – Magera zafungovala výtečně. Druhý jmenovaný na přední tyči zakončoval před ležícím Le Giangem, brankář Prostějova si situaci pohlídal a míč vyrazil.
69'
Mohlo být 2:0. Z protiakce se dostal k hlavičce Michal Škoda, jeho prudký pokus parádně vyrazil Le Giang. Skvělý centr předvedl i Šumbera, který útočníka Zbrojovky přesně našel.
68'
Hosté se snaží nakopávat míče před Halousku, ten si s pomocí obrany zatím ví rady.
66'
Nyní je na řadě Prostějov, který musí zvýšit aktivitu a začít ukazovat své možností v útočné fázi.
65'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází David Píchal, přichází Lubomír Machynek.
65'
Žlutou kartu dostává Matěj Biolek (1. SK Prostějov).
64'
První střela na bránu v podání Prostějova v zápase. Z dálky vypálil Fládr a Halouska musel nachystat své rukavice.
62'
Znovu Magera v akci, tentokrát ji přerušuje rozhodčí. Le Giang se v ním utkal ve vzájemném souboji a byl na něj odpískán faul. Oba hráči si pak přátelsky plácli, vše dobré.
60'
Při příchodu Magery jsem zmiňoval, že o něm dnes uslyšíme a už dal během krátkého působení na hřišti gól a teď z pětadvaceti metrů ohrozil Le Gianga z trestného kopu. Míč šel v tomto případě nad.
59'
Brno právě vstřelilo branku!
Hosté snad vůbec poprvé šli do větší ofenzivní akce a tím pádem otevřeli svou obranu. Zbrojovka přečíslení soupeře ubránila a sama zavelela k útočné akci, která nese gólový punc. Přetažený centr Eismanna na zadní tyč si našel střídající LUKÁŠ MAGERA a ten hlavičkou uklidil míč do prostějovské sítě.
58'
Opět to byl obránce Sukup, který ze své pravé strany centroval, jenže nikdo nikde.
56'
Sukupův dlouhý aut prodloužil Magera na další věž Škodu, tomu se však nepodařilo zakončit. Prostějov se znovu ubránil a posílá míč do bezpečí.
55'
Trenér Šustr se snaží hru oživit dalším střídáním, pryč je tlak Zbrojovky z prvního poločasu. Pouze územní převaha.
54'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Robert Bartolomeu.
52'
Pokus Jana Koudelky mířil hodně nepřesně. Halouzka ještě nemá jediný zákrok a platí to i po této střele.
51'
Druhý poločas postrádá potřebné tempo, je to zatím takové opatrné bez šancí na obou stranách.
50'
Po Šumberově souhře se dostal na levou stranu hřiště Magera, který se chtěl dostat až do vápna, nakonec se rozhodl odcentrovat, jenže svůj nákop přetáhl za lajnu.
49'
Domácí jsou znovu častěji u míče, ale vázne rozehrávka.
48'
Žlutou kartu dostává Martin Slaninka (1. SK Prostějov).
48'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Michal Zapletal, přichází Adam Ševčík.
47'
Trenér Šustr udělal první změnu v sestavě, na place je Lukáš Magera. A ten o sobě dá jistě brzo vědět.
46'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Lukáš Magera.
46'
Střely na bránu: 4:0
Střely mimo: 5:2
Rohy: 9:1
Pokračujeme přibližně v 19:03.
Máme za sebou první poločas, který nabídl velkou převahu Zbrojovky. Ta si vytvořila několik tutovek, dvakrát trefila konstrukci brány. Výborně zachytal Le Giang, jen díky němu se skóre neměnilo. Prostějov se v útoku prakticky k ničemu nedostal, dvě ojedinělé střely byly světlou výjimkou. Domácím nelze upřít snahu, chybí tomu lepší zakončení.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta nad rámec prvního poločasu.
45'
V samotné koncovce se tlačil do zakončení Škoda, jenže si míč přehodil na levačku a střela díky tomu neměla potřebnou razanci.
44'
Valný úspěch to nemělo, naopak míč vybojoval Přichystal a mohl z toho být slibný brejk. Jenže mohl...
44'
V závěru poločasu si první roh vyzkouší také Prostějov, který ale vůbec nikam nepospíchá.
42'
...po Eismannově rohu se do míče položil Šumbera, ale jeho pumelice pozdravila diváky v prostějovském kotlíku. Odhadem jich je tam zhruba deset a plus pár pořadatelů.
41'
A obrovský tlak pokračuje, devátý roh pro Zbrojovku...
40'
Pěkná rána z dvaceti metrů od brněnského Štěpanovského, Šumbera jej pěkně našel a jen to v hledišti po jeho utažené střele zahučelo.
38'
Hraje se stále na jednu bránu, Brno zahrávalo šestý roh a místy to po něm vypadalo, že se zde na Srbské hraje házená. Zbrojovka obléhá soupeře z jedné strany na druhou a stále nedokáže prolomit prostějovskou pevnost.
37'
Festival zahozených šancí v podání Brna pokračuje. Bariš vyslal uličku pro Štěpanovského, který se s ničím dlouho nepáral a znovu se musel vyznamenat někdejší brankář prvoligové Karviné. Výborný zákrok tohoto gólmana, kterému dnes dvakrát pomohla i konstrukce brány.
36'
Žlutou kartu dostává Karel Kroupa (1. SK Prostějov).
34'
To jsou věci. Zbrojovka trefuje podruhé v zápase tyč. Šimon Šumbera napřáhl z patnácti metrů a tentokrát se třepe pravá štangle brankáře Le Gianga.
33'
Míč doletěl do vápna, kde se vzápětí od diváků ozvalo staré známé hlášení "ruka", ale rozhodčí zůstává v klidu.
32'
Tým Pavla Šustra pokračuje v náporu, teď to bude pátý brněnský roh.
31'
Velká šance Zbrojovky, dnes druhá v zápase. Za obranu poslal Škoda svého spoluhráče Přichystala, který se zjevil sám před Le Giangem, ale ten se zaskvěl výtečným zákrokem.
30'
Po nepřesných přihrávkách domácích se dostal k míč k Píchalovi, jehož přízemní střela nemohla Halouskovi nadělat větší problémy.
29'
První střelecký pokus Prostějova, z otočky vyslal dělovku Slaninka, ale míč skončil vysoko nad bránou.
27'
Prostějovští se snaží otupit tlak soupeře, což se v tuto chvíli daří. Na míči jsou nyní hráči z Hané.
25'
Škoda byl lapen do ofsajdu, pokračovat se bude od hostující brány.
23'
Brňané zahrávali dva rohy v rychlém sledu. Dobrý pokus vyslal ihned z rohu Eismann, obrana Prostějova si musela hlídat přední tyč, kam míč směřoval.
22'
Brno bylo blízko prvnímu gólu zápasu, Prostějov měl velké štěstí. Zatím mu vůbec nejde přechodová fáze, dvě tři přihrávky a je konec útočné akce.
21'
Obrovská šance Zbrojovky a v ní Damián Bariš. Ten se dostal k odraženému míči na malém vápně a jeho rána orazítkovala břevno prostějovské svatyně.
20'
Druhý roh pro Zbrojovku, Barišův nákop poslal na roh Janíček.
19'
Fládrův centr v pohodě ubránila brněnská obrana. Poté přišel brejk, který rozběhl po levém křídle Přichystal. Jeho centr hledal Štěpanovského, o kousek ho nenašel.
18'
Koudelka zastaven nedovoleně, bude z toho trestný kop pro hostující Prostějov.
17'
Žlutou kartu dostává Jan Vošahlík (1. SK Prostějov).
16'
Po centru Eismanna se dostal k hlavičce Ladislav Krejčí, měl to přes několik hráčů složité, ale nakonec zakončil kousek vedle.
15'
Fanoušci se dočkali prvního rohu, bude jej kopat Zbrojovka.
14'
Na druhé straně se dostal do zakončení Jakub Přichystal. Ještě vloni hráč třetiligové Líšně napálil míč vedle prostějovské brány.
13'
Prostějov chce hrát evidentně na brejky a nakopává dlouhé míče, ty ale obrana Brna zatím sbírá pečlivě.
12'
Stále čekáme na nějaký zajímavý moment zápasu, prozatím je to spíše boj o střed hřiště.
11'
Poprvé o sobě mohl dát vědět někdejší bývalý hráč Brna Karel Kroupa, ale jeho útočný pokus zastavil Kryštůfek.
10'
Prostějov se prakticky nedostal za polovinu hřiště a zatím se jen brání. Domácí zatím diktují tempo hry.
8'
Zbrojovka to zkouší z každé pozice, nyní se dostal k odraženému míči Ladislav Krejčí, který to zkusil ihned z jedničky, jeho rána ale končí hodně vedle levé tyče.
7'
Centr na hranici velkého vápna se snesl ke Štěpanovskému, který zkusil své štěstí hlavičkou z poměrně dálky. Prostějovský gólman nemusel zasahovat.
6'
Teď to byl Krejčí, který hledal někoho ze svých spoluhráčů, Le Giang si zakřičel a pro míč si bezpečně došel.
5'
Od úvodu se Zbrojovka snaží být aktivní, je častěji u míče, ale chybí přesnější centr nebo nabídka za obranu soupeře.
4'
Poté kopala Zbrojovka trestný kop, byl to znovu kapitán Eismann a jeho centr do vápna. Jenže míč letěl do země nikoho.
3'
Nepříjemný centr Eismanna z levé strany zaměstnal obranu Prostějova. Byl to Schuster, který odvracel před domácím Přichystalem.
2'
Eismann se dostal s míčem do zámezí, pokračovat se bude po vhazování Biolka.
1'
Výkopu se ujal Prostějov, který chtěl jít do první útočné akce, ale Brňané ihned vybojovali míč.
1'
Oba týmy nastupují na hrací plochu, moravské derby můžeme za malou chvíli začít.

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Sukup, Vraštil, Kryštůfek, Eismann (C) – Štepanovský, Bariš, L. Krejčí, Šumbera – Přichystal, Michal Škoda.
Náhradníci: Floder – Kotula, Magera, Zikl, Bartolomeu, O. Vintr, Sedlák.

1. SK Prostějov: P. Le Giang – Janíček, Schuster, Biolek, Fládr – Slaninka, Koudelka, Vošahlík, Zapletal – Píchal, Kroupa (C).
Náhradníci: Mucha – A. Ševčík, Machynek, Musil, Zatloukal, Jašíček.

Rozhodčí: Ginzel – Paták, Fišer.
Brněnský Ladislav Krejčí se vrátil z reprezentačního srazu U21 a ihned se připojil k týmu Pavla Šustra. "Přiletěli jsme v noci, cestování bylo trošičku náročnější a celkem zdlouhavé. Už cesta na letiště zabrala nějaký čas, přestupovali jsme v Düsseldorfu, kde se čekání trochu natáhlo, a pak ještě na hotel a do Brna. Ale už jsem na to zvyklý, takže jsem to zvládl v pohodě. Moc jsem se těšil na kluky a kabinu, až budu zpátky a budeme moci pokračovat v cestě za naším cílem, a to už v neděli," řekl Krejčí na webu Zbrojovky před nedělním mačem.
Zbrojovka by ráda napravila podzimní porážku 1:2. Bude chtít jistě navázat na předcházející domácí představení, v němž rozstřílela Viktorku Žižkov 6:0. Prostějov zase vyhlíží první jarní body.

"Porážka z Budějovic nás samozřejmě mrzela, protože jsme všichni cítili, že máme zápas dobře rozehraný. Pracovali jsme tedy na tom, abychom jej dostali z hlav a připravili se na dva domácí zápasy. Mezi tréninky jsme sehráli ještě utkání v Opavě, které se nám povedlo výsledkově a ve druhé půli i herně. Kluci se přesvědčili, že se fotbal dá hrát s každým, i když nám trvalo nějakých dvacet minut, než jsme se adaptovali na tempo a kvalitu," prohlásil kouč Pavel Šustr na webu Zbrojovky.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Po reprezentační pauze pokračuje druhá nejvyšší soutěž a domácí Zbrojovka hostí v derby utkání Prostějov, kterému jarní část nezačala příliš dobře. Bojuje o záchranu a každý bod by se hodil. To Zbrojovka měla nástup do soutěže o něco lepší, byť poslední zápas s Českých Budějovicích výsledkově nezvádla a těsně prohrála.