Tolik z Brna a tohoto zápasu, přeji pěkný pondělní den.
Ani se nenastavovalo a utkání končí výhrou Zbrojovky 3:0. Po prvním poločase bylo již prakticky rozhodnuto, definitivní pojistku dal z druhé penalty znovu Lukáš Matyska a Pražané odjíždí domů bez bodů. To Brňané potvrzují svou sílu a upevňují sí postavení v tabulce. Navíc znovu neinkasovali.
87
Domácí kouč Grmela potřetí střídá. Místo Varaďi jde na posledních pár minut Dalibor Dvořák.
85
Brno si v pohodě hlídá výsledek, samo ještě vymýšlí nějakou útočnou akci, ale vázne přesnější souhra.
83
Utkání se v poklidném tempu dohrává, Dukla zřejmě Veselého bránu už neohrozí.
81
Už se tady toho moc zajímavého neděje, krom tedy přistávání dvou letadel v intervalu každých deseti minut. Zdejší hřiště se nachází nedaleko brněnského letiště a stále tady máme poměrně veselo.
78
Střídání v brněnském týmu. Stanislava Vávru nahrazuje Ondřej Ullmann.
77
Domácí stále pokračují v dobrém výkonu, fotbalem se dobře baví.
74
Brno právě vstřelilo branku!
Opět si tuto exekuci vzal na starost LUKÁŠ MATYSKA a ani v tomto případě nezaváhal. Zbrojovka tak vede již o tři branky a utkání je rozhodnuto.
Byla nařízena penalta.
73
Druhá penalta. Jeřábek fauloval ve vápně jednoho z brněnských hráčů a inkasuje zároveň žlutou kartu.
72
Brněnská šňůra bez obdržené branky pokračuje i nadále, před Veselým se ve druhém poločase skoro nic neděje.
70
Štepánek má míč v náručí po slabé střele Buchty, tohle nebyl problém chytit.
66
Ve druhém poločase bohužel nesledujeme nikterak pěkný fotbal, Zbrojovka se nikam zbytečně netlačí a Dukla si pro změnu není schopna vytvořit nějaký tlak, případně kloudnou kombinaci.
63
Poprvé střídá také Dukla. Místo Patrika Svobody je na hřišti Petar Kunič.
60
Přerovského technická střela nebyla z vůbec špatné střelecké pozice, jenže byla namířena nad bránu Pražanů.
58
Nepřesná střela Stehlíka z dálky končí vysoko nad bránou.
55
Hra se hodně kouskuje, k vidění jsou i ostřejší fauly, zatím bez karetního napomenutí.
53
Pro Duklu už to bude velice složité, potřebovala by dát rychle kontaktní branku, což je ale celkem problém. Brno neinkasovalo už více jak 800 minut.
52
U míče jsou stále domácí, kteří hrozí z rychlým brejků. Jako třeba teď Daniel Přerovský, jenž z levé strany trefuje boční tyč Štepánkovy brány.
50
Další solidní akce Zbrojovky končí u vyběhnutého Štepánka. V Brně panují velice solidní podmínky pro fotbal, je velice pěkné počasí. Horší už je to s našim stanovištěm, které je umístněno v šatně dorostenců Zbrojovky. Určitě si umíte představit, že klid zde rozhodně nepanuje.
48
Druhý poločas začal šancí Lapeše, který z hranice vápna hlavičkoval nad bránu.
46
Druhý poločas startuje v 15:00.
Je za námi první poločas, ve kterém jsme viděli hned dvě branky. Zbrojovka přežila velkou šanci Dukly a poté dvakrát udeřila. Nejprve se prosadil na malém vápně Lapeš, z penalty následně prostřelil Štepánka Lukáš Matyska. Do druhého poločasu tak půjde favorit v klidu a uvolněný.
44
V závěru poločasu je zde střídání. Odešel Avdič, na jeho místo jde Malík.
41
Dukla se v závěru poločasu snaží s výsledkem ještě něco udělat, ale nejde ji přechod do útoku. Brňané dobře napadají rozehrávku už v samotném zárodku.
38
Dukla po celkem dobré pasáží rázem odpadla a Zbrojovka během krátké chvíle dvakrát udeřila. Může být v klidu a nikam nepospíchat.
34
A další tutovka pro Brno. Stanislav Vávra běžel sám na bránu a tentokrát selhal v zakončení. Jeho rána končí na pravé tyči Štěpánkovy brány.
32
Tak to je poločas. Zbrojovka v krátké době přidává další branku do hostující brány. Z penalty se trefuje přesně doprostřed brány LUKÁŠ MATYSKA.
30
A aby toho nebylo pro Duklu málo, Zbrojovka bude zahrávat pokutový kop.
27
Je zde úvodní branka zápasu. Z ničeho nic se dostal k zakončení PAVEL LAPEŠ, jemuž přihrál do koncovky Vávra. A brněnský autor prvního gólu se z hranice malého vápna nenechal ošálit obránci a zakončil naprosto přesně do protipohybu Štěpánka.
24
Hraje se na polovině hřiště, nyní se hra často kouskuje.
22
Po delší odmlce se také něco dělo před Štepánkem, ale útočný faul Stehlíka hatí brněnské plány na zakončení akce.
19
Pražané se dostali znovu do přečíslení, naštěstí pro Brno byl pískán ofsajd.
17
Dalo by se říci, že svatyně Zbrojovky je snad zakletá. I tentokrát odolala vůbec prvnímu výpadu hostů.
14
Rekord Zbrojovky byl v ohrožení. Nejprve sám před Veselým zakončoval Acosta do tyče, od ní se míč odrazil na kopačky Svobody, který napálil pouze obránce Brna. Ještě to nebyl konec, Pavel Čapek posléze z totožné pozice opět trefil jen padajícího obránce. Brankář domácích nebyl vůbec ve svém stanovišti a jen díky obraně nejde Dukla do vedení.
14
Vávra centroval do pokutového území, na poslední chvíli odvrací míč Kotlík.
13
Poté se Dukla ubránila a raději posílá míč co nejdál od své brány. Zatím jsou Pražané pod tlakem, na polovinu soupeře se prakticky nedostali.
12
Dobrá střela Stehlíka, který obešel dva obránce a vypálil. Gólman Štepánek jeho ránu kryje a vyráží na rohový kop.
10
Lapeš málem vyfasoval žlutou kartu, sudí Machálek ho zatím pouze důrazně napomenul.
8
Domácí se jakožto favorit pustil do soupeře s pořádnou vervou, neustále se před brankou Dukly něco děje.
6
Štepánek má míč v rukavicích po přízemní střele brněnského Matysky.
´5
Nicméně zpět ke hře. Acosta musel být ve středu hřiště ošetřován, po krátké pauze je zpět na place.
3
Před stadionem stojí autobus HC Slavia Praha, dnes zřejmě posloužil fotbalistům Dukly převozu z hlavního města do Brna. Nu, proč ne. Vzájemná sportovní pomoc od dvou rozdílných klubů a sportů.
2
Jdeme na to, zápas začíná. Zbrojovka jde do zápasu s tím, že již 726 minut neikasovala. Tedy již osm zápasů v řadě.
1

FC Zbrojovka Brno: Veselý - Kršák, Varaďa, Lapeš, Stehlík (K), Zezuza, Buchta, Matyska, Přerovský, Avdič, Vávra.

FK Dukla Praha: Štepánek - Jeřábek, Ilko, Čapek (K), Acosta, Kotlík, Milec, Svoboda, Farkaš, Hrazdíra, Grafnetr.

Rozhodčí: Machálek - Hájek, Kotlík.
V prvním vzájemném utkání se radovali hráči Zbrojovky, kteří 13. srpna loňského roku na Dukle zvítězili 2:0. O góly se v rozmezí tří minut postarali Stehlík s Lapešem. Připomeňme ještě, že Brňané aktuálně bojují o prodloužení série sedmi výher v řadě. Branku naposledy inkasovali 8. října v Liberci, série nul je tedy ještě o jeden zápas delší.
Pražská Dukla se aktuálně nachází na 11. příčce tabulky. To je zapříčiněno faktem, že z výhry se naposledy radovala 5. listopadu v utkání 15. kola proti Mladé Boleslavi (2:1). Od té doby třikrát podlehla a jednou remizovala. Právě tato remíza se zrodila v minulém (19.) kole. Dukla po půli vedla nad Jihlavou 4:0 a zdálo se, že nelichotivou sérii prolomí, ale hosté dokázali ve druhém poločase srovnat. Oba celky zahodily další šance a divoký duel tak patřil k ozdobám kola.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký pondělní den přeji z brněnských Ivanovic, kde se odehraje duel v rámci juniorské ligy mezi Zbrojovkou Brno a Duklou Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.