Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Tiraspol : Nice - 9. března 2023   18:45

0:1
(0:1)
Nice
Nice
45+3' Amráwí  (Thuram)
Tiraspol
Koval – Garananga, Kiki, Radeljić (C) – Zohouri, Badolo (70. Talal), Kyabou, M. Diop, Kpozo – Tapsoba, Atiemwen (56. Akanbi).
Celeadnic, Pașcenco – Moumouni, Gliga, Dijinari, Ignatov, Covali, Guedes.
Aghajev – Zejnalov, Amirali (AZE)
Stadionul Zimbru, Kišiněv
Nice
Schmeichel – Lotomba (79. Atál), Ndayishimiye, Todibo, Dante (C), Amráwí – Rosario, Búdawí, Thuram (79. Bráhímí) – Laborde (79. Bouanani), Moffi.
Boulhendi, Bułka – Bryan, Beka Beka, Bard, Belahyane, Viti.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:1. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 9:10.
Ačkoliv fotbalisté Nice nepředvedli žádný honosný výkon, tak mohou společně s osmdesáti fanoušky oslavit výhru 1:0. Výhodnou pozici do odvety francouzskému mužstvu zařídil Ajúb Amráwí. Osmnáctileté naději těsně před koncem první půle šťastně spadl centrovaný míč do Kovalovy brány a potěšil tím i Didiera Digarda, který jako hlavní kouč slaví premiérové vítězství v evropských pohárech. Po změně stran se hosté o náskok několikrát strachovali. Zohouri další nechtěnou střelou trefil tyč a v 86. minutě mu dokonce nebyl uznán vyrovnávající gól pro údajný ofsajd.
90+6'
90+5'
Ještě jeden nákopu Kovala po Moffiho nedovoleném zákroku. V poslední bitvě v pokutovém území se prosadil Radeljić, ale v nekomfortní situaci branku netrefil.
90+4'
Nedobré přenesení na levou stranu Kpozo ve hřišti nezachytil. Nice pro změnu špatně vhazovalo a Ndayishimiye se musel vynasnažit, aby se kopalo od Schmeichela.
90+3'
Domácí reklamovali ruku, kterou měl nastřelit Mouhamed Diop. Rozhodčí to viděl celé jinak a znovu si proti sobě poštval fanoušky Tiraspolu.
90+2'
Roberto Bordin může použít ještě tři náhradníky. Do sestavy se mu ale sahat nechce, současná jedenáctka Šeriffu odvádí více než solidní výkon.
90+1'
Zohouriho střílený centr sklepával Akanbi na Tapsobu v ofsajdu, takže následný blok Danteho byl mimo soutěž.
88'
Ačkoliv to na ofsajd nevypadalo, tak videorozhodčí gól opravdu neuznali. Zajímavé a trochu kontroverzní rozhodnutí!
87'
Domácí naděje ještě trvá. Zkoumá se video, které může verdikt rozhodčích na hřišti změnit.
86'
Neadresný aut Zohouriho zahnal domácí fotbalisty na půlku. Kikiho nákop prodlužoval Radeljić k penaltové značce, kam přispěchal Zohouri a nataženou nohou vystřelil k levé tyči. Radost z vyrovnání vzal Šeriffu zvednutý praporek.
84'
Zohouri chytil masivně přetažený centr. Napravo udělal pohlednou kličku a uvolnil se ke střele, jež ztroskotala na dobře stojícím Dantem.
83'
Tiraspol nechal otevřený střed. Brahímí vyvezl míč o několik desítek metrů, nicméně klíčový pas na hrot nedoručil.
81'
Bráhímí kopl roh k Dantemu, kterého nikdo ve žlutém důkladněji nehlídal. Skoro za to přišel trest, jelikož kapitán Nice poslal hlavičku do tyče. Rosario se sápal po dorážce, ale míč těsně před ním odrazil pryč.
80'
Francouzské mužstvo v poslední době získalo pevnější půdu pod nohama a deset minut před koncem bude moci zkusit navýšit náskok z rohového kopu.
79'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Jordan Lotomba, přichází Júsuf Atál.
79'
ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Badredine Bouanani.
79'
ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Bilál Bráhímí.
78'
Stjepan Radeljić se dost často objevuje až na útočné třetině hřiště a spojuje zadní řady s ofenzivou TIraspolu. Teď mu moc neprospěl, neboť fauloval Lotombu.
77'
Armel Zohouri si dal záležet na dlouhém autu. Defenzivu Nice ale nerozhodil a balon byl odkopnut až k půlící čáře.
76'
Domácí nalezli na Amráwího nevýhodný aut. Aktivovali vysoký presink a míč díky němu získali ještě na útočné polovině.
75'
Thuram nedosáhl na Amráwího přihrávku před pokutové území a míč už je zase majetkem moldavského mistra.
73'
Pablo Rosario podrazil Mouhameda Diopa a jako třetí hostující fotbalista si odnesl na památku žlutou kartu.
72'
Armel Zohouri málem zopakoval kuriózní gól Amráwího. Zprava nepochybně centroval a Schmeichel se pořádně vylekal, když našel míč na spojnici břevna a tyče.
71'
Dante špatně vystoupil proti přihrávce na Akanbiho. Ten si míč komfortně přebral, ale potom ho napálil jen do Todiba.
70'
Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol:
ze hřiště odchází Cédric Badolo, přichází Amine Talal.
69'
Hodně nepřesný pas Garanangy směrem k Akanbimu má za následek výkop Kaspera Schmeichela. Dojde k němu až po další změně.
67'
Moffi udržel míč po přetaženém Amráwího centru, nicméně Laborde od něj byl hned v následném souboji na ose čistě odříznut.
66'
Lotomba se jako pravý bek objevil v půlkruhu ležícím na vápně. Obdržel tam míč od Thurama, ale Koval si se zakončením švýcarského reprezentanta věděl rady.
65'
Šeriff je aktivní, ale ve většině případů naráží do hostující obrany v těsném okolí pokutového území. Dovnitř nelátají prakticky žádné nebezpečné míče.
64'
Žlutě napomínán je také hostující záložník Khéphren Thuram. Potomek slavného otce zvednutou nohou odehrál balon a současně s ní trefil do hrudníku Zohouriho.
62'
Střídající Rasheed Akanbi v souboji proti přesile obránců šlápl na Danteho kopačku a vysloužil si žlutou kartu.
60'
Držení míče: 44 % – 56 %.
59'
Laborde si rád poleží ve středovém kruhu, kde jej podrazil Radeljić. Nice je zkraje druhé půle pasivnějším týmem.
58'
Dantemu se hrudníkem nepovedlo zneškodnit centr vlevo nastartovaného Kpoza. Vesměs ho sklepl pro Tapsobu, který ještě stihl setřást Todiba a pak orazítkoval vnější síť.
57'
Zohouri byl zdvojen a pomohl si s druhým sledem. Centr Kyaboua na zadní tyč hosté přežili. Další pas do šestnáctky už byl zajímavější, ovšem to se nedá tvrdit o koncovce Diopa.
56'
ze hřiště odchází Iyayi Atiemwen, přichází Rasheed Ibrahim Akanbi.
55'
Gaby Kiki se nezalekl napadání Labordeho. Situaci s přehledem zvládl a uklidnil hru malou domů Kovalovi.
54'
Divoký Lotombův centr odletěl mimo výseč. Koval před výkopem odhání spoluhráče co nejdál od sebe.
53'
Moffi prohrál přetahovanou o nákop ze středu hřiště. Čerstvá posila z Lorientu je v tomto duelu zatím nevýrazná.
52'
Thuram ustál souboj a navedl si míč na střed. V další fázi už to tak dobré nebylo, přihrávku do vápna poslal přesně mezi dva útočníky.
51'
Badolo skončil na zemi, když ho zezadu trefil Búdawí. Garananga rozehrál doprava, jenže Diop Zohouriho centr do prostoru branky nepřemístil.
50'
Kpozo si záměrně překdopl balon do centrovací pozice. Samotný pas do ohně byl ale krátký a u přední tyče se objevil pouze Schmeichel.
49'
Khépren Thuram na půlící čáře láskyplně obejmul Kyaboua. Rozhodčímu se to ale nelíbilo a přisoudil balon Tiraspolu.
48'
Zákrok gólmana i na druhé straně! Ani Koval se moc nenadřel, jelikož Labordeho projektil ze střední vzdálenosti letěl skoro přesně na něj.
47'
Šeriff začal druhou část rohovým kopem. Badolův balon propadl k radeljićovi. Bosňan se ale nestihl srovnat na zakončení a na Schmeichela ve finále letěla jen propagační navštívenka od Kyaboua.
46'
První půlka toho moc zajímavého nenabídla. Tiraspol držel s francouzským soupeřem krok a nepouštěl ho ani do náznaků šancí. Za tu se paradoxně nedá považovat ani situace, která těsně před přestávkou způsobila vedení Nice. Amráwího gólová střela pravděpodobně nebyla v plánu, ale to na radosti hostujících fotbalistů nic neubírá.
45+3'
45+3'
Nice právě vstřelilo branku!
Favorit otevírá skóre posledním kopem prvního poločasu! Hrdinou okamžiku je teprve osmnáctiletý bek AJÚB AMRÁWÍ, který se na rohu vápna pravděpodobně pokoušel centrovat. Míč ale nabral nečekanou faleš a zakroutil se do Kovalovy sítě!
45+1'
Přímého kopu z dvaceti metrů se po dlouhé prodlevě zhostil Mouhamed Diop. Kopal na stranu gólmana a Schmeichel nemusel pro míč skákat nikam daleko.
44'
Jen co se Dante postavil na nohy, tak uviděl žlutou kartu, která bezmála čtyřicetiletému stoperovi vystavila stopku pro nadcházející odvetu.
43'
Situace byla rozsouzena jako faul Danteho, který si před střetem vyskočil a kolenem atakoval Tapsobu do břicha. Aghajev už má připravenou kartu.
42'
Po nákopu Radeljiće se snažil uvolnit Tapsoba. Dvacet metrů před brankou tvrdě kolidoval s Dantem a zapotřebí bude zásah realizačních týmů.
41'
První půle spěje k remízovému konci. Zatím je to od obou týmů velmi dietní představení. Míč se nyní zdržuje daleko od Kovala.
39'
Ndayishimiye to přehnal s napadáním. Zatlačil na Tapsobu a po jeho pádu na kolena se ozvala Aghajevova píšťalka.
38'
Radeljićův nedostatečný odkop z rohu hřiště započal malý zámek Nice. Pablo Rosario napřáhl zpoza vápna a napálil Garanangu.
37'
Cédric Badolo rozehrál na krátko a centroval až se zpožděním. Důležitý hlavičkový souboj opanovala defenziva francouzského týmu.
36'
Kpozo nastartoval motory. Lotomba ale nedal svou kůži lacino a zahnal jej k praporku, kde se Ghaňan spokojil s rohovým kopem.
35'
Labordeho centr domácí vyhlavičkovali pryč z malého vápna. Atiemwen pokazil rychlý brejk nepřesnou přihrávkou vzduchem na Tapsobu.
34'
Jordan Lotomba pod kotlem Nice získal pro hostující barvy vůbec první rohový kop.
33'
Držení míče: 42 % – 58 %.
32'
Kpozo uspěchal centr. V pokutovém území neměl žádné spoluhráče a díky tomu se míče zmocnili hráči Nice, kteří v počtu přihrávek dvojnásobně vedou.
31'
Búdawího nákop zapadl do rukavic Maxima Kovala. Jean-Clair Todibo s třicetiletým brankářem ani nešel do souboje.
30'
Gaëtan Laborde ulevil hostům ziskem rozehrávky u středového kruhu. Zezadu si na něj doslova vyšlápl Stjepan Radeljić.
29'
Aktivnímu Abdoulu Tapsobovi se otevřel levý kraj. Svůj centr ale přetáhl a to už se hostující obrana stačila zformovat.
28'
Na Atiemwenův centr reagoval z druhé vlny Badolo. K míči to měl ale daleko a složitou hlavičkou se do branky netrefil.
27'
Kpozo házel rovnou dvakrát a teď to samé čeká na jeho kolegu Zohouriho, který se stará o pravý kraj hřiště. Nice je pod menším tlakem.
26'
Tapsoba není stoprocentní, ale i tak už je zpět na hřišti a zkusí se využít Kpozova vhazování vedle vápna.
24'
Abdoul Tapsoba si přivodil svalové zranění, když ho na křídle stínoval Ndayishimiye. Pro domácího útočníka to byla smůla, protože stejně byl máván ofsajd.
23'
Vedle středového kruhu skončil v nefotbalové poloze Badolo, do kterého celkem ostře vlétl Rosario. Záložník Šeriffu se kvůli tomu dožadoval žluté karty.
22'
Cédric Badolo a Hišám Búdawí se srazili hlavami. Rozhodčí jim přivolal zdravotnickou pomoc, ale naštěstí nebyl zapotřebí žádný akutnější zásah.
21'
Původní centr zprava se hostům nepodařilo ideálně zakopnout. Následná akrobatická koncovka Tapsoby každopádně Schmeichelovi moc potíží nenadělala.
20'
Schmeichel zahnal Danteho mimo hřiště. Tato spolupráce dvou veteránů darovala domácím aut nedaleko od dánského gólmana.
19'
Lotombův přízemní centr se ve vápně neohřál. Thuram mu pak nedal přesnou přihrávku do křídla a bude se kopat od Kovala.
18'
Nice opět nespěchá a vyměňuje si míč na vlastní půlce. Remíza zvenku by OGC asi nevadila, největší šanci na rozhodnutí dvojzápasu bude mít příští týden na domácí půdě.
17'
Domácí dobře zahustili okolí vápna. Dante překonával blok centrem z levé lajny, který přistál v Kovalových rukou.
16'
Atiemwen neustál konfrontaci s Búdawím. Na jeho pád sudí nereagovali a Nice může v klidu zakládat novou akci.
15'
Tiraspol nepůsobí ustrašeným dojmem. Zkušeností z pohárových soubojů má už mnoho, jen v této sezoně nastoupil do sedmnáctého mezinárodního utkání. Nemluvě o minulém roce, kdy Šeriff postoupil ze skupiny Ligy mistrů do jarní fáze Evropské ligy.
14'
Búdawí si rozmyslel střelu zpoza vápna a roztáhl hru doleva na krajana Amráwího, kterému znehodnotil vzniklý centr Garananga.
13'
Labordeho centr z pravé strany domácí ubránili. Jejich šichta ale zdaleka nekončí, vhazovat je připraven Jordan Lotomba.
12'
Patrick Kpozo šel paží napřed do souboje s Lotombou a za zasažení oblasti hlavy spatřil první žlutou kartu. V odvetě si nezahraje.
11'
Rosario ještě chtěl udržet útočnou akci OGC při životě, jenomže mu byl v pokutovém území odpískán faul na Zohouriho.
10'
Thuram vedl míč středem. Střelu z delší vzdálenosti mu hned v její prvotní fázi zablokoval kamerunský stoper Kiki.
9'
Ukrajinský brankář Koval a bosenský stoper Radeljić jsou jediní dva Evropané v základní sestavě Šeriffu. Ostatních devět hráčů pochází z Afriky, největší zastoupení má Burkina Faso (Tapsoba, Badolo).
8'
Moffi brzy pochopil, že nemůže usilovat o nákop z hloubi pole. Ten se stal pouze vřelým pozdravem pro brankáře Maxima Kovala.
7'
Teď se karty obrátily. Pro faul si šel Tapsoba, ovšem zákrok vracejícího se Rosaria nechal pana Aghajeva naprosto klidným.
6'
Tapsoba během pár sekund poslal k zemi Rosaria a Danteho. Ázerbájdžánský rozhodčí už ho musí slovně krotit.
5'
Garananga v pokusu o volej promáchl a prodloužil Badolův centr kousek za sebe. Atiemwenova střela bez přípravy zase letěla o mnoho metrů nad bránu.
4'
Todibo odepřel Tapsobovi přístup k centru zdvojeného spoluhráče. Před Shcmeichela poletí první rohový kop.
3'
Kišiněvský stadion pro deset tisíc diváků zdaleka není plný. Rozhodně na něm ale panuje lepší kulisa než v zápase s Partizanem Bělehrad, kdy musel být zavřený. Z Francie dorazilo i zhruba osmdesát fanoušků Nice.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v černočervených dresech. Tiraspol se oblékl do žlutého.
1'

FC Šeriff Tiraspol: Koval – Garananga, Kiki, Radeljić (C) – Zohouri, Badolo, Kyabou, M. Diop, Kpozo – Tapsoba, Atiemwen.
Náhradníci: Celeadnic, Pașcenco – Moumouni, Talal, Gliga, Dijinari, Ignatov, Covali, Guedes, Akanbi.
Trenér: Roberto Bordin

OGC Nice: Schmeichel – Lotomba, Ndayishimiye, Todibo, Dante (C), Amráwí – Rosario, Búdawí, Thuram – Laborde, Moffi.
Náhradníci: Boulhendi, Bułka – Bráhímí, Bryan, Atál, Beka Beka, Bard, Belahyane, Viti, Bouanani.
Trenér: Didier Digard

Rozhodčí: Aghajev – Zejnalov, Amirali (AZE).
FC Šeriff Tiraspol

Dvacetinásobný moldavský mistr šel po vyřazení od Plzně v předkole LM do Evropské ligy. Ve skupině se potkal s Manchesterem United a Realem Sociedad a obsadil před kyperskou Omonií třetí místo, které Šeriff poslalo do šestnáctifinále EKL. Kvůli politickým problémům v zemi ho Tiraspol odehrál proti Partizanu v Kišiněvě a bez diváků, nicméně domácí prohru 0:1 senzačně odčinil na srbské půdě výsledkem 3:1. Během víkendu Sheriff odehrál čtvrtfinále moldavského poháru a na hřišti Dacia Buiucani jasně zvítězil 3:0. Jarní část domácí soutěže se mu rozběhne teprve před odvetou v Nice.
OGC Nice

Francouzský klub neměl dobrý podzim. V Ligue 1 se trápil a nic jistého neměl ani ve skupině EKL, kde vyhrál jen dva zápasy. Ve společnosti Partizanu, Kolína a Slovácka devět bodů přesto stačilo na první místo a přímý postup do osmifinále. Do toho jdou fotbalisté Nice v mnohem lepším rozpoložení. Pod taktovkou původně dočasného kouče Digarda od jedenáctého ledna ani jednou neprohráli a na sedmém místě ligové tabulky už dotírají na pohárové příčky. U páteční remízy 1:1 s Auxerre chyběly kromě krajního obránce Barda tři zraněné letní posily známé z Premier League – Bryan, Pépé a Ramsey.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu prvního osmifinále Evropské konferenční ligy. Od osmnácti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Šeriffem Tiraspol a OGC Nice!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.