Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Estonsko - 8. září 2020   16:00

Lotyšsko
Lotyšsko
61' Regža
1:1
(0:0)
Estonsko
Estonsko
53' Reinkort
Lotyšsko
Kudrjavcevs – Birka, Balodis (C), Litvinskis, Minkevičs – Liepa, Saveljevs (70. Ozolinš) – Kokins (70. Kiršs), Zelenkovs, Grinbergs – Regža.
Purinš, Soloha – Veips, Kipsts, Ozolinš, Soloveičkis, Kiršs, Čudars, Cucurs.
Kikačešvili – Elikašvili, Čigogidze
Zemgales Olympic Centre, Jelgava
Estonsko
Nömm – Miil, Villota, Lipp (C) (87. Roosalu), Käos – Uljanov (73. Öigus), Poom, Soomets, Välja (78. Kask), Pärn (73. Soomre) – Reinkort.
Vallner – Maanas, Järviste, Öigus, Edur, Kask, Soomre, Reimaa, Roosalu.

Estonsko dalo v této skupině branky pouze Lotyšsku a z dvojzápasu tak vytěžilo čtyři cenné body. K čemu je platné že Lotyši dokáží potrápit Srbsko, když nedokáží porazit svého geografického souseda, byť přes výraznou převahu? Mějte hezký zbytek dne.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 2:2. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:9.
90+5'
90+4'
Obrana Estonska se zatím drží byť za cenu psychických i fyzických sil na hranici sebeobětování.
90+3'
Po Zelenkovsově rohovém kopu střílel na branku Daniels Balodis.
90+2'
Centr Gringbergse zprava odvrátil estonský obránce rybičkou na jubilejní desátý rohový kop Lotyšska v zápase.
90+1'
Centr zleva byl příliš snadnou kořistí pro brankáře Nömma.
90'
Rozhodčí nastaví 5 minut!
89'
Následně si Richards Ozolinš nepohlídla své postavení, které bylo ofsajdové.
88'
Ozolinšova střela nepřekvapila při chytání estonského brankáře.
87'
Žlutou kartu dostává Sten Reinkort (Estonsko).
87'
Reinkort fauloval Minkevičse a bude to také první žlutá karta pro estonský tým v zápase.
87'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Marko Lipp, přichází Alex Roosalu.
85'
Kapitán Lipp je odváděn z hrací plochy k dalšímu ošetření za postranní čáru.
84'
Poté co si útočník Birka vyšlápl na Reinkorta.
84'
Estonský hráč je ošetřován přímo na hřišti.
83'
Souboj čtrnáctky se šestnáctkou byl posouzen jako útočný faul Balodise na Soometse.
81'
Žlutou kartu dostává Raivis Kiršs (Lotyšsko).
80'
Následně Kiršs opět velmi tvrdě fauloval Lipa a bude to již čtvrtá karta pro Lotyšsko.
80'
Villotova střela byla zablokována.
79'
Centrovaný míč z rohového kopu uchvátil do svých rukavic brankář Kidrjavcevs
78'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Henri Välja, přichází Kristjan Kask.
78'
Po centrovaném míči z přímého kopu to bude čtvrtý rohový kop pro Estonsko.
77'
Žlutou kartu dostává Emils Birka (Lotyšsko).
77'
Velmi nevybíravě byl sestřelen Markus Soomets. Sudí vše viděl a bude trestat.
76'
S estonským centrem si v pokutovém území poradila celkem snadno lotyšská obrana.
75'
Zelenkovs byl právě faulován jedním z čerstvě příchozích náhradníků na hrací plochu – Öigusem.
73'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Martin Pärn, přichází Karl Soomre.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Artur Uljanov, přichází Joonas Öigus.
72'
A hromadné střídání chystá taktéž estonská lavička.
70'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Kaspars Kokins, přichází Raivis Kiršs.
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Aleksejs Saveljevs, přichází Rihards Ozolinš.
68'
Domácí celek marně volal po penaltě po jednom ze soubojů v pokutovém území Estonska.
66'
Pouze střelou Regži do míst, kde stál estonský brankář skončil útok Lotyšska.
64'
Mairo Mill také po jeho střele se nezmění průběžný stav utkání.
63'
Kokins se dopustil útočného faulu.
62'
Na druhé straně hřiště se střelecky neprosadil Martin Pärn proti brankáři Kudrjavcevsovi.
62'
Savaljevsovu střelu brankář Estonska již pokryl.
61'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Grinbergsovo rozehrání rohu před branku nejistě vyrazil Nöom mimo pokutové území, kde sice střela Birky byla zablokována, ale odražený míč do sítě dostal pohotovou dorážkou MARKO REGŽA – 1:1!
58'
Obrana Estonska průnik Grinbergse eliminovala odehráním balonu na rohový kop.
56'
Jeden z hráčů Estonska je ošetřován mimo hrací plochu.
54'
Vzápětí se Reinkort dopustil útočného faulu, obětí se stal záložník Liepa.
53'
Estonsko právě vstřelilo branku!
A právě po druhém z nich Markus Poom z pravé strany anšel centrem přesně u vzdálenější tyče hlavu STENA REINKORT – 0:1!
53'
Poom v krátkém časovém sledu rozehrával dva rohové kopy za sebou.
52'
A Estonsko pořádně zlobí střelu Miila vyrazil konečky prstů brankář Kudrjavcevs na další rohový kop pro soupeře!
50'
Žlutou kartu dostává Ivo Minkevičs (Lotyšsko).
50'
Po rohovém kopu Pärneho si faulem za hranicí fotbalových pravidel pomohl Minkevičs.
49'
Střelu Pooma na rohový kop pro Estonsko vyrazil brankář Kudrjavcevs.
49'
A i druhý poločas začal ev stejném duchu jak probíhala celá první půle.
47'
Birka si v souboji s Uljanovem pomohl více důrazně, než by bývalo bylo zdrávo.
46'
Statistika:

Střely na branku: 2:1
Střely mimo branku: 2:1
Rohové kopy: 8:0
Fauly: 3:4
První poločas se odehrál opravdu ve skutečné slotě, která napomohla tomu, že útočící Lotyšsko hraje stále zatím proti bránícímu Estonsku 0:0. Druhý poločas začne cca v 17:01 hodin.
45'
45'
Pärnova zablokovaná střela zakončila první poločas.
44'
Po rohovém kopu se mohl gólově prosadit Ivo Minkevičs, ale ten dnes zatím nemá potřebné štěstí.
43'
Centrovaný míč s velkým štěstím místo do vlastní branky, na rohový kop odehrál Magnus Villota.
42'
Jen za cenu faulu si poradil estonský obránce Villota se šikovnějším soupeřem Kokinsem.
41'
Estonsko je po dlouhé době na návštěvě své útočné poloviny.
40'
Ve středu hřiště byl velmi tvrdě dohrán Markus Soomets a pomaličku to rozdýchává.
39'
Ani po šestém rohovém kopu nedokázali hráči v rudých dresech dostat míč do sítě.
37'
Hra Lotyšska je sice převážně na útočné polovině, ale bez momentu překvapení či udělání něčeho opravdu kvalitního.
35'
Ani další střelecký pokus Dmitrijse Zelenkovse se neujal, jelikož netrefil prostor tří tyčí.
34'
Střela Zelenkovse byla zblokována na další rohový kop pro lotyšské fotbalisty.
33'
Po centrovaném míči Zelenkovse z přímého kopu z velmi dobré pozice střílel pouze do boční sítě obránce Dmitrijs Litvinskis!
32'
U pravé postranní čáry byl sveřepě faulován Marko Regža buldočím stiskem soupeře konkrétně Soometsem.
31'
Žlutou kartu dostává Kristaps Liepa (Lotyšsko).
30'
Velmi nepřesný centr podél levé postranní čáry předvedl obránce Ivo Minkevičs.
29'
Marko Regža se dopustil útočného faulu.
28'
Hvizd hlavního rozhodčího přerušil další útočné snažení Lotyšska.
27'
Artur Uljanov zachytil míč ještě na podmáčené hrací ploše a místo rohového kopu odkopl balon na přijatelnější autové vhazování.
26'
Henri Välja předvedl ukázkovou zasekávačku proti bránícímu hráči, ale jeho následná střela mířila pouze do rukavic brankáře Kudrjavcevse.
25'
Nepříznivé podmínky ovlivňují jak tempo hry, tak i stabilitu u jednotlivých hráčů.
23'
Ani rozehrání Grinbergse z rohového kopu neotevřelo dnešní gólový účet v tomto utkání.
22'
Centrovaný míč zleva odvrátil svou hlavou kapitán Marko Lipp na rohový kop pro Lotyšsko.
20'
Lotyšský Liepa v osobním souboji fauloval estonského Välju.
19'
Lotyšsko musí tvořit což mu vůbec nevyhovuje. Toto vzápětí potvrdili hráči dlouhým a nepřesným pasem na pravou stranu hřiště.
17'
třetí rohový kop Lotyšska směřoval pouze na první tyč a tam to měli hráči Estonska velmi dobře pokryté.
16'
Ve vzduchu vládli hráči estonské reprezentace, na zemi to bylo, ale o poznání horší a následovala tak ztráta míče.
15'
Autové vhazování do pokutového území lehce ukořistili do své moci hráči Estonska.
13'
Je patrné na stylu obou týmů, že vzhledem ke své geografické blízkosti a častému potkávání velmi dobře navzájem znají soupeřův styl hry.
11'
Zelenkovsovo rozehrání rohu skončilo velmi brzy za vyznačenou koncovou čárou.
11'
Střelu Dmitrijse Zelenkovse vytěsnil svým zásahem na rohový kop brankář Karů-Nomet Nömm.
10'
V osobním souboji fauloval Markus Poom protivníka také ze záložní řady Kristapse Liepu.
9'
Centrovaný míč pohltila s přehledem lotyšská defenzivní řada.
8'
Opatrný začátek potvrzuje klasickou důležitost v souboji těchto dvou zemí. Lotyšsko dlouze kombinuje na své polovině hřiště.
6'
Z velké dálky to zkusil Mairo Miil, ale jeho střela minula levou tyč lotyšské branky.
5'
Centrovaný a velmi točený míč od pravé postranní čáry vyslaný Martinem Pärnem ani přes poryv větru nezaskočil brankáře Kudrjavcevse.
3'
Centrovaný míč z rohového kopu jistil ve svých rukavicích brankář Nömm.
3'
Obránce Magnus Viilota srazil lotyšskou střelu vyslanou Regžou na první rohový kop.
2'
U středové čáry se v osobním souboji jeden na jednoho dopustil faulu Käos proti záložníkovi Grinbergsovi.
1'
Lotyšská rozehrávka prvního poločasu po krátké snaze ztroskotala na soupeřově obranné řadě.
1'
Proběhne ještě týmové focení obou celků před začátkem utkání..
Estonsko bude hrát v modrých dresech, domácí Lotyšsko pak stejně jak v minulém zápasu proti Srbsku v dresech rudé barvy.
Před zápasem zazní obě státní hymny, nejprve estonská a posléze i lotyšská.
V Jelgavě nepanuje příliš pěkné počasí, pouhých 13 stupňů, vítr a déšť.

Lotyšsko: Kudrjavcevs – Birka, Balodis (C), Litvinskis, Minkevičs – Liepa, Saveljevs – Kokins, Zelenkovs, Grinbergs – Regža.
Náhradníci: Purinš, Soloha – Veips, Kipsts, Ozolinš, Soloveičkis, Kiršs, Čudars, Cucurs.

Estonsko: Nömm – Miil, Villota, Lipp (C), Käos – Uljanov, Poom, Soomets, Välja, Pärn – Reinkort.
Náhradníci: Vallner – Maanas, Järviste, Öigus, Edur, Kask, Soomre, Reimaa, Roosalu.

Rozhodčí: Kikačešvili – Elikašvili, Čigogidze.