Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko : Estonsko - 11. listopadu 2021   18:00

Chorvatsko
Chorvatsko
39' Šimić  • 62' Pršir
2:0
(1:0)
Estonsko
Estonsko
Chorvatsko
Čavlina – Bulat, Dreno, Franjić, Frunk, Laušić, Marin, Radić, Soldo.
Barbara I. (MLT)
Stadion Aldo Drosina (Pula)
Estonsko
Sapp – Lepik, Lipp, Palumets, Saar, Seppik, Tammik, Tuhkanen, Valja.

Je dobojováno. Chorvaté zaslouženě ovládli utkání, ve kterém byli od prvních minut lepším celkem. Skóre mohlo být vyšší, ale domácí trápila nepřesná koncovka. Estonsko ani dnes nevstřelilo branku a zůstává poslední bez vítězství, bez gólu.
90+3'
90+2'
Utkání se již dohrává. Chorvatsko opět zvítězí a zůstane v čele skupiny A.
90'
Závěr utkání se protáhne o tři minuty.
89'
Z rychlého protiútoku šel sám také Drena Beljo, jeho pokus zastavila píšťalka oznamující ofsajd.
88'
Zřejmě nejslibnější šanci Estonska zahodil Lipp, který uháněl sám na Kotarskiho. Zvolil ještě kličku do středu, ale ránu namířil vysoko nad břevno.
87'
Jednu z ojedinělých možností Estonska zhatil v malém vápně faulující Lepik.
85'
Zblízka ve skluzu hledal skulinku u tyče Drena Beljo, balón se zastavil v boční síti.
84'
Brankář Lapa se snaží své spoluhráče ještě vybídnout křikem k aktivitě, nakonec míč poslal na nejbližšího obránce.
83'
Závěr utkání už si domácí pohlídají, Estonsko vyčkává na vlastní polovině.
81'
Chorvatsko zahrávalo rohový kop Marinem, úspěšně odhlavičkoval novic Lepik.
80'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Miil, přichází Seppik.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Tamm, přichází Lepik.
78'
Žlutou kartu dostává Franjić (Chorvatsko).
76'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Šimić, přichází Drena Bejlo.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Pršir, přichází Fruk.
75'
Domácí připravují na poslední patnáctiminutovku další střídání, zatímco spoluhráči si vypracovali další slušnou příležitost. Lapa zasáhl.
72'
Chorvatsko je stále při chuti a znovu hledá cestu, jak překvapit obranu Estonska.
70'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Palaversa, přichází Franjić.
69'
Žlutou kartu dostává Hussar (Estonsko).
66'
Chorvaté zahrávali volný přímo kop, Palaversa sice mířil nad připravenou zeď, ale také nad branku Estonska.
65'
Žlutou kartu dostává Palumets (Estonsko).
65'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Kačavenda, přichází Marin.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Biuk, přichází Laušić.
64'
Druhá branka přinesla domácím Chorvatům více klidu. Už tolik nepospíchají a v poklidu kontrolují balón.
62'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Zasloužená odměna pro domácí. Nádhernou střelou z dálky se prosadil JURICA PRŠIR. Lapa se po jeho ráně natahoval marně.
60'
Estonsko už nestíhá, nahání Chorvaty s balónem před vlastním vápnem ve snaže překazit přihrávky.
57'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Tunjanov, přichází Palumets.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Mannilaan, přichází Lipp.
57'
Střelecký pokus Šimiće po zemi se mezi tři tyče znovu nevešel. Chorvatsko stupňuje tlak.
55'
Se střelou Kacavendy z dálky měl Lapa velké problémy a špičkami prstů ji vytáhl jen na břevno. O dorážku se pokusil znovu Šimić.
54'
Po dalším centru hlavičkoval zblízka u tyče Šutalo, brankář Lapa s rukavicemi připraven.
53'
Po dalším vysokém balónu do vápna se okolo hráče šikovně obtáčel Biuk, jeho střela nakonec skončila na boční síti.
51'
Centr mířil do vápna na Šimiće, který byl v poslední chvíli povalen na zem. Podle sudího to na penaltu nebylo.
50'
Mladící domácích kombinují okolo velkého pásma. Míč sice neustále putuje na jejich kopačkách, zakončit se ale nikdo neodvážil.
48'
Po odkopu Lapa byli Estonci dva ve vápně, Tunjanov se však unáhlil a trefil jen bránícího hráče.
47'
Chorvaté znovu u balónu, do útoku se ale nehrnou. Kombinují především na polovině hřiště a nikam nespěchají.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, kterou ovládli domácí Chorvaté. Ti byli aktivnějším týmem, od začátku Estonsko přehrávali, ale jejich snaha slavila úspěch až v závěru poločasu. Prosadil se z dorážky Šimić.
45+2'
45+2'
Aktivní domácí to ještě zkoušejí. Střely z dálky ale míří mimo bránu.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
V závěru poločasu si Chorvaté hlídají náskok a nepouští Estonsko k balónu.
43'
Estonsko centrovalo do vápna, kde byla připravená obrana domácích a nebezpečí odvrátila.
42'
Domácí byli blízko další brance, osamocený Baturina ve velkém vápně střelu ke vzdálenější tyči ale neumístil přesně.
39'
Po dlouhém centru do vápna pálil nejdříve do tyče Pršir, z následné dorážky už se prosadil ROKO ŠIMIĆ. Chorvaté vedou zaslouženě.
37'
Domácí stále dobývají estonskou bránu, zrychlili přihrávky a snaží se najít prostor k zakončení.
34'
Centr z pravé strany netrefil v malém vápně ideálně Šimić a Lapa našel balón ve svých rukavicích.
33'
Chorvaté postupovali po levé straně přihrávkami na jeden dotek, Estonsko v obraně znovu bezchybné a útok zastavilo.
32'
Baturina si ve velkém vápně udělal kličku a více prostoru pro střelu. Ačkoliv nebyl nikým atakován, znovu bránu netrefil.
29'
Estonsko dvakrát v krátkém sledu mohlo jít do slibné příležitosti, pokaždé ale bylo nepřesné v přihrávce a o šanci přišlo. Kapitán Tamm už je zpět na hřišti.
28'
Hra se uklidnila. Estonsko odráží útoky Chorvatska a pomalu se posouvá dále od vlastní brány.
25'
Domácím chybí moment překvapení a nedokážou si vytvořit stoprocentní příležitost k zakončení. Nyní se přihrávkami vyhnali až na polovinu hřiště.
23'
Zatímco kapitán Estonců Tamm je stále ošetřován za postranní čarou, mladíci Chorvatka stále pokračují v tlaku. Hosté jsou v obraně pozorní.
21'
Hra pokračuje a Chorvaté už jsou znovu nastěhováni na polovině Estonska.
19'
Po rohovém kopu hlavičkoval nad břevno kapitán Tamm a následně zůstal ležet na trávníku a je ošetřován. Zřejmě si přivodil zranění v obličeji.
18'
První rána na bránu od mladíků Estonska. Po levé straně unikal Tunjov a za hranicí velkého vápna pálil na Kotarskiho. Ten vyrazil na roh.
17'
Tamm si počínal tvrdě, když tělem zastavil Pršira, který se snažil uvolnit do středu. Hra je přerušena.
16'
Jarviste zblokoval další postupný útok domácích, když se snažil centrovat do vápna Baturina.
14'
Estonsko si chvíli oddechne, nepřesná přihrávka domcích skončila v autu. Hosté nikam nespěchají.
12'
Z hranice velkého vápna pálil také Palaversa, jeho přízemní střela se mezi tři tyče také nevešla. Chorvatsko pokračuje v tlaku.
10'
Rohový kop rozehráli Chorvaté na krátko, ke střele z dálky se dostal Smolčić, nebyl však přesný.
8'
Estonsko poprvé na polovině domácích, Útočník Tamm ale dlouhý balón nestihl, brankář Kotarski byl u něj rychleji a uklidnil Chorvaty.
7'
Střelou z dálky se snažil prosadit Šutalo, který točil míč k tyči. Lapa byl připraven a vytáhl balón mimo nebezpečí.
5'
Další kombinace Chorvatů končí na tyči, kterou zblízka z malého vápna trefil Baturina. Chorvatům patří úvod utkání.
3'
Chorvaté kombinují na polovině soupeře, stále ale daleko od brány Lapa.
1'
Utkáni začalo, Chorvaté se balónem na kopačkách dočkali hned první příležitosti. Centr z levé strany ale zastavilo Estonsko na malém vápně.
1'

Chorvatsko: Kotarski – Šutalo, Vušković, Smolčić, Čolina – Baturina, Palaversa, Pršir – Kacavenda, Šimić, Biuk.
Náhradníci: Čavlina – Bulat, Dreno, Franjić, Frunk, Laušić, Marin, Radić, Soldo.

Estonsko: Lapa – Hlussar, Sarnin, Pelt, Miil, Schjonning-Larsen – Shein, Tunjov, Jarviste – Tamm, Mannilaan.
Náhradníci: Sapp – Lepik, Lipp, Palumets, Saar, Seppik, Tammik, Tuhkanen, Valja.

Rozhodčí: Barbara I. (MLT).
Vítáme Vás u kvalifikačního utkání mezi Chorvatskem a Estonskem v rámci skupiny A.

Jasným favoritem budou ve čtvrtek v podvečer Chorvaté. Ti svou skupinu s přehledem vedou a v kvalifikaci na ME ještě neprohráli. Naposledy v říjnu vysoko 5:1 porazili Ázerbájdžán a poradili si také s mladíky Norska.

Naopak Estonsko skupinu uzavírá a na kontě má pět proher. Estonsko se ještě neradovalo ani ze vstřelené branky. Ve své historii s Chorvaty vždy prohrálo, jen jedinkrát v roce 2003 se zrodila bezbranková remíza.