Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko : Řecko - 9. listopadu 2017   20:45

Chorvatsko
Chorvatsko
13' Modrić  • 19' N. Kalinić (Strinić) • 34' Perišić (Vrsaljko) • 49' Kramarić (Vrsaljko)
4:1
(3:1)
Řecko
Řecko
30' Papastathopoulos  (Fortunis)
Chorvatsko
Subašić – Vrsaljko, Lovren, D. Vida, Strinić – Rakitić, Brozović – Kramarić (82. Vlašić), Modrić (C) (89. Pašalić), Perišić – N. Kalinić (75. Rebić).
Řecko
Karnezis – Maniatis (46. P. Retsos), Papadopoulos, Papastathopoulos (C), Tzavellas – Samaris (62. Tachtsidis), Tziolis – Zeca, Fortunis, Stafylidis (72. Bakasetas) – Mitroglu.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:11.
Je konec! Chorvatsko nakonec přidalo ve druhém poločase ještě jednu branku, což znamená, že si na horkou řeckou půdu přiveze solidní výsledek 4:1. Nutno dodat, že vítězství bylo naprosto zasloužené. Řecko bylo směrem dopředu naprosto bezzubé, naopak se hosté dopoušteli velkých hrubic.
90+4'
90+3'
Na druhé straně zahrával Brožovič rohový kop, který nepřinesl žádné zakončení. Naopak se o odvrácení míče postaral Papadopoulos.
90+1'
Mitroglou se vyhoupl na centr, který poslal hezky k tyči. Tam byl ale připravený Subašič, který si ulevil i po dalším zakončení.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Mario Pašalić.
86'
Na domácích hráčích není příliš vidno, že jim docházejí síly. Chorvaté totiž neúnavně napadají rozehrávku svého soupeře, který se nemůže prodat k šestnáctce.
85'
Rebič se hnal za zdánlivě ztraceným balónem, který ale nedokázal zastihnout. Přesto se jeho celek dostane alespoň k centru.
84'
Už, už to vypadalo, že se střídající Rebič dostane k zakončení, avšak z toho nakonec sešlo. Hosté působí v posledních minutách jistějším dojmem.
83'
Fortounis dostal přihrávku "do špeku", odkud pouze otřel balón o napadajícího Vrsaljka. Hosté se tak znovu dostanou pouze k autu.
82'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Nikola Vlašić.
81'
Kramarič hezky potáhl míč až k šestnáctce, kde ale nevyzrál na posledního bránícího hráče. Poté skončil na zemi středopolař Modrič.
80'
Momentálně se na hřišti neděje nic zajímavého. Oba celky svádějí nespočet osobních soubojů ve středu hrací plochy.
79'
Žlutou kartu dostává Tasos Bakasetas (Řecko).
79'
Tachtsidis byl v souboji s Rakitičem poslán na trávník, což uviděl hlavní sudí a odpískal faul. Řekové okamžitě rozehráli nabídnutou standardku.
78'
Vrsaljko nastartoval své rychlé nohy, jenomže těsně před šestnáctkou nedokázal propasírovat balón na svého kolegu. Karnezis tak bude vykopávat.
77'
Fortounis si připravil další rohový kop, v dnešním utkání už třetí. Jeho nadýchaný centr našel hlavu Mitrogloua, který hlavičkoval těsně vedle.
76'
Střídající Bakasetas byl ve středu hřiště zdvojen, nicméně i přesto se dokázal dostat z těžké situace. Následovala přihrávka na levou stranu na Tachtsidise.
75'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Nikola Kalinić, přichází Ante Rebić.
75'
Sokratis si vybral jako adresáta vedle stojícího Papadopoulose, který se nepustil do ničeho vážnějšího a pouze posunul na Retsose.
74'
Mimo jiné, hostující lodivod sáhl už ke všem třem střídáním. Naopak domácí trenér má k dispozici stále ještě tři změny.
73'
Chorvatsko zřejmě vycítilo, že už není potřeba se nikam bezhlavě tlačit. Domácí se spíše soustřeďují, aby neudělali žádnou chybu.
72'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Konstantinos Stafylidis, přichází Tasos Bakasetas.
71'
Akce ještě pokračovala a z druhé vlny pohotově vypálil Kramarič. Přízemní skákající ránu musel vedle Karnezise odkopnout tuším, že Papadopoulos.
70'
Vrsaljko se opět vydal na útočný výlet, jenomže v ideální střelecké pozice nahrával Kaliničovi. Jednoznačně špatné řešení pravého obránce.
69'
Momentálně sledujeme hluchou pasáž utkání, která nenabízí nic zajímavého. Naopak sledujeme poměrně hodně nepřesností.
68'
Tentýž hráč bojoval u postranní čáry, odkud se mu nakonec povedlo vyvézt balón. Těžiště hry je momentálně u středového kruhu.
67'
Rakitič dokázal vyhrát ve středu hrací plochy osobní souboj, posléze se ale naprosto zbytečně zbavil míče. Ten tak uzmul pouze Papadopoulos.
66'
Kalinič hezky pustil balón na Modriče, jenž oslovil rozběhnutého Kramariče. Domácí křidelník to zkoušel sám, střela na zadní tyč ale neměla potřebné parametry.
65'
Na druhé straně to zkoušel Perišič, kterému se ale nepodařilo hodit si balón kolem Tzavellase. Řecko tak bude vhazovat ještě ze své poloviny.
64'
Subašič nepředvedl zrovna jisté vyběhnutí a tak se k centru dostal Mitroglou. Ve vzduchu se zjevil Sokratis, jenž v záklonu zacílil nad branku.
63'
Řecko nyní má slušnou pasáž hry s míčem. Hostující celek si dokonce vybojoval roh, který ale na přední tyči bezpečně odvrátil Kalinič.
62'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Andreas Samaris, přichází Panagiotis Tachtsidis.
59'
Po rohovém kopu se v pokutovém území utvořil menší zmatek, po kterém se domácí dostali znovu k zakončení. Rakitič tentokráte mířil pouze doprostřed.
58'
O několik vteřinek později to nezištnou střelou zkoušel střelec čtvrté branky Kramarič. Jeho utajenou střelu vyrazil Karnezis za čáru.
57'
Kalinič rozkmital své dlouhé nohy a individuálním průnikem se dostal až za půlící čáru. Tam mu ale vystavil stopku taktickým faulem Sokratis.
56'
Strinič si tak dlouho střežil balón, až se ho rozhodl otří o nohu napadajícího Zecy. Myšlenka sice dobrá, míč ale doputoval do zámezí bez teče.
55'
Řečtí hráči ale stále nedostávají takřka žádný prostor na kombinaci. Nyní do přihrávky vložil nohu Rakitič, který zpětou přihrávkou oslovil Lovrena.
54'
Tziolisův zákrok nebyl označen jako nedovolený a k propadnuvšímu míči se tak dostal Stafylidis. Ten uklidnil hru zasekávačkou kolem Perišiče.
53'
Fortounis to zkoušel centrem od brankové čáry, jeho záměr ale nakonec skončil až v rukavicích brankáře. Míč je momentálně u druhého strážce tyčí.
52'
Subašič se dostal po delší době k míči, který pouze posunul vedle stojícímu Lovrenovi. Ten na nic nečekal a okamžitě vyslal přihrávku na Rakitiče.
51'
Poté si na levém křídle neporozuměl Strinič ve spolupráci s Perišičem. Balón tak doputoval do zámezí a hosté provedou autové vhazování.
50'
Řekové se v dnešním utkání dopouštějí fatálních chyb, které mají ty nejhorší následky. Navíc se domácí dostali už do tříbrankového vedení.
49'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Netrvalo dlouho a máme tu další branku! Rakitič vyslal do šestnáctky centr, který špatně zpracoval Stafylidis. Hostující záložník věnoval balón Vrsaljkovi, avšak míč za branku dostal až ANDREJ KRAMARIČ.
48'
Hned v úvodu druhého dějství si Chorvatsko přichystalo rohový kop. K rozehrávce se opet postavil Modrič, jehož centr našel pouze hlavu Sokratise.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, o jehož rozehrávku se tentokráte postarali domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Giannis Maniatis, přichází Panagiotis Retsos.
46'
Chorvatsko vstoupilo do tohoto utkání velmi dobrým způsobem a po prvním poločase vedou naprosto zaslouženě 3:1. Faktem je, že se hraje výhradně na polovině Řecka, přičemž se hosté dostávají k opačné šestnáctce opravdu jen sporadicky.
45+2'
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Fantastický Karnezis! Nejdříve si na řeckého brankáře nepřišel Kramarič, posléze z dorážky ani Kalinič. To byla velká šance na čtvrtou branku.
43'
Tak teď se nám připomněl Rakitič. Domácí záložník se dostal jako první k odraženému míči, který z první poslal zhruba metr a půl metru tyče.
42'
S míčem se pomazlil také Rakitič, který není příliš vidět. Barcelonský středopolař zkoušel přenést hru na Vršaljka, nicméně balón neměl potřebnou délku.
41'
Samaris se hezky uvolnil ve středu hrací plochy a poté posunul balón na Fortounise. Ten pro změnu neuspěl s průchodem kolem Brožoviče.
40'
Vida si navedl míč na levou nohu a poté vypustil ze své nohy kolmici na Kaliniče. U balónu byl jako první brankář Karnezis, jenž odkopl hrací předmět mimo vymezený prostor.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, počítat se dá také s nastaveným časem.
38'
Papadopoulos ještě dokázal zachytit balón na hrací ploše a následně ho hostující zadák odvrátil do zámezí. Vršaljko se chystá k autovému vhazování.
37'
A ten nakonec skončil ziskem rohového kopu. Modričova vzdušná nabídka směřovala na Brožoviče, který se k hlavičce vůbec nedostal.
36'
Fortounis chtěl nasměrovat přihrávku na Mitrogloua, který se na poslední chvíli hnul špatným směrem. Domácí hráči se chystají ke kontru.
35'
Nezaujatého fanouška musí toto utkání rozhodně bavit. Zatím jsme viděli čtyři branky, přičemž ještě neskončil ani první poločas.
34'
Domácí si ale berou dvoubrankové vedení zpět! Vršaljko měl na pravé straně spoustu prostoru, který využil k náramnému centru na zadní tyč, kde měl snadnou práci IVAN PERIŠIČ.
31'
Tento dvojzápas rázem dostává úplně jiný směr. Řekové vstřelili branku, která v konečném zúčování může přinést kýžený postup.
30'
Řecko právě vstřelilo branku!
A pozor, snížení je na světě! Řecko zahrávalo vůbec první rohový kop, který končí brankou! Na centr si naskočil SOKRATIS PAPASTATHOPOULOS, jehož hlavička skončila až v síti.
29'
Do pokutového území hostů se snesl další velmi lukrativní centr, který si ve vzduchu dokázal najít Perišič. Jeho hlavička ale nakonec nebyla přesná.
28'
Strinič si vyměnil balón s Vidou a poté si zahrál s kulatým nesmyslem také znuděný Subašič. Domácí brankář pouze vrátil balón na kopačku Vidy.
27'
Po delší době se dostal k míči Mitroglou, kterému se ale vůbec nepodařilo přenést hru na druhou stranu. Rychlá ztráta znamená zároveň zisk.
26'
Stále hrají Chorvaté s míčem na kopačkách, což soupeře musí jednoznačně frustrovat. Hosté zatím beznadějně napadají rozehrávku.
25'
Modrič nyní trochu zklidnil hru, neboť poslal zpětnou přihrávku až na Vidu. Ten taktéž nikam nespěchal a pouze roztáhl hru na levou stranu na Striniče.
24'
Máme za sebou polovinu prvního poločasu a hraje se výhradně pouze na jedné polovině. Řekové zatím nepředvedli vůbec nic.
23'
Vršaljko operoval u pravé postranní čáry, kde při pokusu o centr podklouzl. Míč nakonec putoval od domácího zadáka až do zámezí.
22'
Hádejte, který z domácích hráčů skončil na trávníku. Ano, znovu to byl Luka Modrič, jehož nohy toho v úvodu utkání snášejí opravdu hodně.
21'
Máme tu další žlutou kartu. Obdržel jí opět hostující hráč, tentokráte se za hranicí pravidel prezentoval křídelník Zeca.
20'
Hosté tak nevstoupili do tohoto utkání vůbec dobře. Chorvatsko si v úvodu vytvořilo dvoubrankové vedení, což jim určitě hraje do karet.
19'
A už je to o dvě branky! Strinič to udělal na levém křídle moc hezky, neboť přízemní přihrávku nalezl NIKOLY KALINIČE, jenž hezkou hezkou ránou prostřelil Karnezise.
17'
Třetí rohový kop domácích fotbalistů mířil do velmi nebezpečného prostoru. Ve vzduchu se zjevil Kalinič, na jehož střílenou přihrávku Perišič nedosáhl.
16'
Řecko se dostalo na malou chvíli na útočnou polovinu, posléze ale získali míč opět domácí. Perišič měl spoustu času na střelu, ke které se nakone neodhodlal.
14'
I řecký brankář si z předchozího souboje odnesl krvavý šrám. Odnesl do zřejmě nos, ze kterého stále teče vydatné množství červené tekutiny.
13'
K nařízenému pokutovému kopu se postavil LUKA MODRIČ, který si vybral opačnou stranu brány, než kterou zvolil Karnezis.
12'
Faulovaný Kalinič si odnesl z tohoto souboje pořádnou bolístku. Na nohy mu musel pomáhat také lékařský personál. Na nic vážného to ale nevypadá.
11'
Žlutou kartu dostává Orestis Karnezis (Řecko).
11'
Karnezis udělal obrovskou chybu a po jeho zákroku se bude kopat pokutový kop.
11'
Klasický exekutor podobných standardek Luka Modrič načechral do šestnáctky centr, který skončil hned na prvním bránícím hráči.
10'
Další velmi ostrý zákrok předvedl tentokráte Tzavellas, který pro změnu trefil ramenem Vršaljka. Poslední výstraha pro hostujícího zadáka.
9'
Přihrávka na Mitrogloua směřovala úplně do jiného prostoru, a tak se dostal k volnému míči Vida. Ten ve spolupráci s Lovrenem vyvezl balón.
8'
Vypadá to, že se Řecko dokázalo vymanit ze sevření. Nyní bude hostující brankář Karnezis odkopávat od své svatyně.
7'
Chorvatsko si vytvořilo v úvodu tohoto utkání velký tlak. Další rohový kop způsobil v šestnáctce zmatek, avšak Vida nedokázal doklepnout míč za čáru.
6'
Tentýž hráč se ujal ještě rozehrávky rohového kopu, který byl rozehrán nakrátko. Modrič nakonec poslal do šestnáctky centr, jenž docestoval pouze do Zecy.
5'
K balónu se postavil sám faulovaný, tedy Modrič. Záložník madridského Realu se pokoušel najít Perišiče, který byl nakonec uhlídaný.
4'
Na zeleném pažitu skončil Modrič, kterého hodně nevybíravě sestřelil Maniatis. Následovat bude standardní situace od postranní čáry.
3'
Řekové začali toto klání velice poklidnou kombinací u své šestnáctky, načež přiletěl z kopačky Sokratise nepřesný centr až do zámezí.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo měli hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Chorvatsko: Subašić – Vrsaljko, Lovren, D. Vida, Strinić – Rakitić, Brozović – Kramarić, Modrić (C), Perišić – N. Kalinić.
Náhradníci: L. Kalinić, Livaković – Leovac, Bradarić, Rog, Nižić, Pašalić, Mandžukić, Mitrović, Pivarić, Rebić, Vlašić.

Řecko: Karnezis – Maniatis, Papadopoulos, Papastathopoulos (C), Tzavellas – Samaris, Tziolis – Zeca, Fortunis, Stafylidis – Mitroglu.
Náhradníci: Anestis, Kapino – Bakasetas, Diamantakos, Christodulopulos, Gianniotas, Kourbelis, Oikonomou, Lykogiannis, Tachtsidis, P. Retsos, Torosidis..
Řecko

Řekové se dosti překvapivým způsobem vyhoupli až na druhou příčku, přičemž za svými zády nechali dalšího kandidáta na baráž Bosnu a Hercegovinu. Velmi zajímavý je pohled na počet obdržených branek, který říká, že Řecko inkasovalo pouze šestkrát, čímž se vyrovnalo také první Belgii. Právě Belgičané ovládli tuto skupinu, neboť ztratili pouze v jediném případě a na svém kontě měli úctihodných třiačtyřicet vstřelených branek. Nejlepším střelcem tohoto slunného státu byl Konstantinos Mitroglou, jenž se trefil hned šestkrát.
Chorvatsko

Reprezentace Chorvatska začala skupinovou fázi velmi dobře, nicméně poté přišlo hluché období, které mělo za výsledek pád na druhou pozici. Chorvati ztráceli na první Island pouze dva dny, nicméně právě prohra proti tomuto skromnému celku se dala označit jako rozhodující. Domácí celek dnešního utkání se mohl pochlubit nejlepší defenzívou skupiny, přičemž kapituoval pouze čtyřikrát. Naopak nejlepším střelcem Chorvatska byl Mario Mandžukič, který celkem skóroval pětkrát.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Hráči se nám sjeli na reprezentační sraz, přičemž v dnešním barážovém duelu budeme sledovat souboj mezi Chorvatskem a Řeckem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.