Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko : Finsko - 6. října 2017   20:45

Chorvatsko
Chorvatsko
57' Mandžukić
1:1
(0:0)
Finsko
Finsko
90' Soiri  (N. Moisander)
Chorvatsko
Subašić – Vrsaljko, Mitrović, D. Vida, Pivarić – Modrić (C), Rakitić – Brozović (54. Rog), Kramarić (81. Čop), Perišić – Mandžukić (86. Pašalić).
Stefanski – Myrmus, Golis
Stadion HNK Rijeka, Rijeka
Finsko
Hradecky – Arajuuri, N. Moisander (C), Ojala – Granlund, Schüller (69. Pukki), Hämäläinen, Sparv, P. Hetemaj (81. Soiri) – Pohjanpalo, Skrabb.

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:0. Rohy: 11:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:11.
Je dobojováno. Chorvatsko bylo po většinu zápasu lepší, ale nakonec bere pouze bod, protože v poslední minutě Finsko vyrovnalo na 1:1. To je pro domácí celek velká komplikace, protože nyní má Chorvatsko 17 bodů a je na druhé pozici ve skupině, jelikož Island vyhrál v Turecku a dostal se na první místo. Do konce zbývá poslední zápas a Chorvatsko hraje na Ukrajině a Island hostí Kosovo, takže to bude velmi zajímavé.
90+6'
90+5'
Domácí se ješte tlačí dopředu, ale vypadá to, že tři body, které potřebují, dnes nezískají.
90+3'
Hosté šli do rychlého brejku, ale nakonec nezvládli finální část a nic z toho nebylo.
90+1'
Rozhdčí přidal pět minutek.
90'
Finsko právě vstřelilo branku!
Tak to je velká komplikace pro Chorvatsko, protože Finsko srovnává na 1:1. Po dlouhém nákopu celou situaci dohrál YRY SOIRI, který se dostal k míči a propálil brankáře!
89'
Žlutou kartu dostává Marko Rog (Chorvatsko).
87'
Z rohu nic nebylo, ale hostující borci jsou stále u míče a kombinují...
86'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Mario Mandžukić, přichází Mario Pašalić.
85'
Hosté získali míč a hned šli dopředu, nakonec vybojovali rohový kop.
83'
Domácí nyní šetří cenné vteřinky. Nutno dodat, že Finsko v posledních minutách výrazně přidalo a je hodně nebezpečné.
81'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Duje Čop.
81'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Përparim Hetemaj, přichází Pyry Soiri.
80'
Ale nyní se ve vápně dostal k míči Teemu Pukki, který byl v dobré pozici, ale ani nadvakrát nepropálil hradbu těl před sebou!
79'
Po rohu zůstal na zadní tyči zcela volný hostující hráč, ale zakončení vůbec nezvládl a nakonec ani nevystřelil. Velká škoda pro Finsko.
78'
Rohový kop pro Finsko.
77'
Domácí chybovali v rozehrávce, ale vše vyřešil Luka Modrić, který zamakal a zastavil unikajícího hráče.
75'
Žlutou kartu dostává Përparim Hetemaj (Finsko).
73'
Domácí to vyzkoušeli dlouhým nákopem na Mandžukiče, ale ten byl až příliš dlouhý a u míče byl jako první Lukas Hradecky.
71'
Dvacet minut má Finsko na to, aby alespoň vyrovnalo, ale zatím to vypadá, že si Chorvatsko své vedení pohlídá a získá povinné, ale velmi důležité tři body.
69'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Rasmus Schüller, přichází Teemu Pukki.
68'
Po další akci to vyzkoušel domácí Marko Rog, ale rána se mu nepovedla a míč skončil vysoko nad brankou Finska.
66'
Po centru míč sebral pozorný Lukas Hradecky, který okamžitě rozehrál, ale jeho spoluhráči o míč velmi rychle přišli.
65'
Chorvatsko vybojovalo další rohový kop.
63'
Domácí drží míč a nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné. Hrát nyní musí hlavně Finsko.
61'
Je před námi posledních třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále jen 1:0, tak je jasné, že to bude ješte velmi zajímavé.
59'
Hosté se hned vydali dopředu, ale z jejich akce nic nebylo, takže i nadále prohrávají o jednu branku.
57'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Hosté zahrávali roh, ale vůbec to nezvládli a domácí šli do brejku. Po přihrávce před branku už to měl zkušený MARIO MANDŽUKIĆ lehké a pouze doklepl míč do odkryté branky.
56'
Po bleskové akci hlavičkoval hostující Tim Sparv a domácí brankář míč vyrazil na rohový kop! To byl velmi dobrý pokus.
56'
Nakonec to vyzkoušel kapitán Luka Modrić, ale míč skončil nad břevnem hostující branky.
55'
Finsko to zvládlo, ale domácí zůstávají u míče a tlačí se znovu dopředu.
54'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Marcelo Brozović, přichází Marko Rog.
54'
Ale ani z osmého rohu nic nebylo. Hned ale následuje roh číslo devět.
53'
Rohový kop pro Chorvatsko.
52'
Do vápna hostů létá jeden míč za druhým, ale zatím se ani jeden centr neujal. Finsko dnes zatím brání opravdu velmi dobře.
50'
Po dobrém centru se do zakončení natlačil Mario Mandžukić, ale jeho hlavička byla velmi nepřesná.
49'
Ale finální přihrávce i tentokrát scházela přesnost a pro míč si došel pozorný Lukas Hradecky.
48'
Domácí se hned usadili na polovině Finska a snaží se neco kloudného vymyslet.
47'
Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku tohoto duelu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47 hodin.
První poločas je za námi. Domácí celek je jasně lepší, stále se tlačí dopředu, ale zatím se neprosadil. Finsko se pouze brání a směrem dopředu nepředvedlo vůbec nic. Je to tedy 0:0 a ve druhém poločase to bude ještě velmi zajímavé.
45+1'
45+1'
Rozhodčí přidal jednu minutu.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Domácí to ještě zkouší, ale vypadá to, že v prvním poločase se branky nedočkáme.
41'
Z rohu nic nebylo, ale domácí pokračovali v náporu. Nakonec to vzal na sebe Ivan Rakitić, který byl při střele atakován, ale rozhodčí faul neodpískal. Střela byla navíc velmi nepřesná.
40'
38'
Domácím nelze upřít snahu, ale to je zatím tak všechno, protože ve finální fázi zatím Chorvaté nevymysleli vůbec nic.
36'
Nyní snad dobré dvě minuty drželi hosté míč, ale nakonec z toho byl pouze dlouhý nákop a osamocený Joel Pohjanpalo byl na polovině domácích bez šance.
34'
Po dlouhé době se dopředu vydali i hosté, ale jejich akce příliš dlouho netrvala, protože skončila velmi nepřesnou přihrávkou, takže na tahu je Chorvatsko.
33'
Obraz hry je stále stejný. Domácí se tlačí dopředu, ale ve finální fázi se jim zatím nedaří a na první branku tedy stále čekáme.
31'
A další akci Chorvatska ukončil útočný faul, kterým se i tentokrát prezentoval velmi aktivní Mario Mandžukić.
29'
Po centru vystřihl nůžky Ivan Perišić, ale chyběla jim přesnost, takže rozehrávat bude opět Lukas Hradecky, který nikam nepospíchá.
27'
Z rohu nic nebylo a hosté šli hned dopředu, ale vše zastavil parádním skluzem kapitán Luka Modrić, který odvedl dobrou práci.
26'
Je tu další rohový kop pro Chorvatsko.
25'
Roh nic nepřinesl a stav utkání se tedy stále nemění. Chorvatsko je ale i nadále aktivnější.
24'
Mario Mandžukić se na přední tyči tlačl do zakončení, ale nakonec byl u míče dříve hostující hráč a uklidil ho na rohový kop.
23'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Finsko zatím velmi dobře brání a Chorvaté to nebudou mít vůbec jednoduché.
22'
21'
Po další akci to vzal na sebe Ivan Rakitić, ale tahle rána se vůbec nepovedla a míč skončil několik metrů vedle finské branky.
19'
Nyní musel Lukas Hradecky zasahovat, ale s centrovaným míčem si poradil na jedničku a pomohl tak svým zadákům.
18'
Domácí stále kombinují, ale daleko od branky, kterou střeží Lukas Hradecky. Ten je zatím bez práce.
16'
Chorvaté kombinují na polovině hostujícího celku a snaží se něco vymyslet.
15'
Nyní se do míče opřel domácí Andrej Kramarić, ale ani jeho rána přesná nebyla. Domácí už ale na trávníku dominují a kráčí za úvodní brankou.
13'
Z rohu ale nic nebylo, jenže domácí zůstali u míče. Nakonec z toho byl další centr, ale Mario Mandžukić fauloval a akce tedy velmi rychle skončila.
12'
11'
To už bylo ale zajímavé! Po zpětné přihrávce se do míče opřel Matej Mitrović, ale jeho přízemní dělovka byla nepřesná a stav duelu se nemění!
9'
Chorvatsko je aktivnější a stále se tlačí dopředu, ale hostující obrana funguje zatím na jedničku a na první střelu stále čekáme.
7'
Po další akci byl tvrdě atakován útočník Juventusu Mario Mandžukić, ale rozhodčí faul neodpískal. Domácí střelec se velmi zlobí.
6'
Dlouhým nákopem to zkusili také Finové, ale i ten byl nepřesný. Těch nepřesností je zatím k vidění opravdu hodně.
5'
Ani z další akce chorvatského celku nic nebylo. Míč doputoval do zámezí a od své branky bude rozehrávat Lukas Hradecky.
3'
Nakonec z toho byl skoro po třech minutách nákop na Mandžukiče, ale ten nezvládl zpracování a kulatý nesmysl lehce ztratil.
2'
Domácí začali trpělivou kombinací na své polovině...
1'
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří jsou jasným favoritem tohoto duelu.
1'
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel mezi Chorvatskem a Finskem začne za malý okamžik.

Chorvatsko: Subašić – Vrsaljko, Mitrović, D. Vida, Pivarić – Modrić (C), Rakitić – Brozović, Kramarić, Perišić – Mandžukić.
Náhradníci: Livaković, L. Kalinić – Santini, Nižić, Rog, Čop, Bradarić, Pašalić, Ćaleta-Car, Milić.

Finsko: Hradecky – Arajuuri, N. Moisander (C), Ojala – Granlund, Schüller, Hämäläinen, Sparv, P. Hetemaj – Pohjanpalo, Skrabb.
Náhradníci: Jaakkola, Joronen – Toivio, Kamara, Markkanen, Pukki, Hatakka, Väisänen, Pirinen, Lam, Tuominen, Soiri.

Rozhodčí: Stefanski – Myrmus, Golis.
Utkání mezi Chorvatskem a Finskem začne ve 20:45 hodin a my budeme u toho, tak si nenechte duel ujít, máme se na co tešit.
Poslední vzájemné zápasy

Finsko – Chorvatsko 0:1
FINSKO už ztratilo šanci na postup. Zatím nasbíralo 7 bodů a nachází se na předposledním pátém místě v této skupině. V posledních dvou zápasech ale Finsko podalo velmi dobrý výkon, protože porazilo Island a poté také Kosovo, takže hostující fotbalisté jsou na koni a dnes budou bojovat o další body.
CHORVATSKO je zatím na první pozici ve skupině I, kde zatím nasbíralo 16 bodů. Druhý Island má ovšem stejný počet bodů, třetí Turecko má bodů 14 a čtvrtá Ukrajina má také 14 bodů, takže skupina je to velmi vyrovnaná a Chorvatsko si dnes nemůže dovolit zaváhat. Chorvatsko naposledy prohrálo v Turecku a dnes má tedy co napravovat.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Kvalifikace o MS má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Chorvatskem a Finskem. Jasným favoritem tohoto utkání je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.