Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Ázerbajdžán - 12. října 2021   20:45

Srbsko
Srbsko
30' Vlahović  • 53' Vlahović  • 83' Tadić
3:1
(1:1)
Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
45+2' E. Mahmudov
Srbsko
Rajković – Veljković, S. Mitrović, Nastasić /C/ – Lazović (88. Mladenović), Grujić (66. Tadić), Milinković-Savić, Lukić, Kostić (75. Radonjić) – Jović (66. A. Mitrović), Vlahović (88. Maksimović).
Dmitrović, Svilar – Račić, Gudelj, Živković, Spajić, Ristić.
Lambrechts – Vanyzere, de Weirdt (BEL)
Stadion Rajko Mitić, Bělehrad
5890 diváků
Ázerbajdžán
Magomedalijev – Medveděv /C/, Haghverdi, Krivocjuk – Husejnov (63. Mutallimov), Garajev, Mahmudov (84. Mustafajev), Salahli – Abdullajev (73. Nurijev), Dadašov (73. Šejdajev), Ozobić (73. Alaskarov).
Balajev, A. Bajramov – Sadychov, Chačajev, T. Bajramov, Çelik, Hasanalizada.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:10.
Fotbalisté Srbska mají po vítězství nad Ázerbájdžánem vše ve svých rukou. K jistotě přímého postupu potřebují v závěrečném duelu skupiny zvítězit na horké portugalské půdě.
V Bělehradě je nerozhodil ani kiks brankáře Rajkoviće v nastavení první půle, po kterém vsítili hosté laciný gól do šatny. Domácí během zápasu trefili levou tyč, pravou tyč i břevno, z pořádné várky šancí proměnili jen jednu ze hry díky kanonýru Fiorentiny Dušanu Vlahovićovi a dvakrát využili pokutový kop.
90+5'
90+4'
Rohový kop rozehrál Radonjić, míč se k němu vrátil efektně jesličkami, ale hráč Benficy poté fauloval.
90+3'
Dnešní utkání sleduje 5890 diváků.
90+1'
Po zpětné přihrávce Maxima Medveděva vyslal křížnou střelu vedle zadní tyče Ramil Šejdajev. Moc možností už Ázerbájdžánu nezbývá.
90'
Belgický sudí nastaví pět minut.
88'
Dvojí střídání v ekipě Srbska: se zápasem se loučí dvougólový Dušan Vlahović a Darko Lazović, přicházejí Nemanja Maksimović a Filip Mladenović.
86'
Po rohu Dušana Tadiće pálil Aleksandar Mitrović jen do Haghverdiho.
84'
Naposledy střídá Ázerbájdžán: ze hřiště míří autor jeho jediné branky Emin Mahmudov, přichází Vugar Mustafajev.
83'
Srbsko právě vstřelilo branku!
Z pokutového kopu vymetl chladnokrevně šibenici DUŠAN TADIĆ.
82'
Penalta pro domácí za ruku kapitána Ázerbájdžánu Medveděva ve skrumáži po rohovém kopu!
81'
Domácí si přihrávali na vlastní polovině a na začátku poslední desetiminutovky se zdálo, že se úplně hrr vpřed neženou. Rychlé přenesení hry jim ale zajistilo rohový kop.
78'
Hosté se dostali do tlaku, jejich souhru na pravém křídle zastavuje Lukić faulem na Nurijeva.
75'
Filipa Kostiće střídá ve výběru Srbska Nemanja Radonjić.
73'
Trojnásobné střídání v mužstvu Ázerbájdžánu: hřiště opouštějí Renat Dadašov, Araz Abdullajev a Filip Ozobić, přicházejí Ramil Šejdajev, Anatolij Nurijev a Namik Alaskarov.
71'
Kavkazané se ubránili několika nákopům do své šestnáctky a odvracejí míč až k domácímu brankáři.
70'
Dušan Tadić si rohový kop po obranné hlavičce hostů zopakuje.
69'
Střídající Aleksandar Mitrović měl na kopačce třetí gól, když se obtočil kolem obránce a křížnou střelu směroval nad padajícího brankáře. Magomedalijev však napnul ruku a zázračně vyškrabuje na roh.
67'
Protiakce Ázerbájdžánu ztroskotala na Abdullajevově nepřesné přízemní přihrávce zprava do šestnáctky.
66'
Střídá také Srbsko a hned dvakrát: ze hřiště odcházejí Luka Jović a Marko Grujić, přicházejí Aleksandar Mitrović a Dušan Tadić.
65'
Žlutou kartu dostává Maxim Medveděv (Ázerbájdžán).
64'
Vlahović je při chuti, po rychlém brejku pálí přes obránce doprostřed brány a dorážku mezi třemi hráči v bílém nasměroval těsně vedle.
63'
Střídání v týmu Ázerbájdžánu: ze hřiště odchází Abbas Husejnov, přichází Tellur Mutallimov.
63'
Dušan Vlahović střihl po zpětní přihrávce Luky Joviće efektní nůžky, ale nenamířil je mezi tyče.
60'
Kanonýr Fiorentiny a autor obou dnešních srbských gólů Vlahović si vynutil faul na Krivocjukovi.
58'
Hra má spád a přelévá se ze strany na stranu. V srbské šestnáctce se nákop do skrumáže stává kořistí Predraga Rajkoviće.
57'
Vlahovićův pokus zablokoval Haghverdi.
55'
A hned vzruch na opačné straně po Jovićově průniku a střele z malého vápna do boční sítě.
54'
Protiútok hned po výkopu odtáhl Araz Abdullajev, pohybem ramen zmátl obránce a jeho prudká střela prosvištěla jen těsně kolem srbské šibenice.
53'
Po rohovém kopu vyrážel Lazovićovu dělovku Magomedalijev jen před sebe a dobíhající DUŠAN VLAHOVIĆ doklepává za jeho záda.
52'
Potřetí zvoní tyč za Šahruddinem Magomedalijevem! Tentokrát na ni vytlačil míč sám hostující brankář po střele Sergeje Milinkoviće-Saviće. Husejnov poté vyhlavičkoval odražený míč raději na roh.
50'
Na Kostićův přímý kop naběhl Jović, v obtížné pozici hlavičkuje v mírném předklonu neškodně vedle.
48'
Až po přestávce rozehráli Srbové vůbec první roh zápasu. Kostić spoluhráče před bránou neoslovil.
47'
Darkovi Lazovićovi nezbyly po průniku pravým křídlem síly ani prostor k centru jinam než do Magomedalijevových rukavic.
46'
V Bělehradě se koná opravdu neortodoxní fotbalové představení. V jeho úvodu během tří minut zazvonily obě tyče ázerbájdžánské brány, několik dalších šancí jasně lepší Srbové nevyužili a skórovali pouze z penalty Vlahovićem. Za hosty vyrovnal doslova v poslední vteřině nastavení po šílené minele brankáře Rajkoviće do prázdné brány Mahmudov.

Statistiky první půle:
Držení míče 55% – 45%, střely na bránu 3:1, střely mimo 4:1, rohy 0:0, fauly 7:4, ofsajdy 1:1.
45+2'
45+2'
Ázerbájdžán právě vstřelil branku!
Neuvěřitelnou hrubku Predraga Rajkoviće trestá do prázdné brány EMIN MAHMUDOV. Domácí brankář měl v posledních vteřinách nastavení spoustu času a spoluhráče kolem sebe, stačilo míč kamkoli nakopnout nebo rozehrát, jenže míč mu uskočil a snaha o nápravu dopadla tragicky.
45'
Nastavují se dvě minuty.
43'
Lazović po náběhu na pravé křídlo krásně bez přípravy posadil centr na Joviće, jehož hlavičku likviduje na čáře akrobaticky Magomedalijev.
42'
Oblouček Sergeje Milinkoviće-Saviće sice přistál v síti, ale srbský záložník zakončoval z ofsajdu.
41'
Miloš Veljković vysunul po pravé straně Luku Joviće, který se vyhnul brankáři, ale z těžkého úhlu neprocpal pokus přes dvojblok obránců.
39'
Kostić vyprášil prudkou střelou z levého rohu pokutového území rukavice ázerbájdžánskému brankáři.
37'
Milinković-Savić vysunul do běhu Vlahoviće, ale k míči měl blíže ázerbájdžánský kapitán Medveděv a pokryl si ho tělem.
34'
Nic podstatného se na hřišti neděje. Srbské fotbalisty uklidnila vedoucí branka a s přehledem kontrolují hru.
30'
Sám faulovaný DUŠAN VLAHOVIĆ chladnokrevně proměňuje pokutový kop na opačnou stranu, než kam skákal brankář Magomedalijev.
28'
Žlutou kartu dostává Hodžat Haghverdi (Ázerbájdžán).
28'
Haghverdi v pokutovém území stahuje zezadu v pádu unikajícího Vlahoviće. Rozhodčí nařizuje penaltu pro Srbsko!
28'
Anton Krivocjuk fauloval Milinkoviće-Saviće.
25'
Na trestný kop Gary Garajeva si naběhl za obranu Azer Salahli, stačil však tváří v tvář poslat na Predraga Rajkoviće jen slabě líznutou hlavičku.
23'
Cíl si nenašla ani pěkná dalekonosná střela domácího Grujiće, kterému míč patičkou z první sklepl Jović.
20'
Poprvé se předvedli vepředu také hosté, Ozobić tvrdou střelou o metr minul.
18'
Na oblouček Saši Lukiće vystartoval Šahruddin Magomedalijev a vyboxoval míč od hlavy nabíhajícího Joviće.
16'
Gól opět visel na vlásku! Kostićův centr sklepával Jović a Salahli si ho málem srazil do vlastní sítě. Nakonec stačil vykopnout míč přes hlavu z brankové čáry. Dorážka Milinkoviće-Saviće pak napnula boční síť.
14'
Hosty zachraňuje po sólu Darka Lazoviće znovu tyčka, tentokrát to po pravé byla levá. Netrefil ji ovšem přímo srbský záložník, ale skluzem hostující obránce Haghverdi.
11'
Favorit po rozpačitém začátku poprvé zahrozil. Dušan Vlahović dostal kolmou přihrávku od Sergeje Milinkoviće-Saviće a z 23 metrů otřel přízemní střelu levačkou o tyč.
8'
Ázerbájdžánci kombinovali po zemi v přehuštěném prostoru kolem šestnáctky, nakonec Mahmudov přihrává na paty Medveděvovi a do protiakce mohou Srbové.
7'
Chorvat s ázerbájdžánským pasem Filip Ozobić se snažil zleva šajtlí prostrčit míč do šestnáctky, což sice neprošlo, ale po faulu na Krivocjuka zůstanou hosté na míči.
4'
Dušan Vlahović si pomohl útočným faulem proti Garajevovi.
3'
Úvod utkání se nese v oťukávacím duchu.
1'
Dozněly státní hymny, k výkopu se chystají srbští reprezentanti v červených a hráči Ázerbájdžánu v bílých dresech.

Srbsko: Rajković – Veljković, S. Mitrović, Nastasić (C) – Lazović, Grujić, Milinković-Savić, Lukić, Kostić – Jović, Vlahović.
Náhradníci: Dmitrović, Svilar – Račić, Mladenović, Maksimović, Radonjić, Gudelj, A. Mitrović, Tadić, Živković, Spajić, Ristić.

Ázerbájdžán: Mahammadalijev – Medveděv (C), Haghverdi, Krivocjuk – Husejnov, Garajev, Mahmudov, Salahli – Abdullajev, Dadašov, Ozobić.
Náhradníci: Balajev, A. Bajramov – Mustafajev, Alaskarov, Sadychov, Šejdajev, Chačajev, Mutallimov, Nurijev, T. Bajramov, Çelik, Hasanalizada.

Rozhodčí: Lambrechts – Vanyzere, de Weirdt (BEL).
Ázerbájdžán už naopak naději na postup ztratil, po šesti kolech uzavírá s jediným bodem a skóre 3:12 tabulku skupiny. Všechny góly zakavkazského výběru nastřílel Emin Mahmudov z Neftçi Baku.
Na rozdíl od domácích působí většina ázerbájdžánského kádru v domácí soutěži, pouze dva hráči si vydělávají v Polsku, dva na Ukrajině a jeden v Turecku.
Srbsko je jasným favoritem dnešního duelu. Ve skupině A zatím nepoznalo přemožitele a vede dvě kola před koncem o bod před Portugalskem, které má však zápas k dobru. Srbové mají i po smolném vlastním gólu na 1:1 v Irsku vše ve svých rukou. Pokud budou bodovat naplno proti Ázerbájdžánu i na závěr kvalifikace v Portugalsku, postoupí na mistrovství světa přímo. Minimáně barážovou příčku mají již prakticky jistou.
Trenér nominoval velmi silný kádr, složený výhradně z krajánků z elitních evropských soutěží. Aleksandar Mitrović sice zůstal ve Fulhamu i po sestupu z Premier League, ale se sedmi góly je jasně nejlepším střelcem kvalifikační skupiny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.