Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Sev. Irsko : Bělorusko - 24. března 2019   20:45

Sev. Irsko
Sev. Irsko
30' J. Evans (S. Davis) • 88' Magennis (McNair)
2:1
(1:1)
Bělorusko
Bělorusko
34' Stasevič  (Hleb)
Sev. Irsko
Peacock-Farrell – Dallas, Cathcart, J. Evans, Lewis – McNair, S. Davis, Saville (86. Ferguson) – McGinn (70. Magennis), K. Lafferty (78. Boyce), Jones.
Raczkowski – Obukowicz, Siejka (vš. POL)
Windsor Park, Belfast
Bělorusko
Klimovič – Šitov (74. Paljakov), Sivakov, Martynovič, Valadzko – Majevski, Hleb (67. Pucila), Drahun – Savicki (86. Ňachajčyk), Lapcev, Stasevič.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:13.
Je konec! Severní Irsko díky gólu ze závěru zápasu zvládlo dnešní duel a vítězí nad Běloruskem 2:1! Domácí celek tak má dvou odehraných zápasech plný počet šesti bodů. Domácí přitom po třiceti minutách udeřili ze své první šance, když se trefil Jonny Evans! Vedení však Severnímu Irsku dlouho nevydrželo. O čtyři minuty později totiž se štěstím dokázal vyrovnat Igor Stasevič! Severní Irové si mohli vzít vedení zpět, ale Saville trefil hostujícího brankáře. Prakticky celý druhý poločas se Severní Irsko snažilo útočit, ale obrana Běloruska byla pozorná. Až dvě minuty před koncem rozhodl střídající Josh Magennis!
90+3'
90+2'
Severní Irové hrají s míčem na kopačkách a prakticky svého soupeře napouštějí na vlastní polovinu. Zatím je to hodně zajímavý souboj.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Domácí fanoušci stojí na nohou a odměňují své oblíbence potleskem za bojovný výkon. Severní Irsko zažívá skvělý vstup do kvalifikace.
88'
Severní Irsko právě vstřelilo branku!
Severní Irsko v samotném závěru dnešního utkání přidává svou druhou branku a podle všeho dnes dokáža zvítězit! Hrdinou domácího mužstva se stává JOSH MAGENNIS, který si naběhl na prudký centr z pravé strany a z malého vápna uklidil míč do sítě!
87'
Boyce dostal prudkou přihrávku na polovinu Běloruska, skvěle si míč zpracoval hrudí, jenže jeho roztažení hry do křídla bylo nepřesné.
86'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Pavel Savicki, přichází Pavel Ňachajčyk.
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází George Saville, přichází Shane Ferguson.
85'
Jonny Evans poslal vysokou přihrávku až na hranici pokutového území, jenže na jeho pobídku nikdo v zeleném dresu nedosáhl. Míč propadl ke Klimovičovi.
84'
Pavel Savicki neustál na polovině Severního Irska souboj s Lewisem. Hostům tohle naprosto vyhovuje. Bělorusko může šetřit cenné vteřinky.
83'
Do kombinace Běloruska se nyní musel zapojit také brankář Klimovič. Hostující gólman nakopl míč na pravou stranu, kde nebyl nikdo v bílém dresu.
82'
Žlutou kartu dostává Dzjanis Lapcev (Bělorusko).
81'
Liam Boyce poslal skákavou přihrávku do pokutového území, kde byli snad čtyři hráče v zeleném dresu, jenže nikdo z nich na přihrávku nedosáhl.
80'
Stále se domácí reprezentace snaží hrát s míčem na kopačkách a tlačí se do pokutového území. Naopak Bělorusko koncentruje všechny síly do obrany.
79'
Severní Irsko si vybojovalo další rohový kop. Centr byl tentokrát příliš dlouhý a nikdo z hráčů v zeleném dresu se do zakončení neprobil.
78'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Kyle Lafferty, přichází Liam Boyce.
77'
Severní Irsko nyní zahrávalo další rohový kop. Centr přiletěl na přední tyč, u které hlídkoval obránce Maxim Valadzko a bez problémů balón odehrál.
76'
Jones se z levého křídka prosmýkl do pokutového území, jenže důrazní obránci běloruské reprezentace mu nedali prostor k odcentrování.
75'
Jonny Evans si v pokutovém území naskočil na další vysoký centr z pravé strany, jenže jeho pokus hlavou byl hodně nepřesný.
74'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Igor Šitov, přichází Dzjanis Paljakov.
73'
Jones dohnal přetažený centr a ještě udržel míč ve hře. Domácí fotbalista se ihned pokusil odcentrovat, jenže získal jen vhazování.
72'
Drahun prošel s míčem u nohy až na hranici pokutového území. Místo zakončení se ještě snažil vylepšit pozici pro spoluhráče, ale vyslal špatnou přihrávku.
71'
Hostující brankář dlouho otálel s odkopem od vlastní branky, za což sklidil pískot zaplněného Windsor Parku. Žluté kartě se však zatím vyvaroval.
70'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Niall McGinn, přichází Josh Magennis.
69'
Šitov svedl na hranici pokutového území hlavičkový souboj s jedním ze soupeřů a pořádně si natloukl. Hostující obránce nyní potřebuje ošetření.
68'
Ve Windsor Parku zatím panuje parádní atmosféra. Domácí fanoušci dobře ví o důležitosti dnešního souboje a ženou Severní Irsko za vstřelením rozhodující branky.
67'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Alexandr Hleb, přichází Anton Pucila.
66'
Domácí celek pro změnu zahrával rohový kop. Davis vyslal nadýchaný centr do míst, kde se pohyboval Jonny Evans, jenže ten nedokázal zakončit.
65'
Pavel Savicki si na pravém křídle nepotykal se zpracováním vysoké přihrávky a míč mu utekl k obráncům Severního Irska.
64'
Igor Šitov dostal dobrou přihrávku na pravou stranu, prošel s míčem na polovinu soupeře, jenže Bělorusko se ani nesnaží útočit. Spíše je to taková vyčkávaná.
63'
Jamal Lewis dostal další dobrou přihrávku do volného prostoru na levé straně, jenže ani tentokrát se domácí hráči nepropracovali do zakončení.
62'
George Saville se zpoza hranice pokutového území opřel do odraženého míče, jenže jeho rána z voleje prolétla vysoko nad břevnem.
61'
Pavel Savicki táhl útočnou akci Běloruska středem hrací plochy, jenže špičkou kopačky neprocedil přihrávku do pokutového území. Obrana Severního Irska zasáhla.
60'
Jonny Evans diriguje rozehrávku Severního Irska na polovině hrací plochy. Do konce utkání zbývá závěrečných třicet minut a Severní Irsko potřebuje vyhrát.
59'
Bělorusko se po delší době vydalo do útoku. Šitov si míč navedl na pravačku a zakončil zpoza hranice pokutového území, ale jeho pokus byl nepřesný.
58'
McNair se otočil na pravé straně pokutového území a pohotově poslal prudkou přihrávku před branku. Ani po jeho centru nemusel hostující brankář zasahovat.
57'
Sivakov si dal pozor na další nebezpečný centr z pravého křídla a ve skluzu odehrál míč špičkou do bezpečí. Zatím je to ze strany Severního Irska spíše křeč.
56'
Kyle Lafferty dostal prudkou přihrávku do běhu na pravé křídlo. Domácí útočník následně poslal zajímavý centr do velkého vápna, kde se k míči nedostal nikdo v zeleném.
55'
Šitov táhl útočnou akci Běloruska po pravém křídle. Rychlonohý obránce hostujícího celku zahrál na housle Savillemu, ale následně o míč přišel.
54'
Kyle Lafferty svedl souboj na polovině hrací plochy, jenže proti důraznému Hlebovi si pomohl nedovoleným zákrokem. Rozehrávat bude Bělorusko.
53'
Michail Sivakov vybojoval odražený míč na polovině hrací plochy a raději si pomohl zpětnou přihrávkou na zadáky. Nikdo v bílém se dopředu nežene.
52'
Igor Stasevič dostal prostor na levém křídle a pohotově odcentroval do pokutového území. Za centrem se hnal Pavel Savicki, ale z ostrého úhlu netrefil branku.
51'
Kyle Lafferty vybojoval na polovině hrací plochy odražený míč a přenesl hru na pravou stranu hřiště. Na centr si poté naskočil Lafferty, ale ten byl v ofsajdu.
50'
Niall McGinn byl pozdě u odraženého míče na pravé straně a musel si pomoci nedovoleným zákrokem. Vstup do druhé půle se domácím moc nepovedl.
49'
Kyle Lafferty svedl hlavičkový souboj na polovině hrací plochy. K odraženému míči se dostal Saville, ale ten pro Severní Irsko získal jen vhazování.
48'
Niall McGinn odcentroval z levé strany do pokutového území, jenže jeho skákavý centr skončil v rukavicích pozorného brankáře.
47'
Aljaxandr Martynovič bojoval o míč na polovině Severního Irska, jenže domácí hráči byli mnohem důraznější a nepustili Bělorusko do útoku.
46'
Severní Irsko obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Domácí celek se v něm bude pokoušet urvat druhé vítězství v řadě.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali dobrý výkon Severního Irska, ale přesto se do kabin odchází za remízového stavu. Domácí přitom po třiceti minutách udeřili ze své první šance, když se trefil Jonny Evans! Vedení však Severnímu Irsku dlouho nevydrželo. O čtyři minuty později totiž se štěstím dokázal vyrovnat Igor Stasevič! Severní Irové si mohli vzít vedení zpět, ale Saville trefil hostujícího brankáře. Do kabin se proto odchází za stavu 1:1.
45'
45'
Severní Irsko se v samotném závěru prvního poločasu tlačí do zakončení, jenže hráči v bílém brání blízko u sebe a nedávají domácím prostor.
44'
Niall McGinn se z pravého křídla krásně prosmýkl až na hranici pokutového území, odkud zakončil levačkou, jenže jeho pokus prolétl nad břevnem.
43'
Severní Irsko zahrávalo další rohový kop. George Saville tentokrát poslal nadýchaný centr na přední tyč, ale brankář Andrej Klimovič si pro míč došel.
42'
Igor Šitov znovu vystoupil proti přihrávce na levé křídlo, dostal se před domácího hráče a odkopl míč daleko od pokutového území. Bělorusko se opět koncentruje na obranu.
41'
Jones se nádhernou kličkou zbavil svého strážce a poslal skákavý centr na malé vápno. Kyle Lafferty se po centru natahoval, ale k zakončení mu scházel jediný krok.
40'
Šitov prošel s míčem po pravém křídle do blízkosti pokutového území, odkud vyslal prudký přízemní centr do šestnáctky, ale obrana Severního Irska byla pozorná.
39'
Ivan Majevski prošel s míčem u nohy po pravé straně až na hranici velkého vápna, jenže jeho centr skončil na noze prvního obránce v zeleném.
38'
Aljaxandr Martynovič na polovině hřiště vystoupil proti prudkému nákopu a odhlavičkoval míč do bezpečné vzdálenosti od pokutového území.
37'
Stuart Dallas poslal dlouhý aut do pokutového území, kde se do velké šance probil George Saville, jenže Andrej Klimovič jeho ránu nártem vykopl na roh!
36'
Niall McGinn si dal pozor na další průnikovou přihrávku na levou stranu a nenechal hráče běloruské reprezentace přejít do útoku.
34'
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Také Bělorusko udeřilo ze své první šance! IGOR STASEVIČ si navedl míč do blízkosti pokutového území, odkud zakončil pravačkou a jeho rána po nepříjemné teči zapadla do sítě!
34'
Michail Sivakov dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže jeho průnik na hranici velkého vápna zastavil důrazný obránce Jonny Evans.
33'
Stuart Dallas prošel po pravé straně až na polovinu hrací plochy, odkud chtěl najít McGinna, ale hostující záložník Alexandr Hleb jeho úmysl přečetl.
32'
Severní Irsko po vstřelení úvodní branky dnešního duelu nadále kontroluje dění na trávníku a už opět kombinuje s míčem na polovině soupeře.
30'
Severní Irsko po třiceti minutách hry přetavuje svůj tlak v úvodní branku dnešního souboje! Domácí reprezentace zahrávala rohový kop, po kterém si na míč naskočil JONNY EVANS a z malého vápna poslal míč do sítě!
29'
Dzjanis Lapcev se tlačil za pomalou přihrávkou do pokutového území, ale důrazný obránce domácího celku se před něj natlačil tělem a nenechal jej odcentrovat.
28'
Drahun roztáhl kombinaci Běloruska na pravou stranu hrací plochy, odkud pohotově odcentroval Igor Šitov, ale na jeho centr nedosáhl nikdo v bílém.
27'
Davis se snažil posunout přihrávku do pokutového území. Jeho pobídka skončila na noze hostujícího brankáře. Hra Severního Irska je zatím hodně statická.
26'
Centr od rohového praporku se následně snesl na přední tyč, kam spěchal Steven Davis, ale obránce Michail Sivakov před ním odehrál míč do bezpečí.
25'
Stuart Dallas se otočil s míčem u rohového praporku na polovině soupeře. Záložník domácího celku poté odcentroval, ale získal jen roh.
24'
Maxim Valadzko se na levé straně dostal k odraženému míči a pohotově se jej pokusil předložit před branku soupeře. Jeho centr byl hodně nepřesný.
23'
Bělorusko se dostalo s míčem na polovinu Severního Irska a hostující celek uklidňuje hru postupnou kombinací. Nikomu v bílém se nechce nikam spěchat.
22'
Až nyní musel hostující brankář Klimovič vytáhnout první pořádný zákrok. Střelou z hranice pokutového území o sobě dal vědět Davis a hostující brankář míč raději vytáhl mimo tři tyče.
21'
Severní irsko zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč z kopačky McGinna přiletěl na přední tyč, ale Kyle Lafferty z otočky trefil jen obránce v bílém.
20'
Niall McGinn si brousil zuby na centr z levé strany hrací plochy, jenže obránce Aljaxandr Martynovič před ním hlavou přizvedl balón na rohový kop.
19'
Drahun vybojoval míč na pravé straně hrací plochy, jenže hráči Běloruska se zatím skvěle pohybují jen v defenzivě. Směrem dopředu to vázne.
18'
Hostující brankář Andrej Klimovič si došel pro centr z levé strany a zastavil útočnou snahu Severního Irska. Domácí reprezentace zatím dobývá soupeřovu svatyni marně.
17'
Jones se zpoza hranice pokutového území opřel do odraženého míče, jenže jeho rána pravačkou skončila na hrudi prvního obránce v bílém dresu.
16'
Niall McGinn si chtěl vyměnit přihrávku se Savillem, jenže Stanislav Drahun druhého jmenovaného fauloval a akce Severního Irska nemohla pokračovat.
15'
Jonny Evans si na polovině hřiště poradil v hlavičkovém souboji s Lapcevem. Hostující hráč sice rozhazoval rukama, ale nedovolený zákrok se nepíská.
14'
Bělorusko se snad poprvé během dnešního utkání vydalo do útoku. Pavel Savicki odcentroval z pravé strany do velkého vápna, ale nikdo v bílém se nedostal do zakončení.
13'
Jones dostal dobrou přihrávku do běhu na levou stranu hrací plochy, následně odcentroval na přední tyč, jenže jeho pobídka byla krátká.
12'
Niall McGinn operoval s míčem na pravé straně, přehodil si jej na levačku a odcentroval do velkého vápna. Jeho centr byl příliš krátký.
11'
Paddy McNair udržel míč na hrací ploše a dokázal se uvolnit z pravé strany hrací plochy. Jeho následný průnik skončil faulem hostujícího Šitova.
10'
Bailey Peacock-Farrell nakopl míč z vlastní šestnáctky na polovinu hřiště, jenže nikdo v zeleném dresu se k odraženému míči nedostal.
9'
Igor Šitov si došel pro míč na levou stranu hrací plochy, kde si jej efektně zpracoval a rozjel ojedinělou akci Běloruska. Hosté u míče dlouho nevydrželi.
8'
Kyle Lafferty se dral za dalším vysokým centrem z pravé strany, nicméně obránce Aljaxandr Martynovič jej nenechal zakončit hlavou. Severní Irsko zůstává u míče.
7'
Stuart Dallas vhazoval na pravé straně hrací plochy. Jeho aut přiletěl na polovinu hrací plochy, nicméně běloruská obrana hraje v úvodu hodně pozorně.
6'
Paddy McNair rozehrával přímý kop Severního Irska na polovině soupeře. Jeho centr přiletěl na značku pokutového kopu, kde nebyl nikdo v zeleném.
5'
McGinn vyslal nadýchaný oblouček na hranici pokutového území, odkud hlavičkoval Kyle Lafferty, jehož hlavička skončila v rukavicích brankáře.
4'
Do rozehrávky Severního Irska se nyní musel zapojit také brankář Bailey Peacock-Farrell. Domácí gólman nakopl míč na levou stranu, kde domácí získali vhazování.
3'
Jamal Lewis vhazoval v blízkosti pokutového území soupeře. Jeho pobídka skončila na noze prvního obránce Běloruska. Severní Irsko však bude znovu vhazovat.
2'
Kyle Lafferty se pustil do hlavičkového souboje s Martynovičem. Hostující stoper byl ve vzdušném souboji úspěšnější a odehrál míč do bezpečí.
1'
Domácí fotbalisté obstarali výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Severní Irsko se ihned vydalo do útoku, jenže nákop na McGinna byl nepřesný.
1'
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Severní Irsko bude hrát v zeleném, zatímco Bělorusko přijelo v červených dresech.

Severní Irsko: Peacock-Farrell – Dallas, Cathcart, J. Evans, Lewis – McNair, S. Davis, Saville – McGinn, K. Lafferty, Jones.
Náhradníci: Hazard, McGovern – Boyce, Ferguson, T. Flanagan, Hughes, Magennis, McAuley, C. McLaughlin, Smith, Thompson, Washington.

Bělorusko: Klimovič – Šitov, Sivakov, Martynovič, Valadzko – Majevski, Hleb, Drahun – Savicki, Lapcev, Stasevič.
Náhradníci: Čičkan, Harbunov – Kendyš, Kisljak, Kovaljov, Ňachajčyk, Paljakov, Pucila, Rios, Saroka, Signěvič, Volkov.

Rozhodčí: Raczkowski – Obukowicz, Siejka (vš. POL).
Dnešní soupeře bojují o postup na závěrečný turnaj v nesmírně těžké skupině s Německem, Nizozemskem a Estonskem. Právě domácí Severní Irové mohou pomýšlet na postup. Severní Irsko však musí zvládat duely s papírově slabšímu soupeři. Ten první sehrálo doma ve čtvrtek a Estonsko porazilo 2:0. Naopak Bělorusko schytalo debakl 4:0 v Nizozemsku.
Dobrý večer všem fanykám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání kvalifikace o postup na Euro 2020. Společně se podíváme na souboj Severního Irska a Běloruska. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.