Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Kazachstán : Sev. Irsko - 10. září 2023   15:00

Kazachstán
Kazachstán
28' Samorodov (Bejsebekov)
1:0
(1:0)
Sev. Irsko
Sev. Irsko
Kazachstán
Šackij – Tapalov (73. Malyj), Bystrov, Maročkin, Alip, Vorogovskij (46. Dosmagambetov) – Zajnutdinov (88. Ajmbetov), Bejsebekov (73. Darabajev), Tagybergen, Orazov – Samorodov (57. Kuat).
Šajzada, Zaruckij – E. Astanov, Jerlanov, Kajrov, Česnokov, Skvorcov.
Sev. Irsko
Peacock-Farrell – McNair, Evans, Ballard – McMenamin (46. Smyth), S. Charles, Saville (46. Thompson), McCann (72. Magennis), Hume – Kennedy (64. Jor. Jones) – Washington (83. D. Charles).
C. Hazard, Southwood – Lane, Lyons, Price, Spencer, Toal.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:7. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 20:13.
Je konec! Domácí celek poráží Severní Irsko 1:0. Ten se do vedení dostal z první možnosti, kdy se trefil krásně Maxim Samorodov. Hosté mohli vyrovnat krátce před odchodem do kabin, jenže na brankové čáře zasáhl obránce. Po změně stran byli hosté aktivnější, jenže nedokázali svou snahu přetavit ve velké šance
90+7'
90+5'
Žlutá karta pro tým Severní Irsko (Paddy McNair).
90+3'
Serhij Malyj si nechtěl komplikovat rozehrávku a raději nakopl míč na polovinu soupeře.
90+2'
Hosté se v úvodu nastavení tlačí do vápna. Jejich snahu však zastavil útočný faul, který odnesl Bystrov.
90'
Žlutá karta pro tým Kazachstán (Marat Bystrov).
88'
Střídání v týmu Kazachstán:
ze hřiště odchází Baktijor Zajnutdinov, přichází Abat Ajmbetov.
88'
Žlutá karta pro tým Kazachstán (Timur Dosmagambetov).
87'
Aschat Tagybergen rozehrál rohový kop domácího celku. Jeho pobídku z malého vápna odhlavičkoval hostující kapitán Evans.
86'
Domácí zahrávali rohový kop. Centrovaný míč se snesl na přední tyč, kde bez problémů zakročila defenziva.
85'
Josh Magennis dohrál soupeře šlapákem přímo před očima rozhodčího. Sudí ihned odpískal přímý kop pro Kazachstán.
84'
Žlutá karta pro tým Severní Irsko (Daniel Ballard).
83'
Střídání v týmu Severní Irsko:
ze hřiště odchází Conor Washington, přichází Dion Charles.
82'
Nuraly Alip si pokryl míč tělem. Dotírající Daniel Ballard jej nedovoleným zákrokem svalil k zemi.
81'
Utkání se velmi rychle blíží ke svému konci. Igor Šackij si znovu pohlídal vysoký centr a ukryl míč do rukavic.
79'
Sudí měl dobrý výhled na nedovolený zákrok Evanse na polovině hřiště. Rozehrávat budou fotbalisté ve žlutém.
77'
Žlutá karta pro tým Kazachstán (Islambek Kuat).
76'
Trai Hume vnějším nártem hledal spoluhráče ve vápně, jenže jeho směrem vyslal příliš prudkou přihrávku, kterou nemohl Conor Washington zachytit.
75'
Domácí celek přestál další výpad soupeře, nicméně nikdo ve žlutém dresu se nedere vpřed. Hosté začínají stupňovat tlak.
74'
Žlutá karta pro tým Kazachstán (Aschat Tagybergen).
73'
ze hřiště odchází Abzal Bejsebekov, přichází Aslan Darabajev,
ze hřiště odchází Erkin Tapalov, přichází Serhij Malyj.
72'
ze hřiště odchází Alistair McCann, přichází Josh Magennis.
71'
Domácí měli k dispozici rozehrávku poblíž velkého vápna. Uvedení míče do hry se Kazachům nepovedlo dle představ.
70'
Jonny Evans v souboji dohrál jednoho ze soupeřů, což neuniklo sudímu, který mu odpískal nedovolený zákrok.
69'
Hned dva hosté se drali do otevřené defenzivy Kazachstánu, jenže Conor Washington se sám vyhnal mimo ideální střelecký úhel.
68'
Jordan Jones táhl útok Severního Irska po levém křídle, jenže neměl prostor k odcentrování před branku. Skvělá defenziva.
67'
Jordan Thompson obdržel přihrávku do běhu, jenže neměl dobrý první dotyk. Domácí se znovu dokázali ubránit.
65'
Hostující brankář se musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Jeho nákop však nikoho v zeleném dresu neoslovil.
64'
ze hřiště odchází Matthew Kennedy, přichází Jordan Jones.
63'
Hosté sice s přehledem vedou v počtu střel, jenže jejich pokusy nenacházejí cíl. Branku Severní Irové trefili jen dvakrát.
62'
Jonny Evans uspěl v hlavičkovém souboji, nicméně k odraženému míči se dostali jen hráči soupeře. Výborný defenzivní výkon domácích pokračuje.
61'
Islambek Kuat střílel po průniku z levé strany, jenže míč se mu svezl po levém nártu a skončil daleko od branky Severního Irska.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Kazachstán stále drží těsné vedení. V případě výhry se Kazaši dotáhnou na Finy.
59'
Kazachstán poctivým výkonem otupil tlak soupeře. Nikdo v zeleném dresu Severního Irska se dlouho nedostal do zakončení.
57'
ze hřiště odchází Maxim Samorodov, přichází Islambek Kuat.
56'
Matthew Kennedy se po rohovém kopu dral do zakončení hlavou, jenže nedokázal trefit zařízení.
55'
Bailey Peacock-Farrell se musel zapojit do rozehrávky hostujícího mužstva. Jeho nákop však defenziva odvrátila.
54'
Domácí po delší době podrželi míč na svých kopačkách. Nikdo ze soupeřů nyní rozehrávku Kazachstánu neatakuje.
53'
Smyth upadl po souboji s obráncem na pravém křídle. Sudí měl střet přímo před očima a rozhodl se nepískat nedovolený zákrok.
52'
Matthew Kennedy vhazoval z levé strany, jenže ani jeho pobídka nikoho ze spoluhráčů nenašla.
51'
Hosté rozehrávali pro změnu rohový kop. Vysoký centr se snesl na malé vápno, kde zasáhl domácí gólman.
50'
Hosté zkusili ohrozit domácí branku dlouhým autem. Ke střele se dostal Shea Charles, jehož ránu skvěle vyrazil Igor Šackij.
49'
Alexandr Maročkin se skvěle stáhl do pokutového území, kde zablokoval střílený centr z pravé strany.
48'
Domácí měli k dispozici přímý kop. Nadýchaný centr přiletěl na malé vápno, kde bez problémů zakročil pozorný Smyth.
47'
Hostující kouč v úvodu druhého poločasu provedl na trávníku dvě změny. Severní Irsko potřebuje výrazně zlepšit hru směrem dopředu.
46'
ze hřiště odchází Jan Vorogovskij, přichází Timur Dosmagambetov.

ze hřiště odchází George Saville, přichází Jordan Thompson,
ze hřiště odchází Conor McMenamin, přichází Paul Smyth.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější domácí Kazachstán. Ten se do vedení dostal z první možnosti, kdy se trefil krásně Maxim Samorodov. Hosté mohli vyrovnat krátce před odchodem do kabin, jenže na brankové čáře zasáhl obránce.
45+2'
45'
Baktijor Zajnutdinov napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině, nicméně nikdo ve žlutém jej nepodpořil. Hosté budou rozehrávat.
44'
Hosté promarnili obrovskou možnost! Po přihrávce před branku měl ke gólu blízko Conor McMenamin, jenže obránce se mu vrhl pod nohy a z brankové čáry míč odkopl!
43'
Baktijor Zajnutdinov uspěl v souboji na polovině soupeře, nicméně hlavou míč neprodloužil do prostoru, kde měl spoluhráče.
42'
George Saville si podle rozhodčího pomohl při zpracování rukou. Hosté se hodně zlobí, nicméně rozhodnutí se měnit nebude.
40'
Maxim Samorodov měl dobrý pohyb, jenže mu nevyšlo převzetí míče. Důrazná obrana Severního Irska míč stihla odehrát.
39'
Conor McMenamin střílel z ostrého úhlu nártem, nicméně jeho pokus srazil obránce ve žlutém dresu na rohový kop.
38'
Skvělou práci odvedl v defenzivě Jan Vorogovskij, který se tělem natlačil před obránce. Domácí budou rozehrávat od branky.
37'
Conor Washington byl v souboji sám proti přesile obránců ve žlutých dresech. Kazachstán v defenzivě nemá sebemenší problémy.
35'
Kazachstán se dostal do blízkosti velkého vápna soupeře, jenže nikdo ve žlutém dresu nezakončil. Skvělá práce hostující defenzivy.
34'
Alexandr Maročkin si seběhl pro míč na polovinu hřiště, nicméně nikdo ze spoluhráč jej nepodpořil. Důrazní hosté míč vybojovali pro sebe.
33'
Severní Irsko se vysunulo do blízkosti velkého vápna soupeře, nicméně nikdo v zeleném už neměl prostor pro zakončení.
32'
Samorodov si znovu navedl míč do střelecké pozice, nicméně jeho pokus levou nohou skončil blokem prvního obránce.
31'
Žlutá karta pro tým Kazachstán (Maxim Samorodov).
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje! Domácí celek dokázal udeřit a vykročil za vylepšením bilance.
28'
Kazachstán právě vstřelil branku! Domácí celek se dostává do vedení! Kazachstán uspěl z první větší šance! Krásnou střelou zpoza vápna se ke vzdálenější tyči trefil MAXIM SAMORODOV!
27'
Maxim Samorodov procedil přihrávku mezi obránce hostujícího celku. Skvěle postavený Evans jeho pobídku vypíchl.
26'
Hosté jsou sice o něco častěji u míče, jenže jejich kombinace jsou poněkud kostrbaté.
25'
Conor McMenamin centroval z pravé strany hřiště, jenže jeho pobídka skončila na hrudi prvního obránce v zeleném dresu.
24'
Abzal Bejsebekov byl pozdě v souboji na vlastní polovině, kde dohrál rozběhnutého soupeře. Rozehrávat bude Severní Irsko.
23'
Jan Vorogovskij prošel po křídle na polovinu soupeře, zasekl si míč kolem obránce, jenže nedokázal najít rozběhnutého spoluhráče.
22'
Trai Hume si seskočil pro přihrávku na vlastní polovinu. Nikdo v zeleném dresu se mu však nenabídl do volného prostoru.
20'
Baktijor Zajnutdinov střílel zpoza vápna, jenže jeho pokus zablokoval hned první soupeř v zeleném dresu.
19'
Baktijor Zajnutdinov obešel soupeře na pravé straně, jenže následně nedokázal přesně přihrát. Defenziva hostů je zatím důrazná.
18'
Aschat Tagybergen neuspěl v souboji ve středu hřiště. Hosté poté rozehrávali přímý kop, jenže centr skončil u obránců.
17'
Jan Vorogovskij obešel ve středovém kruhu obránce, roztáhl hru na pravou stranu, nicméně tam neměl nikoho ve žlutém dresu.
16'
Maxim Samorodov v souboji na polovině soupeře fauloval svého strážce loktem. Sudí ihned odpískal nedovolený zákrok.
15'
Bailey Peacock-Farrell odkopl míč z poloviny hostujícího celku. Conor McMenamin v následném souboji neuspěl.
14'
Severní Irsko hraje s míčem na kopačkách. Nikdo v dresu hostujícího mužstva se zatím nedostává do vyložených pozic pro zakončení.
13'
Igor Šackij si pohlídal nákop za obranu, zakřičel si a došel si pro míč. Skvělá práce domácího brankáře.
12'
Conor Washington obdržel přihrávku do běhu na pravou stranu, jenže si nepotykal s prvním dotykem a míč mu uskočil od kopačky.
11'
Severní Irsko se hnalo vpřed, jenže nikdo v zeleném nyní neměl dostatek prostoru. Domácí obránci skvěle vystoupili.
10'
Maxim Samorodov vnějším nártem přenesl hru za obranu hostů, jenže tam neměl nikoho ze spoluhráčů. Hosté mohou po delší době zaútočit.
9'
Marat Bystrov diriguje rozehrávku domácího celku na vlastní polovině. Ofenzivním hráčům domácího mužstva chybí vyšší aktivita.
8'
Erkin Tapalov dohrál souboj u postranní čáry, ve kterém poslal k zemi rozběhnutého soupeře. Rozehrávat budou hráči Severního Irska.
7'
Domácí jsou od úvodních minut mnohem aktivnější. Hráči v zeleném se naopak nikam neženou.
5'
Domácí se probili do pokutového území, jenže nikdo ve žlutém dresu nedokázal přesně odcentrovat. Hosté drží pevný blok.
4'
Domácí se dostali vpřed, nicméně jejich výpad neměl dlouhého trvání. Defenziva Severního Irska s přehledem zasáhla.
3'
Jan Vorogovskij nakopl míč vpřed po levém křídle. Připomínám, že domácí hrají svá utkání na umělé trávě.
2'
Paddy McNair vhazoval na pravé straně hřiště, jenže nikdo v zeleném se mu nenabídl do volného prostoru.
1'
Domácí celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Kazaši budou chtít pokračovat ve slušně rozjeté kvalifikaci.
1'
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy nastupují na hrací plochu. Kazachstán bude hrát ve žlutém, zatímco hosté obléknou zelené dresy.

Kazachstán: Šackij – Tapalov, Bystrov, Maročkin, Alip, Vorogovskij – Zajnutdinov, Bejsebekov, Tagybergen, Orazov – Samorodov.
Náhradníci: Šajzada, Zaruckij – E. Astanov, Ajmbetov, Darabajev, Dosmagambetov, Jerlanov, Kajrov, Česnokov, Malyj, Skvorcov, Kuat.

Severní Irsko: Peacock-Farrell – McNair, Evans, Ballard – McMenamin, S. Charles, Saville, McCann, Hume – Kennedy – Washington.
Náhradníci: C. Hazard, Southwood – Lane, D. Charles, Magennis, Lyons, Price, Smyth, Spencer, Thompson, Toal.
Vzájemný zápas

Dnešní soupeři na sebe narazili v červnu. Kazachstán uspěl na půdě soupeře díky brance v 88. minutě.
Kazachstán

Domácí Kazachstán je na tom mnohem lépe a stále může bojovat o postup na závěrečný turnaj. Po pěti duelech má na kontě devět bodů, s čímž drží čtvrtou pozici se ztrátou jediného bodu na druhé Dánsko. Kazachstán doma přehrál právě Dány. Poté vyhrál proti San Marinu a ve Finsku. Ve čtvrtek však doma prohrál s Finskem 0:1.
Severní Irsko

Hostující celek neprožívá povedenou kvalifikaci. Po pěti odehraných duelech má na kontě jen tři body. S tímto ziskem patří Severnímu Irsku pátá pozice. Hůře je na tom jen poslední San Marino. Jediný triumf si Severní Irsko připsalo právě se San Marinem. V posledním duelu padlo 2:4 na půdě Slovinska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.