Nic to ale nemění na tom, že domácí mohou slavit. V souběžně hraném zápase totiž Getafe prohráli na hřišti Realu Betis 1:2, a to znamená, že do druhé ligy sestupuje právě Getafe, Rayo Vallecano a také Levante. Domácí díky výhře 2:0 nad Villarrealem mohou slavit, v tabulce jsou sedmnáctí a v lize zůstávají.
Okamžitě po závěrečném hvizdu vniklo na hrací plochu obrovské množství fanoušků, a to je to poslední, co se dnes asi stalo. Domácí i hostující hráči zmizeli v lidské vlně a budou mít asi co dělat, aby se dostali do kabin.
90+2
90+1
Domácí Gijón nyní kombinuje na vlastní polovině a čeká na slastný okamžik, který bude znamenat, že se na Estadio Municipal El Molinón bude hrát liga i příští sezonu.
90+1
Nastavovat se budou dvě minuty. Souběžně hraný zápas v Seville se hraje prakticky na vteřinku stejně, tam se budou ale nastavovat tři minuty.
90
Již se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby. Uvidíme, kolik se bude nastavovat.
89
Nyní se již prakticky nehraje. Domácí hráči čekají, až hlavní rozhodčí ukončí zápas.
88
Getafe sice snížilo v Seville v zápase proti Betisu na 2:1, to je ale pravděpodobně jen kosmetická úprava výsledku.
87
Hosté měli možnost kopat rohový kop, euforicky hrající domácí se ale bez problémů ubránili.
86
Hraje se ve středu pole. Jakmile ale domácí získají balon, snaží se bleskurychle založit útočnou akci.
84
Konec zápasu se neúprosně blíží a domácí fanoušci jsou jak na trní, aby mohli se svými miláčky oslavit po závěrečném hvizdu záchranu v lize.
82
Domácí si závěr zápasu užívají a drží balon. Hraje se jim nyní krásně, protože pokud se nestane nic mimořádného, tak Gijón bude hrát první ligu i v příští sezoně.
80
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Álex Barrera.
79
Gijón právě vstřelil branku!
Stadion bouří a domácí fanoušci jsou u vytržení. SERGIO ÁLVAREZ totiž fantastickou ranou zpoza vápna s pomocí břevna zvyšuje na 2:0 a zdá se, že není co řešit!
77
Domácí nadále zkoušejí přidat záchranářskou pojistku. Trenéři je ale krotí a zuřivě jim gestikulují, že Betis vede 2:0 a že se tak není potřeba nikam hnát. Gijónu by v současné chvíli stačila i remíza!
75
Teď byli domácí blízko ke gólu na 2:0, jenže po zmatcích ve vápně nedokázal Halilović skórovat, když trefil na brankové čáře jednoho z posledních bránících hráčů.
75
Domácí fanoušci pějí oslavné chorály. Diváci prožívají dnešní zápas naplno.
73
Další vlna radosti na Estadio Municipal El Molinón! Betis totiž v souběžně hraném zápase vstřelil z penalty gól na 2:0 a Gijón je tak velmi blízko. Naopak s Getafe to vypadá již velmi špatně.
73
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Nahuel Leiva, přichází Denis Suárez.
72
Domácí opravdu ale v posledních minutách myslí na zadní vrátka a rozhodně se nikam neženou. To naopak hosté to ještě zkoušejí.
70
Střídající Halilović se dostal do dobré střelecké pozice, míč z jeho kopačky ale prolétl mimo.
69
Do konce zápasů v Gijónu a Seville chybí něco málo přes dvacet minut. Jisté je, že by musely padnout dva góly, aby Gijón přišel o ligovou jistotu pro příští sezonu.
68
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Carlos Carmona, přichází Alen Halilović.
67
Nyní již rozhodně nesledujeme nijak strhující podívanou. Podle očekávání domácím trochu dochází šťáva a snaží se nyní držet pozorně vedení 1:0.
65
Domácí se dostali nyní až do vápna, jenže přes maximální snahu se nedostali k zakončení a u balonu jsou již opět hráči Villarrealu.
64
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Miguel Ángel Guerrero, přichází Carlos Castro.
63
Aït-Atmane poslal tvrdě k zemi Léa Baptistãa a dostává žlutou kartu.
62
Hráči Gijónu již očividně nehrají nijak bezhlavě. Snaží se kombinovat na vlastní polovině nebo v okolí půlící čáry.
60
Zápas se nadále hraje před fantastickou diváckou kulisou. Gijón dnes žije fotbalem a prožívá boj o záchranu na plné obrátky.
58
Z otočky nyní v dobré pozici pálil Jony, jeho rána byla zblokovaná na roh.
57
Zde v Gijónu se ale trefu přestalo hrát. Domácí jsou až příliš omámeni dobrými zprávami, aby se jim to nevymstilo.
55
Neskutečné! V průběhu hry celý stadion vybouchl nadšením jako by padl gól. Gól opravdu padl, jenže na jiném stadionu v jiném městě. Betis se totiž trefil do sítě Getafe, a to je pro domácí výborná zpráva!
53
Útočný výpad hostujícího týmu skončil ofsajdem, následovat bude rozehrávka v podání gólmana Cuéllara.
52
Také hosté se nyní tlačili k vápnu soupeře, jenže k zakončení se stále nemohou protlačit.
51
Po rychlé akci se k balonu na hranici vápna dostal Sanabria, svou střelu z dobré pozice ale poslal jen nad bránu.
49
Po následném přímém kopu domácí bránu soupeře neohrozili.
48
Střídající Víctor Ruíz nyní fauloval a za svůj přečin proti pravidlům dostal dokonce žlutou kartu.
48
Po centru do vápna Villarrealu došlo ke zmatkům na malém vápně, hosté se ale nakonec ubránili.
47
Domácí vstoupili i do druhého poločasu velmi aktivně a hosté se musí nyní bránit.
46
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Daniele Bonera, přichází Víctor Ruiz.
46
Je za námi první poločas zápasu mezi Sportingem Gijón a Villarrealem. Domácí fotbalisté i fanoušci jsou maximálně spokojení, protože Gijón vede 1:0 a aktuálně je na sedmnácté příčce, která by mu zajišťovala setrvání v Primera Division. Určitě je potřeba také konstatovat, že sledujeme velmi nadprůměrné utkání. Domácí rozhodně nehrají v žádné křeči a jdou velkým odhodláním za vítězstvím. Uvidíme, zda jim to bude stačit..
45+1
45+1
Jonathan dos Santos pálil zajímavě, brankový prostor ale netrefil.
45+1
Nastavovat se bude jedna minuta.
45
Po faulu na Lea Baptistãa tady bude ještě přímý kop pro hostující celek. Je to zajímavá pozice na přímou střelu.
45
Již běží poslední minuta normální hrací doby v prvním poločase. Moc se asi nastavovat nebude.
44
Až nyní se Bonera vrátil na hřiště. Tým Villarrealu je v plném počtu.
43
Po centru z pravé strany zkoušel bez přípravy zakončit Jony, míč poslal přesně do míst, kde stál gólman Barbosa.
42
Nyní se oba celky prezentují značnými nepřesnostmi. Tempo hry už není tak vysoké jako v úvodu zápasu.
40
Zdravotní problémy měl nyní hostující Bonera, který se nechal dokonce i ošetřovat. Za doprovodu lékařů opustil hrací plochu a hosté teď hrají v deseti.
38
Po rohu se domácí do šance nedostali. Nyní již po očku sledují časomíru, protože se blíží konec poločasu.
36
Domácí opět zvýšili trochu tempo a odměnou je jim možnost v podobě zahrávání rohového kopu.
34
S nebezpečnou akcí přispěchali také domácí. Po rychlé akci po levém křídle a následném centru do vápna ale nedokázali efektivně zakončit.
33
Do vápna Gijónu vnikl nyní neohroženě z pravé strany Nahuel Leiva. Dostal se dokonce i do zakončení, jenže brankář Cuéllar dobře zasáhl.
32
Domácí nadále šlapou do pedálů. Bude zajímavé sledovat, jestli jim vydrží až do konce zápasu.
30
Čas rychle plyne a máme za sebou již úvodní půlhodinu zápasu. Stále platí, že domácí díky vedení 1:0 drží naději na záchranu v nejvyšší soutěži.
28
Domácí měli výhodu v podobě rohového kopu. Hosté se s lehkými problémy dokázali ubránit.
26
Rozehrávku hostů zastavil šlapákem Guerrero. Je pískáno a následuje přímý kop pro Villarreal. Hosté budou rozehrávat hluboko z vlastní poloviny, takže domácí defenziva může být v klidu.
25
Hodně ochotně se u postranní čáry k zemi poroučel Nahuel Leiva, je z toho jen autové vhazování pro domácí.
24
Hráči Villarrealu rychle rozehráli, avšak ani po krátké mezihře se k bráně soupeře neprotlačili.
23
Kousek za polovinou hřiště byl faulovaný Léo Baptistão, následovat bude standardka pro hosty.
22
Trochu prostoru k zakončení měl nyní Carlos Carmona, jenže míč poslal přesně doprostřed brány, kde byl připravený hostující gólman Barbosa.
20
Tempo hry je sice stále hodně vysoké, na další šanci na jedné nebo druhé straně ale zatím čekáme.
18
Hosté se nyní dostali na krátkou chvilku pod tlak na vlastní polovině, situaci zvládli ale bravurně a stopeři ve spolupráci s Barbosou soupeře vykombinovali.
17
Gijón ale i při vedení 1:0 hraje hodně ofenzivně a očividně chce dnešní zápas proti žluté ponorce ovládnout. Sledujeme stále velmi zajímavou podívanou.
16
Domácí se při pohledu na live tabulku nyní posunuli díky vedení 1:0 na nesestupovou 17. příčku, rozhodně ale stále nemají vyhráno.
14
Další zajímavé akce. Tentokrát zkoušel u levé stany centrovat Jony, gólman Barbosa jeho pas ale dobře zlikvidoval.
13
Aktivnější jsou v posledních minutách hosté, kteří by očividně rádi smazali jednobrankové manko.
11
Nadále sledujeme naprosto strhující podívanou. Fanoušci na stadionu se rozhodně nenudí, protože se hraje ve velkém tempu od vápna k vápnu.
9
Leo Baptistão mohl srovnat na 1:1, po další rychlé akci, tentokrát v podání hostů trefil ale jen tyč domácí brány!
8
A je tu první gól! Po rychlé akci po pravém křídle poslal Carmona střílený centr do vápna kde se parádní tvrdou ranou prosadil JONY. Domácí vedou 1:0!
7
Dnešní zápas má rozhodně velké grády, sledujeme doslova atletický fotbal v maximální rychlosti!
5
Také fotbalisté Villarrealu působí velmi živým dojmem a sledujeme zápas hraný ve vysokém tempu.
4
První pokus o útočný výpad hostů skončil ofsajdem, rozehrávat tak mohou domácí.
3
Zápas se hraje před bouřlivou diváckou kulisou, máme se tedy na co těšit.
2
Domácí fotbalisté v důležitém zápase začali pěkně od podlahy a v úvodu zápasu mají velký tlak. Na malém vápně se dostal k balonu Miguel Guerrero, jenže byl tísněn protihráčem a nedokázal efektivně zakončit. Hosté se jen s vypětím všech sil brání!
1

Sporting Gijón: Cuéllar – Lora, L. Hernández, Meré, Isma López – Carmona, S. Álvarez, Aït-Atmane, Jony – A. Sanabria, Guerrero.
Náhradníci: Alberto García – Lichnovsky, Barrera, Canella, C. Castro, P. Pérez, Halilović.

Villarreal CF: Barbosa – M. Gaspar, Bailly, Bonera, Antonio Rukavina – Leiva, Trigueros, J. dos Santos, Castillejo – Samuel, Baptistão.
Náhradníci: Asenjo – V. Ruiz, Soldado, Bakambu, Denis Suárez, Adrián López, B. Soriano.

Rozhodčí: Undiano – Berbero, Zancada.
Hostující Villarreal je aktuálně na čtvrtém místě a již před zápasem je jasné, že na tomto místě i zůstane. Čtvrtá příčka Villarrealu zajišťuje účast v předkole Ligy mistrů a je tak otázkou, v jakém složení žlutá ponorka do dnešního zápasu nastoupí.
Zatímco hostům v dnešním zápase prakticky o nic nejde, domácím jde o hodně, dalo by se říci o všechno. Aktuálně jsou totiž na osmnáctém sestupovém místě a pokud chtějí pomýšlet na záchranu, musí bezpodmínečně vyhrát. Zachránit se mohou pouze na úkor Getafe, které hraje také od 19:30 na půdě Realu Betis.
Hezký nedělní podvečer všem fanouškům fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 38. kola Primera Division mezi domácím Sportingem Gijón a hostujícím Villarrealem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.