Las Palmas – Gijón: To se dává! Boateng nedokázal z metru dorazit míč do prázdné branky!

Las Palmas potvrdilo roli favorita a porazilo Gijón před vlastními fanoušky 1:0. O jediný gól zápasu se postaral El Zhar. Jeho gól muselo potvrdit i video. Las Palmas se posouvá na osmé místo tabulky La Ligy, Gijón zůstává nadále osmnáctý. Pro tuto chvíli je to ode mne vše, na přečtenou.
90+3
90+3
Do konce zbývá necelá minuta, Las Palmas drží míč na útočné polovině, kde se už zápas zřejmě dohraje.
90+1
Gijón si vypracoval výhodu rohového kopu, podaří se mu vyrovnat v samém závěru zápasu?
90
Nastavovat se budou 3 minuty.
89
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Kevin-Prince Boateng, přichází Marko Livaja.
88
Lillo zatáhl za záchranou brzdu a zastavil akci domácích za cenu žluté karty.
87
Do vápna Gijónu přilétl centrovaný míč, avšak nikdo z domácích si k němu cestu nenalezl.
85
Meré vidí žlutou kartu za svůj prohřešek na středu hřiště.
84
Žlutou kartu dostává Tana (UD Las Palmas).
84
Po poměrně dlouhé době se k míči dostal i Gijón, avšak je třeba dodat, že jen na jeho polovině. Las Palmas hraje v defenzívě na jedničku.
81
Las Palmas se snaží držet míč ve své moci a zatím se mu to daří na výbornou, Gijón se k němu nemůže dostat a čas už pro něj plyne neúprosně rychle.
79
Z velmi těžké pozice se k zakončení dostal Momo, míč proklouzl Cuéllarovi kolem nohy, avšak Boateng nedokázal balón do zcela odkryté branky dorazit. Tohle by domácí celek mohlo hodně mrzet.
78
Z rohového kopu se nepodařilo domácímu celku nic vytěžit. Míč však nadále mají hráči ve žlutých dresech na svých kopačkách.
78
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Nabil El Zhar, přichází Tana.
77
Las Palmas si vypracovalo výhodu rohového kopu.
76
Ve vápně se nejrychleji zorientoval Torres, ale jeho hlavička skončila nad břevnem. Ani tentokrát tak nemusel Varas zasahovat.
75
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Carlos Carmona, přichází Rubén Sánchez.
75
Následovat bude standardní situace z dobrých pětadvaceti metrů. K míči se staví Pereira.
74
Střídající Momo poslal Douglase tvrdě k zemi a právem vidí žlutou kartu.
71
Carmona se dostal na malém vápně k odraženému míči, ihned zakončil, ale síť rozvlnit nedokázal, Las Palmas tak stále vede 1:0.
70
Rodríguez si naskočil na malém vápně na centr, ale hlavičkou nepřekonal brankáře Varase. Skóre tak zůstává neměnné, u míče stále hosté.
69
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Mateo, přichází Momo.
68
Las Palmas se hnalo do rychlého brejku, avšak zakončení Boatenga nemohlo skončit gólem, jeho rána neměla žádnou razanci.
66
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Jean-Sylvain Babin, přichází Akram Afif.
65
Do vápna Las Palmas přilétl zajímavý centr, ale Rodríguezova hlavička skončila vedle branky. Varas tak nemusel vůbec zasahovat.
64
Castellano vyslal z levé strany střílený centr, avšak Cuéllar jej dokázal zachytit a udržet v rukavicích.
63
Las Palmas se snaží spořit cenné vteřinky při každé příležitosti, s rozehrávkou autového vhazování a následné standardní situace rozhodně nespěchalo.
61
Po delší době se k míči dostal i Gijón, ale Carmona se při přebírání kolmé přihrávky nacházel v ofsajdovém postavení.
60
Žlutou kartu dostává Xavi Torres (Sporting Gijón).
60
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Duje Čop, přichází Borja Viguera.
59
Do rozehrávky se zapojil i brankář Varas, Las Palmas hraje takticky vyspěle, nicméně pro nezaujaté diváky je to až nudné.
57
Domácí po vstřelené brance drží míč na svých kopačkách a už se vůbec nikam neženou, Nyní už kombinují velmi dlouho u středové čáry.
55
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Domácí se ujímají vedení! Boateng nacentroval z levé strany do vápna, jeden z obránců si míč málem srazil do vlastní branky, ale Cuéllar dobře zasáhl. K odraženému míči se dostal NABIL EL ZHAR, jenž ihned zakončil a dokázal dostat míč za brankovou čáru, což muselo potvrdit video.
54
Carmona si seběhl ze strany blíže k ose hřiště, ale jeho následná střela byla zablokovaná pozornou obranou.
52
Viera se odhodlal k zakončení z dobrých pětadvaceti metrů a jeho rána nebyla vůbec špatná, míč orazítkoval břevno!
50
Po dlouhé době jsme byli svědky zakončení, El Zharova střela ale nemohla skončit za zády brankáře Cuéllara, neboť neměla téměř žádnou razanci.
48
Hezká kombinace domácího celku byla zabrzděná faulem na Vieru, ten však unikl očím hlavního arbitra.
46
Viera se na útočné polovině nedokázal zbavit dvou bránících hráčů a o míč přišel. Brankář Cuéllar již má míč ve své moci a bude rozehrávat.
46
První poločas je za námi, Las Palmas bylo lepším týmem, co se útočné hry týče, ale gól vstřelit nedokázalo. Největší šanci spálil v samém závěru El Zhar, jenž nedokázal z bezprostřední blízkosti prostřelit brankáře hostí. Uvidíme, co nám nabídne druhá půle, zůstaňte s námi.
45+2
45+2
Las Palmas drží míč na útočné polovině, nevypadá to však, že by se v posledních vteřinách hnalo k zakončení.
45
Nastavovat se budou 2 minuty.
45
Rohový kop nepřinesl nebezpečí pro branku Cuéllara. První poločas se pomalu chýlí ke svému konci, uvidíme tedy, kolik sudí nastaví.
44
Dlouho bylo ticho, poté ale domácí málem udeřili. El Zhar dostal ideální přihrávku za obranu, měl před sebou pouze brankáře, toho však nedokázal překonat. Bude z toho pouze roh!
41
Domácí dlouho kombinovali na útočné polovině, nakonec se k zakončení dostal Lemos, ale jeho hlavička skončila mimo.
39
Opět se hraje především kolem středová čáry. První půle se chýlí ke svému konci a nám stále chybí to nejdůležitější, góly.
37
Nejspíš jsem to zakřikl, neboť se Viera dostal do střelecké pozice těsně za vápnem. Jeho pokus ale skončil v rukavicích připraveného Cuéllara.
36
Las Palmas opět drží míč na polovině soupeře, avšak ani teď se nemůže dostat do míst, odkud by bylo schopné dát úvodní gól dnešního klání.
34
Garcia si nabíhal za obranu soupeře, ale obrana Sportingu Gijón zakročila na výbornou a míč odvrátila do zámezí.
33
Torres poslal soupeře k zemi, domácí požadují žlutou kartu, avšak sudí nekompromisně ukazuje, že se udělovat nebude.
32
Hra začíná být pro nezaujaté diváky mírně nudná, neboť na hřišti není vidět nic, co by mohlo přinést úvodní gól zápasu. Hraje se především kolem středového kruhu.
30
Domácí se s přehledem ubránili, Gijón však stále pokračuje v náporu a tlačí na rozehrávku soupeře.
29
Gijón si vybojoval rohový kop. Podaří se mu otevřít skóre při své první standardní situaci od rohového praporku?
28
Mateo dokázal přelstít soupeře a vybojoval míč pro svůj celek. Domácí budou rozehrávat na vlastní polovině.
27
Gijón zahrával standardní situaci, do vápna Las Palmas přilétly hned dva centry, avšak ani jeden z nich se neujal.
25
Sporting se dostal do vápna soupeře, tam ale přišel útočný faul, a tak se vše obešlo bez zakončení.
23
Las Palmas začíná svůj tlak stupňovat, Gijón však zatím stále nekapituloval.
22
Útočná akce Gijónu měla jepičí život, domácí míč ihned získali na své kopačky a ženou se vpřed.
21
Dobrý pressing domácích nyní značně ztížil rozehrávku soupeře, nakonec ale hosté vše zvládli bezchybně a mohou se pokusit o útočnou akci.
20
První dvacetiminutovka je za námi, Las Palmas je jasně aktivnějším týmem, avšak na úvodní gól zápasu stále čekáme.
19
Las Palmas zahrávalo rohový kop, k zakončení se procpal Boateng, ale jeho pokus skončil pouze v náruči brankáře Cuéllara.
18
Garcia si naskočil na centrovaný míč, ale jeho hlavička neměla vůbec správné parametry. Brankář Cuéllar neměl žádné starosti s tímto pokusem.
17
Torres se provinil ostrým zákrokem proti Mateovi, sudí však nechává karty ve svých kapsách a volí pouze slovní domluvu.
16
Nepřesné zakončení domácích, Cuéllar bude odkopávat od vlastní svatyně.
15
Las Palmas drží míč na svých kopačkách a tlačí na defenzívu soupeře. Ta však zatím drží poměrně pevně.
13
Hra byla delší dobu přerušena, neboť se brankář Cuellar nechával ošetřovat pro poranění nohy. Nyní už se může pokračovat.
10
Viera vzal standardní situaci na sebe, ale brankář Cuellar předvedl fantastickou robinzonádu, kterou dokázal míč udržet před brankovou čarou!
10
Las Palmas bude po faulu jednoho z hostujících hráčů zahrávat standardní situaci z dobrých dvaceti metrů.
8
Ani z tohoto rohu se nepodařilo domácímu celku udeřit. Nyní s míčem kooperuje Sporting.
7
Boateng dostal přihrávku do vápna, vypálil z první, ale brankář Cuellar míč špičkami prstů vyškrábl. Následovat bude rohový kop.
6
Následný rohový kop nepřinesl žádné nebezpečí pro branku hostujícího Gijónu. Hosté se u míče příliš dlouho neohřáli, Las Palmas znovu míří vpřed.
5
Lemos vyslal z dobrých dvaceti metrů zajímavou střelu, ale brankář ji dokázal vyrazit. Bude z toho rohový kop.
4
Mateo se prosmýkl kolem svého strážce, avšak následně byl stažen k zemi, bude z toho zajímavá standardní situace.
3
Nyní se zpětnými přihrávkami domácí vyhnali na vlastní půli, do rozehrávky se zapojil i brankář Varas.
2
Las Palmas kombinuje na útočné polovině, zatím se ale nemůže dostat do míst, odkud by se dalo zakončit.
1

UD Las Palmas: Varas – Simón, Bigas, Lemos, D. Castellano – El Zhar, V. Gómez, Mesa, Viera, Mateo – K-P. Boateng.
Náhradníci: Lizoain – J. Castellano, David García, Livaja, Michel, Momo, Tana.

Sporting Gijón: Cuéllar – Douglas, Lillo, Meré, Babin, Canella – Carmona, S. Álvarez, X. Torres, V. Rodríguez – Čop.
Náhradníci: Mariño – Aït-Atmane, Afif, Isma López, Viguera, Rodríguez, Sánchez.
Poslední vzájemné utkání spolu týmy sehrály v dubnu 2016, tehdy se Las Palmas ujalo vedení již ve třetí minutě první půle (Bigas). Vyrovnání Gijónu nastalo ve třetí minutě poločasu druhého (Jony), a tak zápas skončil remízou 1:1.
Gijón je na tom o poznání hůře, v tuto chvíli je osmnáctý, má pouhých dvanáct bodů a záporné skóre 17:33. Gijón v šestnáctém kole nestačil na Villarreal a prohrál 1:3. Jediný gól vstřelil Carmona.
Las Palmas je momentálně na desátém místě se ziskem jednadvaceti bodů, ke kterým patří kladné skóre 26:24. V minulém zápase Las Palmas hrálo na stadionu Atlética Madrid a po velké bitvě padlo po brance Nigueze 0:1.
Dobrý večer, vítám vás u online přenosu ze španělské La Ligy. Na programu je zápas sedmnáctého kola, ve kterém změří síly UD Las Palmas a Sporting Gijón. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 18:30, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.