Las Palmas - Valencie: 3:1! Boateng využil obří hrubky ve vápně a zkušeně překonal brankáře

Jonathan Viera těsně před přestávkou odpověděl na úvodní gól Santiaga Miny a krátce po ní přišel klíčový moment utkání. Munir během necelých tří minut inkasoval dvě žluté karty a byl v 51. minutě vyloučen. Netrvalo to dlouho a domácí početní převahu využili, když se spektakulární střelou z volného přímého kopu prosadil Mauricio Lemos a dovršil obrat v zápase. Kevin-Prince Boateng si připsal asistenci při prvním gólu a svůj skvělý výkon po hodině hry korunoval brankou, kterou zpečetil zaslouženou výhru svého týmu. Konečný výsledek: Las Palmas 3 Valencia 1.
90+3
90+2
Las Palmas vyrazil do rychlého přečíslení čtyři na tři, následná kombinace po pravém křídle ale nic nepřinesla.
90+1
Tyronne si krásně narazil míč s Kevinem-Princem Boatengem, který mu ho vrátil parádní patičkou, a jeho následný přízemní centr z pravého křídla byl zablokován.
90+1
Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 3 minuty.
90
Střídající Simone Zaza se snažil v blízkosti levého rohového praporku vybojovat míč, jenže vzápětí fauloval.
89
Valencia hraje zbytek utkání o deseti, přesto si v jeho závěru dokázala vytvořit velký tlak. Las Palmas pouze brání.
88
Dani Parejo se postavil k rozehrání volného přímého kopu a jeho následná rána pravačkou zamířila vysoko nad.
87
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Martín Montoya.
86
Valencia posílala do šestnáctky po rozehrání standardní situace pěkný centr, domácí fotbalisté ho ale dokázali odvrátit.
85
Roque Mesa ve snaze získat míč fauloval Carlose Solera a Valencia bude zahrávat pět minut před koncem standardní situaci.
84
Mario Suárez v rychlém sledu posílal do šestnáctky z pravého křídla dva dobré centry, první vzduchem a druhý po zemi, ani po jednom se ale jeho spoluhráči do zakončení nedostali.
83
Fotbalisté Las Palmasu sice trochu kostrbatě, nakonec ale centr Valencie z pravého křídla dokázali odvrátit.
82
Roque Mesa ve středovém kruhu ostře sestřelil Maria Suáreze a na domácí straně viděl jako první žlutou kartu.
81
Eliaquim Mangala našel krásnou kolmou přihrávkou za obranou Simonea Zazu, který se řítil sám na bránu a po kličce vybíhajícímu Javimu Varasovi posla míč do sítě. Celé akci ovšem předcházel metrový ofsajd!
80
Eliaquim Mangala mohl odčinit svou chybu při třetím gólu Las Palmasu, když se po krásném centru z levé strany uprostřed šestnáctky ocitl úplně sám, jenže z blízkosti hlavičkoval pouze do náruče Javiho Varase!
79
Santiago Mina se rychle otočil s míčem a zpoza šestnáctky napřáhl ke střele, která mířila přesně do levého horního rohu brány, Javi Varas ji ale dokázal vytáhnout na rohový kop!
78
Kevin-Prince Boateng je dnes hodně aktivní a pokusil se vstřelit svůj druhý gól v utkání, jeho střela ze střední vzdálenosti ale zamířila pouze doprostřed brány a náruče Diega Alvese.
78
João Cancelo na pravém křídle vybojoval standardní situaci, následný centr po posledním střídání na straně Las Palmasu ale nic nepřinesl a byl domácí hráči odvrácen.
77
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Jonathan Viera, přichází Marko Livaja.
76
Roque Mesa v blízkosti šestnáctky zalehl jednoho z obránců Valencie a ještě ho během zvedání na nohy nakopl do hlavy. Samozřejmě nechtěně, ale karta to být mohla.
75
Fotbalisté Las Palmasu rozehráli po druhém střídání v rychlém sledu dva rohové kopy, ani po jednom z opačné strany se ale do zakončení nedostali.
74
Mono se při odchodu ze hřiště dočkal obrovských ovací a fanoušci hlasitě vyvolávali jeho jméno. Domácí záložník odehrál skvělý zápas, ačkoliv sám neskóroval.
73
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Momo, přichází Tyronne.
72
Do konce utkání zbývá necelých dvacet minut a do hry se chystá na domácí straně vstoupit hráč s číslem 20.
71
Druhý poločas nabízí krásné a vzrušující chvíle, z nichž dvě vyústili v gól a jedna v červenou kartu.
70
Santiago Mina byl zřejmě hráčem, který se na pravé straně šestnáctky rozebíhal za míčem a byl mu odpískán ofsajd, jenže mylně. Hostující hráč Valencie se rozčiloval marně.
69
Fotbalisté Valencie se rychle vrátili zpět k míči a vzápětí se na levé straně šestnáctky dostali ke střele, která byla zablokována. Hostům se dnes až na jednu trefu vůbec nedaří.
68
Simone Zaza si pomohl při zpracování míče rukou, která neunikla zraku hlavního rozhodčího.
67
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Nani, přichází Simone Zaza.
66
Také Valencia připravila střídání a divím se, že k němu nedošlo dříve. Ze hřiště odchází vlažným krokem Nani.
65
Dani Parejo po vystřídání na straně Las Palmasu viděl žlutou kartu. S největší pravděpodobností za nesportovní chování.
65
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Vicente Gómez, přichází Tana.
64
Las Palmas využil přerušení hry po faulu Naniho na levé straně útočné poloviny Valencie ke střídání.
63
Fotbalisté domácího celku se málem také dopustili obrovské chyby v obraně, jenže ji dokázali napravit.
62
Las Palmas má utkání pevně ve svých rukou a začíná to připomínat exhibici. Valencia je na kolenou.
61
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Eliaquim Mangala zaspal při bránění centru z levého křídla, čehož dokonale využil KEVIN-PRINCE BOATENG stojící za ním, který měl spoustu času na to, aby si míč zpracoval a přízemní střelou zamířil k bližší pravé tyči. Bývalý útočník AC Milán okořenil svůj výkon gólem a Las Palmas vede 3:1! Asistence: Pedro Bigas.
60
Las Palmas se ocital na pravé straně šestnáctky v další slibné šanci, jenže ani jeden z dvojice domácích hráčů se ke střele nedostal.
59
Nutno ale dodat, že Valencia hraje od 51. minuty bez vyloučeného Munira, který během necelých tří minut viděl dvě žluté karty a vzápětí červenou.
58
Valencia si dlouho o inkasovaný gól koledovala a po necelé hodině hry také přišel.
57
MAURICIO LEMOS napřáhl z volného přímého kopu k absolutně fenomenální střele, která přes zeď zamířila přesně do levého horního rohu brány. Diego Alves plachtil vzduchem zbytečně a Las Palmas otáčí vývoj dnešního zápasu!
56
Carlos Soler fauloval v blízkosti šestnáctky a Las Palmas bude zahrávat volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice.
55
Pedro Bigas byl před pár okamžiky tvrdě faulován Munirem, který viděl druhou a vzápětí červenou kartu, a nyní burcuje své spoluhráče, aby zabrali a vstřelili gól.
54
Valencia i o deseti vrhá síly do útoku, její poslední akce ale ztroskotala na hranici šestnáctky na špatném zpracování.
53
Michel si na pravé straně šestnáctky navedl míč na levačku a z úhlu napřáhl k jedovaté střele, která zamířila těsně nad bližší pravý horní roh brány!
52
Valencia hraje v deseti a Las Palmas má velkou šanci strhnout vítězství v dnešním zápase na svou stranu.
51
Munir zezadu v blízkosti šestnáctky soupeře absolutně zbytečně vlétl do Pedra Bigase a za ostrý skluz viděl žlutou kartou, jenže vzápětí hned červenou a byl vyloučen! Munir viděl dvě žluté karty v rozmezí necelých tří minut!
50
Valencia na levé straně hřiště vybojovala po sraženém centru svůj první rohový kop v zápase, následný centr ale ze vzduchu bez problému stáhl do náruče Javi Varas.
49
Kevin-Prince Boateng se po rozehrání standardní situace snažil ve středu šestnáctky dostat do zakončení a nepříjemně se střetl s brankářem Diegem Alvesem. Už to vypadalo, že domácí budou uklízet míč do prázdné brány, nakonec jim byl ale odpískán faul.
48
Dani Castellano se snažil unikat po levém křídle a zezadu byl zastaven Munirem, který viděl za taktický faul žlutou kartu.
47
Nani si srovnal míč na pravačku a zpoza šestnáctky napřáhl ke krásné diagonální střele, která rychle padala k zemi a nakonec se od ní odrazila těsně vedle vzdálenější pravé tyče!
47
Valencia posílala do šestnáctky z pravého křídla velmi nebezpečný centr, který napříč pokutovým územím bez teče prolétl až ke vzdálenější levé tyči. Hosté se ale do zakončení nedostali.
46
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Enzo Pérez, přichází Mario Suárez.
46
Las Palmas obstaral výkop druhého poločasu, který začal s mírným zpožděním, protože chyběl José Gayá a jeden ze spoluhráčů na něj hodně dlouho volal.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Valencia přečkala úvodní tlak Las Palmasu a v polovině prvního poločasu šla do vedení, když se po krásném zpracování dlouhého kolmého pasu Josého Gayíi prosadil Santiago Mina. Kevin-Prince Boateng vzápětí nevyužil velkou šanci, domácí to ale příliš mrzet nemuselo, protože krátce před přestávkou vyrovnal po jeho sklepnutí nádhernou střelou Jonathan Viera. Skóre po prvním poločase: Las Palmas 1 Valencia 1.
45
44
Enzo Pérez zezadu ostře zatáhl za dres Jonathana Vieru, který se otáčel s míčem, a viděl žlutou kartu.
43
Las Palmas byl za svou aktivitu nakonec odměněn a krátce před přestávkou se mu podařilo zaslouženě vyrovnat.
42
JONATHAN VIERA využil sklepnutí Kevina-Prince Boatenga a zpoza šestnáctky napřáhl pravačkou k nádherné střele, která zamířila přesně do bližšího levého horního rohu brány. Fantastický gól – 1:1! Asistence: Kevin-Prince Boateng.
41
Las Palmas se pokoušel založit útok dlouhou kolmou přihrávkou, ta ovšem postrádala razanci a Eliaquim Mangala si pomohl zpětnou přihrávkou na Diega Alvese.
40
Následný rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl a Las Palmasu byl navíc odpískán útočný faul.
39
Kevin-Prince Boateng si na levé straně šestnáctky zády k bráně zpracovával míč a byl zezadu držen Eliaquimem Mangalou, penalta se ale ani v tomto případě nepískala. Bude z toho pouze rohový kop!
38
Brankář Javi Varas fantasticky přečetl hru a po výběhu daleko mimo svou bránu odkopl míč před Nanim do bezpečí.
37
Nani si nabíhal za obranu na krásnou kolmou přihrávku, jenže se ocitl v ofsajdu, který neunikl pomeznímu rozhodčímu. Ani nemohl, protože byl v uvozovkách kilometrový.
36
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát deset minut a Las Palmas v čele s Kevinem-Princem Boatengem začíná nepříjemně přitápět pod kotlem.
35
Domácí měli výhodu rohového kopu, následný centr z pravé strany hřiště ale žádné nebezpečí nepřinesl.
34
Jeden z hráčů Las Palmasu se ocitl v pokutovém území v obrovské šanci, jenže promeškal ideální možnost pro zakončení a jeho následná střela pravačkou byla přizvednuta vysoko nad.
33
Kolmý pas jednoho z jeho spoluhráčů stál opravdu za to, domácí se ale ze vstřelení gólu ještě neradovali.
32
Kevin-Prince Boateng využil podklouznutí Josého Gayíi a po krásném pasu z pravé strany hřiště se ocitl v obrovské šanci, jeho následná střela ale zamířila těsně vedle pravé tyče!
31
Kevin-Prince Boateng upadl v pokutovém území poté, co se snažil dostat k míči v souboji s Eliaquimem Mangalou, faktem ale je, že se v žádném případě o faul nejednalo.
30
Bývalý útočník AC Milán Kevin-Prince Boateng si nabíhal za obranu na nádherný kolmý pas z vlastní poloviny hřiště Las Palmasu, jenže se ocitl v metrovém ofsajdu.
29
Dani Parejo si nedaleko šestnáctky ve středu hřiště skvěle zpracovával míč do pohybu a Kevin-Prince Boateng byl tentokrát hráčem, který to přehnal s důrazem.
28
A další ostrý faul! José Gayá v blízkosti středového kruhu ve snaze odkopnout míč sestřelil Moma, žlutému napomenutí ovšem na rozdíl od Naniho unikl.
27
Nani před zraky střídaček vlétl tvrdě do hlavičkového souboje s Michelem, kterého zasáhl loktem levé ruky do obličeje, a vzápětí viděl první žlutou kartu utkání.
26
Respektive k jedné střele se dostali, to jim nelze upřít, jenže byla zablokována a kromě rohového kopu nic nepřinesla.
25
Obrana hostujícího celku dnes působí velice konsolidovaným dojmem a hosté se ještě nedostali ani k jedné střele.
24
Valencia se snaží kontrolovat hru, jenže po vstřelení úvodního gólu se jí nedaří prodrat k pokutovému území.
23
Valencia opět zkoušela poslat za obranu dlouhý kolmý pas, jeden z jejích hráčů se ale uprostřed šestnáctky k míči nedostal a po odrazu od země ho ukryl v náručí Javi Varas.
22
Valencia vstřelila gól z první střely na bránu v celém zápase, což je poměrně zajímavé. Ani jeden z týmů předtím nedokázal zaměstnat brankáře na opačné straně.
21
Valencia právě vstřelila branku!
José Gayá si na levém křídle naběhl na nádherný kolmý pas za obranu, který z první nádherně zalepil a druhým dotekem poslal do šestnáctky krásnou přihrávku, na kterou si naběhl SANTIAGO MINA a ve skluzu ji usměrnil k levé tyči. Valencia vede 1:0! Asistence: José Gayá.
20
První polovina z úvodních pětačtyřiceti minut je téměř minulostí a zatím marně čekáme na nějakou velkou šanci.
19
Dani Parejo si v blízkosti středového kruhu na levé straně útočné poloviny zpracoval míč a zezadu byl evidentně zatažen za dres vracejícím se Vicentem Gómezem.
18
Munir byl zřejmě hráčem, který si na pravé straně pokutového území naběhl na prudkou kolmou přihrávku za obranu a z téměř nulového úhlu napřáhl pravačkou k přízemní střele, kterou Javi Varas bez větších potíží zastavil.
17
Dostal se k nám zajímavý statistický údaj. Las Palmas mnohem lépe kombinuje, když během patnácti minut předvedl 114 přesných přihrávek, zatímco Valencia jen 59.
16
Ze zápasu uplynulo patnáct minut. Las Palmas hraje v herně vyrovnaném utkání s Valencií zatím bez branek.
15
Valencia se vymanila z úvodního tlaku Las Palmasu a hra je hodně vyrovnaná. Míč se po většinu času nachází mezi oběma šestnáctkami, kde dochází k faulům.
14
Javi Varas určitě při hlavičce Minura strnul na chvíli strachem, nakonec ale zasahovat nemusel.
13
José Gayá nádherně odcentroval z levého křídla a na vzdálenější pravé tyči našel Munira, který hlavičkoval zhruba metr a půl nad bližší pravý horní roh brány!
12
José Gayá se na útočné polovině hřiště snažil vybojovat míč a zezadu přistrčil k zemi Moma. Jasný faul, který byl odpískán.
11
Las Palmas se dostal na levé straně šestnáctky ke střele, která byla zablokována, a následný protiútok Valencie po pravém křídle opět zastavila nepřesná kolmá přihrávka.
10
Jeden z útočníků Valencie si nabíhal za obranu na prudkou kolmou přihrávku, jenže byl skvěle pokryt a domácí brankář Javi Varas mohl vzápětí v klidu rozehrát.
9
Valencia se začíná ocitat pod stále větším a větším tlakem. Las Palmas vstoupil do utkání velice dobře. Domácí zkoušeli podruhé v zápase poslat za obranu Valencie dlouhý kolmý pas vzduchem, Kevin-Prince Boateng se ale k míči nedostal a jako první u něj byl vybíhající brankář Diego Alves.
8
Momo si naběhl na pravé straně šestnáctky na nádhernou kolmou přihrávku a z ostrého úhlu vypálil, jeho následná střela už ale byla zbytečná, protože pomezního rozhodčí mával ofsajd.
7
Las Palmas v úvodu utkání využívá pouze pravou stranu, na které se zatím dostal pouze k zablokované střele. V obraně Valencie odvádí skvělou práci Ezequiel Garay.
6
Michel se snažil na pravém křídle vybojovat ztracený míč, jenže se provinil proti pravidlům a byl mu odpískán faul.
5
Michel byl zřejmě hráčem, který se po pravé straně vřítil do šestnáctky a napřáhl ke tvrdé střele, jenž byla sražena na rohový kop. Domácí se ale po jeho rozehrání k ničemu nedostali.
4
Valencia vstoupila do dnešního utkání s dvěma výhrami v řadě, v tabulce se ovšem nachází o šest bodů za Las Palmasem. Domácí mají na svém kontě 25 bodů, Valencia devatenáct. Las Palmas ale odehrál o zápas více.
3
Hráči obou týmů se snaží od úvodních minut útočit a prezentovat se ofenzivním fotbalem, zatím se ale nedostali ani k náznaku nějaké slibné brankové příležitosti.
2
Dlouhý nákop Valencie nic nepřinesl, stejně jako rychlý protiútok Las Palmasu po pravém křídle, který zastavila příliš prudká kolmá přihrávka podél pravé postranní čáry.
1
Hlavní rozhodčí Santiago Jaime dal právě pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali hosté z Valencie a ihned se pokusili založit útok dlouhým nákopem vpřed.
1
Hráči obou týmů právě nastoupili na hrací plochu a do výkopu utkání mezi Las Palmasem a Valencií zbývá pár okamžiků. Hosté z Valencie vyhráli dva zápasy v řadě.

UD Las Palmas: Varas – Michel, Lemos, Bigas, D. Castellano – Mesa – Momo, V. Gómez, Montoro, Viera (C) – K-P. Boateng.
Náhradníci: Lizoain – Simón, Mateo, Livaja, Tyronne, H. Lopes, Tana.

Valencia CF: Diego Alves – Cancelo, Garay, Mangala, Gayá – Parejo, E. Pérez (C), Soler – Munir, S. Mina, Nani.
Náhradníci: Doménech – Santos, Mario Suárez, Zaza, Montoya, Latorre, A. Pascual.

Rozhodčí: Santiago Jaime. Asistenti: Jorge Bueno, Fernando Tresaco. Čtvrtý rozhodčí: David Pinto.
Poslední vzájemné zápasy

Valencia – Las Palmas 2:4
Las Palmas – Valencia 2:1
Las Palmas – Valencia 0:1
Valencia – Las Palmas 1:1
UD Las Palmas na tom v této sezoně není vůbec špatně. Domácí celek zatím vybojoval 25 bodů a v tabulce se nachází na slušném jedenáctém místě. Z posledních pěti zápasů ale domácí jen jednou vyhráli, dvakrát remizovali a dvakrát prohráli. V posledním kole hrál 1:1 s La Coruňou.

Valencia CF zatím nezažívá dobrou sezonu. Hostující celek zatím získal jen 19 bodů a je na patnácté pozici. Valencia zabrala až v posledních kolech, protože poslední dva zápasy vyhrála, když porazila Espanyol a naposledy si vyšlápla na Villarreal.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Španělská LaLiga má na programu poslední zápas tohoto kola, ve kterém vyzve Las Palmas celek Valencie. Mírným favoritem je podle sázkových kanceláří domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.