La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : CD Leganés - 28. února 2018   21:30

Atlético
26' Griezmann (Koke) • 35' Griezmann  • 56' Griezmann (Luís) • 67' Griezmann (D. Costa)
4:0
(2:0)
Atlético
Oblak – Juanfran, Godín (C), J. Giménez, Luís – Á. Correa, Partey (60. Vitolo), Saúl Ñíguez, Koke – Griezmann (73. Gameiro), D. Costa (73. F. Torres).
Werner – F. Torres, Gabi, Vrsaljko, Gameiro, Vitolo, Montoro.
Fernández – Munuera, García
Wanda Metropolitano (Madrid)
35 033 diváků
CD Leganés
Cuéllar – Bustinza, Muňoz, Mantovani (C), Carnero García, Rico (46. N. Amrabat) – Omar, Eraso (57. Naranjo), Gumbau, Gabriel (46. Mozo) – Guerrero.
Champagne – N. Amrabat, dos Santos, Naranjo, Zaldúa, Mozo, L. M. Rocha.

SESTŘIH LA LIGY: Atlético Madrid - Leganes 4:0. Griezmann dal všechny góly

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a dobrou noc.

Fauly: 10:10
Zápas vloženého kola španělské La Ligy je za námi a končí podle předpokladů vítězstvím Atlética Madrid. To porazilo na domácím hřišti městského rivala Leganés. O všechny branky Atlética Madrid se postaral jediný muž, francouzský fenomenální útočník Antoine Griezmann. Ukázal jak je všestranný, protože pokaždé se prosadil trochu jinak. V prvním poločase dal dva góly. Nejprve se prosadil z přímého kopu, pak překonal Cuéllara v samostatném úniku. Ve druhém poločase proměnil v gól hlavou centr Luíse a pak ještě po přihrávce Costy rozvlnil síť branky Leganés po střele z voleje. A mohl dát ještě dva další góly, kdyby proměnil ještě jeden únik a netrefil z dalšího přímého kopu jen spojnici tyče a břevna. Na druhé straně brankář Atlética Madrid Jan Oblak se nejvíce zapotil v úplně poslední minutě, kdy vyrazil nebezpečnou střelu Bustinzy. V první poločase mu jednou pomohlo břevno po střele Gumbaua.
90+2'
90+1'
Oblak si ještě musel své čisté konto zasloužit, protože Unai Bustinza na něj nebezpečně vypálil. Slivinský brankář předvedl vynikající zákrok.
90+1'
Nastavovat se bude jen jedna minuta.
90'
Ambrabat se přesunul na levou stranu, odkud nacentroval. Do zakončení z voleje se dostal Omar, ale trefil jen bránícího hráče Atlética.
89'
Hosté ale svůj nadějný protiútok nakonec nezakončili. Nordin Amrabat se hodně zlobil, že nedostal míč a nemohl střílet.
89'
Tentokrát už to domácí hráči překombinovali. Po nepřesné přihrávce Vitola mohou postupovat dopředu hráči Leganés.
88'
Hosté ale mohou být v klidu, tomuto rohovému kopu svého soupeře se ubránili.
87'
Na konci kombinace Atlérica Madrid byl Juanfran, který mohl z pravé strany centrovat, ale nechyl míč dokutálet se do zámezí a jeho tým bude mít rohový kop.
86'
Unai Bustinza se dopustil faulu na Filipeho Luíse a dostává žlutou kartu.
85'
Kombinaci domácích fotbalistů na útočné polovině přerušil až faul. Ovšem jen na chvíli protože hráči Atlética hned míč na krátko rozehráli.
82'
Vitolo se rozběhl podél levé postranní čáry. Omar ho nestíhal a proto ho zezadu fauloval. Dostal za to žlutou kartu.
81'
Luís ale už byl s míčem za postranní čarou, takže hráči Leganés mohou pokračovat ve svých útočných aktivitách.
80'
Domácí se uprostřed hřiště dopustili faulu, hosté pak rychle rozehráli. Alte také rychle o míč přišli.
79'
Saúl Ñíguez dnes zatím moc vidět nebyl, ale tentokrát se po rozehrávce standardní situace dostal ke střele. Těsně však branku Leganés netrefil.
78'
Correa posunul míč na Torrese. Ten se chtěl probít do vápna středem hřiště a nakonec si zkušeně došel pro faul.
76'
Po faulu na Gameira je Atlético ve středu pole ponechána výhoda.
75'
Domácí dál pokračují v aktivní hře směrem dopředu. Dvojice útočníků Torres, Gameiro je hladová, protože právě přišla na hřiště.
73'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Fernando Torres.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Kévin Gameiro.
72'
Domácí už se radovali z pátého gólu, ale ten nemůže platit, protože střílející Diego Godín byl v ofsajdu.
71'
Diego Costa se řítil do obrovské šance, měl už před sebou jen brankáře Cuéllara. Costa se rozhodl pro prudkou střelou bez většího míření a trefil vyběhnutého brankáře Leganés.
70'
Ale centr Leganés byl obranou Atlética Madrid zablokovaný a hra se vrací zpátky na polovinu hostů.
70'
Žlutou kartu dostává Antoine Griezmann (Atlético Madrid).
68'
Hosté se snaží vyhnout se debaklu tím, že drží míč na útočné polovině hřiště.
67'
Atlético právě vstřelilo branku!
One man show ANTOINA GRIEZMANNA pokračuje! Tentokrát ho našel pěkným centrem z levé strany jeho kolega z útoku Costa. Francouzský útočník trefil míč z voleje ne úplně čistě, ale to mu vadit nemusí, protože balón se po odrazu od země znovu třepetá v brance Cuéllara. Dnes už po střele Griezmanna počtvrté. Asistence: Diego Costa.
67'
K hlavičce v pokutovém území se dostal Miguel Ángel Guerrero, ale stejně jako na začátku utkání i tentokrát hlavou branku Atlética minul.
66'
Hosté mají šanci ohrozit branku Atlética, budou kopat standardní situaci z pravé strany.
65'
Nordin Amrabat se pustil do sprinterského souboje s Josém Giménezem, ale nakonec se k ničemu nedostal, protože Giménez se vytasil s naprosto přesným a čistým skluzem.
63'
Domácí nyní nikam nespěchají, v klidu a míru si přihrávají míč z nohy na nohu na vlastní polovině.
62'
Leganés ve druhém poločase až na Abramatovu střelu z dálky nic nepředvedlo. Je hlavně na Atléticu, zda dnes uvidíme více branek.
61'
Nejprve patičkou vyslal do vápna Corea Vitola. Ten pak rovněž patou hledal Griezmanna, ale ten se k míči už nedostal. Ani domácím dnes nemůže vyjít úplné všechno.
60'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Partey, přichází Vitolo.
59'
Costa se snažil napadáním rozehrávku vytvořit nějakou šanci na skórování i pro sebe, ale nakonec se k míči nedostal.
58'
Vypadá to, že je rozhodnuto. Asi nikdo nevěří, že by ještě Leganés z tohoto zápasu něco vytěžilo.
57'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Javi Eraso, přichází José Naranjo.
56'
Hattrick je na světě! ANTOINE GRIEZMANN se trefuje dnes už potřetí, tentokrát hlavou. Griezmann nejprve citlivě pustil míč na Luíse a pak hned spěchal před branku. Od Luíse přiletěl krásný centr přesně na hlavu Francouze, který si našel prostor mezi obránci Leganés a poslal míč hlavou do sítě. Asistence: Filipe Luís.
55'
Žlutou kartu dostává Gerard Gumbau (CD Leganés).
55'
Dnešní utkání sleduje 35 033 diváků.
54'
Domácí se dokázali ubránit prvnímu rohovému kopu Leganés a nyní mohou pro změnu zase oni zaútočit.
53'
Nordin Amrabat se toho nebál a z velké dálky se rozhodl vystrašit Oblaka v brance Atlética. Domácí brankář střelu kontroloval a vyrazil ji na rohový kop.
53'
Antoine Griezmann vystřelil jen z pádu. To nebylo pro Cuéllara nic nebezpečného.
52'
Chvíli poté se už Diego Costa k míči v šestnáctce dostala, ale byli u něj dva hráči Leganés, kteří mu znemožnili poslat míč na branku.
51'
Correal se snažil najít svou přihrávkou do vápna nabíhajícího Diega Costu, tenhle jeho úmysl ale hostující obránci vystihli.
49'
Unai Bustinza zkusil překvapit Luíse nápaditou patičkou, ale zkušený španělský obránce se oklamat nenechal.
48'
Juanfran předvedl na polovině hřiště úspěšný obranný zákrok, čímž ukončil rodící se brejk Leganés. Hosté budu házet aut.
47'
Atlético hned na začátku druhé půle pořádně větrá obranu Leganés, Do vápna energicky vnikl Correa, pak ještě z přišel centr z pravé strany, který odvracel Gerard Gumbau.
46'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Diego Rico, přichází Nordin Amrabat.
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Gabriel, přichází Álex Mozo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:34.
První poločas je za námi, domácí Atlético Madrid potvrzuje roli favorita a vyhrává nad Leganés 2:0. O obě branky domácích se postaral francouzský útočník Antoine Griezmann. Nejprve se trefil ve 26. minutě po krásném vysunutí od Kokeho, pak v 35. minutě nádhernou střelou z přímého kopu zvýšil na 2:0. Měl ještě dvě další gólové šance. Nejprve trefil z dalšího přímého kopu spojnici tyče a břevna a ještě po narážečce s Costou pak nechal vyniknout Cuéllara. Také hosté mohli skórovat. Už v úvodu zahrozil volejem těsně vedle Eraso, poté ještě trefil střelou z dálky tyčku Gumbau.
45+1'
45'
Hráči Atlética už na konci prvního poločasu nikam nespěchají a hlavně chtějí první půli v klidu dohrát s míčem na kopačkách.
44'
Další rychlý brejk Leganés. Omar z pravé strany posílal míč před branku, kde byli dva jeho spoluhráči, ale ani jeden se k míči nedostal.
43'
Leganés se pokusilo po delší době také zaútočit, ale jeho snaha skončila ještě daleko od branky domácích.
42'
Griezmann ještě u levé postranní čáry stihl míč na hrací ploše. Zvolil ale zpětnou přihrávku, protože proti přesile se mu útočit samotnému nechtělo.
41'
Hosté po delší době kontrolují míč na svých kopačkách a mohou trochu uklidnit hru, protože Atlético je v posledních minutách opravdu hodně nebezpečné.
40'
Koke posílal centr do vápna z pravé strany. Na ten míč si naskakovalo více hráčů, nakonec hlavičkoval José Giménez. Ten ale branku hlavičkou o zem netrefil.
39'
Costa poslal pěknou přihrávkou do další velké šance Griezmanna, ale Iván Cuéllar byl včas ven z branky a svou rukou dokázal míč vyrazit. Výborný zákrok.
38'
Ángel Correa už je v pořádku. Za pomocí narážečky se dostal do vápna Leganés, ale nedostal dobrou zpětnou přihrávku. Do té se už vložil obránce Leganés.
37'
Diego Rico se dopustil faulu, nepříjemně trefil svou kopačkou po nákopu míče Correau.
35'
Napodruhé už to ANTOINE GRIEZMANNOVI vyšlo, tentokrát už se z přímého kopu trefil naprosto přesně k tyči. Svým druhým gólem v zápase posílá Atlético do vedení 2:0.
35'
Koke si hezky míč prvním dotykem zpracoval do pohybu a Gerard Gumbau ho už musel faulovat. Další nebezpečná standardka pro hosty, tentokrát 18 metrů od branky.
34'
Ezequiel Muňoz si dobře pokryl balón před Costou a od rohového praporku odkopl míč do prozatímního bezpečí.
33'
Correa sice dokázal díky své rychlosti obejít v souboji jeden na jednoho Diega Rica, ale pak si míč příliš předkopl a přišel o něj.
32'
Po nepřesné dalekonosné přihrávce Costy se míč dostal až k brankáři Cuéllarovi, který tedy bude mít na starosti rozehrávku Leganés.
31'
Přes stopery začíná další postupný útok Atlética Madrid. Leganés zahajuje své napadání na půlící čáře.
30'
José Giménez zachoval klid a poslal míč malou domů svému brankáři. Oblak bude rozehrávat další akci svého týmu.
29'
Zasekávačkou se chtěl zbavit svých strážců Diego Costa. Byl možná lehce zatažen za dres, ale rozhodčí faul nepískal a Španěl přišel o míč.
28'
Pískalo se ale ve prospěch Atlética. Domácí to zkusili dlouhým centrem před branku, ale vzdušnému prostoru vládli hostující fotbalisté.
27'
Diego Rico zůstal na zemi po souboji s Correou. Dostal kopačkou do tváře.
26'
Druhou velkou šanci už ANTOINE GRIEZMANN využil a posílá Atlético do vedení 1:0. Koke našel nádhernou kolmicí za obranu nabíhajícího francouzského útočníka. Ten si už v zakončení věděl rady, poslal míč podél brankáře do sítě. Asistence: Koke.
25'
José Giménez se dopustil v blízkosti středového kruhu faulu, takže musí rychle spěchat na obrannou polovinu.
24'
Hosté se opět zatáhli a znovu budou čekat na nějaké brejkové příležitosti.
23'
Domácí to následně zkoušeli po pravém křídle, ale tam si to hosté pohlídali, takže žádné nebezpečí pro Cuéllara nevzniklo.
22'
Na tyče je to 1:1! Gerard Gumbau vypustil povedenou ránu, kterou zastavila až konstrukce domácí branky! Pak ještě dorážel Gabriel, ale jeho trefil jen Filipeho Luíse.
21'
Guerro si chtěl narazit se svým spoluhráčem a vniknout do šestnáctky Atléticy, ale nedostal přesnou zpětnou přihrávku.
20'
Po faulu uprostřed hřiště budou rozehrávat z místa přestupku domácí fotbalisté.
20'
Nakonec letěl dlouhý nákop na hranici vápna na Griezmanna, ale ten míč vybojovat nedokázal.
19'
Atlético se snaží trpělivou kombinací vylákat hráče Leganés z jejich obranné ulity.
18'
Centr letěl na přední tyč na Godína, ale ten se k zakončení nedostal a hosté se poté osvobodili.
18'
Domácí ho rozehráli na krátko a vybojovali si další rohový kop, tentokrát z levé strany.
17'
Diego Rico zablokoval centr domácích a bude to první rohový kop zápasu.
16'
Nádherná rána Giezmanna trefila spojnice tyče a břevna! Brankář Cuéllar byl sice míči svou rukou blízko, ale míč patrně nezasáhl.
16'
Tohle je dobrá příležitost pro domácí mužstvo, je to asi 20 metrů od branky Leganés. Za míčem už je Antoine Griezmann.
15'
Luís a Costa rozvíjeli kombinaci na levé straně. Nakonec se snažil středem hřiště probít do vápna Ángel Correa a byl těsně před pokutovým územím faulován.
14'
Koke možná zamýšlel, že pošle do vápna Leganés centr, ale nakonec to byla spíš snadná střela, kterou ze vzduchu sebral brankář hostů Iván Cuéllar.
13'
Ángel Correa šel do souboje příliš tvrdě a dopustil se faulu.
12'
Nyní už má zase hra starý známý obrázek. Hosté jsou za míčem, domácí v klidu kombinují.
11'
První velkou šanci zápasu měli nakonec překvapivě hosté! Po pěkné přihrávce za obranu od Gabriela se dostal do zakončení volejem Javi Eraso, kterého nezachytil Luís. Ale Erasovo zakončení těsně minulo Oblakovu branku.
10'
Po Costově posunutí z levé strany centroval Filipe Luís, ale žádného ze svých spoluhráčů ve vápně Leganés nenašel.
9'
Přihrávka na Costu byla nadějná, ale Unai Bustinza použil v pravou chvíli skluz, aby míč posunul směrem ke svému brankáři.
8'
První náznak šance také pro hosty. Centr z pravé strany letěl na zadní tyč, kde zabíhal Miguel Ángel Guerrero. Ten sice dokázal přes Juanfrana hlavičkovat, ale jen nepřesně.
8'
Rozhodčí si všiml těsného ofsajdu Atlética. Viděli to přesně a správě ho odpískali a odmávali.
7'
Z hloubi hřiště letěl vysoký centr do vápna Leganés. Na ten míč si nabíhal Antoine Griezmann, ale neměl šanci vyhrát hlavičkový souboj.
6'
Thomas se snažil svou přihrávkou vybídnout ke sprintu za obranu jednoho z dvojice útočníků Atlética, ale bylo to nepřesné pro Costu i pro Griezmanna.
5'
Leganés se zatím téměř nepodívalo s míčem na kopačkách na útočnou polovinu. Stále se musí jen bránit. Nyní byl hlavním nebezpečím pro hosty krajní bek domácích Filipe Luís, ale nakonec byl u míče dřív brankář Leganés Iván Cuéllar.
4'
Atlético se znovu za pomocí krátkých a rychlých přihrávek přiblížilo pokutovému území soupeře, ale k žádné finální přihrávce nedošlo.
3'
Ve třetí minutě ke třetí střele ze strany Atlética nedošlo. Domácí se tentokrát k zakončení středem hřiště neprokombinovali.
2'
Další střela Atlética, tentokrát se o ni postaral Koke, ke kterému se odrazil míč. Ale středopolař domácího mužstva netrefil branku.
1'
Hned v první minutě musel jít do akce brankář Leganés Iván Cuéllar. Musel zasahovat proti střele levačkou v podání Dieaga Costy. Španělskému útočníkovi však jeho zakončení nevyšlo podle představ, takže to nebylo nic náročného.
1'
Rozhodčí už je připraven svým hvizdem do píšťalky zahájit zápas.
Domácí Atlético bude hrát ve svých tradičních pruhovaných modrobílých dresech. Hostující Leganés budou mít modrobílou kombinaci.
Hráči obou mužstev už nastoupili na trávník a podávají si mezi sebou ruce.

Atlético Madrid: Oblak – Juanfran, Godín (C), J. Giménez, Luís – Á. Correa, Partey, Saúl Ñíguez, Koke – Griezmann, D. Costa.
Náhradníci: Werner – F. Torres, Gabi, Vrsaljko, Gameiro, Vitolo, Montoro.

CD Leganés: Cuéllar – Bustinza, Muňoz, Mantovani (C), Carnero García, Rico – Omar, Eraso, Gumbau, Gabriel – Guerrero.
Náhradníci: Champagne – N. Amrabat, dos Santos, Naranjo, Zaldúa, Mozo, L. M. Rocha.

Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání v této sezoně skončilo bezbrankovou remízou na hřišti Leganés. V minulé sezoně se hrálo rovněž na stadionu Leganés bez branek a doma Atlético zvítězilo 2:0. Předtím se tyto dva kluby ještě dvě sezóny utkávaly ve druhé lize. V sezonách 2000/01 a 2001/2 vyhrálo Atlético tři se čtyři vzájemných zápasů.
CD Leganés

Leganés byl před sezonou pasován na jedno z mužstev, které bude bojovat o záchranu ve španělské nejvyšší soutěži. Zatím se to nepotvrzuje. Tomto klubu patří třináctí pozice a celkem pohodlný jedenáctibodový náskok na první sestupové osmnácté místo. V poslední době ale Leganés zapomnělo vyhrávat, tři body si nepřipsalo už sedm soutěžních zápasů v řadě, z toho čtyři dokonce prohrálo. Naposledy se Leganés rozešlo na domácím hřišti po bezbrankové remíze s Las Palmas. Na hřištích soupeřů Leganés vyhrálo jen jedno z posledních dvanácti soutěžních zápasů, překvapivě to bylo v rámci domácího poháru 1:0 proti Realu Madrid. V lize naposledy ale Leganés prohrálo jasně 0:3 na hřišti Girony.
Atlético Madrid

Atlético Madrid zažívá velice povedenou sezónu, zatím to vypadá, že míří za druhým místem, což by byl pro něj určitě úspěch. Ale ani zisk titulu pro něj ještě není nereálný, na první Barcelonu ztrácí po 25 kolech sedm bodů. Navíc tento madridský celek hraje ve skvělé formě, už pět kol a sedm soutěžních zápasů po sobě vyhrál. Naposledy si poradil jasně 5:2 se Sevillou, kterou takto zostudil na jejím hřišti. Dařilo se mu také v Evropské lize, kde po dvou výhrách nad Kodaní postoupilo do osmifinále. Na domácím stadionu je Atlético Madrid v této sezoně španělské ligy neporaženo, z dvanácti utkání osm vyhrálo a čtyři remizovalo. Naposledy porazilo 2:0 Athletic Bilbao.
Zdravím a vítám všechny fotbalové příznivce u sledování on-line přenosu utkání vloženého 28. kola španělské La Ligy mezi týmy Atlético Madrid a CD Leganés. Zápase se odehraje na stadionu Wanda Metropolitano v Madridu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.