Arrizabalaga – de Marcos (16. Lekue), Núñez, Laporte, Balenziaga (88. I. Córdoba) – San José, Etxebarria – Susaeta, Raúl García (61. Aduriz), Muniain – I. Williams.
Getafe
Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Cala, Molinero – Bergara (88. Arambarri), Fajr – Jiménez, Šibasaki (74. Mora), Ndiaye – J. Molina (79. Á. Rodríguez).
E. Martínez – Bruno González, Antunes, Arambarri, Mora, Portillo, Á. Rodríguez.

Bilbao - Getafe: Druhou žlutou a tím pádem červenou kartu uviděl hostující Álvaro Jiménez

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, dobrý start do nového týdne a příště na shledanou.
Ani druhá půle gól nepřinesla, viděli jsme pár šancí na obou stranách, ale spíš to byla poměrně nudná podívaná, k vidění bylo spousta faulů, jedna červená karta a zdržování na straně Getafe, které dohrávalo o deseti hráčích. Bezbrankový stav se mu díky velké defenzívě podařilo udržet.
90+5'
90+4'
Domácí se snaží v posledních minutách strhnout výhru pro sebe, ale příliš se jim to nedaří, ačkoliv hrají přesilovku.
90+2'
Tak ani tohle gólem nekončí, hlavičkový pokus jednoho z hráčů Bilbaa končí mimo hostující bránu.
90+2'
Molinero fauloval a je z toho přímý kop pro soupeře.
90+1'
Guaita se pořádně natáhl a míč schoval do rukou, nastavují se čtyři minuty.
90'
Rohový kop pro Bilbao.
88'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Balenziaga, přichází Iñigo Córdoba.
88'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Markel Bergara, přichází Mauro Arambarri.
88'
K Adurizovi se míč odrazil, ale hráč Bilbaa zakončit nestačil, chystají se poslední střídání na obou stranách.
86'
Už to vypadalo, že se domácí dostanou do další velké příležitosti, ovšem hosté stačili zformovat svoji obranu a míč před svého gólmana nepustili.
82'
A hra je znovu přerušena, za obličej se drží a na trávníku se svíjí Mora, jak moc je jeho bolest skutečná můžeme jen spekulovat.
82'
Guaita zaváhal při vyběhnutí, míč nakonec jeden z jeho spoluhráčů odhlavičkoval do zámezí a následovat bude roh.
81'
Hostující tým zastavuje ofsajd.
79'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jorge Molina, přichází Ángel Rodríguez.
76'
Další obrovská šance domácího celku zůstává nevyužita, opět to byl Williams, jenž obdržel parádní přihrávku na pravou stranu, ale míč netrefil tak, jak by si přál a vzdálenější tyč minul.
75'
Suáréz zůstal na chvíli ležet na trávníku, ale ve hře pokračuje dál.
74'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Gaku Šibasaki, přichází Sergio Mora.
73'
Centr z pravé strany letí přímo do náruče Guaity, hosté šetří čas jak jen to jde.
70'
Etxebarria se dostal k odraženému balónu, ovšem mířil nepřesně, hodně vedle vzdálenější tyče.
68'
Žlutou kartu dostává Unai Núñez (Athletic Bilbao).
66'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Álvaro Jiménez (Getafe CF), který to hodně přehnal s důrazem, třebaže si byl moc dobře vědom, že jednu žlutou kartu už na svém kontě má.
64'
To na druhé straně mohl Guaita zůstat v klidu, když po centru před bránu nikdo z hráčů Bilbaa nedokázal míč tečovat.
63'
Žlutou kartu dostává Francisco Molinero (Getafe CF).
61'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Aritz Aduriz.
60'
Arrizabalaga nyní předvedl excelentní zákrok, když po rohovém kopu pálil z voleje v pokutovém území Cala, domácí brankář míč vyrazil na další rohový kop.
59'
Žlutou kartu dostává Damián Suárez (Getafe CF).
58'
Po rohovém kopu hostů chvíli pobyli před bránou Bilbaa, ovšem Arrizabalaga neohrozili.
56'
Hra je hodně rozkouskovaná často se vinou faulů přerušuje, diváci se musí hodně nudit.
54'
Dva hráči Getafe zůstali ležet na trávníku, hlavní arbitr nakonec i přes velkou nevoli domácích píská faul.
52'
Málem se do přečíslení tří proti jednomu dostali hráči Getafe, kvůli faulu, jehož se předtím dopustili, nemohli v akci pokračovat.
51'
Teď se provinili faulem a snad poprvé o míč přichází na delší dobu.
49'
Domácí jdou od počátku druhé půle u míče, ale spíš si jen přihrávají na své straně.
46'
První půle branku nepřinesla, hodně blízko k ní měli nejprve hosté, kteří se už radovali, ale dle hlavního arbitra Arrizabalaga udržel balón ještě na brankové čáře, na druhé straně domácí pohrdli několika velikými šancemi. Dočkají se diváci gólu ve druhém poločase?
45+3'
45+2'
Hosté odkopávají míč až na střed.
45+2'
V závěru ještě roh pro Bilbao.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Těžko říct, zda chtěl Molina centrovat nebo to byl střelecký pokus. Tak či tak míč doplachtil do rukavic vyběhnuvšího Arrizabalaga.
41'
Žlutou kartu dostává Álvaro Jiménez (Getafe CF).
37'
Hra je přerušena, Guaita zůstává ležet po ataku jednoho z protihráčů a sudí Melero volá zdravotníky.
35'
Nechybělo moc a domácí si dali vlastenec, těsně před Arrizabalagou, jenž byl vyběhnutý z brány, hlavičkoval jeden z jeho spoluhráčů, naštěstí pro Bilbao mimo bránu.
33'
Muniain střihl krásnou ránu ke vzdálenější tyči, Guaita se však natáhl a míč s vypětím sil stačil vyrazit.
32'
Hosté se znovu na chvíli usadili na polovině soupeře, míč však v tuto chvíli končí u jejich brankáře.
28'
Getafe se na chvíli usadilo před bránou soupeře, brankáře však výrazněji neohrozilo.
25'
Na druhé straně si hosté dávali zbytečně přednost v zakončení a Arrizabalagu tak vůbec neohrozili.
24'
Stejný hráč o chvíli později, tentokrát to zkoušel z druhé strany, ve velké šanci tváří v tvář brankáři mířil jen do boční sítě soupeřovy brány. Teď mohou domácí hodně litovat.
21'
Williams obdržel pěknou přihrávku do běhu, z ostrého úhlu zamířil ke vzdálenější tyči, ale tu o malý kousek minul. Dobrá šance domácího mužstva.
18'
Žlutou kartu dostává Markel Bergara (Getafe CF).
17'
Nedorozumění v souhře před pokutovým územím Getafe a hosté získávají míč do své moci.
16'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Iñigo Lekue.
15'
Domácí si přihrávají mezi sebou u středové lajny a do útoku se moc neženou. Jejich spoluhráč de Marcos nakonec bude nucen střídat.
12'
Hra byla na chvíli přerušena, jeden z hráčů Bilbaa se ve snaze přihrát míč zranil. Je to de Marcos, jenž je nyní v péči zdravotníků.
9'
Arrizabalaga nezkrotil míč po Bergarově hlavičce v pokutovém území, balón si to už mířil za brankovou čáru, ale domácímu brankáři se ještě podařilo jej udržet před ní. Hosté sice už reklamovali gól, ale hlavní arbitr nechává ve hře pokračovat. Zde by se teď hodilo video, které dnes v německé lize pomohlo odhalit ofsajd a neplatný gól v zápase mezi Freiburgem a Frankfurtem.
8'
Etxebarria, nosící na drese č. 7., fauloval hráče s číslem 7 na straně soupeře Jiméneze, je z toho šance pro hostující tým.
6'
Hosté se zatím spíš jen brání, nyní odkopávají balón až k Arrizabalagovi.
2'
Dakonam v poslední chvíli zabránil šanci soupeře, když míč zakopl do zámezí. Následuje roh.
1'

Athletic Bilbao: Arrizabalaga – de Marcos, Núñez, Laporte, Balenziaga – San José, Etxebarria – Susaeta "C", Raúl García, Muniain – I. Williams.
Náhradníci: Herrerín – Lekue, Bóveda, Aketxe, Vesga, Aduriz.

Getafe CF: Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Cala, Molinero – Bergara, Fajr – Jiménez, Šibasaki, Ndiaye – J. Molina "C".
Náhradníci: E. Martínez – Bruno González, Antunes, Arambarri, Mora, Portillo, Á. Rodríguez.

Rozhodčí: M. Melero – M. Torre, J. Martínez.
Tento víkend se nám také rozjíždí nový ročník španělské LaLigy.

Athletic Bilbao
Tým skončil v minulém ročníku na pátém místě, které jim zaručilo kvalifikaci EL. Celkem se jim podařilo nasbírat 63 bodů (38 zápasů: 19 výher, 6 remíz a 13 proher).
Bilbao v kvalifikaci již vyřadilo Dinamo Bukurešť a nyní se jim v další fázi podařilo porazit 3:2 Panathinaikos a čeká je v příštím týdnu ještě odvetný zápas na svém hřišti.
I v tomto ročníku budou mít hráči, ale i vedení týmu Bilbao ty nejvyšší cíle.

Getafe CF
Hrálo minulý rok druhou nejvyšší soutěž, kde v tabulce obsadil tým třetí místo, které je poslalo do play off o postup do LaLigy. V play off Getafe vyřadilo Huescu a ve finále pak Tenerife. Díky tomu se Getafe po roce vrací do nejvyšší španělské soutěže a jejich cílem je bezesporu se v ní udržet.

H2H
Vzájemné zápasy vyznívají dobře pro domácí. Ti dokázali v posledních pěti vzájemných duelech svého soka vždy porazit. Skóre pěti odehraných duelů je taktéž jednoznačný pro Bilbao – 11: 2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.