La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CD Leganés : Real Sociedad - 7. ledna 2018   12:00

CD Leganés
75' Gabriel (Eraso)
1:0
(0:0)
CD Leganés
Cuéllar – Zaldúa, dos Santos, Muňoz, Rico – R. Pérez, Gumbau (46. Omar) – El Zhar (80. Bustinza), Gabriel, Eraso – Beauvue (68. Guerrero).
Champagne – Guerrero, Carnero García, Naranjo, Siovas, Omar, Bustinza.
Estráda – Martínez, Martín
Estadio Municipal de Butarque
Real Sociedad
Rulli – Odriozola Arzallus, D. Llorente (76. Rodrigues), Navas, I. Martínez – Prieto (83. Bautista), Illarramendi, Zurutuza – Canales (65. Juanmi), José, Oyarzabal.
Toño – Zubeldia, Juanmi, A. Elustondo, Rodrigues, Bautista, Guridi.

SESTŘIH LA LIGY: Leganés - Real Sociedad 1:0

Dnešnímu zápasu by spíše slušela remíza, ale více štěstí nakonec měli domácí fotbalisté, kteří dokázali ve druhém poločase vstřelit alespoň jednu branku. Tři body proto zůstávají v Leganésu, jenž se posunul do klidnějšího středu tabulky právě před svého dnešního soupeře.
90+3'
90+3'
Gólman Leganésu ještě odkopl balon a rozhodčí ukončil dnešní duel.
90+2'
Gólman Cuéllar dostal naloženo poté, co chytil centrovaný balon a vypadá to už na to, že dnešní duel brzy skončí.
90+1'
Leganés nadále drží balon u šestnáctky Realu Sociedad.
90'
Pouze dvě minuty přidá sudí nad rámec řádné hrací doby.
89'
Zaldúa odvedl dobrou práci na útočné polovině a vykoledoval si faul Illarramendiho.
87'
Defenzíva domácího celku funguje nadále velmi konsolidovaně a dobře drží klíčové pozice.
85'
San Sebastian se těžce probíjí defenzívou soupeře. Zatím to vypadá na to, že Leganés ubrání své těsné vedení.
83'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Xabi Prieto, přichází Jon Bautista.
82'
Slibný brejk domácích zakončoval střídající Guerrero, jemuž chyběla jen o něco přesnější muška, aby dokázal uklidit centr do branky. Místo toho těsně minul pravou tyč branky!
81'
Domácí obranný blok zatím funguje na jedničku a daří se mu držet soupeře daleko od své svatyně.
80'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Nabil El Zhar, přichází Unai Bustinza.
77'
San Sebastian rozhodně nyní nečeká vůbec lehká práce, jelikož Leganés se určitě zabetonuje před svým vápnem, jako se mu to dařilo v první části zápasu.
76'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Diego Llorente, přichází Kévin Rodrigues.
75'
Leganés právě vstřelili branku! Leganés se ujímá vedení! Střílený centr ze standardní situace v podání Erasa doletěl nakonec až na zadní tyč, kam naběhl zcela nehlídaný GABRIEL, jenž lehce uklidil balon do sítě.
74'
Po faulu Llorenteho bude Leganés zahrávat volný přímý kop z levé strany.
72'
Brankář Cuéllar dobře přečetl centr do vápna a lapil míč do své moci.
71'
Do konce zápasu nám zbývá něco okolo dvaceti minut. Je otázkou, zda uvidíme v dnešním duelu alespoň jednu branku.
69'
Nečekaný centr přiletěl do vápna San Sebastianu a po nečekané teči nakonec míč orazítkoval břevno Rulliho branky!
68'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Claudio Beauvue, přichází Miguel Ángel Guerrero.
67'
San Sebastian je u balonu, ale jeho cestu do útoku mu hatí vleké množství nepřesností.
65'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Sergio Canales, přichází Juanmi.
64'
S rohovým kopem Leganésu si poradil gólman Rulli, který lehce zkrotil centrovaný balon.
62'
Hra se nám v posledních minutách vyrovnala. Ani jeden z celků nechce udělat osudovou chybu.
59'
Nyní je to spíše boj ve středu pole o každý centimetr hřiště.
57'
Beauvuemu se centr z pravé strany opravdu nepovedl, pouze přeletěl vápno a doputoval mimo hrací plochu.
56'
Průniková přihrávka na nabíhajícího Josého byla delší, než bylo třeba, balon doputoval až do zámezí.
54'
Domácí tým hraje opravdu s mnohem větší chutí směrem dopředu a nadále pořádně zaměstnává obranu San Sebastianu.
52'
Až nyní se hosté vymanili ze sevření, když odkopli míč přes celé hřiště.
50'
Domácí zahrávali rohový kop a na pozoru musel být opět gólman Rulli, který musel rukavicí raději posunout balon nad své břevno před dotírajícími protihráči.
49'
Do druhé půle vstoupil hodně proměněný Leganés. Domácí tým aktuálně drží balon a tlačí svého protivníka.
47'
Leganés se po rychlé akci dostal až do vápna, kde celou akci zakončoval Zaldúa, jehož prudkou střelou z vypětím všech sil vytěsnil gólman Rulli!
46'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Omar.
46'
První poločas nabídl herní převahu San Sebastianu, který diktoval dění na hřišti. Domácí přesto dokázali jednou zahrozit, více příležitostí ale bylo na druhé straně. Ani jedna branka přesto k vidění nebyla, je proto otázkou, co nabídne druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 13:02.
45+1'
45+1'
Rozhodčí omylem zasáhl do hry a dopředu náhle mohl jít José, jehož ovšem přece jen zastavila domácí defenzíva.
45'
Jednu minutu přidá rozhodčí nad rámec prvního poločasu.
43'
Hosté nadále šlapají směrem dopředu, do konce prvního poločasu ale už příliš času nezbývá.
41'
Illarramendi se opřel do balonu ze střední vzdálenosti a jeho pěkná rána mířící pod břevno donutila gólmana Cuéllara k výbornému zákroku, kdy svojí rukavicí vyškrábl míč nad své břevno!
40'
Rohový kop domácí defenzíva přečkala bez větších potíží, u balonu jsou ovšem ale stále hostující hráči.
39'
Pěkný centr do šestnáctky oslovil Josého, jehož střelecký pokus z vyložené pozice na poslední chvíli zblokoval jeden z obránců!
37'
Real Sociedad nadále diktují dění na hrací ploše. Na další vyloženou příležitost ale stále čekáme.
35'
Hra se nám poněkud přitvrdila v posledních minutách.
33'
Willian José obdržel za předchozí útočný faul nakonec ještě žlutou kartu.
31'
Dlouhý míč na nabíhajícího Josého nebyl vůbec špatný, dvojice domácích stoperů měla co dělat, aby zastavila jeho postup.
30'
Po dlouhé době se z brejku ozvali i domácí fotbalisté. Nepříjemný dlouhý míč nadělal problémy Rullimu, jenž ho zkrotil až na druhý pokus.
29'
Ze standardní situace hosté nic nevytěžili, ale následně se k hlavičce dostal Prieto, jehož pokus zastavil svým tělem jeden z obránců. Jinak by měl práci i gólman Cuéllar.
28'
Po fauly Gumbay budou moci hosté zahrozit prostřednictvím volného přímého kopu ze zajímavé pozice.
27'
Kombinace hostů se ale stále odehrává daleko od vápna soupeře. Zatím se San Sebastianu jen těžce hledají mezery v soupeřově postavení.
25'
Leganés se nadále pouze brání vzrůstajícímu nátlaku jeho protivníka.
23'
Centrovaný pas přistál na hlavě Illarramendiho, který poslal balon několik metrů vedle branky gólmana Cuéllara.
22'
San Sebastian se prodral dopředu a po zblokovaném centru Canalese bude zahrávat další rohový kop.
20'
Na druhé straně si s lahodným centrem El Zhara lehce poradil gólman Rulli.
18'
Hostující mužstvo je při chuti a nadále zaměstnává domácí defenzívu, která se má co otáčet v blízkosti své šestnáctky.
16'
Nyní to létalo jako u Verdunu vápnem Leganésu. Gólman Cuéllar musel z branky ven, aby odvrátil balon, nakonec mu ale ještě několikrát proletěl přes jeho teritorium, až nakonec se ke slabému zakončení dostal hostující José, jenž vystřelil pouze do prostředka branky.
15'
Eraso zkusil vypálit z velké dálky, jeho pokus pouze pozdravil připraveného gólmana Rulliho.
13'
Už to vypadalo na to, že se do dobré pozice dostane José, jenž si ale ve vápně pomohl při zpracování balonu svojí rukou.
11'
Odriozola byl povalen na zem na pravé straně a hostující tým proto i nadále zůstane u míče.
10'
Leganés se zatáhl na svojí polovinu a vyčkává, s čím na něj vyrukuje jeho protivník.
9'
Teď už znovu drží balon na svých kopačkách fotbalisté San Sebastianu.
7'
Centr od rohového praporku dokázali nakonec s obtížemi odvrátit hostující obránci, přestože gólman Rulli nebyl zrovna v ideálním postavení.
6'
Velká šance Leganésu! Domácí Gabriel se uvolnil před vápnem a poté vypálil tvrdě k tyči, kam ovšem skvěle skočil gólman Rulli, který vytěsnil jeho parádní střelu s vypětím všech sil alespoň na rohový kop.
4'
Hosté v posledních momentech drží míč na svých kopačkách, zatím se ale vše v jejich roli odehrává daleko od branky soupeře.
2'
Real Sociedad se postupně probil až k vápnu soupeře, kde ale obránce Lefanésu chytře kopl míč do útočníka soupeře, od nějž se balon odrazil do zámezí.
1'
Obě mužstva se zatím oťukávají pozvolnou kombinací ve středu hřiště.
1'

CD Leganés: Cuéllar – Zaldúa, dos Santos, Muňoz, Rico – R. Pérez, Gumbau – El Zhar, Gabriel, Eraso – Beauvue.
Náhradníci: Champagne – Tito, Guerrero, Carnero García, Naranjo, Siovas, Omar.

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Odriozola Arzallus, D. Llorente, Navas, I. Martínez – Prieto, Illarramendi, Zurutuza – Canales, José, Oyarzabal.
Náhradníci: Toño – Zubeldia, Juanmi, A. Elustondo, Rodrigues, Bautista.

Rozhodčí: Estráda – Martínez, Martín.
Real Sociedad poměrně pravidelně sbírá body na své konto a nachází se proto v poklidnějším středu tabulky. Se ziskem 23 bodů může očkem pošilhávat po umístění zaručující účast v evropských pohárech pro příští sezonu. Zároveň ale stačí pár zaváhání a rázem může bojovat o záchranu. Nad Leganés aktuálně disponuje dvoubodovým náskokem. V posledním zápase se San Sebastianu zadařilo, když na domácím hřišti zdolal silnou Sevillu 3:1.
Leganés po dobrém vstupu do sezony postupně přestal předvádět dobré výkony a v posledních týdnech dlouho čekal na tříbodový zisk. Toho se dočkal až proti Villarrealu, který zdolal poměrem 3:1. Následně ale prohrál v Deportivu 0:1 a poté remizoval s Levante 0:0. Nováček soutěže má ještě jeden zápas k dobru, jelikož duel proti Realu Madrid byl odložen. Body přesto potřebuje jako sůl, jelikož nad sestupovým pásmem se náskok postupně tenčí, aktuálně činí šest bodů.
Vítejte u Primera División! V rámci 18. kola nejvyšší španělské fotbalové soutěže se můžeme těšit na souboj mezi dvěma týmy ze středu tabulky. Třináctý Leganes přivítá na svém stadionu v poledne devátý Real Sociedad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.