La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : D. Alavés - 1. dubna 2018   12:00

0:0
(0:0)
Espanyol
Pau López – V. Sánchez (C) (68. Navarro), David López, Ó. Duarte, Caricol – Granero, Ca. Sánchez, Darder (46. Piatti) – Sergio García, G. Moreno, Jurado (46. Melendo).
Molleda – Navarro, Baptistão, Vilà, Melendo, Piatti, Hermoso.
Iglesias – Costoya, Ramos
RCDE Stadium, Barcelona
15 448 diváků
D. Alavés
Pacheco (C) – Martín, Laguardia, Ely, R. Duarte – Sobrino, Pina, D. Torres, Burgui (68. Pedraza) – Guidetti (77. H. Pérez), Munir (84. Wakaso).
Sivera – Pedraza, García, H. Pérez, Wakaso, Demirović, Alexis.

SESTŘIH LA LIGY: Espanyol - Alavés 0:0

Oba dva týmy zůstávají po tomto duelu na svých pozicích, Alavés je šestnácté, Espanyol čtrnáctý, ale může se před něj v případě výhry posunout Real Sociedad. To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemnou neděli a hezké prožití Velikonoc, u dalších on-line přenosů se těším na počtenou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 16:11.
Duel je u konce, branku jsme neviděli ani ve druhém poločase, a tak oba dva týmy berou bod. Fotbal rozhodně nezvedal diváky ze sedadel, i když druhá půle už byla kvalitnější. Více ze hry měl Espanyol, ale domácí nakonec nedokázali využít žádnou svou šanci. Deportivo sice dostalo míč do sítě, ale Guidetti zakončoval z jasného ofsajdu. Alavés tak připisuje vůbec první venkovní remízu v této sezóně!
90+2'
90+2'
Žlutou kartu dostává Pau López (Espanyol Barcelona), za protesty proti ukončení zápasu, zatímco ještě Espanyol mohl vyrazit dopředu.
90+2'
Sergio García byl ve vápně stažen k zemi, ale penalta se nepíská! Sudí nejspíš rozhodli správně.
90+1'
Nastavují se dvě minuty, Deportivo stále u míče.
90'
Alavés pokračuje s míčem na kopačkách a snaží se rozhodnout duel.
89'
Šance Espanyolu! Piattiho centr našel ve vápně Morena, který v tísni posunul míč před branku na Sergia Garcíu, ten však zády k brance nenasměroval míč mezi tři tyče!
88'
Wakaso chtěl prostrčit míč na Pinu, na poslední chvíli zasáhl skluzem David López.
88'
Žlutou kartu dostává Hernán Pérez (Deportivo Alavés), za zastavení rodící se akci domácích.
87'
Pedraza si dostal pas na hranici vápna, ještě si snažil obhodit obránce, ale to se mu nepovedlo.
87'
Melendo fauloval ve středu hřiště. Ani jeden z týmů se zatím nemůže dostat do nějakého většího tlaku, teď se o to snaží Alavés.
86'
Pérez u postranní čáry podklouzl, ale domácí situace nevyužili a rovněž o míč rychle přišli.
85'
Piatti se dopustil útočnému faulu proti Pinovi, akce Espanyolu tím skončila.
84'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Munir, přichází Mubarak Wakaso.
84'
Munir se protlačil k hlavičce, ale nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče.
83'
Torres se zmocnil míče, ale nevyslal spoluhráči přesný pas.
82'
Espanyol u míče a snaží se pro sebe uzmout plný počet bodů. Ale nemá to jednoduché, Deportivo brání poctivě. Defenzivní část se dnes daří oběma týmům, to však neprospívá pěknému fotbalu.
81'
Hosté se dostávali do zajímavé šance, ale Pérezův centr do šestnáctky domácí hráči odvrátili. Nyní se hraje ze strany na stranu a utkání dostává náboj.
79'
Střela Morena z voleje z penaltového puntíku byla sražena, domácí se následně dopustili útočného faulu.
78'
Caricol poslán k zemi z postranní čáry, domácí rychle rozehráli a aktivní Piatti vyslal do vápna dva centry, oba dva hráči Alavés odvrátili.
77'
Žlutou kartu dostává Carlos Sánchez (Espanyol Barcelona), za nesportovní chování.
77'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází John Guidetti, přichází Hernán Pérez.
76'
Pina odvrátil centr a Munir byl následně faulován.
76'
Domácí se ubránili a hned zamířili dopředu, střela Navarra zpoza branky ale neprošla na branku. Následuje roh pro Espanyol.
75'
Další zakončení Alavés, střela Pedrazy tentokrát byla sražena na roh.
74'
Chviličku se radovali hosté s vedoucí branky! Munir ještě dostal pas před branku na hranu ofsajdu, ale ještě vylepšil pozici pro Guidettiho, jenž zakončoval do odkryté brány, ale správně se mává ofsajd.
72'
Několik nepřesností na obou stranách nakonec vyústilo v šanci Laguardii, který zakončoval z hranice vápna v krkolomné pozici z voleje. Nemyslel to špatně, ale vypálil kousek nad branku.
71'
Moreno se natlačil do vápna, ale v souboji s Martínem se dopustil faulu.
69'
Žlutou kartu dostává John Guidetti (Deportivo Alavés), za faul ve středu hřiště na Piattiho.
69'
Navarro vypálil za hranicí vápna, Pedraza srazil míč rukou, ale ta byla jasně u těla v přirozené poloze.
68'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Víctor Sánchez, přichází Marc Navarro.
68'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Burgui, přichází Alfonso Pedraza.
67'
Espanyol odvrátil rohový kop.
66'
Hosté sice nepropálili zeď, ale odražený míč si našel Pina, který z levé strany přízemní ranou nedokázal propálil Paua Lópeze! Ještě předtím zahráli domácí ve vápně rukou, ale penalta se nepíská.
65'
Ale nyní budou mít příležitost hosté, Burgui stažen Victorem Sánchezem kousek před pokutovým územím.
64'
Espanyol je nyní lepším celkem! Gerard Moreno vypálil z hranice vápna levačkou kousek vedle spojnice břevna a tyče!
64'
Moreno se dostal k hlavičce, ale vysoko přestřelil.
63'
Melendo individuální akcí vybojoval šanci pro Piattiho, jenž ostře vypálil z levé strany. Rána asi mířila mimo branku, ale Pacheco raději zasáhl a vyráží na roh.
62'
Sergio García se protlačil po centru Piattiho k hlavičce, ale v tísni nedokázal pořádně zakončit.
61'
Piatti faulovaný u postranní čáry, domácí rychle rozehráli.
60'
Rozhodčí nyní byl přísný na hráče Deportiva, když odpískal faul domácího hráče zatímco Alavés mohlo jít do brejku, neponechal hostům výhodu.
59'
Na druhé straně Pau López nevyboxoval míč vůbec dobře a do souboje se ještě dostal Guidetti, ale nedokázal ho vyhrát. Oscar Duarte zasáhl balon nohou, která byla poměrně vysoko. Kdyby byl rozhodčí přísný, mohl pískat penaltu.
58'
Espanyol se opět dostával do náznaku šance, ale z novu toho nebylo nic velkého.
57'
Moreno se snažil přejít přes obránce, byl na hraně pravidel zastaven, faul se nepíská.
56'
Balon nebezpečně poskakoval v šestnáctce, ale nikdo z domácích hráčů nedokázal zakončit. Deportivo odvrátilo míč až k Lópezovi.
55'
Caricol z ničeho zvládl vybojovat roh, jeho centr totiž srazil Sobrino.
54'
Torres se ve středu hřiště nepříjemně střetl s Melendem, byl to ale jasný faul hostujícího hráče. Vypadalo to, že oba fotbalisté budou potřebovat ošetřit, ale pokračuje se ve hře.
53'
Piatti se prokličkoval přes dva obránce, ale třetí už ho čistým způsobem zastavil.
Dnešní utkání sleduje 15 448 diváků.
52'
Deportivo sice nějakou dobu pobylo na útočné polovině, ale znovu z toho nebyla žádná zajímavější akce, hosté se ubránili.
50'
Munirova přihrávka nebyla povedené a zahrozit mohou i domácí.
49'
Střílený centr Torrese proskákal pokutovým územím bez teče mimo branku.
48'
Caricol čistým skluzem zastavil pronikajícího Guidettiho a odvrátil míč do autu.
47'
Moreno vyrazil do protiakce, vypálil přes obránce, ale se slabým pokusem neměl Pacheco žádný problém.
47'
A hned si vytvořili i zajímavou šanci, Ely přeskočil obránce, ale hlavičkou zamířil jen doprostřed branky.
46'
Na úvod si hosté vypracovali možnost rohového kopu.
46'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Pablo Piatti.
46'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází José Manuel Jurado, přichází Oscar Melendo.
46'
Hráči se odebírají do kabin za pískotu domácích fanoušků. Musím říct, že se není čemu divit. První půle opravdu fotbalově nenadchla. Hraje se převážně ve středu hřiště a jen zřídka se jeden z celků dostane blíže k pokutovému území. V samotném závěru přeci jen přišla jedna veliká šance, Caricol dostal pas na levou stranu a z úhlu nebezpečně vypálil, Pacheco zasáhl a ještě mu muselo pomoci břevno. V prvním poločase jsme tedy branku neviděli, změní se to v druhé půli, která začne přibližně ve 13:03?
45+2'
45+2'
Torres stihl ještě v prvním poločase vypálit z pětadvaceti metrů, jeho přízemní pokus Pau López bez problémů pokryl.
45+1'
Rubén Duarte zastaven čistým skluzem Sáncheze, který vybojoval pro domácí odkop od branky.
45+1'
Nastavují se dvě minuty, Espanyol má míč pod kontrolou.
44'
Pau López bez problémů lapil do rukavic centr z pravé strany.
43'
Hosté ubránili rohový kop a mohou zaútočit.
42'
Tohle už byla veliká šance! Caricol dostal výtečnou přihrávku od Morena na levou stranu a z úhlu pořádně prověřil Pacheca, ten vytěsnil jeho dělovku na břevno! Poté už mu pomohli obránci.
41'
Sobrino přišel o míč proti dvěma obráncům a Rubén Duarte se poté dopustil faulu na útočné polovině.
40'
Alavés se poctivě vrátilo a rychlý brejk zastavil čistým způsobem Martín.
40'
Espanyol se ubránit a míří dopředu.
39'
Guidetti se tygřím skokem natahoval po skákavém centru do šestnáctky, ale hlavou na míč nemohl dosáhnout. Je z toho alespoň roh pro hosty.
38'
Deportivo sice tlačí, je na útočné polovině, ale stále tomu chybí přesné zakončení. Bez střely na branku se gól vsítit nedá. A proto je zatím stav stále bezbrankový.
37'
Alavés obléhá domácí pokutové území, Pina ani Burgui ale nepropálili clonící hráče.
35'
Sobrino byl faulován ve středu hřiště, ale následná kombinace Deportiva nevedla k ničemu kloudnému.
34'
Pina se dostal po centru do vápna k odraženému míči, ale napálil ho z první nad bránu. To nebyla špatná šance, ale řešení hostujícího záložníka nebylo přesné.
33'
Granero našel na hraně ofsajdu ve vápně Sergia Garcíu, který se chtěl obtočit s míčem, ale ten ho neposlechl a odskočil mimo jeho dosah.
32'
A z rohového kopu opět nebylo nic, jen odkop od branky Paua Lópeze. První poločas zatím nepřinesl žádnou větší gólovou šanci.
31'
Sobrino vybojoval pro Alavés rohový kop.
30'
Moreno sprintoval za dlouhým nákopem, ale neměl šanci míč doběhnout. Pacheco odkopává od brány.
30'
Guidetti zpět na hřišti, hosté kombinují na vlastní polovině.
28'
David López se dopustil faulu při hlavičkovém souboji ve středu hřiště, hostující Guidetti musí být dokonce ošetřován.
28'
Zatím jsou na obou stranách vidět jen náznaky šancí. Sergio se po levé straně přiřítil do vápna, ale jeho následný centr skončil pouze v rukavicích brankáře Pacheca.
26'
Laguardia musel být ošetřen ve středu hřiště, ale nevypadá to vážně a hostující bek by měl v duelu pokračovat.
25'
Sobrino nečekaně vypálil z voleje, míč netrefil dobře a zamířil dobrých pár metrů mimo tři tyče.
24'
Opět centroval Munir, nic z toho nebylo, balon prosvištěl vápnem.
23'
Victor Sánchez podrazil Burguie a tentokrát už dostává žlutou kartu, domácí kapitán bude příští zápas chybět. Deportivo navíc rozehraje standardku z úhlu z levé strany.
23'
Aktivní Munir vyrazil do protiakce a David López ho musel faulovat.
22'
Espanyol se rychle dostal dopředu, Moreno centroval z pravé strany, ale našel jen hlavu hráče v černém dresu.
22'
Munirův centr nebyl povedený a domácí se ubránili bez problémů. Zatím stále čekáme na první zajímavější šanci.
21'
Victor Sánchez se dopustil faulu na pronikajícího Burguie, standardní situace pro Deportivo z levé strany.
20'
Jurado si narazil míč se spoluhráčem, ale nedostal přihrávku ideálně a už nestihl kulatý nesmysl na hrací ploše.
20'
Rohový kop hosté ubránili, ale dále čelí tlaku.
19'
Zajímavá akce domácích, Darder odcentroval z levé strany, ale nejvýše se do vzduchu dostal Ely, jenž odvrátil balon na rohový kop.
18'
Sobrino předvedl dobrý obranný zákrok a Alavés může díky tomu zahrozit.
17'
Granerův centr byl příliš vysoký, ale Granero ho ještě alespoň stihl na hrací ploše.
17'
David López hledal na hranici vápně Morena, ten v tísni nedokázal balon zpracovat.
15'
Burgui se řítil do zajímavé šance na levé straně, hledal před brankou Guidettiho, ale výborně se vrátil domácí kapitán Sánchez, který zachytil pas a ještě odvrátil míč do bezpečí.
15'
Deportivo nyní převzalo iniciativu a v posledních minutách kombinuje, zatím se však nemůže dostat blíže k šestnáctce soupeře.
13'
Guidetti vypálil pravačkou přes zeď, ale Pau López střelu dobře viděl, stihl se přesunout a lapil míč do rukavic. Ale nebyl to špatný pokus od Švéda.
13'
David López podrazil Munira a zajímavý přímý kop rozehrají i hosté, přesně 28 metrů od branky.
12'
Centr propadl do chumlu hráčů, ale hosté si dokázali poradit a dostali míč do bezpečí.
11'
Morenův centr je sražen na rohový kop.
10'
Barcelona se zmocnila míče a v průběhu prvních deseti minut je aktivnější, na zakončení však stále čeká.
8'
Centr Granera ale zvládli hosté odvrátit bez problémů, následná střela Jurada byla sražená a Alavés se zmocnilo míče.
7'
Jurado se probil přes obranu, až ho musel Pina zatáhnout. Domácí rozehrají standardku ze zajímavé pozice z levé strany, to je i na případné zakončení.
6'
Odkop Pacheca nebyl přesný a míč skončil v zámezí.
5'
Sobrino nejprve na okamžik vybojoval míč na útočné polovině, ale následně se dopustil faulu.
4'
Na chvilku se zmocnil míče Rubén Duarte, ale jeho pas na nabíhající hráče nebyl přesný.
3'
Oscar Duarte faulován ve středu hřiště, Espanyol zatím nepouští hosty k míči.
2'
Dlouhý nákop na Morena skončil až v rukavicích Pacheca.
1'
Espanyol v úvodu u míče a kombinuje.
1'

Espanyol Barcelona: Pau López – V. Sánchez (C), David López, Ó. Duarte, Caricol – Granero, Ca. Sánchez, Darder – Sergio García, G. Moreno, Jurado.
Náhradníci: Molleda – Navarro, Baptistão, Vilà, Melendo, Piatti, Hermoso.

Deportivo Alavés: Pacheco (C) – Martín, Laguardia, Ely, R. Duarte – Sobrino, Pina, D. Torres, Burgui – Guidetti, Munir.
Náhradníci: Sivera – Pedraza, García, H. Pérez, Wakaso, Demirović, Alexis.

Rozhodčí: Iglesias – Costoya, Ramos.
Vzájemné zápasy v posledních dvou ročnících vždy rozhodovala jediná vstřelená branka. Loni dvakrát uspěl Espanyol 1:0, letošní sezónu v listopadu doma zvítězilo nejtěsnějším možným rozdílem Deportivo. Dokáže Espanyol potvrdit roli mírného favorita a využije domácí prostředí, nebo Alavés po třech porážkách zabojuje o body?
Espanyol Barcelona
Barcelonský celek má na kontě 35 bodů a dostatečný náskok na sestupové pozice, což je pro tento tým úspěch. Espanyolu se příliš nedaří v útoku, pouze 26 vstřelených branek, hned dvanáct z nich vsítil kanonýr Gerard Moreno. Vzadu Barcelona relativně drží, s 37 obdrženými góly má nadprůměrnou obranu. Do podvědomí fanoušků se Espanyol dostal zejména tím, že dokázal obrat o body dva největší favority na titul, remizoval 1:1 s Barcelonou a porazil 1:0 Real Madrid.

Deportivo Alavés
Tým z města Vitoria-Gasteiz z Baskicka se nachází na 16. příčce se jednatřiceti body, pouze dvě pozice od sestupu, avšak s desetibodovým náskokem na Las Palmas. Alavés letos pravděpodobně nenaváže na skvělé deváté místo z minulého ročníku, kdy jako nováček soutěže zazářilo a navíc postoupilo do finále Copa del Rey, tam letos vypadlo ve čtvrtfinále s Valencií. Deportivo má nyní jasný cíl, nesestoupit a posunout se o nějaké příčky dopředu. Letos nasbíralo deset výher, jen jednu remízu a osmnáct porážek při skóre 26:45. Nejlepším střelcem týmu je se šesti góly Munir. Poslední duely se Alavés nevyvedly, z pěti získalo akorát tři body, předtím však třikrát v řadě zvítězilo.
Valencia – Alavés 3:1
Alavés – Real Betis 1:3
Real Sociedad – Alavés 2:1
Alavés – Levante 1:0
Real Madrid – Alavés 4:0
Přeji krásné nedělní nedělní poledne, případně i dobrou chuť, vítejte u duelu 30. kola španělské La Ligy, ve kterém Espanyol Barcelona vyzve Deportivo Alavés. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.