La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Valencia - 19. listopadu 2017   16:15

0:2
(0:0)
Valencia
67' Kondogbia   • 83' S. Mina
Espanyol
Pau López – V. Sánchez (C), David López, Naldo, Caricol – Baptistão (15. Jurado), Darder, Fuego, Piatti (73. H. Pérez) – Sergio García, G. Moreno.
Diego López – Navarro, Ó. Duarte, Diop, Granero, H. Pérez, Jurado.
Hernández Hernández – Sobrino Magán, Naranjo Pérez
RCDE Stadium (Cornellà de Llobregat)
25 529 diváků
Valencia
Neto – Montoya, Murillo (66. Garay), Gabriel, Lato (60. Guedes) – Pereira (80. Soler), Kondogbia, Parejo (C), Gayá – S. Mina, Rodrigo.
Doménech – Vezo, Nemanja Maksimović, Guedes, Zaza, Soler, Garay.

SESTŘIH LA LIGY: Athletic Bilbao - Villarreal 1:1, domácím vystřelil Aduriz aspoň bod

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek víkendu.

Fauly: 11:17
Zápas mezi Espanyolem Barcelona a Valencií CF skončil. V prvním poločase měli více ze hry domácí, ale své šance nevyužili. Aktivní byli hlavně Piatti, Moreno a García. Neto ale chytal spolehlivě a Moreno s Darderem trefili obě tyče jeho branky. Do druhého poločasu vstoupila Valencia mnohem lépe a v 67. minutě se dostala do vedení, když se nádhernou střelou z dálky trefil Kondogbia. Domácí se sice pokoušeli vyrovnat, ale žádnou gólovou šanci si už nevytvořili. Definitivně utkání rozhodl v 83. minutě gólem po chybě Sáncheze Mina.
90+3'
90+3'
Hráči Valencie si mezi sebou nerušeně přihrávají a čeká se už jen na to až rozhodčí ukončí zápas.
90+2'
Valencia dohrává nastavený čas zkušeně. Espanyolu téměř nepůjčuje míč.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90+1'
Carlos Soler hledal kolmicí do vápna Minu, ale k míči měl blíž brankář domácích Pau López.
90'
Martín Montoya schytal od Dardera úder do obličeje, rozhodčí si tohoto faulu nevšiml.
89'
José Manuel Jurado se pokusil za pomocí narážečky se spoluhráčem vniknout do šestnáctky soupeře, ale míč už se mu nevrátil.
88'
Pau López musel vyrazit míč po střele Rodriga z levé strany a pak se k dorážce nedostal Soler.
87'
Valencia se snaží zaútočit, když má příležitost, není vyloučeno, že ještě jeden gól přidá.
86'
Espanyol se snaží, ještě se nevzdává. Ale Valencia se zatím brání dobře.
85'
Nějaký problém má Gonçalo Guedes, rozhodčí se ho přišel zeptat, co ho trápí. Záložník Valencie by snad měl být v pořádku.
84'
Tak teď už by se musel stát snad jen zázrak, by domácí dnes vyhráli. Valencia je zkušené mužstvo a výhru už by si měla pohlídat.
83'
Valencia právě vstřelila branku!
Že by definitivní potvrzení vítězství? Centr Solera doletěl až na zadní tyč. Tam míč vlastně zpracoval nešťastně pro SANTIAGA MINU obránce Espanyolu Víctor Sánchez a Mina už měl snadnou práci. Brankáře Lópeze suverénně propálil. Bez asistence.
82'
Espanyolu v posledních minutách trochu dochází šťáva. Jakoby si to lepší odbyl už v prvním poločase.
81'
Carlos Soler se hned předvedl jako zdatný technik. Jednou kličkou se uvlonil, druhou už ale nezvládl ideálně a o míč přišel.
80'
Dani Parejo má pro dnešek odpracování, ubránit výsledek pomůže Valencii v posledních deseti minutích Carlos Soler.
78'
Andreas Pereira je čtvrtým napomínaným hráčem Valencie.
78'
Centr na Víctora Sáncheze byl příliš dlouhý, proto se k míči dostanou hosté. Neto bude odkopávat od své brány.
77'
Domácí se snažili zaútočit po pravém křídle, ale tam nebylo místo, Valencia se brání pečlivě. Espanyol bude vhazovat.
76'
Po faulu Péreze se píská, rozehrávat z vlastní poloviny hřiště bude moci hostující mančaft.
75'
Hosté si pokusil překvapit obranu Espanyolu dlouhým a vysokým pasem. Ten byl ale nepřesný a skončil jen u brankáře Paua Lópeze.
74'
Hernán Pérez se hned prezentoval centrem z pravé strany. Ale nepovedl se mu, bude z toho jen odkop od brány Neta.
73'
Domácí dnes podruhé střídají. Piatto odchází, na trávník se podívá Hernán Pérez.
72'
Valencia měla pak kopat ještě jeden rohový kop, tentokrát z levé strany, ale rozhodčí se rozhodli jinak.
72'
Rohový kop nebyl rozehrán úplně ideálně, domácí se ubránili.
71'
Rodrigo si jednoduchou kličkou vytvořil prostor ke střele z pravé strany. Pau López si připsal vynikající reflexivní zákrok a míč vyrazil na roh.
70'
Centr, který letěl z pravé strany do vápna Espanyolu dokázala domácí obrana dostat do bezpečí.
69'
Andreas Pereira se dopustil faulu na Sergiho Dardera.
68'
To se přesně stává, když neproměníte své šance. Espanyol může litovat příležitostí, které už dnes zahodil.
67'
Tak to byl nádherný gól a Valencia jde do vedení! GEOFFREY KONDOGBIA se dostal k odraženému míči, natáhl ke střele z dálky a trefil se technickým způsobem přesně k pravé tyči branky Lópeze, který se vzduchem proletěl marně. Bez asistence.
66'
Jeison Murillo nemůže pokračovat, a proto ho nahradil Ezequiel Garay.
65'
Konečně se bude pokračovat ve hře. Espanyol vhazuje v blízkosti vápna soupeře.
64'
Na zemi leží v pokutovém území Valencie Jeison Murillo a musí být ošetřen.
63'
Akrobaticky se pokusil zakončit Gerard Moreno. Na míč ale po centru z pravé strany těsně nedosáhl.
62'
Moreno dostal dobrý pas za obranu. Ale neměl dostatečnou podporu a s míčem směřujícím před braku si Valencia poradila.
61'
Javi Fuego odvedl dobrou práci a ještě před pokutovým územím zastavil rozvíjející se akci Valencie.
60'
První střídání Valencie. Právě Lato v zápase skončí, nahradí ho Gonçalo Guedes.
59'
Lato byl u míče jako první, ale celou situaci podcenil, přihrál nedůrazně na svého brankáře a García ještě dokázal vystřelit, a tak musel vše zachraňovat Neto.
58'
Míč uprostřed hřiště vybojovala Valencia. Ale pak hosté jen nepřesným odkopem vrátili míč domácím.
57'
Gerard Moreno si zasekl míč v pokutovém území, pak mu ale od nohy odskočil. Nakonec se útočník Espanyolu dotkl míče rukou a to rozhodčí odpískal.
56'
Dnešní utkání sleduje 25 529 diváků.
55'
Centr Gayi z levé strany nebyl vůbec povedený, míč zaplul přesně do náruče Paua Lópeze.
54'
Gabriel asi nebude úplně v pořádku. Zatím bude pokračovat ve hře, ale asi má problémy se svalem.
53'
Následný rohový kop, který zahrával Piatti Valencia s menšími problémy ubránila.
53'
Po rychlém brejku Espanyolu letěl centr z levé strany před branku Valencie. Toni Lato na poslední chvíli míč odkopl na rohový kop před Piattim.
52'
Po centru Pereiry z pravé strany to není pro Valencii ani rohový kop. Pouze autové vhazování.
51'
Domácí se po standardní situaci dostali do zakončení, ale míč letěl mimo branku Valencie.
50'
A další žlutá karta pro hráče Valencie. Tentokrát za faul Montoyi na Piattiho. Oba krajní obránci hostů tedy už mají žlutou kartu.
49'
Toni Lato zastavil nedovoleným způsobem Jurada a dostává za to žlutou kartu.
48'
Gerard Moreno se pokusil přenést hru na pravou stranu, ale jeho úmysl vystihl Rodrigo a získal míč.
47'
Také kombinace domácího týmu směřovala do vápna soupeře, ale ani hráči Espanyolu se v něm příliš neohřáli.
46'
Durhý poločas začal pološancí Valencie. Přihrávka Kondogbii do pokutového území domácího týmu neprošla.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:17.
První poločas nabídl řadu šancí, ale žádný gól. Překvapivě jsou to zatím domácí fotbalisté, kteří jsou dnes lepší. Valencia zatím nepůsobí nejlepším dojmem a je ráda, že neprohrává. Domácí si vytvořili množství příležitostí. Ty největší měli Moreno a Darder, kteří oba trefili tyč banky Neta. Další šance pak brankář Valencie zneškodnil.
45+1'
45+1'
Ještě jedna akce Espanyolu po levém křídle. Ale domácí tentokrát kvalitní míč do pokutového území hostů neposlali.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Víctor Sánchez centroval z pravé strany příliš nízko a tento míč neměla obrana Valencie problém odvrátit.
44'
Rodrigo zrychlil hru a pustil se přímočaře dopředu. Pak přihrál pod sebe, kde byl Geoffrey Kondogbia. Jeho střela levou nohou ale nebyla přesná.
43'
Valencia nikam nespěchá, chce dohrát poločas hlavně v klidu. Proto přihrává až ke svému brankáři Netovi, který se dnes rozhodně nenudí.
42'
Valencia se nejspíš už nemůže dočkat přestávky a bude ráda, když zůstane skóre nerozhodné.
41'
Znovu míč trefil tyčku branky Valencie! Tentokrát po střele Sergia Dardera z vnějšku pokutového území.
40'
Zpoza pokutového území vystřelil hostující útočník Rodrigo. Reprezentant Španělska ale branku domácího mužstva neohrozil.
39'
Teď zase nevyšla Rodrigovi rychlá narážečka s Minou a hosté ztrácí míč.
38'
Teď má Valencia delší dobu míč pod kontrolou, ale její přihrávky zatím nejsou příliš přesné.
37'
Espanyol v poslední době nenechává obranu Valencie v klidu. Ta si moc neví rady a několikrát už ji zachraňoval brankář Neto.
36'
Espanyol měl zatím nejblíže ke vstřelení branky! Gerard Moreno si počínal v šestnáctce Valencie suverénně, uvolnil se a pak trefil tyč brány Neta!
36'
Fuego se dostal k míči po srážce dvou hráčů Espanyolu, ale nedokázal toho využít a nepřesně přihrál.
35'
Z levé strany střílel Piatti a nebo se ještě pokusil centrem najít Garcíu. Tak či tak, míč skončil v moci brankáře Neta.
34'
Santiago Mina se do pokutového území neprobil, takže mohou do protiútoku vyrazit domácí.
33'
Po Morenově centru z pravé strany se do zakončení dostal Pablo Piatti, ale nezakončil moc důrazně, takže Neto mohl znovu míč chytit.
32'
Sergio García se dokázal dostal tělem před bránícího Gabriela a po zemi i vypálil. Neto si připsal další dobrý zákrok.
31'
Na druhé straně si pak stěžoval Santiago Mina, že byl faulovaný, ale rozhodčí penaltu nepískal.
30'
Rozehrávka standardky se ještě hostům moc nepovedla. Ale přesto se nakonec do zakončení dostali, hned dva jejich hráči byli sami před Netem. Gerard Moreno ale nezakončil ideálně a Neto míč vyrazil nad břevno,
29'
Po faulu Andalusanů budou kopat domácí standardní situaci. Na střelu je to daleko, spíš to bude centr. Jeison Murillo navíc dostává žlutou kartu.
28'
Další ofsajd v podání Espanyolu, a znovu v něm byl Pablo Piatti.
27'
Espanyol bude po dalším faulu Valencie rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
26'
Gerard Moreno byl zatažen za raku a skončil na vlastní polovině na zemi.
26'
Nebezpečný centr letěl z levé strany před branku Espanyolu. Skvěle si poradil brankář Pau López, který míč vyboxoval.
25'
Domácí se pokusili vysunout na levém křídle nabíhajícího Piattiho, ale argentinské křídlo bylo přistiženo v ofsajdu.
24'
Martín Montoya dokázal perfektním způsobem zablokovat nebezpečně vypadající střelu Sergia Garcíi.
23'
Pablo Piatti si vyměnil míč s Garcíou, ale pak z levé strany pokutového území střelou z první minul branku Valencie.
21'
Za míč se postavil José Manuel Jurado a zkusil technickou střelu přes zeď. Jenže branku přestřelil.
20'
Zajímavá standardka pro Espanyol. Jeison Murillo fauloval v souboji o míč Sergia Garcíu na hranici pokutového území. Přímý kop jako dělaný pro praváka.
19'
Espanyol celkem dlouho držel míč na vlastní polovině. Nakonec přišel faul Pareja a rozehrávka domácích se bude opakovat.
18'
Z levé strany se Piattimu, bývalému hráči Valencie odcentrovat nepovedlo. Vybojoval alespoň autové vhazování pro své mužstvo.
17'
Espanyol se snaží trochu uklidnit průběh zápasu poklidnou kombinací, do které zapojuje i svého brankáře.
16'
Pokusili se míč rychle rozehrát, ale obranu Espanyolu se jim překvapit nepovedlo.
15'
Je to opravdu tak. Bapristao střídá, místo něj se na trávník podívá José Manuel Jurado.
15'
Po faulu uprostřed hřiště se k míči dostanou hosté.
14'
Léo Baptistão má nějaký svalový problém a vypadá to, že bude muset střídat.
13'
Léo Baptistão se k centru z pravé strany nedostal, dobrou obrannou práci předvedl Jeison Murillo, útočníka Espanyolu odstavil tělem.
12'
Espanyolu se konečně podařilo vymanit se z tlaku hostujících fotbalistů a může sám pomýšlet na útok.
11'
Opravdu přilétl z pravé strany ze standardky centr do šestnáctky Esnapyolu. Ale hosté se do zakončení nedostali. Espanyol míč hlavou odvrátil.
10'
Píská se nedovolený zákrok na Martína Montoyu. Hosté budou zahrávat standardní situaci z pravé strany. Je to pozice pro centr.
9'
Rohovému kopu se domácí fotbalisté dokázali ubránit ale nadále jsou pod tlakem Andalusanů.
8'
Pozici na střelu z vnějšku pokutového území si našel Martín Montoya. Vybojoval rohový kop.
7'
První centr z rohového kopu nebyl moc povedený. Ten druhé už byl od Pareja lepší. Espanyol ho odvrátil jen k Andreasi Pereirovi. Jeho střelu k pravé tyči dokázal Pau López chytit.
6'
Z pravé strany dolétl centr před branku Espanyolu. Jeisonu Murillovi se povedlo i v krkolomné pozici hlavou zakončit a vybojoval alespoň rohový kop.
5'
Rohový kop nezahráli Barcelolnští vůbec zle. K míči se dostal David López. Nezakončil však hlavou přesně.
5'
Další centr letěl z pravé strany do šestnáctky Valencie. Nejvýš vyskočil obránce hostů Martín Montoya a míč odhlavičkoval na rohový kop.
4'
Valencie opět praktikuje svou rozvážnou rozehrávku. Jenže znovu přihrála nepřesně a k míči se dostal domácí Espanyol.
3'
Z pravé strany nebezpečně centroval Gerard Moreno a Sergio García jen těsně hlavou nedosáhl na míč. Kdyby se mu to povedlo, brankář Valencie Neto by měl asi velké potíže.
3'
Teď se Valencia pokusila vysunout svého levého křídelníka, ale tam měli domácí své hráče a šanci Valencie zmařili ještě v zárodku.
2'
Hosté si užívají míče na vlastních kopačkách, zatím však pouze na vlastní polovině a především si přihrávají jejich stopeři mezi sebou.
1'
Utkání bylo zahájeno. Domácí Espanyol hraje v pruhovaných modrobílých dresech, na dresech Valencie převažuje bílá barva.
1'
V Barceloně se už pomalu vše chystá k odstartování tohoto zápasu. Oba týmy jsou již připraveny ve své úvodním rozestavení.

Espanyol Barcelona: Pau López – V. Sánchez (C), David López, Naldo, Caricol – Baptistão, Darder, Fuego, Piatti – Sergio García, G. Moreno.
Náhradníci: Diego López – Navarro, Ó. Duarte, Diop, Granero, H. Pérez, Jurado.

Valencia CF: Neto – Montoya, Murillo, Gabriel, Lato – Pereira, Kondogbia, Parejo (C), Gayá – S. Mina, Rodrigo.
Náhradníci: Doménech – Vezo, Nemanja Maksimović, Guedes, Zaza, Soler, Garay.

Rozhodčí: Hernández Hernández – Sobrino Magán, Naranjo Pérez.