La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Barcelona - 14. ledna 2018   20:45

Real Sociedad
12' José (Prieto) • 34' Juanmi (Canales)
2:4
(2:1)
Barcelona
39' Paulinho  (L. Suárez) • 51' L. Suárez  (Messi) • 72' L. Suárez  (Vermaelen) • 85' Messi
Rulli – Odriozola Arzallus, D. Llorente, Navas, Rodrigues – Prieto (C) (78. Januzaj), Illarramendi, Zurutuza (56. Zubeldia) – Canales, José, Juanmi (59. Oyarzabal).
Toño – Januzaj, Agirretxe, Zubeldia, A. Elustondo, Oyarzabal, Gorosabel.
González – Becerril, Rubio
Anoeta (San Sebastián)
Barcelona
ter Stegen – Roberto, Piqué, Vermaelen, Alba – Rakitić, Busquets, A. Gomes (80. Digne) – Paulinho (65. O. Dembèlé) – Messi (C), L. Suárez (90. Denis Suárez).
Cillessen – Iniesta, Denis Suárez, O. Dembèlé, Digne, Mascherano, Aleix Vidal.

SESTŘIH LA LIGY: Real Sociedad - Barcelona 2:4. Skvělý obrat! Messi vymetl šibenici z přímáku

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 15:13.
Je konec! Barcelona nakonec dokázal otočit nepříznivý výsledek a po naprosto skvostném druhém poločase bere z dnešního klání všechny tři body. Domácí favorita zápasu přehrávali zhruba pětadvacet minut hry, poté ale hosté převzali iniciativu a svému soupeři už nedali téměř ani "čuchnout".
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Gerard Piqué (FC Barcelona).
90+2'
Vypadá to, že se zápas už jen dohrává a s jistotou můžeme říct, že Barcelona může slavit zisk tří bodů...
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Denis Suárez.
89'
Z poměrně ostrého úhlu chtěl překvapit Rulliho dnes již dvougólový Suárez. Hostující forvard vypálil hodně tvrdě, nicméně pouze do boční sítě.
86'
Tato branka zřejmě definitivně rozhodla o osudu tohoto utkání. Barcelona ani v tomto zápase nepocítí hořkost porážky a i nadále bude mít devítibodový náskok.
85'
Barcelona právě vstřelila branku!
Naprostá fantazie! LIONEL MESSI se opět postavil k rozehrávce přímého kopu, který zhruba ze vzdálenosti osmadvaceti metrů zakroutil do levé části brány.
84'
Žlutou kartu dostává Mikel Oyarzabal (Real Sociedad San Sebastian).
84'
To ale netrvalo nikterak dlouho. Střed hrací plochy je jednoznačně v moci barcelonských, kteří svého soupeře nepouští do vyložených šancí.
83'
Následně to individuálně chtěl zkusit Suárez, který při svém putování narazil do Navasovy nohy. O několik vteřinek později se konečně domácí dostali k míči.
82'
Messi si dokázal obhodit Zubeldiu a poté z voleje vypálit. Pohotové zakončení mělo patřičnou razanci, jenomže Rulli si střed brány dokázal pokrýt.
81'
Zubeldia byl po zisku míče okamžitě napadán snad čtveřicí protihráčů, která nakonec nedokázal vydolovat balón. To nemusí vadit, neboť se soupeř nachází v bezpečné vzdálenosti.
80'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází André Gomes, přichází Lucas Digne.
79'
Časomíra se nám za pár vteřinek dostane do závěrečné desetiminutovky a domácím se tím pádem krátí čas. Na vyrovnání to v tuto chvíli rozhodně nevypadá.
78'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Xabi Prieto, přichází Adnan Januzaj.
78'
Pětinásobný držitel Zlatého míče to i tentokráte zkoušel přímo na bránu, jenomže z velké vzdálenosti nedokázal zakroutit balón ke vzdálenější tyči.
77'
Kdepak, domácí se nemohou dostat do vážnější příležitosti. Naopak si hosté vybojovali další přímý kop, který si opět vezme na starost Messi.
76'
Llorente tak dlouho okápaval Suáreze, až hlavnímu sudímu došla trpělivost a odpískal domácomu obránci faul. Barcelona s rozehrávkou nikam nespěchá.
75'
Po Rodriguesově sklepnutí se k zakončení dostal Oyarzabal, jenž pálil z první. Pohotová rána sice měla ideální razanci, míč ale vystoupal vysoko nad.
74'
Na řadě tak je San Sebastian, jenž toho ve druhém dějství zatím moc neukázal. Domácí zřejmě chtěli utkání ubránit do vítězného konce, to se ale vůbec nepovedlo.
73'
Nutno ale dodat, že si domácí pořádně koledovali. Barcelona totiž svého soupeře drtivě tlačila a až nyní přišla kýžená třetí branka.
72'
Tak pozor, hosté otáčejí stav zápasu! Vermaelen dokázal vyhrát hlavičkový souboj, díky kterému se do sólového úprku dostal LUIS SUÁREZ. Uruguayec to vyřešil na jedničku a Rulli neměl sebemenší šanci.
72'
Dembélé nastartoval své rychlé nohy a ještě zachytil balón na hrací ploše. Poté zkoušel nalézt naběhnuvšího Suáreze, jenomže svojí nabídku poslal pouze do náruče Rulliho.
71'
Na útočný výlet se Vermaelen, jenž v pokutovém území předkládal do palebné pozice Suárezovi. Ten to zkoušel z první, nicméně jeho střela trefila pouze protihráče.
70'
Prieto vyslal další velmi povedený centr na Josého, který se i tentokráte natlačil před Roberta. Hostující zadák alespoň srazil jeho zakončení za brankovou čáru.
69'
Po delším časovém úseku se k hracímu předmětu dostal ter Stegen, který musel pro balón až k rohovému praporku. Německý brankář posléze rozehrál do strany na Albu.
68'
Ve druhém poločase je hra narušována vydatným deštěm, který určitě neprospívá atraktivnosti utkání. Oba celky ale mají stejné podmínky.
67'
Alba zkoušel zpětnou přihrávkou zřejmě oslovit na hranici šestnáctky číhajícího Messi. S tím ale nepočítal Gomes, jenž omylem odrazil nohou balón.
66'
Tak pozor! Na hrací plochu totiž přiběhla stomilionová posila, která by měla být příslibem do budoucnosti. Uvidíme, jak se Dembélé popasuje s nadcházejícím vývojem utkání.
65'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Ousmane Dembèlé.
64'
Messi se postavil k rozehrávce přímého kopu zhruba z pětadvaceti metrů. Technický obstřel měl směřovat kolem zdi, nicméně právě početná hradba odvrátila hrozící nebezpečí.
63'
Žlutou kartu dostává Asier Illarramendi (Real Sociedad San Sebastian).
63'
Napadající Oyarzabal způsobil Piquému opravdu těžkou pozici na odehrání balónu. Zkušený zadák to zkoušel akrobaticky, míč se ale přeci jenom dostal za čáru.
62'
Máme za sebou více než hodinu hry a v tuto chvíli sledujeme územní převahu Katalánců. Domácí to budou mít v dnešním klání ještě hodně složité.
61'
Vzorně se do obrany vrátil Navas, který přispěchal za pět minut dvanáct. V opačném případě se totiž soupeř mohl dostat do nadějného přečíslení.
60'
60'
Messi potáhl míč k šestnáctce, kde jeho driblink s míčem nedokázala eliminovat domácí hradba. Posléze Argentinec přeposlal balón na Paulinha, který se nacházel v těsném ofsajdu.
59'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Juanmi, přichází Mikel Oyarzabal.
58'
Real Sociedad je ve druhém poločase jako vyměněný. Ze hry domácího celku rázem odešla přesnost a v tuto chvíli se Josého družina soustředí spíše na bránění.
57'
Domácí lodivod tak musel sáhnout ke svému prvnímu střídání a to hned vynucenému. Zurutuza si totiž při jednom z předchozích soubojů přivodil zranění.
56'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází David Zurutuza, přichází Igor Zubeldia.
55'
Následná Messiho exekuce byla opět v poklidu odvrácena a domácí se nadechovali k rychlému kontru. Ten ale odkopem utnul vracející se Alba.
54'
Po delší době se nám na hrací ploše ocitl Messi, proti kterému hodně ostře zakročil Rodrigues. V tomto případě se zřejmě mohla tasit žlutá karta.
53'
Illarramendimu se absolutně nepovedo oslovit vzdušným bochánkem Josého. Místo toho se jeho nabídka stočila přímo do náruče ter Stegena.
52'
Domácí tak budou opět muset přidat, neboť chvilkové ležérní počínání mělo za výsledek vyrovnávací branku. V tuto chvíli je tak stav opět nerozhodný.
51'
Netrvalo dlouho a máme opět srovnáno! Messi přiťukl na levou stranu na LUISE SUÁREZE, který nechytelným obstřelem přehodil Rulliho. Parádní branka a Barcelona je rázem ve hře o body!
51'
Míč se následně dostal ven z hrací plochy a exekuce rohového kopu se ujal Messi. Hostující technik zkoušel kroutit balón směrem do branky, s čímž počítal také jeden z protihráčů.
50'
Messi se zničehonic dostal za záda obrany a tváří v tvář sice dokázal obejít Rulliho, domácí brankář ale vstal a skočil Argentinci pod jeho nohy.
49'
Barcelonští se až nyní dostali ke své klasické hře a k vidění je nespočet krátkých přihrávek na malém prostoru. Messi se zatím k míči vůbec nedostal.
48'
Vermaelen si v osobním souboji s Canalesem nepočínal zrovna důrazně a málem to mohlo mít fatální následky. Domácí záložník ale zamířil pouze do rukavic ter Stegena.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
První poločas je minulostí a spokojenější odcházejí do kabin hráči Realu Sociedad. Domácí působili aktivnějším dojmem, díky kterému dokázali vstřelit hned dvě branky. Favorit zápasu stačil reagovat na konci úvodního dějství, což znamená, že dosavadní stav hraje do karet domácímu celku.
45'
44'
Nakonec to sice byla rozehrávka po zemi, ta ale nikam nevedla. Naopak se Real Sociedad nikam nehnal a míč posunul až na vlastní obrannou polovinu.
43'
Illarramendi byl faulován zhruba čtyřicet metrů od branky, neboť se nedovoleným zákrokem provinil Busquets. Domácí zřejmě rozehrají signálem.
39'
Jenomže tu máme sníženo! Suárez si počkal na náběh PAULINHA, který ve skluzu dokázal procedit balón za Rulliho. Domácí brankář málem stačil vyrazit míč mimo tři tyče.
38'
A nenašli jí ani teď. Paulinho totiž neprokázal patřičný důraz a naprosto snadným způsobem byl odtlačen od balónu. Baskové tak budou vhazovat.
37'
Piqué oslovil na pravé straně Roberta, který pouze navázal na práci svého kolegy a míč věnoval Rakitičovi. Hosté stále nemohou najít cestičku k Rullimu.
36'
Patrně se jedná o jeden z nejhorších poločasů Barcelony v letošním ročníku. Faktem je, že Kataláncům nevychází vůbec nic a v tuto chvíli prohrávají už o dvě branky.
35'
Na druhé straně se z úhlu řítil do velké šance Alba, který se díky svým rychlým nohoum dostal téměř k malému vápnu. Následně byl ale odmáván ofsajd.
34'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! JUANMI si naběhl na naprosto dokonalou kolmici za obranu, po které okamžitě vypálil. Do dráhy letu míče ještě strčil nohu Roberto a ter Stegen už nestačil reagovat.
34'
Rulli poslal lehký bochánek k levé postranní čáře, odkud se jeho kolegové dostali s míčem za polovinu hřiště. Tam následoval taktický faul v podání Rakitiče.
33'
Zatím úplně mimo hru je Luis Suárez, který povětšinu času operuje v nezvyklém prostoru. Lépe na tom ani není Messi, jenž je zatím bráněn na jedničku.
32'
José dokázal na hranici ofsajdu nálezt Juanmiho, který se okamžitě pokusil překonat ter Stegena. Německý brankář ale střelu k tyči pohodlně vykryl.
31'
Rázem mohl přijít trest! Messi poslal lehký dloubáček na naběhnuvšího Rakitiče, před kterým na poslední chvíli zasáhl Rodrigues, od kterého šel míč zhruba tři metry od branky.
30'
To jsou věci! José dokázal dopravit míč do brány, jenomže už předtím byl pískán nedovolený zákrok na Rakitiče. Obrovské štěstí pro Katalánce.
29'
Netrvalo dlouho a zhruba z pětadvaceti metrů udeřil do balónu Canales, který to zkusil táhlou ránou doprostřed. V tomto prostoru se ale nacházel ter Stegen.
28'
Velezkušený Prieto opět číhal na pravém křídle, odkud vyprodukoval další centr. V tomto případě se nejednalo o povedený kop a hosté se tak dokázali ubránit.
27'
Ofsajd je máván také na druhé straně. Tam se za obranou zapomněl Gomes, po jehož ofsajdovém postavení budou domácí rozehrávat od postranní čáry.
26'
Zatím hodně aktivní José byl před malým momentem hodně surově poslán k zemi. Posléze svůj náběh za obranu nedokázal načasovat Juanmi, který se tak ocitl v ofsajdu.
25'
Máme za sebou více než polovinu prvního poločasu a stále platí, že směrem dopředu jsou nebezpečnější domácí. Messiho družina si zatím příliš neví rady.
24'
Po delší době se nám opět připomněl Messi, který byl kousek za polovinou hrací plochy poslán k zemi. Následovat bude volný kop z velké vzdálenosti.
23'
Ani tentokráte se Robertovi nepodařilo ustrážit robustního Josého, který se přeci jenom dostal k zakončení z těžké pozice. Hlavička ale byla příliš slabá.
22'
Domácí zatím zlobí především po krajních prostorech, kde zcela očividně nestíhá rychlonohý Alba. Další centrovaný balón musel před chvílí odvracet Piqué.
21'
Real Sociedad se zničehonic dostal do další slušné šance. Canales měl za šestnáctkou spousta prostoru na zakončení, to ale srazil jeden z bránících hráčů.
20'
Albovo sklepnutí míče putovalo kolem Messiho, který se k němu vůbec nedostal. O malý okamžik později musel celou situaci řešit brankář Rulli.
19'
Hodně odvážně to zkoušel Piqué, který chtěl vyvézt balón přes půlící čáru. Cestu vpřed mu ale zkřížil hned první bránící hráč a Barcelona se tak bude muset opět bránit.
18'
Rakitič poslal dalekonosnou přihrávkui na naběhnuvšího Roberta, což se zprvu zdálo jako dobré řešení, druhý jmenovaný si ale pomohl útočným faulem.
17'
Rodrigues si nevěřil proti napadajícímu Paulinhovi a balón poslal až na své obranné spoluhráče. S kulatým nesmyslem si poté zahrál také Rulli.
16'
Barcelona se nadechla k rychlému kontru, načež Rakitič poslal zpětnou přihrávku na zcela volného Paulinha, který z velmi dobré pozice trefil pouze nohu protihráče.
15'
Brazilský forvard ve službách Realu Sociedad dokázal díky své robustní postavě vybojovat rohový kop. Rozehrávky se chopil Canales, jehož nabídka pouze proletěla šestnáctkou.
14'
Naprosto laciná ztráta míče v podání Rakitiče věnovala balón soupeři. Rodrigues si jako adresáta vybral Josého, který vybojoval další autové vhazování.
13'
Na úvodní branku tohoto zápasu jsme tak nemuseli dlouho čekat, neboť domácí otevírají gólový účet. Na tahu jsou tak Katalánci.
12'
Tak pozor, domácí se dostávají do vedení! Do šestnáctky připlachtil další centr, na který si naskočil WILLIAM JOSÉ, jenž naprosto dokonalou hlavičkou překonal ter Stegena.
12'
Do pokutového území Barcelony připlachtily hned dva nebezpečné centry, které byly pokaždé odvráceny. Ten druhý razantně odklidil urostlý Piqué.
11'
Llorente byl zahnán daleko na vlastní polovinu, odkud musel jednat se svými obranný kolegy. Real Sociedad se ale postupně dostává kupředu.
10'
O malý okamžik později to zkusil individuálně sám Messi, jenž si navedl míč na levou nohu a poté chtěl obstřelit branku. Míč se ale stočil daleko do branky.
9'
Juanmi si při předchozím souboji pomáhal horní končetinou a to samozřejmě uviděl také hlavní sudí. Následovat bude standardka z hlouby pole.
8'
V úvodu utkání sledujeme zatím hodně vyrovnanou partii. Oba celky se střídají u balónu, přičemž v současné době sledujeme poklidnou rozehrávku domácích.
7'
Už, už to vypadalo, že se do velké šance dostane Roberto, na poslední chvíli ale přiběhl Rulli. Domácí brankář byl u míče jako první a Roberto tak vůbec nezakončil.
6'
Rakitič si chtěl narazit s Paulinhem, což se sice podařilo, následně se ale hosté dostali s míčem zpět na vlastní polovinu. Momentálně to zkouší Piqué.
5'
José si dokázal odstavit od balónu Busquetse, následně ale nezastihl balón na hrací ploše. Výkopu se tak ujme hostující brankář ter Stegen.
4'
Až nyní se Barcelona dostala ke své klasické hře založené na krátkých přihrávkách. Režie hry se pochopitelně ujal Messi, jenž operuje daleko od branky soupeře.
3'
Poprvé se k míči dostali také hosté. Paulinho operoval na levé straně, kde si vyměnil balón s Robertem a poté pouze doběhl s míčem zpět na obrannou polovinu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Odriozola Arzallus, D. Llorente, Navas, Rodrigues – Prieto, Illarramendi, Zurutuza – Canales, José, Juanmi.
Náhradníci: Toño – Januzaj, Agirretxe, Zubeldia, A. Elustondo, Oyarzabal, Gorosabel.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Vermaelen, Alba – Rakitić, Busquets, A. Gomes – Paulinho – Messi, L. Suárez.
Náhradníci: Cillessen – Iniesta, Denis Suárez, O. Dembèlé, Digne, Mascherano, Aleix Vidal.

Rozhodčí: González – Becerril, Rubio.
FC Barcelona

Španělský gigant Barcelona začala letošní ročník španělské nejvyšší soutěže ve velkém stylu. Katalánci se zatím nacházejí na vedoucí příčce, přičemž na druhé Atlético Madrid mají náskok devíti bodů. Katalánci se nacházejí ve velmi slušné formě, přičemž v lize naposledy ztratily body téměř před měsícem. Od té doby následuje čtyřzápasová šňůra bez ztráty jediného bodu a také bez obdržené branky. I v letošní sezóně táhne Blaugranas famózní Lionel Messi, jenž je dvaceti brankami nejlepším střelcem. Druhý v pořádí je Luis Suárez, který nastřílel o devět branek méně.
Real Sociedad San Sebastian

San Sebastian se marně pokouší navázat na minulou sezónu, ve které se dostal až na pozice zaručující pohárovou Evropu. Baskický celek se momentálně nachází až na dvanácté pozici a na vedoucí Barcelonu ztrácí už pětadvacet bodů. Real Sociedad se nenachází v úplně dobrém rozpoložení, neboť z posledních sedmi ligových utkání vyhrál pouze v jediném. Co se týče statistik tohoto mužstva, tak tam je útočná vazba na tom podobně, jako ta obranná. Obdržených třicet branek není úplně nejlepší vizitkou.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská Primera Division má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Real Sociedad San Sebastian a FC Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.