La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Celta Vigo - 12. května 2019   18:30

Bilbao
16' Raúl García  • 17' Raúl García (Muniain) • 40' I. Williams
3:1
(3:0)
Celta Vigo
89' Aspas
Bilbao
Herrerín – Berchiche, I. Martínez, Yeray, Capa – Dani García, Beñat – Muniain (79. Susaeta), Raúl García, I. Gómez (76. I. Córdoba) – I. Williams (83. Aduriz).
Simón – Aduriz, I. Córdoba, de Marcos, Núñez, San José, Susaeta.
J. Fernandez
Estadio San Mamés
Celta Vigo
Blanco – Mallo, N. Araujo, Hoedt, Olaza – Méndez, Yokuşlu (72. Jozabed), Lobotka (86. Beltrán), Boudebouz – Aspas, Gómez (63. Boufal).
S. Álvarez – Beltrán, Boufal, Costas, Hjulsager, Jozabed, Sisto.

Druhý poločas nám nenabídl žádnou strhující podívanou. Spíše se oba celky dopouštěly drobnějších či větších faulů a hrálo se spíše uprostřed hrací plochy bez nějakého tahu na jednu či druhou branku. Až posledních deset minut se bylo opět na co dívat. Nejdříve neuznaná branka domácích. Následně odpískaná penalta a na jistotu proměněný pokutový kop hostujícího celku. Athletico Bilbao dnes zaslouženě vítězí a připisuje si tři body.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 1:0. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:18.
90+4'
90+3'
Předposlední minuta nastavení, domácí celek drží míč a již se utkání jen dohrává.
90+2'
Rohový kop domácích, míč se snesl před branku, kde se domácí hráč pokoušel o hlavičkové zakončení.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je IAGO ASPAS, který takový lehčím dloubáčkem poslal míč do branky. Vigo nakonec dosáhlo čestné branky a snižuje na rozdíl dvou branek.
88'
Po centru se míč nešťastně dorazil do ruky bránícího domácího hráče a je tu penalta pro hosty!
88'
Žlutou kartu dostává Aritz Aduriz (Athletic Bilbao).
87'
Standardní situace pro hostující celek, který má jednu z posledních šancí, jak překazit čisté konto brankáři Athletica.
87'
Žlutou kartu dostává Ander Capa (Athletic Bilbao).
86'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Fran Beltrán.
85'
Po tomhle útoku k ní nebyli daleko, ale nakonec zpětná přihrávka na střed vápna byla zachycena obráncem.
84'
Vigo u míče a nejspíše se bude pokoušet alespoň o čestný zásah v dnešním utkání.
83'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Aritz Aduriz.
82'
Bilbao sice vstřelilo branku, kdy Iñaki Williams dostal dobrou přihrávku do vápna a ten z první prostřelil brankáře u jeho levé tyčky. Avšak Ander Capa se při zisku míče nacházel v ofsajdu a technologie VAR neuznává tuhle čtvrtou branku!
80'
Domácí dosáhli branky, ale ještě se čeká na potvrzení, zda se nejednalo o ofsajd.
79'
Právě proběhlo celkově druhé střídání domácích. Opravdu se nám hra čím dál více dostává hodně pod úroveň.
79'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Markel Susaeta.
76'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ibai Gómez, přichází Iñigo Córdoba.
75'
Byl zahraný centr před branku, se kterým si zadní řady domácího celku poradily.
74'
Ryad Boudebouz vybojoval míč na levé straně a vydal se podél pomezní čáry směrem dopředu. Soupeř jej dokázal doběhnout a nakonec faulovat.
73'
Domácí celek dostal míč na pravou stranu hřiště, ale nedostali se k nějakému centru před branku Viga.
72'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Okay Yokuşlu, přichází Jozabed.
70'
Dvacet minut je před námi a uvidíme, jestli nám vylepší celkový pohled na druhý poločas. Zatím sledujeme nezáživný průběh druhého poločasu.
69'
Iñigo Martínez leží na trávníku a ten bude potřebovat i menší delší ošetření.
68'
Buď vidíme souboj nebo kombinaci uprostřed hrací plochy. O nějakém pohledném útoku, střele, nemůže být nyní vůbec řeč.
67'
Dani García provedl další faul, když zastavuje soupeře, který se mohl dostat do dobré příležitosti. No, fauly se nám v posledních minutách hodně množí.
65'
Následný centr Athletica přinesl dlouhý míč na levou stranu pokutového území. K němu se nikdo nedostal a míč končí v zázemí.
64'
Wesley Hoedt se provinil úderem loktem a vidí žluté napomenutí.
64'
Množí se nám souboje a opět bude hlavní arbitr vytahovat z kapsičky žlutou kartu.
63'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Sofiane Boufal.
62'
Lucas Olaza se rozběhl za dlouhým míčem, ale nakonec je odpískán nedovolený zákrok Viga.
61'
Žlutou kartu dostává Iker Muniain (Athletic Bilbao).
60'
Nyní se dva hráči ocitli v souboji o míč a oba zůstali následně ležet na trávníku. Vypadá to, že rozhodčí bude ukazovat kartu.
59'
A když už to vypadá na nějaký průnik soupeře, tak si hráči Bilbaa pomohou nedovoleným zákrokem, jako v tomhle případě.
58'
Vigo drží míč, ale jejich kombinace uprostřed hrací plochy určitě nepřinese branku v síti Bilbaa, kterému však tohle zcela vyhovuje.
56'
Stejně tak i jejich soupeři a překopávaná uprostřed hřiště pokračuje. Nyní sledujeme nudnější pasáž zápasu.
55'
Nyní se Athleticu nepodařil přechod do útoku.
54'
Nyní se spíše hraje uprostřed hrací plochy a zápas postrádá nějaké rychlé protiútoky. Oba celky tráví velký čas se svou kombinací.
52'
Útočný faul hostujícího hráče a ten musí odevzdat míč soupeři.
51'
...roh Viga však nepřinesl nic, naopak dal vzniknout rychlému protiútoku soupeře. Ten táhl útok po pravé straně a po dobré přihrávce zakončoval Ander Capa. Avšak měl to na dlouhou nohu a poslal míč mimo.
50'
Rohový kop pro hráče v bledě modrých dresech...
49'
Bilbao se nakonec vzdalo rychlého protiútoku a hráč vrací míč přihrávkou k půlící čáře.
48'
První tři odehrané minuty patří hostům, kteří začali druhý poločas aktivně. Přece jen potenciální brzká branka, by mohla narušit herní pohodu soupeře.
47'
Rohový kop pro Vigo, ten si zahráli směrem do strany. Nakonec se dostali daleko od branky soupeře a musí se další kombinací snažit o další přiblížení.
46'
Vigo se velmi rychle dostalo před branku soupeře. Centr z pravé strany byl před brankou odražen domácím obráncem, který hlavičkou poslal míč mimo.
46'
První poločas byl v režii domácího celku, který po opatrném začátku utkání začal střílet branky. První dvě přišly v rozmezí dvou minut. Následně se Vigo pokoušelo útočit, ale mnoho nebezpečných šancí si nevypracovalo. A tak svůj třetí zásah zaznamenalo Athletico, které je velmi blízko k dnešnímu vítězství.
45+2'
45+1'
Maxi Gómez se dopustil faulu a domácí celek zůstane u míče, se kterým už dohrají zbytek nastaveného času.
45'
Žlutou kartu dostává Beñat (Athletic Bilbao).
45'
Dvě minuty se budou nastavovat v první části hry.
43'
Bilbao v poklidu kontroluje blížící se závěr prvního poločasu a s prvním poločasem mohou být domácí spokojeni.
41'
Hodně smolný moment pro brankáře Viga a snad to na něm nezanechá trauma pro zbývající zbytek zápasu.
40'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Velká chyba brankáře Viga, který dostal přihrávku. Tu zpracoval již za pokutovým území a svou rozehrávku nastřelil napadajícího IÑAKIHO WILLIAMSE, od kterého se míč odrazil tak šikovně, že už šel s míčem sám na branku a v poklidu jej dopravil do prázdné branky. .
39'
Ospalým dojmem se nakonec domácí celek opět dostal před branku. Nakonec defenzíva zvládá celou situaci.
38'
Bilbao kombinuje na půlící čáře a opravdu nemá kam pospíchat.
37'
Hra nám trochu opadla a již nějakou delší dobu jsme neviděli nějaký rychlý útok či nějaké povedenější zakončení.
36'
Néstor Araujo nevybíravě vletěl do hráče, který chtěl zpracovávat míč. Vcelku zbytečná karta pro hostujícího záložníka.
34'
Přechod hostů přes půlící čáru by jim šel, nicméně před brankou je to od nich zatím hodně tristní.
33'
Domácí opět nikam nespěchali. I když udělali chybu v rozehrávce, tak dokázali nyní zaměstnat soupeře na jeho vlastní polovině.
32'
Snaha o rychlý protiútok, ale Iago Aspas v souboji o míč si počínal nedovoleně.
31'
Ibai Gómez rozehrál centr z rohového praporku. Ten mířil na přední tyčku. Následně se ozval pískot píšťalky, který signalizuje útočný faul hráče Bilbaa.
30'
Půl hodina hry je minulostí. Domácí dali dvě slepené branky a tohle vedení si v poklidu zatím drží.
29'
Útok středem hřiště končí nepřesnou finální přihrávkou, respektive pasem do uličky. Míče se zmocňuje Rubén Blanco.
28'
Bilbao po zisku míče nikam nepospíchá. Klidně si míč vrátí míč zpět na půlku hřiště a trpělivě kombinuje.
27'
Ani tuhle standardní situaci hosté nedokázali využít v nějakou větší šanci na branku Bilbaa.
26'
Beñat hrál nedovoleně a nabízí třetí dobrou standardní situaci pro Vigo.
24'
Rohový kop v podání hostů nepřinesl nic zásadního. Bilbau se daří následně hru přesunout k polovině hrací plochy.
24'
Žlutou kartu dostává Ryad Boudebouz (Real Club Celta de Vigo).
23'
Před branku se nyní domácí nedostali, ale nějakou dobu se jim dařilo podržet míč u pravé postranní čáry. Nyní už útočí soupeř.
22'
Bilbao se snaží uklidnit hru a kombinuje na vlastní polovině. Postupně se pokouší o přechod na polovinu Viga.
20'
Zničehonic se míč objevil na kopačce Stanislava Lobotky, který střílel z bezprostřední blízkosti branky a trefil přesně stojícího brankáře Herrerína.
19'
Hostující celek se vykombinoval z vlastní poloviny. Jejích následný přechod do útoku byl také povedený, ale do finální fáze se nedostali.
18'
Domácí dali dvě slepené branky a uvidíme, jak se k této nové situaci postaví Celta de Vigo. Určitě bude chtít velmi brzy dát kontaktní branku, tak uvidíme!
17'
Pěkná útočná a rychlá akce. Iker Muniain předložil míč z pravé strany pokutového území před branku, kde již byl osamocený RAÚL GARCÍA, který zakončoval do odkryté branky. Asistence: Iker Muniain.
16'
Autorem branky z pokutového kopu je RAÚL GARCÍA, který mířil přízemní ranou do pravé strany branky.
15'
Iker Muniain si přebíral míč na hranici vápna a směřoval před branku. Avšak byl zastaven nedovoleným skluzem a hlavní rozhodčí neváhal a odpískal pokutový kop!
15'
Byla nařízena penalta pro Athletico Bilbao!
14'
Naopak se domácí nyní musel bránit útočnému pokusu z pohledu jejich soupeře.
13'
Bilbao se nedokázalo dostat do útoku a kousek za polovinou si míč přebírá Celta. Té se podařilo zmírnit počínající tlak ze strany Bilbaa.
12'
Centrovaný míč na střed vápna, kam si naběhl Maxi Gómez, který zakončoval hlavičkou. Jeho pokus letí zhruba metr od pravé tyčky!
12'
Okay Yokuşlu byl faulován Yuri Berchichem a budeme svědky další standardní situace Viga.
11'
Až teď se to daří. Nicméně si míče příliš neužili a po dlouhém pasu na pravou stranu ztrácí míč a opět o něj budou muset bojovat.
10'
Domácí v posledních třech minutách přebrali hru pod svou kontrolou a nyní se zdržují jen na polovině svého soupeře, kterému se nedaří vybojovat míč.
9'
Vigo dokázalo roh ubránit, ale míč z vlastní poloviny nedostávají a stále se budou bránit kombinaci soupeře.
8'
Pěkný střelecký pokus, kdy Rubén Blanco musel skokem ke své pravé tyči vyrazit dobře letící míč. Rohový kop pro Bilbao.
7'
Domácí udrželi míč a operují s ním na polovině Viga.
6'
Dlouhý míč v podání Athletica. Rubén Blanco Rubén Blanco vyběhl z brakové čáry a pokoušel se dostat k vysokému míči. Avšak přes nabíhající hráče to neměl vůbec snadné a předvedl poměrně krkolomný zákrok, kdy jen vyrazil míč.
5'
Ano. Opakovaný záběr nám ukázal, že Gómez byl v půl metrovém ofsajdu.
4'
Dobrý centr za obranu soupeře a v pokutovém území hlavičkou prodlužoval míč Maxi Gómez. Míč zapadl k pravé tyčce, ale Gómez se nacházel v ofsajdu a tahle branka nemůže být uznána.
4'
Celta má možnost standardní situace z pravé strany a je tu první pokus, jak přímo ohrozit branku Bilbaa!
3'
První centr do vápna, který provedli hosté. Obránce Bilbaa z první a ve skluzu, odkopává centrovaný míč pryč.
2'
Ve druhé minutě se s míčem seznámil i hostující celek. Ani ten nedokázal s míčem dojít k brance soupeře.
1'
Domácí celek začal kombinací na vlastní polovině poblíž půlící čáry.
1'

Athletic Bilbao: Herrerín – Berchiche, I. Martínez, Yeray, Capa – Dani García, Beñat – Muniain, Raúl García, I. Gómez – I. Williams.
Náhradníci: Simón – Aduriz, I. Córdoba, de Marcos, Núñez, San José, Susaeta.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo, N. Araujo, Hoedt, Olaza – Méndez, Yokuşlu, Lobotka, Boudebouz – Aspas, Gómez.
Náhradníci: S. Álvarez – Beltrán, Boufal, Costas, Hjulsager, Jozabed, Sisto.

Rozhodčí: J. Fernandez.
Bilbao se v posledních dvou kolech bude snažit ještě dostat, respektive udržet na příčkách, které zajišťují evropské poháry. Naopak Celta Vigo má jiné problémy a tím je záchrana v nejvyšší soutěži. Nyní se 40. body drží čtrnáctou pozici, ale na osmnáctou pozici mají náskok jen tři body! Tudíž nemají rozhodně nic jistého.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.