La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Levante - 3. dubna 2019   19:30

Bilbao
5' Berchiche (I. Córdoba) • 27' Aitor Fernández(vl.)  • 90+3' Muniain
3:2
(2:0)
Levante
51' Martí   • 89' Cabaco  (Campaña)
Bilbao
Herrerín – Capa (72. I. Gómez), Yeray, I. Martínez, Berchiche – San José, Beñat (79. Iturraspe) – de Marcos (C), Raúl García (57. Muniain), I. Córdoba – I. Williams.
Simón – Kodro, Muniain, Núñez, I. Gómez, Iturraspe, Balenziaga.
Munuera – Prieto, Baena
San Mamés Barria (Bilbao)
Levante
Aitor Fernández – Vezo (80. Simon), Postigo, Cabaco – Coke (66. Luna), Rober, Campaña, Remeseiro – Martí, Rochina (69. B. Mayoral), Morales (C).
Koke – Manzanara, Luna, B. Mayoral, Simon, Chema, Pepelu.

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Dnešní nesmírně zajímavý zápas je u konce. Athletic Bilbao vedl o poločase o dvě branky, ovšem hosté snížili krátce po přestávce z pokutového kopu. V 89. minutě dokonce srovnali po hlavičce Cabaca, jenomže vzápětí fauloval Simon a z penalty zařídil výhru baskickému týmu střídající Muniain. V samém závěru byl navíc vyloučen po druhé žluté kartě protestující autor druhého gólu Levante – tedy Cabaco.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 5:2. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:14.
90+7'
90+6'
Cabaco to přehnal a kvůli přílišné kritice rozhodčího odchází díky druhé žluté kartě předčasně do sprch!
90+5'
Hosté se dopustili útočného faulu a vehementně protestují.
90+4'
Levante to ještě zkouší a žene se za vyrovnáním.
90+3'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Míč si postavil IKER MUNIAIN a chladnokrevně zakončil přesně pod horní tyčku!
90+2'
Hráči Levante pochopitelně vehementně protestují, ale asi jim to nebude nic platné. Video se totiž kontrolovat nebude!
90+1'
Žlutou kartu dostává Moses Simon (Levante UD).
90+1'
Tak to je závěr jak z hororového filmu pro Levante. Simon totiž poslal k zemi Muniaina ve vlastní šestnáctce a rozhodčí Munuera nařizuje pokutový kop!
90'
Nastavuje se pět minut!
89'
Levante právě vstřelilo branku!
Tak to je velký šok pro domácí. Campaña rozehrál rohový kop na přední tyč a hlavičkující ERICK CABACO rozvlnil hlavou síť kolem bezmocného brankáře Herrerína! Asistence: José Campaña
89'
Mayoral vybojoval další rohový kop, který rozehraje Campaña.
88'
Simon neuspěl v souboji jeden na jednoho, Levante bude vhazovat.
87'
Defenzíva Athleticu si poradila, poté se dopustil útočného faulu Roger Martí.
86'
Domácím nevyšel pokus o rychlý brejk, naopak Levante vybojovalo na druhé straně rohový kop.
85'
Cabaco přidržel Williamse a po zásluze vidí žlutou kartu.
84'
Hosté se snaží něco vymyslet v blízkosti středového kruhu.
83'
Herrerín drží míč v rukavicích a s rozehrávkou nikam nespěchá.
82'
Levante vhazuje v blízkosti pokutového území soupeře, zadáci Bilbaa se musí mít na pozoru.
81'
Williams.se tlačil do zakončení, ale z mírného úhlu mířil hodně mimo. Navíc byl přistižen v ofsajdu.
80'
Máme tu poslední střídání tohoto utkání, Veza nahrazuje nigerijský talent Simon.
79'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat, přichází Ander Iturraspe.
78'
Muniain udeřil loktem do obličeje Robera a také vidí žlutou kartu.
77'
Yuri s Martím se dostali do potyčky a jejich hlavy se střely, následně diváci sledovali celkem komickou podívanou. Rozhodčí Munuera uděluje oběma hříšníkům žlutou kartu.
76'
Vše končí po nepřesné přihrávce, k míči se snadno dostává Herrerín.
75'
Levante se snaží najít mezírku v defenzívě Bilbaa, ale to se mu nedaří.
74'
Hostům pomalu a jistě dochází čas, alespoň na vyrovnání mají necelých dvacet minut.
73'
Williams znovu pozlobil defenzívu protivníka, ale ani tentokráte se do šance nedostal.
72'
Capa je zraněn a musí střídat, nahrazuje ho Ibai Gómez.
71'
Střídající Mayoral měl na kopačce vyrovnání, ale jeho bombu z voleje likviduje brankář Herrerín!
70'
Williams dostával přihrávku mezi dva obránce, ale na balón těsně nedosáhl.
69'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Rubén Rochina, přichází Borja Mayoral.
68'
K odraženému míči se dostal Yuri a jeho volej proletěl zhruba o dva metry vedle branky.
67'
Iñaki Williams byl faulován na levé straně a domácí tak budou zahrávat přímý volný kop z nadějné pozice.
66'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Coke, přichází Antonio Luna.
65'
Levante se snažilo přejít do ofenzívy, jenomže nyní bude vhazovat jen v blízkosti půlící čáry.
64'
Střela Muniaina byla tečována na další rohový kop, po něm ale žádné nebezpečí nevzniklo.
63'
Po krásném centru z levé strany s opřel do míče de Marcos a brankář Herrerín famózně jednoruč odvrací na rohový kop!
62'
Bilbao bud vhazovat a může přejít do ofenzívy.
61'
Domácím byl odpískán nedovolený zákrok a ti se diví, Levante tak zůstane u míče.
60'
Domácí si mohli vzít zpět dvoubrankové vedení, ale po přihrávce Williamse pouze orazítkoval levou tyč ze čtrnácti metrů čerstvě příchozí Muniain!
60'
Rubén Rochina napřáhl z hranice pokutového území, ale mířil hodně mimo.
59'
José Luis Morales se krásně uvolnil na levém křídle a přetlačil svého protihráče, pak ale nepřesně centroval.
58'
Útočného faulu se dopustil Williams, rozehrávat budou hosté.
57'
Athletic poprvé střídán, odchází García Raúl a nahrazuje ho Muniain.
56'
Domácí se postupným útokem neprosadili a nyní spěchá na polovinu soupeře Levante.
55'
Hra se přesunula do středu hřiště, Bilbao chystá první střídání.
54'
Domácí si teď dávají ještě větší pozor v defenzívě a zodpovědně brání.
53'
Kontaktní branka vlila hostům novou krev do žil a ti zahrozili po levé straně, ovšem následný centr se k žádnému z hráčů Levante nedostal.
52'
Ke střele se dostal Raúl García, ale gólmana Fernándeze nepřekvapil.
51'
Hosté jsou zpět ve hře o bodový zisk, pokutový kop bez větších potíží proměňuje ROGER MARTÍ střelou do protipohybu Herrerína.
50'
Levante bude zahrávat pokutový kop! Roger Martí byl totiž sevřen dvěma bránícími protihráči a verdikt sudího je zcela jasný!
49'
Domácí budou zahrávat rohový kop.
48'
Williams obdržel průnikovou přihrávku na paty a do zakončení se proto nedostal.
47'
Hosté rozjeli útočnou akci hezkou přízemní kombinací na jeden dotek a vybojovali rohový kop, po jeho zahrání končí míč v náručí brankáře Herrerína.
46'
První poločas je za námi. Bilbao se dostalo velmi brzy do vedení a pak navýšilo svůj náskok po necelé půlhodině hry, hosté i přes mírnou územní převahu snížit nedokázali. Nejblíže ke gólu měli zhruba pět minut před přestávkou, ale Coke se při skórování dopustil útočného faulu. Druhý poločas začne přibližně ve 20:33.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu dostává Sergio Postigo (Levante UD).
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Iñaki Williams se probojoval k hlavičce ve středu pokutového území a mířil zhruba o metr vedle.
43'
Žlutou kartu dostává Rúben Vezo (Levante UD).
42'
Nyní se hra na chvíli uklidnila a míč se nachází v blízkosti půlící čáry.
41'
První poločas se chýlí ke svému konci, hosté drží míč a domácí čekají na rychlé brejky.
40'
Po rohovém kopu Campaña přetlačil Coke brankáře Herrerína a dostal míč do sítě hlavou, ovšem rozhodčí Munuera branku neuznává kvůli útočnému faulu!
39'
Hostům se rohový kop nepovedl, ovšem ihned na to budou zahrávat další.
38'
Jose Morales hledal před brankou svého spoluhráče, ale je z toho jen rohový kop.
37'
Levante se snaží o vyrovnání a tlačí se do ofenzívy.
36'
Campaña byl faulován na vlastní polovině, u míče tak zůstane Levante.
35'
Iñaki Williams mohl přidat další branku svého týmu, ale tentokráte na míč těsně nedosáhl!
34'
Následně se pokračuje a do útoku se žene Bilbao.
33'
Sergio Postigo musí být ošetřen, hra je tedy přerušena.
32'
Yuri Berchiche se dožadoval odpískání faulu, ale rozhodčí Munuera zůstává ledově klidný.
31'
Máme za sebou velmi zajímavou půlhodinu, diváci se rozhodně mají na co dívat.
30'
Nedovoleného zákroku se dopustil de Marcos a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
29'
Levante stále útočí, ale na obranu protivníka zatím nedokáže vyzrát.
28'
Nyní to už bude mít Levante hodně těžké, domácí s přehledem kontrolují průběh.
27'
Bilbao navyšuje svůj náskok. Na levé straně se uvolnil jeden z domácích hráčů a jeho křižná přihrávka přistála na kopačce Iñakiho Williamse, který nakonec propálil brankáře AITORA FERNÁNDEZE i s přispěním nešťastné teče bránícího Cokeho. Gól bude připsán jako vlastní právě domácímu brankáři. Bez asistence:
26'
Hosté opět získali míč před půlícím kruhem a ženou se kupředu.
25'
Jason jasně přišlápl Beñata a může být rád, že nevidí žlutou kartu.
24'
Balón se v tuto chvíli nachází v blízkosti půlící čáry, Levante se snaží přejít do rychlého brejku
23'
De Marcos našel hlavu jednoho ze svých spoluhráčů, ovšem míč letí hodně vedle.
22'
Williams byl na pravé straně jasně faulován Postigem a je tu nebezpečná pozice pro domácí výběr.
21'
Jason směřoval dobrý centr do pokutového území protivníka, ale defenzíva Athleticu si poradila.
20'
Bilbao bylo blízko k navýšení svého náskoku! Inaki Williams vymyslel krásný pas za obranu pro de Marcose, ovšem ten v jasné pozici selhal a poslal míč mimo prostor tří tyčí.
19'
Po jeho zahrání se propracoval k hlavičce Jose Morales, ale trefil jen náruč připraveného Herrerína.
18'
Hosté mají nyní navrch a budou zahrávat další rohový kop.
17'
Nedovoleného zákroku se dopustil Cordoba, Levante má k dispozici další rohový kop.
16'
Cordoba napřáhl z hranice pokutového území, ale mířil jen doprostřed branky do náruče gólmana Fernandeze.
15'
Po následném rohovém kopu nic nebezpečného nevzniklo, domácí uklidňují hru.
14'
Jason kroutil míč pod horní tyčku a brankář Herrerín musel výtečným zákrokem odvracet na rohový kop.
13'
Oscar de Marcos si počínal nedovoleně před hranicí pokutového území a je tu nebezpečná standardka ve prospěch hostujícího výběru.
12'
Hosté pokračují v tlaku a krouží kolem pokutového území protivníka.
11'
Jason se zjevil za obranou Bilbaa, ale je mu máván ofsajd.
10'
Levante je nyní aktivnější a snaží se tlačit do zakončení.
9'
K dobré střele ze střední vzdálenosti se odhodlal Rubén Rochina, ale blížší tyč minul zhruba o metr.
8'
Bilbao zahrávalo nebezpečnou standardní situaci, ale nic nebezpečného z ní nevytěžilo.
7'
Domácí nyní zodpovědně brání a soupeře k ničemu nepouštějí.
6'
Žlutou kartu dostává Raúl García (Athletic Bilbao).
5'
Domácí jdou okamžitě do vedení z první vážnější akce tohoto zápasu. Na levé straně si YURI BERCHICHE vyměnil míč s Córdobou a po nádherné kolmici za obranu zavěsil naprosto přesně pod horní tyčku, brankář Fernández se natahoval marně. Asistence: Iñigo Córdoba
4'
Hostům se rohový kop nepovedl a domácí přešli do útoku, za zastavení slibné akce dostává žlutou kartu Morales. Ten totiž zatáhl za ruku unikajícího Córdobu.
3'
Po zblokované střele vybojovalo Levante svůj premiérový rohový kop.
2'
Hosté začínají aktivněji a drží se na útočné polovině.
1'

Athletic Bilbao: Herrerín – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – San José, Beñat – de Marcos (C), Raúl García, I. Córdoba – I. Williams.
Náhradníci: Simón – Kodro, Muniain, Núñez, I. Gómez, Iturraspe, Balenziaga.

Levante UD: Aitor Fernández – Vezo, Postigo, Cabaco – Coke, Rober, Campaña, Remeseiro – Martí, Rochina, Morales (C).
Náhradníci: Koke – Manzanara, Luna, B. Mayoral, Simon, Chema, Pepelu.

Rozhodčí: Munuera – Prieto, Baena.
LEVANTE UD (15.)

Granotes jsou na tom mnohem hůře a v posledních pěti utkáních ani jednou nevyhráli. Celek z Valencie se navíc musí ohlížet dozadu, neboť je čím dál tím více ohrožen sestupem. Poslední dva duely vítěze Copa del Rey z roku 1937 skončily remízou. Levante ale dalo hned o deset více branek než Bilbao. Čtvrtinu všech branek vstřelil Marti Roger.

Poslední tři duely v La Lize
Levante 2:2 Eibar
Real Sociedad 1:1 Levante
Levante 0:2 Villarreal
ATHLETIC BILBAO (8.)

Baskický celek je aktuálně v La Lize na osmém místě a na šestou Valencii má tříbodovou ztrátu. Bilbao v probíhajícím ročníku získalo čtyřicet bodů a v posledních dvou duelech dvakrát vyhrálo. Nejlepším střelcem týmu je čtyřiadvacetiletý Inaki Williams, kterému se letos povedlo již devětkrát skórovat.

Girona 1:2 Bilbao
Bilbao 2:0 Atletico Madrid
Bilbao 1:1 Espanyol
Krásný den všem fanouškům španělského fotbalu. Osmé Bilbao přivítá na svém hřišti patnácté Levante. Baskický celek, jenž v týmu nemá ani jednoho cizince, bude útočit na šestý flek, který zaručuje pohárovou Evropu. Utkání startuje v severním Španělsku v 19:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.