La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Valencia - 15. prosince 2018   20:45

Eibar
56' Charles
1:1
(0:1)
Valencia
29' Rodrigo  (Wass)
Eibar
Riesgo – Peña, P. Oliveira, Ramis (C), Ángel Valdés – Orellana, Jordán, Diop, Cucurella (69. De Blasis) – Enrich (82. Escalante), Charles (90. Kike García).
Areitio – S. Álvarez, Arbilla, Bigas, De Blasis, Escalante, Kike García.
Vega – Melo, Parfenof
Ipurua Municipal Stadium, Eibar
Valencia
Neto – Wass, Garay, Gabriel (42. Diakhaby), Gayá – Soler, Coquelin (45+1. Piccini), Parejo (C), Čeryšev (82. Torres) – Rodrigo, S. Mina.
Doménech – Batshuayi, Diakhaby, Kang-in Lee, Piccini, Torres, Vezo.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 8:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 11:15.
Je dobojováno! Eibar měl v souboji dvou tabulkových sousedů malinko více ze hry, leč od 29. minutě musel dotahovat kvůli trefě Rodriga. Ten se prosadil poprvé od srpna, ovšem další zásah se svými spoluhráči už nepřidal. Eibar ze hry rovněž neskóroval, ale výrazně mu pomohla ruka Gayi, po které nařízenou penaltu proměnil Charles. Oba týmy tak poskočily před Real Sociedad, Eibaru nově patří 13. a Valencii 14. příčka.
90+4'
90+4'
O centr z pravé strany se postaral José Ángel Valdés. Balón ve vápně proletěl k jednomu z jeho spoluhráčů, ovšem těžká střela šla nad horní tyč.
90+3'
Orellana si došel pro faul na pravé straně. Svým spoluhráčům zavařil faulující Gayá a vše se schyluje k vyvrcholení v podobě poslední standardní situace ve prospěch Eibaru!
90+2'
Závěrečné minuty bezesporu patří Valencii, které evidentně nestačí zisk jednoho bodu. Důkazem budiž Parejova střela levačkou z dvaceti metrů, která byla lehce tečovaná a Riesgo měl štěstí, že mu míč přistál na hrudníku.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány další tři minuty. Utkání se rychle blíží do remízového konce.
90'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Charles, přichází Kike García.
89'
Gayá v souboji dvou čtrnáctek trefil do nohy Orellanu, který si chvíli poležel na trávníku, ale nakonec se to obešlo bez zásahu realizačního týmu.
88'
Wassův nákop směřoval na jediného vysunutého spoluhráče, kterým byl Santiago Mina. Balón ho ale přeletěl a Eibar neměl žádné problémy.
87'
Rodrigo pronikl do šestnáctky a pomalu se dostával do těžkého palebného úhlu. Levačkou to přesto zkusil a netrefil vzdálenější roh branky.
86'
Valdésův centr z hloubi pole putoval do chumlu těl, ve kterém se nikdo z domácích neprosadil. Protiakce Valencie skončila nepřesnou přihrávkou před Minu, u kterého zakročil vyběhnutý Riesgo.
85'
José Gayá nevyužil výhodu vhazování nedaleko od domácího vápna. Eibar míč vybojoval a okamžitě přešel na útočnou polovinu.
84'
Diakhaby vybíhal z ofsajdu za nákopem ze standardní situace. K míči se nedostal a navíc se bolestivě srazil s domácím gólmanem.
83'
Gayá posílal do ohně velmi zajímavý centr, který na úrovni vzdálenější tyče hledal Wasse. Hlavičkový pokus však neměl potřebné kvality a Riesgo zasahovat nemusel.
82'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Denis Čeryšev, přichází Ferrán Torres.
82'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergi Enrich, přichází Gonzalo Escalante.
82'
Papakouli Diop si našel ve vzduchu centrovaný míč, ale z předklonu hlavičkoval kousek vedle pravé tyče.
81'
Carlos Soler se obětavě postavil do dráhy centru od Fabiána Orellany a přesměroval míč do zámezí na rohový kop.
79'
Málem tu byl obrat ve skóre! Místo Jordána tentokrát střílel Valdés, který levačkou překopl zeď a trefil břevno Netovy brány!
78'
Orellana si dal míč daleko od nohy a jen díky kontaktu se Solerem získal pro domácí tým přímý kop. Hlavní sudí se v přerušené hře vrátil k jednomu ze zákroků a udělil za něj Rodrigovi žlutou kartu.
77'
Nelehká práce pro domácího brankáře Riesga, který musel být o balónu dříve než rozběhnutý Čeryšev. Tak se i stalo a fanoušci Eibaru si mohli oddechnout.
76'
Parejo se postavil k rozehrávce rohového kopu. Centr z pravé strany přistál na hlavě Ivána Ramise, jenž poslal míč do bezpečí.
75'
Denis Čeryšev toho dnes odmakal opravdu hodně a ani se není čemu divit, že se po faulu Charlese hodně pomalu staví zpět na dolní končetiny.
74'
Po vyrovnávajícím gólu se hra značně uklidnila. Je znát, že ani jeden z týmů nechce v žádném případě přijít o případný bodík.
72'
Soler nenápadně prostrčil přihrávku za obranu na Minu, který po kontaktu spadl na zem, nicméně hlavní rozhodčí okamžitě rozpažil, neboť Peňa mu stihl míč vypíchnout.
71'
Hráči Eibaru aktivně napadali a získali míč na vlastní polovině. Hostům vypomohl až Garay, který odhlavičkoval Peňův centr z pravé strany.
70'
José Ángel Valdés si navedl míč na pravačku, ale zakončení z dálky poslal do místa vzdáleného několik metrů od Netovy brány.
69'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Pablo De Blasis.
68'
Ezequiel Garay byl hodně daleko od svého standardního postavení patřící stoperům a na útočné polovině raději sáhl k taktickému faulu.
67'
Solerovo přenesení hry na levou stranu hledalo Čeryševa. Peňa byl u míče jako první a prodloužil ho za postranní čáru.
65'
Z osy hřiště to na sebe vzal Jordán. Ani teď svůj pokus příliš dobře neumístil a Neto ho snadno pokryl svými dlaněmi.
64'
Hosté dvakrát za sebou prováhali příležitost na odkop od své branky. Gayá jednu ze střel zablokoval, nicméně po faulu Pareja na Diopa se bude konat přímý kop.
63'
Čeryšev pokazil centr z levé strany, jenž se vytočil směrem za koncovou čáru. Na řadu přichází rozehrávka Asiera Riesga.
62'
Jordán se dnes rozhodně nebojí střílet zpoza pokutového území. Teď to zkusil z nějakých jednadvaceti metrů a trefil přesně místo, na kterém stál Neto.
61'
Rozběhla se poslední třetina tohoto zápasu mezi dvěma sousedy v tabulce. Remízový dílčí výsledek rozhodně není překvapení.
60'
Držení míče: 60 – 40%.
59'
Santi Mina přenesl míč přes celé pokutové území na Čeryševa, který se opřel do střely z halfvoleje, jenže trefil jen Peňu.
58'
Pokus o rychlou odpověď neměl gólové vyústění. Čeryšev zleva dobře odcentroval, ale Rodrigo hlavou přestřelil Riesgovu bránu.
56'
Eibar právě vstřelil branku!
V šestapadesáté minutě je vyrovnáno na 1:1! Míč si na penaltový puntík postavil CHARLES, který v této sezóně z pokutového kopu už dvakrát skóroval. Jednou mířil k levé a podruhé k pravé tyči. Teď zkusil střelu doprostřed branky a překonal Neta, který skákal do strany.
55'
VAR systém nyní splnil svůj účel a dodatečně odhalil ruku Gayi, za kterou je s menší prodlevou nařízena penalta pro Eíbar!
54'
Neto se proletěl vzduchem a lapil do svých dlaní centr z levé strany v podání Josého Ángela Valdése.
53'
Peňa se hodně rozčiluje na rozhodčí, kteří podle něj přehlédli další hru rukou. Gayá ji podle všeho skutečně zahrál a přesměroval centr k Netovi.
52'
Domácí trochu bezmyšlenkovitě kombinovali kousek před pokutovým územím. Obrana Valencia jim nedala povolenku k zakončení.
51'
Daniel Wass nenavázal na svou gólovou asistenci a po faulu odcentroval jen na prvního bránícího hráče v dresu Eibaru.
50'
Centr zprava putoval někam k penaltovému bodu. Domácí fandové tam viděli hru rukou, nicméně rozhodčí zůstali ledově klidní.
49'
Celá řada nepřesností a odrazů na útočné polovině Eibaru, který ze zablokované střely z dálky vytěžil alespoň výhodu rohového kopu.
48'
Čeryšev se po nějaké inkasované bolístce zvedl, když k němu směřovala spoluhráčova přihrávka. Trochu dezorientován pak přihrál do prostoru nikoho a míč daroval obraně soupeře.
47'
Rodrigo, Mina a Parejo rozebrali obranu Eibaru a krásně se prokombinovali až na hranu pokutového území, kde byl jejich postup zastaven.
46'
Domácí kouč ani za nepříznivého stavu nesáhl do své původní základní jedenáctky. Střídání se nekonalo ani na straně Valencia, které zbývá poslední změna.
46'
Je za námi první poločas, jehož úvod jednoznačně patřil Eibaru. Valencia se ale osmělila a svými rychlými útoky začala pořádně zatápět do té doby nezaměstnané obraně domácího týmu. Eibar dvakrát zachránil brankář Riesgo, avšak v devětadvacáté minutě už byl pokořen Rodrigem po skvělém centru Wasse. Hosté tak jdou do šatny s náskokem 1:0, ale jejich kouč Marcelino García Toral na růžích ustláno ještě nemá. Kvůli zraněním už musel střídat obránce Gabriela i středního záložníka Coquelina.
45+2'
45+2'
Rýsující se únik Čeryševa zhatil hvizd rozhodčího. Ruský hráč byl před svým úprkem trefen Oliveirou do ruky.
45+1'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Francis Coquelin, přichází Cristiano Piccini.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Ajajaj, pro hosty se rýsuje další velký problém, neboť kvůli bolavému lýtku zůstává na trávníku ležet Francis Coquelin. Na první pohled je jasné, že se to neobejde bez druhého střídání.
44'
Menší nedorozumění domácích fotbalistů ve středovém kruhu. Valencia toho nijak nevyužila a o balón velmi brzy přišla, aniž by se stihla dostat do nějaké smysluplnější akce.
43'
Dlouhý nákop Ramise byl milimetrově přesný. Míč si na pravé autové čáře zpracoval Peña. K centru se ale neodhodlal a vrátil hru do středu hřiště.
42'
Už tak početnou marodku Valencie aktuálně rozšířil Gabriel Paulista, kterého vynuceně střídá jednadvacetiletý francouzský obránce Mouctar Diakhaby.
41'
Orellanův centr z levé strany ze vzduchu sklepával Charles, jenomže ve své blízkosti neměl nikoho, kdo by se mohl postarat o střelu na branku.
40'
Gabriel Paulista už poněkolikáté nevypadá zdravotně nejlépe. Znovu si vyžádal ošetření stehna, které měl už před tímto utkáním obvázané.
39'
Další odvrácený centr, jenž skončil na noze Jordána. Ten pálil z delší vzdálenosti a poslal míč několik metrů nad břevno.
38'
Domácí posílají do vápna jeden centr za druhým. Ten poslední jmenovitě José Ángel Valdés, ale místo spoluhráčů našel jen rukavice Neta.
37'
Rubén Peňa se vrátil k míči po svém neúspěšném centru. Napodruhé zvolil krátký pas na Orellanu a tím se celá akce Eibaru výrazně zpomalila, neboť před šestnáctkou už bylo hodně přehuštěno.
36'
Rodrigo držel míč a dostal se do souboje rameno na rameno s Diopem, kterého podle názoru rozhodčích fauloval. Žádná střela z dvaceti metrů se proto nekonala.
35'
Teď však musí přijít i pochvala pro obrannou linii Eibaru, jež ukázkově vystavila dvojici protivníků do správně odmávaného ofsajdu.
34'
Obrana Eibaru se v úvodu zápasu víceméně nudila. Od doby, co se hosté vymanili z tlaku, však má velké starosti a nervové soustavy domácích fandů trpí prakticky při každé akci soupeře.
33'
Rodrigo po kličce ještě udržel míč ve hřišti a přihrál pod sebe. U penaltového bodu si ale překáželo několik jeho spoluhráčů a ti vystřelili jen na branku.
32'
Rychlý výpad tří hráčů Valencia. Minovi ale chybělo pár centimetrů, aby mohl střílet po přihrávce přes osu hřiště.
31'
Držení míče: 64% – 36%.
29'
Valencia právě vstřelila branku!
Hosté se v devětadvacáté minutě dostávají do vedení! Muži v bílém rychlou souhrou udělali Wassovi prostor na pravé straně, odkud přiletěl centr skrz Valdése. Míč putoval až na zadní tyč a tam už to měl RODRIGO hodně snadné, takže se může radovat z prvního ligového gólu od měsíce srpna.
28'
A zase na druhou stranu, kde to zpoza vápna zkoušel Joan Jordán. Míč byl v letu tečovaný, a tak se konal roh, který si Valencia bezpečně pohlídala.
27'
Skvělá individuální akce od Rodriga, který se nejprve uvolnil a pak prokázal vynikající přehled kolmicí na Minu. Ten se dostal za obranu, ale střelou pravou nohou napálil jen vybíhajícího brankáře Riesga.
26'
Gabriel udeřil jednoho z protihráčů do hlavy. Eibar rozehrál na krátko a z nepřesného centru z pravého křídla znovu nevymyslel nic nebezpečného.
25'
Marc Cucurella už číhal na prudký pas z pravého křídla. Velmi důležitý zákrok však předvedl Daniel Wass a znemožnil ohrožení Netovy brány.
24'
Gayá dosti nešikovně prodloužil neškodný centr Orellanu na Cucurelly. Eibar se díky tomu drží v útoku v těsné blízkosti pokutového území.
23'
Dlouhá diagonála od Valdése přeletěla celé hřiště a skončila v zámezí, odkud bude vhazovat Daniel Wass.
22'
Ze standardní situace už Valencia nezahrozila. Přesto na její střídačce může panovat menší spokojenost, hosté se po bojácném začátku začínají výrazně osmělovat.
21'
První šance pro hosty! Opět to byla spolupráce mezi Rodrigem a centrujícím Čeryševem. Ten vrátil míč prvně jmenovanému a Riesgo nepříjemnou střelu z první konečky prstů vytěsnil na roh!
20'
Rodrigo zpracoval míč padající z obrovské výšky a poslal ho na levou stranu, kde stál Čeryšev, ale centr se mu vůbec nepodařil.
19'
Čeryšev dohrál akci po odpískaném ofsajdu a může být rád, že za to nebyl nijak napomenut. Od vlastního vápna rozehrává gólman Asier Riesgo.
18'
Hra je přerušena, neboť na trávníku leží hostující Gabriel Paulista. Ten se nepříjemně potkal s hlavou Charlese.
17'
Mina zprava centroval do vápna a poprvé otestoval defenzivu Eibaru, která přízemí pas odvrátila. Celá situace se pak ještě jednou opakovala a skončila na Valdésovi.
16'
Přenesení hry od Enricha bylo příliš krátké. Míče se zmocnila Valencia a po faulu u středového kruhu bude útočit do plných.
15'
Joan Jordán to skutečně zkusil přímo na branku. Dalekonosný pokus znovu letěl na Neta a ten ani v tomto případě nijak nezaváhal.
14'
Hosté zůstanou pod tlakem. Kvůli faulu Coquelina budou čelit přímému kopu a možné střele od Jordána.
13'
Druhá střela na branku od Orellany, který to zkusil z delší vzdálenosti. Míč ale letěl doprostřed branky a brankář Neto s ní nemohl mít žádné velké problémy.
12'
Carlos Soler udeřil protihráče do obličeje a byl mu odpískán faul, po kterém přišel dlouhý nákop do pokutového území. José Ángel Valdés obraně Valencie žádné větší starosti ale nenadělal.
11'
Rychlý protiútok Valencie zakončoval ruský záložník Denis Čeryšev. Metr před vápnem natáhl ke střele, jež prosvištěla nad břevnem dosud nezaměstnaného Riesgy.
10'
Fabián Orellana byl na pravém křídle, odkud se obvykle centruje. On to však zkusil napálit na branku a trochu vystrašil Neta, jenž prudkou ránu vyrazil.
9'
Rubén Peňa nepotrestal další nepřesnost a hodně nepřesnou střelou z dálky odevzdal míč Netovi, který bude vykopávat.
8'
Netopýři se zatím hledají. Neustále ztrácí míče v přechodové fázi a obranu Eibaru dosud ani jednou neprověřili.
7'
Valdésův centr nenašel před brankou Neta žádného z domácích útočníků. Valencia znovu kombinuje v obranné řadě.
6'
Až teď budou hrát hosté, protože došlo k faulu na Santiaga Minu. Provinil se Joan Jordán.
5'
Rozhodčí ponechali domácím výhodu po zákroku Pareja. Valencia se v prvních minutách prakticky vůbec nepotkává s balónem a někteří z hráčů už začínají být značně frustrovaní.
4'
Rozhodčí chybně odmávali ofsajd, ve kterém se podle nich nacházel Cucurella. Domácím to vadit nemusí, neboť míč rychle získali zpět.
3'
Paulo Oliveira si dal záležet na svém centru z pravé strany. Neto ho v pohodě stáhl ze vzduchu a rozehrál na své spoluhráče. Ti po faulu na Coquelina zakládají akci z půlící čáry.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v kompletně bílých, zatímco domácí v modročervených dresech.
1'

SD Eibar: Riesgo – Peña, P. Oliveira, Ramis (C), Ángel Valdés – Orellana, Jordán, Diop, Cucurella – Enrich, Charles.
Náhradníci: Areitio – S. Álvarez, Arbilla, Bigas, De Blasis, Escalante, Kike García.

Valencia CF: Neto – Wass, Garay, Gabriel, Gayá – Soler, Coquelin, Parejo (C), Čeryšev – Rodrigo, S. Mina.
Náhradníci: Doménech – Batshuayi, Diakhaby, Kang-in Lee, Piccini, Torres, Vezo.

SD Eibar

Klub vedený prezidentkou Amaiou Gorostizaovou nemá žádné velké ambice a jeho hlavním cílem je záchrana. S bilancí pěti výher, čtyř remíz a šesti porážek se Eíbar nachází před svým dnešním soupeřem na čtrnáctém místě, přičemž od sestupového pásma ho dělí pět bodů. Nedávná forma svěřenců Josého Luise Mendilibara není vůbec špatná. Eíbar z posledních pěti zápasů nebodoval jen na hřišti předposledního Vallecana. Předtím ale senzačně zvítězil 3:0 nad slavným Realem Madrid a naplno bodoval i s Alavésem. Před týdnem odehrál velmi divoké střetnutí s Levante, které skončilo málo vídanou remízou 4:4. Bez šance Eibar nebude ani dnes, oproti Valencii má značně lepší skóre a doma prohrál jen dva z osmi zápasů.
Valencia CF

Netopýři se letos ocitli v Lize mistrů a v ní se ziskem solidních osmi bodů skončili na třetím místě. Před pár dny si připsali cenný skalp Manchesteru United, na který by potřebovali navázat také v ligové soutěži. Valencii se bude jen těžko obhajovat loňské čtvrté místo, v patnácti kolech posbírala pouhé tři vítězství a s osmnácti body se nachází až na patnáctém místě s náskokem čtyř bodů na sestupové pásmo. Marcelino García Toral v nedávné době dostal své svěřence do velmi dobré formy, fanoušci Valencie mají v čerstvé paměti výhry 1:0 nad Getafe a 3:0 nad Vallecanem. Poté Netopýři padli 0:2 na půdě Realu Madrid, ovšem napravili to cenou remízou 1:1 s druhou Sevillou.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu šestnáctého kola španělské LaLigy. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Eibarem a Valencií!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.