La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Girona - 5. května 2019   12:00

Getafe
17' J. Molina (Foulquier) • 78' Ángel Rodríguez (Bruno González)
2:0
(1:0)
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam, Bruno González, Cabrera – Foulquier (77. Portillo), Arambarri, Maksimović (86. Cristóforo), Oliveira – Jaime Mata (62. Ángel Rodríguez), J. Molina.
Chichizola – Ángel Rodríguez, Miquel, Duro, Portillo, Cristóforo, Sáiz.
Hernández – Sobrino, Naranjo
Coliseum Alfonso Pérez, Getafe
Girona
Bunú – V. Fernández, Alcalá (59. Planas), Espinosa, Juanpe, Granell – Pons (82. Paik Seung-ho), Aleix Garcia (69. Roberts), B. García – Portugués, Doumbia.
Iraizoz – Roberts, Porro, Soni, Paik Seung-ho, Ramalho, Planas.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:13.
Je konec! Getafe poráží Gironu 2:0 a přibližuje se k postupu do Ligy mistrů! Naopak hosté se musí bát o setrvání v nejvyšší španělské soutěži! Getafe se v první půli výrazně přiblížilo k účasti v Lize mistrů! Domácí celek sice začal opatrně, jenže v 17. minutě se krásnou střelou prosadil Jorge Molina! O sedm minut později mohl druhou branku přidat Mathias Oliveira, jenže jeho pokus zastavil fantastický Bunú! Po změně stran pokračovalo Getafe v aktivní hře, ale dlouho se nemohlo dostat do šancí. Situaci domácím usnadnil Borja García, který byl vyloučen za nesportovní chování. Getafe svou přesilovku využilo a střídají Ángel Rodríguez upravil na konečných 2:0.
90+4'
90+3'
Ángel Rodríguez ještě prošel z pravého křídla do pokutového území, jenže zakončením z ostrého úhlu hostujícího brankáře nepřekvapil. Bunú byl pozorný.
90+2'
Mathias Oliveira to přehnal s agresivitou při napadání rozehrávky soupeře a dostává žlutou kartu.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Francisco Portillo dostal přihrávku na hranici pokutového území, jenže slabou přihrávkou na levou stranu nenašel nikoho v modrém dresu.
89'
Cristian Portugués si skvěle pokryl míč tělem a Ángel Rodríguez jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Rozehrávat bude hostující Girona.
88'
Od hráčů Girony už je to spíše zmar. Hosté se sice tlačí do útoku, jenže jejich přihrávky postrádají přesnost. Naopak obrana Getafe dnes hraje skvěle.
87'
Girona zahrávala další přímý kop na polovině soupeře. Domácí brankář David Soria vystartoval na malé vápno a došel si pro nepovedený centr.
86'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Sebastián Cristóforo.
85'
Hra je přerušena! Cristian Portugués zbytečně dojel Bruna Gonzáleze, který nyní zůstává ležet na trávníku s bolestivou grimasou v obličeji.
84'
Centrovaný míč se nakonec zatočil až na malé vápno. Pozorný brankář David Soria vystartoval ven z branky a vyboxoval míč do bezpečí.
83'
Nemanja Maksimović v blízkosti rohového praporku dojel unikajícího Parka a nabídl Gironě možnost rozehrávky přímého kopu.
82'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Pere Pons, přichází Paik Seung-ho.
81'
Djené Dakonam hledal vysokou přihrávkou na levou stranu osamoceného Oliveiru, jenže druhý jmenovaný na vysokou pobídku nedosáhl.
80'
Domácí fanoušci si užívají dnešní výkon svého oblíbeného celku. Getafe letos prožívá opravdu neskutečnou sezónu a je kousek od účasti v Lize mistrů.
78'
Getafe právě vstřelilo branku!
Getafe přidává druhou branku a zajišťuje si dnešní vítězství! ÁNGEL RODRÍGUEZ prošel s míčem do pokutového území, kde se ještě zbavil obránce a střelou na zadní tyč rozjásal fanoušky!
78'
Leandro Cabrera vyslal přihrávku na levé křídlo hrací plochy, jenže nikdo v modrém dresu na jeho pobídku nedosáhl. V posledních minutách sledujeme hodně nepřesností.
77'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Dimitri Foulquier, přichází Francisco Portillo.
76'
Djené Dakonam v tísni pouze zakopl míč na polovinu soupeře. Ani hráčům Girony se však rozehrávka nepovedla a přihrávka na levé křídlo propadla do autu.
75'
Molina prodloužil hlavou vysokou přihrávku na polovinu Girony, jenže za ním už nebyl nikdo v modrém dresu a míč propadl do rukavic brankáře.
74'
Pere Pons vyslal zajímavou přihrávku za obranu soupeře, jenže nikdo v červeném dresu Girony na jeho pobídku nezareagoval. Naopak brankář si pro míč došel.
73'
Mauro Arambarri zůstává ležet na trávníku a drží se za levý kotník. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat v dnešním duelu.
72'
Leandro Cabrera dostal přihrávku do blízkosti pokutového území a sebevědomě se pokusil o zakončení. Jeho projektil však prosvištěl nad břevnem.
71'
Hostující brankář nakopl míč na polovinu hřiště, jenže snaha Girony zatím vypadá marně. Naopak Getafe se stále přibližuje účasti v Lize mistrů.
70'
Borja García pronesl několik neslušných slovíček na adresu hlavního arbitra a dostává červenou kartu!
69'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Aleix Garcia, přichází Patrick Roberts.
68'
Getafe se opět usadilo na polovině soupeře a Ángel Rodríguez se nechal chytře fauloval v blízkosti velkého vápna. Domácí rozehrají přímý kop.
67'
Mauro Arambarri fantastickou prací vybojoval odražený míč na polovině soupeře, prošel s ním na hranici velkého vápna, ale trefil prostor, kde stál Bunú.
66'
Borja García dostal přihrávku na polovinu hrací plochy, kde si vyměnil přihrávku s Ponsem a rozjel útočnou akci Girony. Jeho přenesení hry na levou stranu bylo nepřesné.
65'
Ángel Rodríguez se dostal do velké šance! Domácí útočník si navedl míč na hranici pokutového území, ale tvrdou střelou těsně minul branku!
64'
Ángel Rodríguez si naběhl na diagonální přihrávku na hranici pokutového území, jenže si nepotykal se zpracováním a z ostrého úhlu trefil jen boční síť.
63'
Ángel Rodríguez se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do útočné akce svého celku. Getafe bez problémů kontroluje své těsné vedení.
62'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Ángel Rodríguez.
61'
Žlutou kartu dostává Seydou Doumbia (Girona FC).
60'
Je za námi hodina hry a domácí Getafe stále drží své těsné vedení. Girona se po změně stran stále nemůže dostat do zakončení.
59'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Pedro Alcalá, přichází Carles Planas.
58'
Jorge Molina se hnal sám na brankáře, kterého dokonce dokázal obstřelit, jenže jeho pokus zastavila branková konstrukce. Vzrušení však bylo zbytečné, ofsajd!
57'
Girona zahrávala rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na značku pokutového kopu, kde se do akrobatického zakončení položil Cristian Portugués, jenže netrefil míč.
56'
Valery Fernández prošel po pravém křídle až na hranici pokutového území, jenže jeho centr srazil dobře postavený Oliveira na rohový kop.
55'
Mathias Oliveira bojoval o odražený míč u rohového praporku, ale neustál souboj s Espinosou. Domácí fotbalista však vybojoval vhazování.
54'
Dimitri Foulquier se ujal rozehrávky následného přímého kopu. Domácí rozehráli do kombinace, ale Damián Suárez trefil centrem prvního obránce.
53'
Juanpe zastavil skluzem rozběhnutého Matu a dostává žlutou kartu.
52'
Jaime Mata dostal skvělou přihrávku do pokutového území, jenže se nedokázal otočit kolem obránce a celou akci zazdil roztažením hry na levou stranu.
51'
Cristian Portugués dostal přihrávku mezi obránce soupeře, jenže se nedokázal otočit a dotírající soupeř jej obral o míč.
50'
Jorge Molina dostal dobrou přihrávku na polovinu hrací plochy, jenže napadající soupeř mu míč na poslední chvíli ukopl do zámezí.
48'
Jaime Mata trefil soupeře v hlavičkovém souboji loktem a vykoledoval si žlutou kartu.
47'
Leandro Cabrera si skvěle pokryl míč tělem a dotírající Borja García jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Sudí měl střet před očima a odpískal přímý kop pro Getafe.
46'
Girona obstarala výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Hosté se ihned vydali do útoku, jenže García svým průnikem obranu soupeře neohrozil.
46'
První poločas končí! Getafe se v první půli výrazně přiblížilo k účasti v Lize mistrů! Domácí celek sice začal opatrně, jenže v 17. minutě se krásnou střelou prosadil Jorge Molina! O sedm minut později mohl druhou branku přidat Mathias Oliveira, jenže jeho pokus zastavil fantastický Bunú! Girona je směrem dopředu bezzubá. Do kabin se proto odchází za stavu 1:0.
45+1'
45'
Pedro Alcalá poslal prudkou přihrávku na polovinu Getafe, kde se k míči dostal Pere Pons, jenže domácí brousek Nemanja Maksimović jej poslal k zemi.
44'
Cristian Portugués se v pokutovém území probil k centru z levé strany hrací plochy, jenže musel zakončovat v pádu a trefil náruč pozorného brankáře.
43'
Getafe opět uklidňuje hru postupnou kombinací na vlastní polovině. Nikdo v dresu hostující Girony rozehrávku domácího mužstva neatakuje.
42'
Leandro Cabrera podpořil ofenzivu Getafe náběhem po levém křídle, odkud odcentroval do velkého vápna, jenže nikdo v modrém na jeho pobídku nedosáhl.
41'
Mauro Arambarri se efektní kličkou zbavil svého strážce, jenže neustál následný souboj se soupeřem a poroučel se k zemi. Rozehrávat bude Getafe.
40'
Jaime Mata obdržel fantastickou přihrávku na hranici pokutového území, odkud vyslal zajímavé zakončení pravačkou, ale jeho lob prolétl nad břevnem.
39'
Jorge Molina byl faulován u pomezní čáry a drží se za levý kotník. Uvidíme, zda bude schopen v dnešním duelu nadále pokračovat.
38'
Borja García hledal prudkou přihrávkou mezi obránce Getafe rozběhnutého Portuguese, jenže ten se k jeho přihrávce nedostal.
37'
Cristian Portugués se tentokrát probil k centru z pravé strany hrací plochy, jenže v předklonu nedokázal zamířit mezi tři tyče. Brankář Soria ukryl míč do rukavic.
36'
Jorge Molina prošel s míčem u nohy až na hranici velkého vápna, jenže jeho klička na levou stranu byla čitelná a obránce Bernardo Espinosa získal míč.
35'
Leandro Cabrera odcentroval z levé strany na hranici velkého vápna, jenže tam nebyl nikdo v modrém dresu. Odražený míč pak získali hráči Girony.
34'
Seydou Doumbia dojel na polovině hrací plochy Bruna Gonzáleze. Domácí fotbalista se drží za kotník, ale podle všeho bude schopen pokračovat.
33'
Pere Pons poslal přihrávku do prostoru, kam sprintoval Cristian Portugués, jenže druhý jmenovaný se k míči nedostal. Getafe bude vhazovat.
32'
Valery Fernández vhazoval na pravé straně hrací plochy. Jeho pobídka skončila na hlavě prvního hráče v modrém dresu Getafe.
31'
Dimitri Foulquier se dopustil nedovoleného zákroku na vlastní polovině a trefil jednoho ze soupeře loktem do obličeje. Zákrok se však obešel bez karetního trestu.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje. Domácí Getafe zatím zcela dominuje dění na trávníku a nepouští soupeře do příležitostí.
29'
Bruno González dostal přihrávku na levou stranu, potáhl míč vpřed, jenže jeho centr přiletěl jen do prostoru, kde byl připravený obránce Pedro Alcalá.
28'
Girona zahrávala rohový kop. Jeho rozehrávky se ujal Álex Granell, který svůj centr zakroutil na malé vápno, kam si pro něj došel pozorný brankář.
27'
Pedro Alcalá dostal přihrávku na pravou stranu hrací plochy, jenže měl velké problémy s rozehrávkou a pouze odevzdal míč fotbalistům Getafe.
26'
Cristian Portugués napadal rozehrávku domácích zadáků v blízkosti pokutového území. Leandro Cabrera si ale věděl rady a ještě vybojoval vhazování.
25'
Hosté se snaží uklidnit hru postupnou kombinací na vlastní polovině. Getafe zatím zcela ovládá dnešní duel a tlačí se za postupem do Ligy mistrů.
24'
Mohlo to být 2:0! Mathias Oliveira se z voleje opřel do padajícího míče, jenže si neseřídil svá mířidla a poslal míč do prostoru, kde byl Jasán Bunú!
23'
Pedro Alcalá si v těžké pozici nechtěl komplikovat situaci a raději si mohl malou domů. Hostující brankář následně nakopl míč na levé křídlo.
22'
Cristian Portugués se opět tlačil do pokutového území, jenže domácí stopeři stáli blízko u sebe a nedali soupeři prostor k zakončení.
21'
Cristian Portugués se po pádu v pokutovém území dožadoval odpískání nedovoleného zákroku, jenže rozhodčí měl souboj přímo před očima a nechal pokračovat ve hře.
20'
Djené Dakonam se s velkou porcí štěstí prosmýkl do pokutového území, kde se otočil kolem obránce, jenže zakončením placírkou netrefil branku.
19'
Getafe po vstřelení úvodní branky dnešního utkání pokračuje v aktivní hře. Dimitri Foulquier se dral do velkého vápna, jenže neustál souboj a poroučel se k zemi.
17'
Getafe se dostává do vedení! Domácí celek dokázal využít svou první šanci v dnešním duelu! JORGE MOLINA si naběhl na přihrávku za obranu, prošel do velkého vápna a přízemní střelou o tyč rozvlnil síť!
16'
Jorge Molina dostal přihrávku do blízkosti pokutového území a snažil se procedit přihrávku do šestnáctky. Jeho pobídku však zablokoval dobře postavený zadák.
15'
Ani po tomto přímém kopu se fotbalisté Getafe nedostali až do zakončení. Centrovaný míč přiletěl na hranici velkého vápna, odkud balón odhlavičkoval obránce.
14'
David Soria nakopl míč na polovinu soupeře. Do hlavičkového souboje se ihned vrhl Leandro Cabrera, který byl faulován. Getafe bude zahrávat přímý kop.
13'
Aleix Garcia si řekl o přihrávku na pravou stranu, jenže si v těžké pozici nepotykal se zpracováním a míč mu utekl do zámezí. Duel je zatím plný nepřesností.
12'
Leandro Cabrera dostal přihrávku na levou stranu, jenže nikdo ze spoluhráčů se mu neuvolnil do volného prostoru. Rozehrávat tak bude Girona.
11'
Jaime Mata si při zpracování míče v pokutovém území pomohl rukou, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího, který odpískal přímý kop pro Gironu.
10'
Seydou Doumbia se tentokrát dostal až do zakončení. Hostující fotbalista hlavičkoval z hranice velkého vápna, ale trefil rukavice pozorného brankáře.
9'
Seydou Doumbia schytal zásah vysokou nohou do hlavy. Hostující hráč se ale ihned zvedl a může pokračovat ve hře. Girona bude rozehrávat.
8'
Álex Granell se pustil do hlavičkového souboje s Dakonamem. Rozhodčí viděl nedovolený zákrok hostujícího hráče a nařídil přímý kop pro Getafe.
7'
Pedro Alcalá se zapojil do rozehrávky hostujícího celku. Obránce Girony následně nakopl míč na levé křídlo, jenže tam nebyl nikdo v červeném.
6'
Mauro Arambarri vybojoval míč na polovině hrací plochy, jenže následnou kličkou se nechal připravit o míč. Vhazovat bude Girona.
5'
David Soria rozehrával od branky domácího celku. Jeho nákop skončil na hlavě pozorného obránce v dresu Girony. Rozehrávat budou hosté.
4'
Mauro Arambarri dostal přihrávku do středu hrací plochy, kde se krásně zbavil dotírajícího soupeře, ale už nedokázal rozehrát na levou stranu.
3'
Getafe vstoupilo do dnešního souboje opravdu aktivně. Domácí celek se usadil na polovině Girony a tlačí se do pokutového území.
2'
Dimitri Foulquier se znovu dral vpřed po pravém křídle, jenže tentokrát neustál souboj s jedním ze soupeřů. Rozhodčí ale nedovolený zákrok neodpískal.
1'
Getafe obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Dimitri Foulquier se ihned vydal do útoku, ale prudkým centrem trefil jen obránce.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše. Domácí budou hrát v modrém, zatímco Girona oblékne červenou sadu.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam, Bruno González, Cabrera – Foulquier, Arambarri, Maksimović, Oliveira – Jaime Mata, J. Molina.
Náhradníci: Chichizola – Ángel Rodríguez, Miquel, Duro, Portillo, Cristóforo, Sáiz.

Girona FC: Bunú – V. Fernández, Alcalá, Espinosa, Juanpe, Granell – Pons, Aleix Garcia, B. García – Portugués, Doumbia.
Náhradníci: Iraizoz – Roberts, Porro, Soni, Paik Seung-ho, Ramalho, Planas.

Rozhodčí: Hernández – Sobrino, Naranjo.
Getafe CF

Domácí Getafe je největším překvapením letošního ročníku nejvyšší španělské soutěže. Getafe dosud odehrálo třicet pět zápasů a vybojovalo padesát pět bodů. S tímto ziskem mu zatím patří čtvrtá pozice ligové tabulky. Boj o Ligu mistrů však svede s dotírající Sevillou a Valencií. V posledním zápase Getafe prohrálo 2:1 na hřišti Realu Sociedad.
Girona FC

Girona ještě musí bojovat o záchranu. Dnešní hostující celek totiž vybojoval jen třicet sedm bodů a patří mu sedmnáctá pozice. Na dotírající Valladolid má k dobru jen dva body. Z posledních pěti zápasů však nebezpečná Girona vybojovala jen tři body za vítězství 1:0 nad Sevillou.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání španělské ligy mezi Getafe a Gironou. Výkop je stanoven na 12 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.