La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Real Sociedad - 15. prosince 2018   13:00

Getafe
3' J. Molina
1:0
(1:0)
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Antunes – Foulquier, Cristóforo, Arambarri (88. Bruno González), Šibasaki (69. Portillo) – J. Molina, Ángel Rodríguez (80. Duro).
Chichizola – Duro, Guardiola, Bruno González, Miquel, R. Ibáñez, Portillo.
Real Sociedad
Moyà – Espinoza (46. D. Llorente), Le Normand, H. Moreno, Hernández – Juanmi (78. Bautista), Zubeldia, Illarramendi, Oyarzabal – José, Sandro Ramírez (69. Januzaj).
Rulli – Januzaj, D. Llorente, Bautista, Merino, Zurutuza, Barrenetxea Muguruza.

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek dne. Na viděnou.
Getafe si výhrou polepšilo na pátou pozici, Real Sociedad je třináctý. V dalším kole pojede Getafe na hřiště Girony, San Sebastian bude před svými fanoušky hostit Alaves.
Getafe tak nakonec těsný náskok uhájilo a raduje se ze tří bodů. Nutno ovšem říci, že lepším týmem dnes rozhodně nebylo. Do vedení poslal domácí už ve 3. minutě Molina, když padáčkem zužitkoval v gól hned první akci svého celku. Real měl posléze herní převahu, o čemž svědčí i to, že balon měl v držení celkem 72 procent času, přesto dnes Soriu v brance Getafe překonat nedokázal.
90+4'
90+4'
Hernández obral o balon Dakonama a po průniku do vápna upadl, rozhodčí ale pokutový kop nepíská!
90+3'
Domácí s rozehrávkou nikterak nespěchali, u míče už je ale opět San Sebastian. Ten rozehrává ze své půlky a má posledních dvacet vteřin.
90+2'
Po dlouhém nákopu na polovinu domácích fauloval ve výskoku Illarramendi, což Getafe naprosto vyhovuje.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastaví zápas o tři minuty.
90'
Na druhé straně zkusil štěstí střídající teenager Duro, jeho přízemní dělovka z hranice šestnáctky ale minula levou tyč.
89'
Llorente nahrál Januzajovi, jehož centr odvrací ve výskoku Cabrera. Následně se ke střele dostal střídající Bautista, jeho pokus je ale zblokován.
88'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Mauro Arambarri, přichází Bruno González.
87'
Po žlutém zákroku Cristófora budou hosté zahrávat standardku.
86'
Náznak domácí šance hasí včas vybíhající Moyà. Ten své spoluhráče okamžitě posílá dopředu.
85'
Hru přerušuje fual na domácího hráče u půlící čáry.
84'
Po vhazování Llorenteho přišel centr na přední tyč, s nímž si ale Getafe v pohodě poradilo.
82'
Le Normand stáhl za dres Molinu, druhou žlutou kartu ale ani přes protesty nevyfasoval. Getafe může nicméně uspořit na půlce soupeře alespoň cenné vteřiny.
80'
Svůj ligový debut si v sestavě Getafe odbude devatenáctiletý Duro, který na trávníku střídá Rodrígueze.
78'
Hosté naposledy střídají, Bautista nahrazuje Juanmiho.
77'
Po přenesení balonu na pravou stranu centroval až k malému vápnu Damián Suárez, pro míč si ale nejvýše vyskočil gólman Moyà.
76'
Getafe bude po faulu rozehrávat na polovině soupeře.
74'
Po Januzajově centru z levé strany hlavičkoval vedle pravé tyče Willian!
73'
Opakované rozehrávky už se raději ujal Illarramendi, jeho centr ale skončil na hlavě domácího hráče, který balon posílá daleko mimo vápno.
72'
San Sebastian měl k dispozici standardku, kterou až příliš rychle rozehrál střídající Januzaj. Ten tak jen po necelých třech minutách pobytu na hřišti vyfasoval žlutou kartu.
71'
Hned dvakrát musel v krátkém sledu uvést míč do hry od své brány Soria. Nebezpečí mu ale nehrozilo.
69'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Gaku Šibasaki, přichází Francisco Portillo.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Adnan Januzaj.
68'
Ángel Rodríguez našel pěknou průnikovou přihrávkou mezi dvěma protihráči Molinu, ten ale v tísni nezakončil ideálně.
66'
Drobné zmatky před bránou Getafe řeší jeden z obránců dalekým odkopem.
65'
Po vzdušném souboji fauloval Molina. Ten už jednu žlutou kartu má a měl by si raději dávat pozor.
64'
Míč si následně postavil Arambarri, přímý kop ale poslal vysoko nad horní tyč. Balon tak uvede do hry Moyà.
63'
Ángel Rodríguez se hnal do zajímavého brejku, neměl ale dostatečnou podporu spoluhráčů, a tak musel akci zbrzdit. Následně byl domácí štírek poslán k zemi Illarramendim, který si za své počínání vysloužil žlutou kartu.
61'
Getafe na chvíli uklidnilo hru a získalo rohový kop. Po centru do vápna se ale píská útočný faul.
59'
V akci opět aktivní Juanmi! Tentokrát střílel po přihrávce spoluhráče z hranice šestnáctky těsně vedle pravé tyče!
58'
Juanmi se šikovně obtočil kolem protihráče, následně se do balonu opřel Willian, který ale vzdálenější tyč o poznání míjí. Gestem se spoluhráčům omlouvá.
57'
Šibasaki to na polovině hřiště přehnal s důrazem, sudí Latre ale zatím do kapsičky nesahá.
56'
S centrem z pravé strany hrací plochy si domácí tým poradil.
55'
Oyarzabal našel centrem z levé strany úplně volného Juanmiho, jehož hlavičku k tyči likviduje tygřím skokem Soria! Teď mohou fotbalisté Getafe líbat ruce svému brankáři, že cela situace rezultuje pouze rohovým kopem!
52'
Tentokrát nahrával z hranice šestnáctky Oyarzabal, jeho úmysl ale domácí obránci na poslední chvíli přečetli.
51'
Illarramendi obdržel míč a potáhl jej středem hřiště, poté ale přihrál na levou stranu, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
49'
Z levé strany centroval do vápna Oyarzabal, balon ale skončil na kopačce odvracejícího soupeře.
48'
Druhá půle zatím vážnější šanci nenabídla. Getafe mělo k dispozici dvě autová vhazování.
46'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Andoni Espinoza, přichází Diego Llorente.
46'
Getafe vede po úvodním dějství 1:0, když šlo do vedení hned ze své první akce. Brankář Moyà odkopával míč před dotírajícím Šibasakim, ten se ale dostal pouze k Molinovi, který jej efektivním padáčkem nasměroval až do sítě. Následně se zrodily zajímavé možnosti na obou stranách, po gólu volala zejména Dakonamova rána do tyče. Jinak ovšem postupně získával územní i herní převahu Real Sociedad, gólově ji ale zatím vyjádřit nedokázal. Uvidíme, co ve druhé půli. Ta začne přibližně ve 14:01.
45'
45'
Závěr úvodní půle patří hostům. Ti se teď drali do vápna, na poslední chvíli ale Getafe balon odvrátilo. Následně ještě přišel nevyzpytatelný centr z pravé strany, který domácí odvrací na vhazování.
44'
Juanmi našel z levé strany rozběhnutého Williana, akci ale končí zdvižený praporek pomezního sudího.
43'
Po autovém vhazování se k hlavičce zhruba z penaltového puntíku dostal Willian, zamířila ale přesně jen do míst, kde stál připravený gólman Soria.
41'
V akci opět Antunes. Tentokrát si při svém napadání vypomohl dle rozhodčího nedovoleným způsobem, což se nelíbí ani domácímu hráči, ani fanouškům.
39'
Tu rozehráli domácí nakrátko. Antunes obdržel přihrávku na hranici velkého vápna, jeho centr ale skončil na hlavě protihráče.
38'
Už čtvrtá žlutá karta za posledních šest minut. Le Normand zastavil na levé straně protihráče a Getafe bude kopat zajímavou standardku.
36'
Real zahrával standardku. Po dlouhém vzdušném pasu do vápna hlavičkoval Moreno, Soria jeho zakončení vytěsnil pohotově vedle brány. Následně je pískán ofsajd, takže vzrušení bylo zbytečné.
35'
Další žlutá karta! Tentokrát je jejím adresátem Foulquier, jenž si v přetlačované o balon až příliš vypomohl rukama.
34'
Před brankou San Sebastianu vznikl nebezpečný závar, hosté jej ale nakonec přečkali bez újmy na skóre.
33'
Willian udeřil ve vzdušném souboji Cristófora loktem a rovněž vidí žlutou kartu.
32'
Molina prohrál souboj o míč s Le Normandem, a tak jej pak alespoň v pádu lehce nakopl. To pozornosti sudího neuniklo a udílí domácímu útočníkovi žlutou kartu.
30'
Do balonu se opřel Antunes, který přehodil zeď, avšak zamířil vedle pravé tyče. Moyà jeho pokus jistil.
29'
Moreno fauloval Arambarriho, Getafe bude mít k dispozici přímý kop z nebezpečné pozice.
28'
Sandro Ramírez jej rozehrál nakrátko, domácí po chvíli odvrátili na autové vhazování. Po něm střílel z hraníce šestnáctky Juanmi, Soria ale chytá míč do rukavic.
27'
Real Sociedad je v posledních minutách aktivnějším týmem. Nyní vybojovali hosté svůj druhý roh.
25'
Po prudkém přízemním centru z levé strany zkoušel zakončovat skluzem Sandro Ramírez, balon ale o několik čísel minul.
22'
Hosté měli k dispozici svůj první rohový kop, centr z levé strany hrací plochy ale doplachtil pouze do rukavic připraveného brankáře.
20'
Illarramendi vysunul skvělým pasem za obranu Juanmiho, který Soriu zkoušel překonat dloubáčkem. Ten mu ale vůbec nevyšel, a tak z velké možnosti nakonec není nic.
18'
Po něm se do nepřesného zakončení dostal Arambarri, Moyà ale mohl zůstat v klidu. Následně bude odkopávat.
17'
Šibasakiho centr odvrátili hosté na rohový kop.
15'
Zápas nabírá na obrátkách! Getafe zahrávalo standardku, po níž se ke střele z otočky dostal Dakonam. Jeho skrytá rána orazítkovala brankovou konstrukci!
13'
Další zajímavá šance hostů. Oyarzabal si zpracoval centr a následně jen těsně minul levou tyč.
11'
Poprvé zahrozili také hosté. Do vápna se dral Hernández, na poslední chvíli byl ale od míče odstaven. Následně se balon dostal k Juanmimu, který poslal na zadní tyč nadýchaný centr, po němž pálil jeden ze spoluhráčů trestuhodně vedle. Případný gól by ale pro ofsajd stejně neplatil.
9'
A další faul. Tentokrát donutil rozhodčího fouknout do píšťalky Arambarri.
8'
Po nedovoleném zákroku Foulquiera zůstává balon na kopačkách hostů.
7'
Aktivní Šibasaki se nyní snažil projít přes bránícího protihráče, celá akce ale končí pouze autovým vhazováním pro Real Sociedad.
3'
Getafe právě vstřelilo branku!
Teď už se domácí dostali do zakončení a jdou ihned do vedení! Rozběhnutý Šibasaki dostal přihrávku na levou stranu, brankář ale jeho ránu ve výběhu vyrazil. Pouze však k pohotovému JORGEMU MOLINOVI, který krásným obloučkem z voleje přehodil brankáře i s obránci a otvírá tak ve třetí minutě skóre!
2'
Úvod zápasu je hodně opatrný. Oba týmy si několikrát osahaly míč, souvislejší akci si ale dosud nevytvořil žádný.
1'

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Antunes – Foulquier, Cristóforo, Arambarri, Šibasaki – J. Molina, Ángel Rodríguez.
Náhradníci: Chichizola – Duro, Guardiola, Bruno González, Miquel, R. Ibáñez, Portillo.

Real Sociedad San Sebastian: Moyà – Espinoza, Le Normand, H. Moreno, Hernández – Juanmi, Zubeldia, Illarramendi, Oyarzabal – José, Sandro Ramírez.
Náhradníci: Rulli – Januzaj, D. Llorente, Bautista, Merino, Zurutuza, Barrenetxea Muguruza..
Getafe vyhrálo se San Sebastianem poslední tři vzájemná střetnutí, přičemž pokaždé se zrodil výsledek 2:1. Podaří se Realu tuto nelichotivou bilanci zlomit, nebo se budou opět radovat domácí? Sledujte náš textový přenos a dozvíte se vše podstatné.
Nejlepším střelcem Getafe je zkušený šestatřicetiletý útočník Jorge Molina, jenž se v letošním ročníku Primera Division zatím trefil čtyřikrát. O jeden zásah více zaznamenal španělský záložník Mikel Oyarzabal, jenž vede pořadí střelců na straně hostů.
Real Sociedad má jen o dva body méně (19), v pořadí soutěže se pak nachází na třináctém místě. Fotbalisté San Sebastianu prohráli poslední dva zápasy, přičemž v obou případech nejtěsnějším možným rozdílem. Před týdnem přepustili všechny body po výsledku 1:2 Valladolidu.
Mírným papírovým favoritem bude domácí tým, kterému ve dvacetičlenné tabulce patří devátá pozice. Getafe neprohrálo už tři kola v řadě, když naposledy remizovalo 1:1 na hřišti Leganes.
Hezké odpoledne. Sobotní program 16. kola nejvyšší španělské soutěže zahájí souboj mezi týmy Getafe CF a Real Sociedad San Sebastian.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.