La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Huesca : Espanyol - 21. října 2018   18:30

0:2
(0:1)
Espanyol
41' Iglesias  (Vilà) • 64' Iglesias  (H. Pérez)
Huesca
Jovanović – Miramón, Pulido, Semedo, Akapo – Ávila, Musto (74. Gürler), Moisés Gómez, Gallar (57. Ferreiro) – S. Longo, Hernández (46. Melero).
Werner – Aguilera, Etxeita, Ferreiro, Gürler, Insua, Melero.
Iglesias – Munuera, Martínez
Estadio El Alcoraz, Huesca
6 943 diváků
Espanyol
Diego López – Javi López, David López, Hermoso, Vilà – V. Sánchez, Roca, Granero – H. Pérez (65. Piatti), Iglesias (87. Melendo), Sergio García (74. Baptistão).
Roberto – Baptistão, Ó. Duarte, Melendo, Piatti, Puado, Rosales.

Z tohoto utkání je to vše, mějte se fajn.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 21:14.
Je dobojováno! Utkání dvou týmů z opačných konců tabulky končí vítězstvím papírového favorita z Barcelony. Espanyol sice neměl více ze hry, ze dvou střel na branku ale dal dva góly a sám ve druhé půli neměl nečelil prakticky žádné šanci. Periquitos tedy berou všechny tři body a posouvají se v tabulce za svého městského rivala na druhé místo s odstupem jediného bodu. Huesca naopak zůstává s pěti body na poslední dvacáté pozici.
90+10'
90+10'
A málem to byla gólová tečka! Mario Hermoso si k přímému kopu z osmnácti metrů nevzal prakticky žádný rozběh, ale i tak poslal míč do břevna!
90+9'
Ještě jedna žlutá karta pro Miramóna, který stáhl pronikajícího soupeře a daroval mu poslední přímý kop tohoto zápasu.
90+9'
Standardních situací měla Huesca v posledních minutách opravdu dost. Nevytvořila si z nich žádnou šanci a teď už je o její porážce de facto rozhodnuto.
90+8'
David Ferreiro zezadu povalil Javiho Lópeze. Huesca balón bleskově vybojovala zpět a Gürler se dostal ke střele zprava, která byla opět ztečovaná na roh.
90+7'
Longo měl po své pravé ruce volného spoluhráče. Na toho mířil svou přihrávku, jenže tu velmi dobře zachytil Dídac Vilà.
90+6'
Další roh a další precizní obranná práce od barcelonského klubu. Ávila neudržel míč ve hřišti zpět ho pošle brankář Diego López.
90+5'
I ten se hostům znovu povedlo zkušeně ubránit. Vzápětí se neujal ani Ferreirův propadlý centr, ze kterého jeden z domácích pálil z voleje, ale Diego López zasahovat nemusel.
90+4'
Melero měl trochu prostoru na pravém kraji velkého vápna, odkud nastřeloval balón do ohně, nicméně David López ho srazil na rohový kop.
90+3'
Pablo Piatti nedostal přesnou přihrávku na levou stranu, kde alespoň aktivně presoval Pulida a udržel míč na útočné polovině o pár vteřinek déle.
90+2'
David Ferreiro se zbavil Javiho Lópeze, ale ani jeho centr nenadělal Espanyolu prakticky žádné starosti. Míč se vrací mimo šestnáctku.
90+1'
Melero nechal míč Gürlerovi, jenž se snažil najít Ávilu, jenomže ten byl hostujícími hráči opět ustrážen.
90'
Fotbalu je před námi ještě hodně. Kvůli mnoha průtahům se nastavuje hned devět minut!
89'
Akapo tentokrát centroval, ale našel jen hostující obránce, kteří eliminovali i další centr určený pro Ávilu.
88'
Baptistão si navedl míč na pravačku a rovněž to zkusil z dvaceti metrů. Ani on branku ale netrefil a Jovanović bleskově rozehrává.
87'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Oscar Melendo.
86'
Před Carlosem Akapem se otevřel volný prostor, kterého využil ke střele zpoza vápna. K rozčarování téměř všech přítomných ale letěla úplně mimo.
85'
Huesca dostala k dispozici třetí rohový kop. Míč po něm vyletěl do autu ve prospěch Barcelony. To se znovu vůbec nelíbilo domácím fanouškům.
83'
Marc Roca ramenem prodloužil centrovaný balón k vzdálenější tyči, kde další muž ve žlutém přispěchal o chloupek později a Jovanović tedy nemusel nijak zasahovat.
82'
Javi López měl trochu horší první dotek, ale i tak na pravé straně získal pro Katalánce rohový kop. S jeho rozehrávkou Piatti s Granerem rozhodně nepospíchají.
81'
Granero byl během zpracování autu atakován, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Stejně tak i po situaci na druhé straně, kde Huesca reklamovala ruku.
80'
Z rohového kopu Barcelonští nic nevytěžili. Zůstávají ale na útočné polovině díky autovému vhazování v podání Javiho Lópeze.
79'
Trochu těžkopádná kombinace Espanyolu přinesla alespoň rohový kop v hostující prospěch. Před rozehrávkou probíhá tradiční stěhování velikánů před Jovanovićovu bránu.
78'
Borja Iglesias poprvé zaútočil na hattrick. Vilà mu nabídl míč na hlavičku, která byla nepřesná a navíc přišla z ofsajdu.
77'
Zase na hřišti zůstává ležet jeden z hráčů. Ávila asi dostal do hlavy od Marca Rocy, nicméně arbitři si ničeho nevšimli.
76'
Do konce zápasu zbývá poslední čtvrthodina. Huesca se zatím nemůže dostat k žádnému náporu, v posledních minutách se prakticky vůbec nehraje.
74'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergio García, přichází Léo Baptistão.
74'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Damián Musto, přichází Serdar Gürler.
73'
Tak nakonec se zkoumal zákrok na Musta. Hříšníkem byl Dídac Vilà, který nakonec viděl jen žlutou kartu.
71'
Hlavní rozhodčí se ještě půjde podívat na video. Ve hře asi bude červená karta pro některého z hráčů.
70'
Před nařízeným rohovém kopem probíhají další diskuze. Emocí je v posledních minutách k vidění až příliš.
69'
Po Granerově centru ze standardní situace zůstali na trávníku ležet Mario Hermoso a Musto. Prvně jmenovaný inkasoval nějaký úder od Semeda, druhý zřejmě od Vily.
68'
Luis Ezequiel Ávila za tvrdý skluz i následné dohrání Iglesiase viděl žlutou kartu, která přistála i na kontě divícího se Maria Hermosa.
67'
Hodně vzruchu po faulu na Borju Iglesiase. Z potyčky několika hráčů naštěstí nevzešlo nic nedůstojného.
66'
Hostující kapitán Javi López byl faulován. Místo rychlé reakce na inkasovaný gól přichází další akce Espanyolu.
65'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Hernán Pérez, přichází Pablo Piatti.
64'
Espanyol právě vstřelil branku!
Barcelonští se radují z druhého zápasu, díky kterému se rapidně přibližují vítězství! Opět to vzniklo z laciné ztráty od Moisése Gómeze. Do rychlého breku se díky asistenci Péreze dostal BORJA IGLESIAS a ve sprintu zkušeně přehodil vybíhajícího Jovanoviće.
64'
Barcelonští ve dvou vyrazili do rychlého brejku. Hernán Pérez se snažil vysunout Iglesiase, ovšem předním výborně zasáhl Pulido.
63'
David López ztratil balón v dosti nebezpečném prostoru. O pár vteřin později už napřahoval Ferreiro, ale jeho pokus zpoza vápna byl rychle zablokovaný.
63'
Longo přihrál na osu hřiště Melerovi, který ucítil šanci na střelu z dálky. Tu sice vyslal, ale Lópezovu branku o několik metrů minul.
62'
Moisés Gómez přišel o míč a domácí se museli rychle vracet s protiakci Espanyolu. Ani ta dlouho nevydržela, odzbrojen byl Hernán Pérez.
61'
David Ferreiro se posunul po levé straně, jenže lobovanou přihrávku nasměroval jen k dlaním brankáře Lópeze.
59'
Melero se snažil dostat k letícímu centru. Přitom se dostal do kleští mezi dva hostující obránce, ovšem rozhodčích jejich počínání jako nedovolené neviděli.
58'
Damián Musto byl pozdě v souboji s Granerem, na kterého nepříjemně šlápl a vyfasoval za to napomenutí žlutou kartou.
57'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Álex Gallar, přichází David Ferreiro.
56'
Další nepřesnost domácích fotbalistů. Před rozehrávkou Diega Lópeze se bude střídat.
55'
Miramónovi se úplně nepovedl těžký centr z prvního doteku. U vzdálenější tyče na něj čekal Ávila, ale na míč neměl šanci dosáhnout.
54'
García rozdával míč do křídelního prostoru. Pro Vilu to ale bylo příliš dlouhé a první gólová akce se kvůli tomu opakovat nemohla.
53'
Luis Ezequiel Ávila svým sraženým centrem získal pro Huescu rohový kop. Barcelonští s jeho bráněním ale neměli vůbec žádné starosti.
52'
Původní rozhodnutí asistenta rozhodčího potvrdilo také video. Hra tak pokračuje rozehrávkou Aleksandara Jovanoviće.
50'
Hosté rychle rozehráli po faulu u půlící čáry. Víctor Sánchez si chytře zabíhal za obranu, jenže přihrávka přišla ve chvíli, kdy byl v těsném ofsajdu. Následná střela do protipohybu Jovanoviće tak gólová nebyla.
49'
Pulidův nákop byl pro Longa příliš dlouhý. Balón si chytil Diego López, po jehož rozehrávce byl Barcelonským odmáván ofsajd.
48'
Marco Roca na půlící čáře povalil Luise Ezequiela Ávilu. Domácí mohou v poklidu kombinovat daleko od obou branek.
47'
Iglesias trochu vybafl na rozehrávajícího gólmana Jovanoviće. Ten se však nezalekl a poslal míč doprostřed hřiště.
46'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Juan Camilo Hernández, přichází Gonzalo Melero.
46'
Je za námi první poločas, v jehož úvodu se moc zajímavých událostí nestalo. Až v 18. a 21. minutě měli domácí první dvě šance, nicméně Diego López Gallara i Longa vychytal. Chvíli před pauzou naopak udeřilo na druhé straně, když první možnost Espanyolu proměnil v gól Borja Iglesias.
45+2'
45+1'
Mario Hermoso chystal svou kolmici tak dlouho, až ji jeden z domácích hráčů přečetl. Huesca otočila hru, ale Mustova nepřesná přihrávka skončila jen u Diega Lópeze.
45'
Nastavují se 2 minuty.
44'
Gallar si narazil s Hernándezem. Poté si to na křídle ještě jednou zopakovali, ale k centru z koncové čáry se už nikdo v modrém nedostal.
43'
Na celou situaci se ještě podíval také videorozhodčí. Na platností gólu se ale nic nezměnilo a Huesca tak bude muset dotahovat.
41'
Hosté se v jednačtyřicáté minutě dostávají do vedení! Sergio García poslal skvělou kolmou přihrávku na Dídaca Vilu, jenž zleva odcentroval na vzdálenější tyč a tam už to měl BORJA IGLESIAS jednoduché. O ofsajd se nejednalo, posledním hráčem byl Pulido, jenž se marně snažil zabránit finální přihrávce.
40'
Užuž to vypadalo na další faul od Granera. Rozhodčí jeho souboj s domácím hráčem ale viděli opačně a přiřkli míč týmu z Barcelony.
39'
Esteban Granero byl pozdě v souboji s Carlosem Akapem a za svůj faul byl dokonce odměněn žlutou kartou.
38'
Álex Gallar se tedy vrátil do hry až nečekaně rychle. A hned šel do sprinterského souboje, který na pravém křídle prohrál.
37'
Gallar se postavil zpět na nohy a při pohledu na jeho chůzi to vypadá, že se během krátké chvíle do hry zase vrátí. Espanyol mezitím rozehrál a sportovně míč vrátil.
36'
Domácí zakopli míč do autu, protože na hrací ploše zůstává ležet Álex Gallar. Do akce musí i realizační tým Huescy, který se bude starat o levé koleno španělského záložníka.
35'
Gallar si vyměnil míč s Longem. Oba inkasovali hodně tvrdé údery od obránců, ale hlavní sudí k nelibosti publika nechává pokračovat ve hře.
34'
Hostující snažení skončilo nějakých třicet metrů od branky. Volný balón pak Jovanović nakopl zpátky do středu pole.
33'
Tempo rozhodně není nějak úchvatné. Je to vyrovnaný boj, který se v posledních třech minutách odehrává pouze v blízkosti středového kruhu.
31'
Akapo uklidnil hru po výkopu Jovanoviće. Huesca se snažila usadit na útočné polovině, ale vše zhatila nepřesnost od Ávily.
30'
Držení míče: 46% – 54%.
29'
Nakonec Espanyol vybojoval rohový kop rozehraný Garcíou, nicméně Jovanović jeho centr z levé strany vyboxoval do bezpečí.
28'
Misés Gómez uprostřed hřiště fauloval Didaca Villu. Opět se bude kopat proti Jovanovićovi.
27'
Samuele Longo byl přistižen v ofsajdu kousíček za půlící čarou. Poklidnější kombinace Espanylu tak může plynule pokračovat.
25'
Domácí napadali hodně vysoko, pod tlak dostali i gólmana Lópeze, který ale využil bohaté zkušenosti a konstruktivně rozehrál na své kolegy z obrany.
24'
Granerův centr z levé strany hledal Davida Lópeze, který se sice dostal k hlavičce, ale tou nenasměroval míč k brance, jež nebyla v přímém ohrožení.
23'
Borja Iglesias se věnoval hlavně krytí míče a šel si pro faul od Pulida, po němž mají Barcelonští k dispozici standardní situaci.
22'
Didac Vilà byl příjemném dlouhého nákopu od Davida Lópeze. V rychlosti míč ale nezpracoval a následuje jen odkop od branky Aleksandara Jovanoviće.
21'
Miramón přenesl hru doleva na Longa, který si elegantně prohodil Javiho Lópeze, ovšem přízemní střelu mu u bližší tyče zastavil Diego López.
20'
Hernández si zasekával míč na ose hřiště, přičemž byl zdvojený a hráči Espanyolu jej čistým způsobem odzbrojili.
19'
Samuele Longo doběhl s míčem k levému kraji pokutového území, kde ztratil stabilitu, ale balón nikoliv. Huesca se přesto musela vrátit k půlící čáře.
18'
O pár chvilek později už musel López zasahovat! Gallarova rána levou nohou měla hodně razance, letěla však přesně nad gólmana, který ji dokázal vytěsnit na rohový kop.
17'
Álex Gallar skvěle zpracoval milimetrově přesné přenesení hry na pravou stranu, odkud hned centroval, ale míč skončil u Javiho Lópeze.
16'
Tentokrát to byla rozehrávka na krátko, ale ani v tomto případě to nebylo pro branku Jovanoviče nic nebezpečného. Snaha Espanyolu nicméně může pokračovat po faulu Gómeze na Granera.
15'
Javi López odehrál míč a potom byl ještě dohrán Ávilou, kvůli kterému budou domácí čelit další standardní situaci.
13'
Hostů bylo ve vápně dost, ale centrovaný míč přesto získali hráči Huescy. Ti vyrazili do rychlého kontru, ale muži ve žlutém se stihli vrátit.
12'
Rohový kop pro Katalánce. O jeho rozehrávku se postará Esteban Granero.
10'
Gallar táhl míč po pravé straně, odkud přihrával na osu Hernándezovi. Ten byl hodně důrazně sražen k zemi, ale hlavní rozhodčí zůstal klidný.
6'
Hra se zatím kouskuje, čekáme, až se zápas dostane do tempa.
4'
Na druhou stranu mohli spěchat hosté, ale pravděpodobně to byl Granero, kdo se ocitl v těsném ofsajdu.
2'
První kloudná akce. Domácí se po pravé straně dostali k vápnu, ale centr od Musta nebyl vůbec přesný a zaplachtil někam za bránu.
1'

SD Huesca: Jovanović – Miramón, Pulido, Semedo, Akapo – Ávila, Musto, Moisés Gómez, Gallar – S. Longo, Hernández.
Náhradníci: Werner – Aguilera, Etxeita, Ferreiro, Gürler, Insua, Melero.

Espanyol Barcelona: Diego López – Javi López, David López, Hermoso, Vilà – V. Sánchez, Roca, Granero – H. Pérez, Iglesias, Sergio García.
Náhradníci: Roberto – Baptistão, Ó. Duarte, Melendo, Piatti, Puado, Rosales..
SD Huesca
Domácí celek se beznadějně nachází na posledním místě tabulky s pěti body. Po předchozích remíze, kterou uhráli s celkem z Girony (1:1), v minulém kole prohráli 1:0 s Valladolidem. Huesca má na svém kontě sedm vstřelených branek a rovných 18 branek inkasovala. To vše po osmi odehraných zápasech. Na svém hřišti má dosavadní bilanci 0-1-2, skóre 4:11.
Espanyol Barcelona
Espanyol je považován v dnešním zápase za papírového favorita. V minulém kole dokázal zvítězit 3:1 nad Villarealem a Espanyol k překvapení všech, drží pěknou šestou příčku v tabulce La Ligy. Doposud nasbíral 14 bodů a pouhé tři body je děli od prvního místa, kde je aktuálně Alaves! Na týmy jako Real Madrid či Barcelona pak ztrácí jen jeden bod. Ano, vrchní část tabulky je zatím bodově hodně vyrovnaná! Espanyolu se však na cizích hřištích příliš nedaří a je druhým nejhorším týmem soutěže. Horší už je jen Leganes. Espanyol má bilanci na venkovních hřištích 0-2-2, skóre 4:6.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.