La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Barcelona - 16. prosince 2018   20:45

0:5
(0:2)
Barcelona
35' L. Suárez  (Messi) • 43' Messi  (Busquets) • 47' Messi  (Alba) • 60' Messi  (Arturo Vidal) • 88' Piqué  (Messi)
Levante
Olazábal – Suárez Pier, Postigo (69. Prcić), Cabaco – Jason, E. Bardhi, Campaña, Toňo – Rochina (69. Coke), Morales (C) – E. Boateng (62. B. Mayoral).
Aitor Fernández – Coke, B. Mayoral, Chema, Prcić, Martí, Simon.
González – Becerril, Rubio
Estadio Ciudad de Valencia
Barcelona
ter Stegen – Piqué, Lenglet, Vermaelen (52. Arthur) – Rakitić, Busquets, Arturo Vidal (78. Coutinho), Alba – Messi (C), L. Suárez, O. Dembèlé (81. Denis Suárez).
Cillessen – Aleñá, Arthur, Coutinho, Miranda, Rafinha, Denis Suárez.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 6:9. Střely mimo: 7:6. Rohy: 15:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 12:9.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí celkem vysokým vítězstvím Barcelony, která svého soupeře porazila poměrem 5:0. Ve druhém poločase jsme sledovali mizernou hru domácí obrany, která měla téměř při každé akci soupeře velké problémy. Katalánci se nakonec radovali z dalších třech branek, přičemž se o dvě z nich postaral Messi, který tak dnes zařídil hattrick. Levante dnes nehrálo vůbec špatně, avšak soupeř měl v brance ter Stegena, který několikrát podržel svůj celek. Barcelona si tak uhájila první pozici, na druhou Sevillu má stále tříbodový náskok.
90+2'
90+2'
Mayoral se sice radoval z kontaktní branky, avšak zakončení proběhlo z ofsajdového postavení, což potvrdil také opakovaný záběr.
90+2'
Ter Stegen si luxusním zákrokem řekl o čisté konto! Technickým projektilem to zkoušel Prcić, který pálil k bližší tyči, kam německý brankář strčil rukavici.
90+1'
Levante se muselo vracet, nebezpečnou akci totiž rozjížděl Coutinho, který nakonec daleko s míčem nedokráčel.
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
88'
Barcelona právě vstřelila branku!
Další špičková akce Katalánců končí další brankou! Barcelona se z vlastní poloviny dostala až k opačné šestnáctce, kde Coutinho nezištnou přihrávkou našel Messiho, který z první oslovil GERARDA PIQUÉHO, který si přehodil míč na levou nohu a poté se štěstím propálil Oiera, který si na balón přeci jenom sáhl.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Ještě můžeme počítat s nastaveným časem, Barcelona si ale nenechá vzít tři body.
87'
Levante opět nebránilo pozorně, do šance se tak natlačil Denis Suárez, který místo přihrávky střílel na brankáře, který mu v cestě nechal nohu.
86'
Coutinho si za šestnáctkou udělal prostor ke střele pravou nohou, míč ale poslal vysoko nad branku. Oier nemusel zasahovat, jednalo se o propagační ránu.
86'
Oier to zkusil dalekonosným nákopem k půlící čáře, kde se nejvýše do vzduchu dostal Busquets, který možná trochu pracoval rukama, sudí ale nechal pokračovat ve hře.
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes pět minut. Barcelona v poklidu kráčí za dalším vítězstvím, naopak domácí i nadále usilují nad kontaktní brankou.
84'
Střídající Prcić se rovněž dostal ke střeleckému pokusu, který ale zamířil daleko vedle branky. Ter Stegen byl v tomto případě zcela bez vážnější práce.
83'
Ter Stegen si až nyní připsal zákrok, kterým poslal míč na rohový kop. Po něm se ke střele dostal Toňo, který mířil snad do dvacáté řady tribuny.
82'
Obrovská šance Katalánců! Messi si naběhl na parádní lob za obranu, poté přihrávkou uvolnil zcela osamoceného Suáreze, který zakončoval kousek vedle brány.
81'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Denis Suárez.
80'
Jedenáctý roh pro Levante. Míč tentokráte plachtil k penaltovému puntíku, kde si na něj sice naskakoval Campaňa, nejvýše do vzduchu se ale dostal Piqué.
79'
Messi měl k dispozic přímý kop ze zajímavé vzdálenosti od branky. Jeho obstřel nabral pořádnou výšku, míč nakonec skončil zhruba metr nad brankou.
78'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Arturo Vidal, přichází Philippe Coutinho.
77'
Z velké vzdálenosti to velice pohotovým pokusem zkoušel Bardhi, kterého zezadu ještě stíhal Messi. Prvně jmenovaný nakonec razantně vypálil vedle brány.
76'
Tak pozor! Dembélé si to namířil s míčem k opačné šestnáctce, načež ho likvidačním zákrokem sestřelil Cabaco, který vyfasoval přímou červenou kartu.
75'
Levante rozjelo velice nebezpečný protiútok, jenomže Jason prováhal ideální moment k vysunutí Moralese. Výsledkem je přihrávka k ter Stegenovi.
74'
Arthur oslovil Dembélého, který se elegantním způsobem obtočil kolem Bardhiho, načež centrovaný balón stačil odklidit ze šestnáctky Cabaco.
69'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Rubén Rochina, přichází Coke.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Sergio Postigo, přichází Sanjin Prcić.
69'
Ter Stegen si po delší době vyzkoušel rozehrávku od své svatyně. Kulatý nesmysl zamířil na nohu Alby, který se poklidným způsobem dostal na druhou stranu.
68'
Campaňa ho rozehrál na přední tyč, kde se dostal k zakončení Cabaco, který trefil pouze Lengleta. Logicky tak bude následovat desátý rohový kop.
67'
Toňo si na levém křídle narazil se spoluhráčem, přihrávku pod sebe ale dokázal odklidit pozorný Rakitić. Budeme svědky devátého rohu pro Levante.
66'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Katalánci sice nejsou ve druhém poločase aktivnější, avšak směrem dopředu jsou mnohem nebezpečnější, což je zásadní rozdíl ve hře obou celků.
65'
Hlavní sudí přeci jenom přerušil hru, Busquets se ale zdá být v pořádku. Mezitím hráči Levante sportovně odevzdali míč svému protivníkovi.
64'
Na zemi pro změnu zůstal ležet Busquets, kterého v hlavičkovém souboji fauloval střídající Mayoral. Tento souboj se nakonec obešel bez zvuku píšťalky.
63'
Ter Stegen měl další práci, nicméně ani tentokráte se nejednalo o nic vážnějšího. Německý brankář stáhl míč do náruče, poté vyhodil balón do strany.
62'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Emmanuel Boateng, přichází Borja Mayoral.
61'
Domácí rozjeli kombinaci na malém prostoru. Středem hrací plochy se pokoušel projít Campaňa, který nakonec údajně fauloval Vidala, jenž toho snáší opravdu hodně.
60'
Zdá se, že o vítězi tohoto zápasu je rozhodnuto! Suárez nasadil jesličky Cabacovi, poté na zadní tyči našel volného Vidala, který v šanci nezpanikařil, naopak ještě přihrál lépe postavenému LIONELU MESSIMU, který snadným způsobem zasunul míč do sítě.
60'
K rozehrávce přímého kopu se postavil Bardhi, který to zkoušel přímo na bránu. Tvrdá rána směřovala pouze doprostřed branky, kde stál brankář ter Stegen.
59'
Žlutou kartu dostává Enis Bardhi (Levante UD).
58'
I když na zeleném pažitu zůstal ležet Vidal, tak i přesto budou mít standardku k dispozici domácí hráči. Bude to z nějakých třiceti metrů od branky.
57'
Dostatek prostoru měl kolem sebe Cabaco, jenomže místo centru si vybral vedle stojícího Jasona, který přihrál na jistotu zpět ke středovému kruhu.
56'
Piqué vytasil veledůležitý zákrok, neboť dokázal zastavit zakončení v podání Toňa. V opačném případě by měl ter Stegen hodně práce. Na druhé straně se do vyložené šance dostal Suárez, který ale trefil pouze brankáře.
55'
Busquets se rozhodl rozehrát nakrátko na Arthura, který ihned roztáhl hru k levé autové čáře. Messi se prohnal k šestnáctce, kde ho zastavil pozorný Postigo.
54'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval domácí Campaňa, který kousek od středového kruhu fauloval Vidala, jenž byl faulován také o pár vteřinek později.
53'
Na druhé straně se Rakitić pokusil odcentrovat do šestnáctky, kde ale nenašel nikoho ze spoluhráčů. Rychlý kontr Levante zastavil skluzem Piqué.
52'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Thomas Vermaelen, přichází Arthur.
51'
Rohový kop skončil pouze na hlavě Busquetse, za pokutovým územím ale číhal na střelu Bardhi, jehož navštívenka vyletěla vysoko nad branku.
50'
Nakonec to byl právě Toňo, kdo se pokusil překvapit ter Stegena přízemní ránou. Míč skončil kousek vedle branky, německý brankář si ještě sáhl na balón.
49'
Posléze se na levém křídel dostal k míči Toňo, který se nakonec neodvážil odcentrovat. Levante ale zůstává s míčem v blízkosti pokutového území.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali další rohový kop domácích, nicméně ani tentokráte se nejednalo o nic nebezpečného.
47'
S domácím celkem to nevypadá vůbec dobře! Suárez vyvezl míč na útočnou polovinu, tam po dlouhém driblinku předal na levou stranu, odkud Alba našel zcela osamoceného LIONELA MESSIHO, jehož prudká rána levačkou směřovala mimo dosah Oiera.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl hned dvě přesné trefy, o obě se postarala Barcelona. Úvod utkání dlouho nenabízel nic nebezpečného, nicméně směrem dopředu byli nebezpečnější domácí, kteří dokonce v největší šanci trefili břevno. Katalánci neproměněnou šanci hravě potrestali, prosadil se Suárez, který využil náramné přihrávky Messiho. Argentinský šikula se rovněž dočkal branky, ta padla dvě minuty před koncem poločasu. Levante to bude mít hodně složité, bude dotahovat dvoubrankovou ztrátu.
45'
45'
Žlutou kartu dostává Jordi Alba (FC Barcelona).
43'
Je tu druhá branka v domácí brance! Rochina zariskoval s přihrávkou, kterou na půlící čáře vystihl Busquets, jenž ihned vysunul kupředu LIONELA MESSIHO. Posledně jmenovaný pádil na bránu soupeře, z úhlu nakonec procedil míč mezi nohama Oiera.
43'
Levante zahrávalo už šestý rohový kop, opět z pravé strany. Ve vzduchu dobře zapracoval Piqué, následně se k práci s míčem dostal také ter Stegen.
42'
Záhy se ale Lenglet odhodlal k riskantní přihrávce křížem, Dembélé na ní ale nedosáhl. Levante se ale daleko nedostalo, Alba včas zakročil u lajny.
41'
Momentálně se nám hra dostala do lehce nezáživnější pasáže. Hosté mají míč na kopačkách, nicméně i nadále si s ním pohrávají daleko od branky soupeře.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Tentokráte po pravém křídle uháněl vpřed Dembélé, který ale v souboji jeden na jednoho nevyzrál na Cabaca. Hosté ale zůstávají u šestnáctky.
38'
K rozehrávce se nakonec postavil Bardhi, který ale opět našel hlavu protihráče. Po další akci tvrdě pálil Morales, jenž vybojoval další rohový kop.
37'
Levante to bude mít nyní hodně složité, proti favoritovi utkání prohrává o jednu branku. Nyní ale bude mít k dispozici standardku z dobré pozice.
36'
Žlutou kartu dostává Ivan Rakitić (FC Barcelona).
35'
Hosté se přeci jenom dostávají do vedení! Jeden z domácích si před vlastní šestnáctkou zahrával s míčem, čehož soupeř využil dokonalým způsobem. Messi si potáhl míč na levou nohu, načež polovysokým centrem našel LUISE SUÁREZE, který nekompromisní ránou ze vzduchu nedal Oierovi sebemenší šanci.
34'
Barcelona podnikla rychlou protiakci, kterou vzal sám na sebe Messi. Argentinský šikula si tak dlouho naváděl míč ke střele, až nakonec vůbec nezakončil.
33'
Obrovská šance domácích! Boateng se dostal k tvrdé ráně z velké blízkosti, svojí dělovku ale napálil pouze do horní konstrukce.
29'
Rochina to rovněž zkoušel přímo na bránu, jeho střelu ještě přizvedla zeď nad branku. Levante bude zahrávat svůj druhý rohový kop, o který se postará Rochina.
28'
Přímý kop také pro Levante. Důrazným způsobem si totiž počínal Vermaelen, který ve vzduchu pracoval loktem, což pocítil domácí forvard Boateng.
27'
K balónu se pochopitelně postavil sám Messi, který to zkoušel přímo na bránu. Jeho ránu levačkou ale dokázal Oier sevřít do svých rukavic.
26'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku stále čekáme. O něco aktivnější jsou domácí, kterým se navíc daří odrážet akce soupeře.
25'
Tohle by mohlo být nebezpečné. Rukou totiž zasáhl domácí Róber, který zároveň vyfasoval žlutou kartu. Bude tu velice nadějný přímý kop pro Katalánce.
24'
Rychle z branky musel domácí brankář Oier, který včas zastavil míč před Messim. Rychlý výhoz do strany přináší Levante solidní protiútok.
23'
Jason posílal do velkého vápna skákavý centr, po kterém se v pádu vrhal Boateng, který na něj nedosáhl. Míč nezastihl ani druhý naběhnuvší hráč, kterým byl Rochina.
22'
Dembélé si nevěřil na průnik kolem Toňa, místo toho přihrál vedle stojícímu Busquetsovi, kterého vytlačil na vlastní polovinu aktivní Campaňa.
21'
Barcelona má velké starosti s bráněním útočných akcí, před malým momentem se Piquému podařilo odkopnout balón do bezpečnějšího prostoru.
20'
Bardhi zahrával volný kop z levé strany. Rozehrávka cvičeným signálem nepřinesla nic nebezpečného, nejvýše do vzduchu se dostal pouze Lenglet.
19'
Jason dokázal čistým způsobem odzbrojit Suáreze, jenomže následná přihrávka na Boatenga nebyla přesná. K autovému vhazování se staví Alba.
18'
Žlutou kartu dostává Ousmane Dembèlé (FC Barcelona).
18'
Po levém křídle se dostával do pokutového území domácí Toňo, jehož nepodařený odskok zastavil Piqué. Katalánci okamžitě zahájili protiakci.
17'
Dembélé se u postranní čáry dostal do nepříjemného obležení, proto vyprodukoval zpětnou přihrávku na Piquého, který přenesl hru na Vermaelena.
16'
Domácí se dožadovali odpískání nedovoleného zákroku, avšak sudí nechal pokračovat ve hře. Z ochozů se začíná ozývat opravdu bouřlivý pískot.
15'
Nyní si nedovoleným zákrokem pomohl Busquets, který poslal na zem Campaňu. Levante rozehrálo na pravou stranu, kde Jason neodcentroval přes Albu.
14'
Levante se trochu rozestoupilo, jenomže Dembélé přihrával Suárezovi do ofsajdu. Katalánci se vrací zpět za míč, mezitím domácí rozehráli narychlo.
13'
S míčem si opět pohrála kompletní obranná trojice Barcelony. Krátce poté se míče ujal Dembélé, který byl kousek za polovinou hrací plochy podražen.
12'
Tohle už bylo nebezpečné. Za pokutovým územím měl dostatek času na zakončení Messi, jehož obstřel jen o kousek minul vzdálenější konstrukci.
11'
Messi tentokráte obstaral rohový kop z opačné strany. Do vzduchu se dostával urostlý Vermaelen, který ale hlavičkoval zhruba dva metry nad břevno.
10'
Dembélé vybojoval úvodní rohový kop, který z pravé strany obstaral Messi. Jeho kroucený centr nebyl vůbec špatný, na hranici malého vápna ale zasahoval Jason.
9'
U postranní čáry si splnil obrannou povinnost Cabaco, který nedaroval Suárezovi žádný prostor. Bude z toho další autové vhazování pro Barcelonu.
8'
Posléze si přihrávku za obranu nepohlídal Alba, který se tak ocitl v ofsajdovém postavení. I tentokráte byl adresátem nadějné kolmice Messi.
7'
Barcelona se až nyní dostala ke své klasické kombinaci. Lenglet oslovil na pravé straně Messiho, jehož centr na Albu dokázal zastavit pozorný Rober.
6'
Hezká akce Levante přinesla zakončení z kopačky Boatenga. Ter Stegen měl nečekané problémy, přízemní střelu musel krotit nadvakrát.
5'
Morales si to namířil podél autové čáry, kde ho náramně přesným zákrokem zastavil Piqué, který navíc dosáhl toho, aby se jako poslední dotkl míče právě Morales.
4'
Domácí Bardhi se ještě snažil udržet míč na hrací ploše, což se mu nakonec nepodařilo. Ter Stegen si tak vyzkouší odkop od své svatyně.
3'
Hned v úvodu utkání si domácí Rochina došel pro nedovolený zákrok, kterým se prezentoval napadající Vidal. Levante okamžitě rozehrálo po zemi.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Levante UD: Olazábal – Suárez Pier, Postigo, Cabaco – Jason, E. Bardhi, Campaña, Toňo – Rochina, Morales (C) – E. Boateng.
Náhradníci: Aitor Fernández – Coke, B. Mayoral, Chema, Prcić, Martí, Simon.

FC Barcelona: ter Stegen – Piqué, Lenglet, Vermaelen – Rakitić, Busquets, Arturo Vidal, Alba – Messi (C), L. Suárez, O. Dembèlé.
Náhradníci: Cillessen – Aleñá, Arthur, Coutinho, Miranda, Rafinha, Denis Suárez.

Rozhodčí: González – Becerril, Rubio.
FC Barcelona

Zdá se, že se fotbalisté Barcelony konečně vyhrabali ze špatné formy, která je provázela poslední zápasy. Katalánci se totiž dostali zpět do čela své domácí soutěže, kde se na druhou Sevillu dívají s tříbodovým náskokem. Barcelona navíc v minulém kole zvládla městské derby proti Espanyolu, kterému nasázela hned čtyři branky, přičemž se o dvě z nich postaral sám Messi. Katalánci se prezentují vůbec nejlepší ofenzívou celé soutěže, přičemž mají náskok více než deseti branek. V posledních zápasech se dobrým dojmem jeví také obrana, ta naposledy inkasovala v souboji proti Atléticu Madrid, přičemž tento výsledek nakonec skončil poměrem 1:1.
Levante UD

Fotbalisté Levante letos předvádějí celkem sympatické výkony, které momentálně stačí na šestou pozici. Levante má na svém kontě dvaadvacet bodů, přičemž na vedoucí Barcelonu ztrácí pouze devět bodů. Domácí celek dnešního utkání v minulém kole doslova vydřel cenný bod na půdě Eibaru, kde vyrovnal na konečných 4:4 až v nastaveném čase. Ostatně, Levante je letos střelecky produktivní, vstřelilo například více branek než Real Madrid či Atlético Madrid. Tak trochu kolísavým dojmem se jeví obrana, která inkasovala už pětadvacetkrát, což není zrovna dobrá bilance.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Levante UD a FC Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.