La Liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Getafe - 22. května 2022   17:30

Elche
37' Olaza  • 84' K. Pérez (Josan) • 90+2' K. Pérez (Fidel)
3:1
(1:1)
Getafe
33' Ünal  (Jankto)
Elche
Casilla – Nwankwo, Roco, Bigas – Morente (77. Josan), Mascarell, Gumbau (70. Guti), Olaza – P. Milla (60. Fidel), Pastore (69. K. Pérez) – Carrillo (60. Ponce).
Badía, Andreu – D. González, Palacios, Piatti.
Cuadra – López, Sobrin
Estadio Manuel Martínez Valero, Elche
17 336 diváků
Getafe
Soria – Dakonam, Mitrović, Cuenca – J. Iglesias (82. Yokuşlu), Ó. Rodríguez (75. S. Ramírez), Arambarri, Aleñá (60. Villar), Jankto (82. Suárez III) – Ünal, Mayoral (74. Maksimović).
Yáñez, Conde – Florentino, Vitolo, G. Álvarez.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:9.
Se sezónou 2021/2022 se Elche loučí výhrou! V utkání dvou již zachráněných týmů se místy hrál bezstarostný fotbal, bez valné kvality, ale i tak se přece jenom bylo na dívat.
90+4'
90+2'
Elche právě vstřelilo branku!
Definitivní pojistku na domácí vítězství dává KIKE PÉREZ, který s Fidelem pláchl do úniku a poté, co dostal přihrávku z levé strany, poslal míč do branky.
88'
Hosté spěchají na útočnou polovinu, kde se jim nabízí autové vhazování z pravé strany.
87'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Djené Dakonam).
84'
Elche jde do vedení, když si Josan parádně zpracoval přihrávku ve vápně, v otočce dokázal přihrát před branku, kde KIKE PÉREZ v klidu nasměroval míč do branky.
83'
Mauro Arambarri (Getafe) rozehrál roh z levé strany, akce končí nepřesným hlavičkovým pokusem Maksimoviće.
82'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Juan Iglesias, přichází Okay Yokuşlu.
82'
ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Damián Suárez.
82'
Jakub Jankto (Getafe) zůstává na trávníku a vypadá to, že pro zranění pravé nohy nedokončí zápas.
81'
Probíhá poslední desetiminutovka zápasu, který je stále nerozhodný, dokáže některé z mužstev strhnout ještě vedení na svou stranu?
80'
Kiko Casilla (Elche) sbírá míč ve vzduchu, po nepovedeném centru soupeře.
78'
Nepovedená malá domů v podání Getafe, vše ale nakonec ještě obránce dokázal zachránit a míč odehrát.
77'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Tete Morente, přichází Josan.
76'
Rozhodčí dává oběma týmům přestávku na osvěžení.
75'
ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Sandro Ramírez.
74'
ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Nemanja Maksimović.
73'
Getafe se opět brání, Elche kombinuje nedaleko středového kruhu.
72'
Osmý rohový kop rozehráli domácí z levé strany, znovu se však do zakončení nedostali. Přesto domácí zůstávají u míče a útočí.
71'
Elche s míčem na útočné polovině, Fidel centruje z levé strany, hosté odkopávají na roh.
70'
ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Raúl Guti.
69'
ze hřiště odchází Javier Pastore, přichází Kike Pérez.
69'
Malá domů v podání domácích, gólman Kiko Casilla si musí pospíšit s rozehrávkou, což se povedlo.
68'
Statistika držení míče – 55% : 45%.
67'
Rohový kop rozehráli hosté z pravé strany, ve vápně se dostal Borja Mayoral k hlavičce, ale branku Elche minul.
66'
Ale zasahovat musel na druhé straně domácí gólman Casilla, který se štěstím zneškodnil střelu Gonzala Villara (Getafe)!
66'
Ale ani domácí se ze standardky prosadit nedokázali, byť posléze zůstali ještě u míče před vápnem Getafe, ale gólman Soria ani nemusel zasahovat.
65'
Také domácím se nabízí výhoda volného kopu a znovu to bude pouze na centr do vápna.
64'
No... asi to měla být nacvičená akce, ale to hostům hrubě nevyšlo, přihrávka šla do vápna, tam míč nikdo nedostihl.
63'
Volný kop pro Getafe, je to na centr do vápna Elche, nikoliv na přímé ohrožení branky.
62'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Gerard Gumbau).
60'
ze hřiště odchází Pere Milla, přichází Fidel.
60'
ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Gonzalo Villar.
60'
ze hřiště odchází Guido Carrillo, přichází Ezequiel Ponce.
58'
Útočným faulem končí akce Elche, hosté tak mohou v klidu rozehrát.
57'
Nepřesným centrem z pravé strany končí akce Getafe, které se vrací zpět na svou polovinu.
56'
Utkání nemá nějaké výrazné tempo.
54'
Po pravé straně se domácí dostávají na útočnou polovinu.
53'
Bránící Enzo Roco (Elche) nepustil Mayorala dopředu, míč končí v autu.
52'
Ve čtyřech se domácí ženou dopředu, ale vše končí pokaženou přihrávkou z pravé strany.
51'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Pedro Bigas).
50'
Akce domácích po pravé straně, střela z úhlu, gólman David Soria dokázal míč vyrazit.
49'
Dnešní utkání sleduje 17 336 diváků.
48'
Elche s míčem u půlící čáry, domácí to zkouší nákopem míče dopředu, to v tuto chvíli nikam nevede.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:33.
První poločas končí nerozhodným výsledkem a u obou gólů byl výrazným aktérem český fotbalový reprezentant Jakub Jankto (Getafe). Ten nejprve skvělou přihrávkou vyzval ke skórování Enese Ünala, aby za čtyři minuty nešťastně odehrál míč před vlastní brankou, který se poté odrazil od Olazy a doputoval následně do branky.
Elche patřilo prvních zhruba pětadvacet minut, pak se do hry dostali i hosté, kteří také šli ve 33. minutě do vedení. Domácím se podařilo ve 37. minutě vyrovnat a poté již opět byli aktivnější.
45+2'
45+1'
Až v první nastavené minutě vybojovali hosté svůj první roh v zápase, ten rozehráli z levé strany, ale nic z toho není.
45'
Óscar Rodríguez (Getafe) to zkusil přímo na branku, střelu ale zblokoval bránící hráč na roh.
45'
Carles Aleñá (Getafe) faulován před pokutovým územím Elche, zajímavá standardka pro Getafe.
44'
Od pravého rohového praporku letí míč do vápna, tam sice propadl mezi stojící hráče, ale nikdo ho nedokázal zasáhnout.
43'
Elche po vyrovnávacím gólu znovu aktivnější a výsledkem je již sedmý roh pro domácí tým.
42'
Gerard Gumbau (Elche) rozehrál roh z levé strany, poslal míč na bližší tyč, kde míč odhlavičkoval bránící hráč.
41'
Zasahující gólman David Soria (Getafe) odehrál míč na roh, ten domácí rozehrají z levé strany.
40'
Nepřesný nákop Elche, míč končí v autu, domácí vhazují z levé strany, na vlastní polovině.
39'
No vida, tak máme opět nerozhodný výsledek, nyní hosté zkouší něco vymyslet.
37'
Rychlá odpověď domácích, kdy se míč na malém vápně odrazil od pravačky bránícího Jankta přímo na LUCASE OLAZU, od kterého se pak odrazil do branky. Na brankové čáře ještě míč zasáhl gólman pravou rukou, ale pouze ho nasměroval do břevna, od kterého se odrazil za brankovou čáru.
36'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Stefan Mitrović).
35'
Útočná akce Elche končí ofsajdem, vůbec prvním ofsajdem v zápase.
33'
Getafe právě vstřelilo branku!
Tak to je studená sprcha pro Elche, kterému patřil úvod zápasu! Hostům se povedla první akce, kdy Jakub Jankto poslal z levé strany míč do malého vápna, za obranu domácích, kam si seběhl ENES ÜNAL a tomu již stačilo pouze nastavit nohu.
30'
Rozhodčí přerušuje zápas a dává oběma týmům čas na krátké osvěžení.
29'
Bránící Enzo Roco (Elche) odkopává míč do autu, vypadá to, že Getafe patří poslední minuty zápasu.
28'
Getafe má ale zatím velký problém s překonáním obranného valu, hosté se nedostanou do vápna soupeře.
27'
Další nedovolený zákrok domácích, hosté tak zůstanou s míčem na útočné polovině.
26'
Rozehrávka od branky Getafe, za půlící čárou je faulován Mauro Arambarri (Getafe).
25'
Na centr z levé strany si ve vápně Getafe naskočil Pere Milla, který poslal míč hlavou pouze nad branku.
24'
Střed pole zatím jednoznačně patří domácím, kteří zde získávají velké množství míčů.
23'
Roh z pravé strany byl podobný, jako všechny předchozí, centr do vápna a nakonec míč v rukavicích gólmana Sorii.
22'
Pere Milla (Elche) zabojoval ve vápně o míč a odměnou je mu vybojovaný roh.
21'
Omar Mascarell (Elche) to bere na sebe a zakončuje ze střední vzdálenosti, ani s touto střelou neměl Soria problém.
20'
Elche mělo k dispozici další roh, ale ani tentokrát se gólově prosadit nedokázali.
19'
Omar Mascarell (Elche) se dostal ke střele zpoza vápna, jeho pokus ale gólman David Soria dokázal chytit.
18'
Nepřesný centr domácích z levé strany, hosté ale nezvládli míč odehrát lépe, než do autu.
17'
Daleký centr mířil do vápna Getafe, tam na míč nikdo nedosáhl, to nebylo dobře zahrané.
16'
Volný kop pro domácí, ti budou rozehrávat na polovině soupeře, ale je to daleko od vápna.
14'
Bránící Lucas Olaza (Elche) odkopává míč k půlící čáře, tam se ho zmocnil soupeř.
13'
Nakonec měli domácí výhodu dvou rohových kopů, při tom druhém Pedro Bigas hlavičkoval na branku, gólman Soria míč lapil.
12'
Rohový kop pro Elche, domácí tentokrát rozehrají z pravé strany.
11'
Guido Carrillo (Elche) ztratil míč na pravém křídle, hosté se dostávají k míči a rozehrávají.
10'
Je tu šance domácích, Javier Pastore trefuje břevno z levé strany!
9'
Elche s míčem na své polovině, vidíme sérii krátkých přihrávek, jakoby domácí nikam dopředu nespěchali.
8'
Javier Pastore (Elche) zkouší pozornost gólmana Sorii střelou z dálky, gólman Getafe v pohodě chytá.
7'
Enes Ünal (Getafe) se snažil dostat za obranu soupeře, neuspěl, ale signalizuje, že bránící Pedro Bigas zahrál rukou, sudí je však jiného názoru.
6'
Ale míče se chopili opět domácí, kterým patří úvod zápasu.
5'
Odkopem míče řeší obránce Djené Dakonam (Getafe) situaci na své polovině.
4'
A je z toho první roh v zápase, kteří domácí rozehrávají z levé strany, centr míří do vápna a míč tam propadl, gólman Getafe dokonce musel zasahovat.