La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Real Sociedad - 23. září 2021   19:30

Granada
9' G. Sánchez (Rochina) • 70' Milla
2:3
(1:0)
Real Sociedad
52' A. Elustondo  (Oyarzabal) • 60' Merino   • 82' A. Elustondo
Granada
Maximiano – Arias, G. Sánchez (C), D. Duarte, Neva (79. Escudero) – Montoro, Gonalons, Milla (79. Monchu) – Rochina (66. Bacca), Suárez, Machís (24. Puertas).
Gómez – Jiménez, Vega
Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
9 552 diváků
Ryan – Zaldúa (77. Zubimendi), A. Elustondo, Le Normand, Muñoz – Portu (65. Januzaj), Guevara, Merino, Navarro (64. Valera) – Oyarzabal (C) (77. Lobete), Sörloth (76. Zubeldia).

To je ode mě z tohoto utkání všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 11:16.
Druhý poločas nabídl výborný fotbal a čtyři branky. Hosté už v prvních 15 minutách tohoto dějství otočili skóre díky brankám Elustonda a Merina, domácí se ale nevzdali, přidali směrem do útoku a Bacca svým průnikem, který ukončil faulem Guevara, získal pro Granadu pokutový kop, který proměnil Milla. Oba týmy se pak tlačily do útoku, rozhodující branka ale padla do svatyně Granady, a to když Aritz Elustondo (hrající zřejmě svůj životní zápas) překonal podruhé v utkání domácího brankáře Maximiana. Závěrečný tlak Granady už pak k ničemu nebezpečnému před brankou Realu Sociedadu nevedl a tři body tak zaslouženě získávají hosté.

Granadě se nepovedlo zvítězit ani v šestém utkání této sezony a se třemi body je na 18. místě ligové tabulky. Real Sociedad se naopak díky čtvrté výhře v sezoně posunul už na třetí příčku.
90+5'
90+5'
Valera zavezl míč k rohovému praporku, kde ho dokázal udržet v souboji s Ariasem. Na tomto místě se tak dnešní zápas zřejmě skončí.
90+4'
Míč se přihrávkami dozadu dostal až k domácímu brankáři Maximianovi, jenž ho chtěl nakopnout na spoluhráče na útočné polovině. Nákop se mu ale vůbec nepovedl a míč poslal do prostoru, kde nebyl nikdo v červeno-bílém.
90+3'
Januzaj se uvolnil na pravé straně útočné poloviny a navedl si míč kolem obránce až k brankové čáře. Jeho přihrávku na Lobeteho odkopl do bezpečí Duarte.
90+2'
Naštěstí se nejednalo o vážné zranění a Merino pokračuje v zápase i bez ošetření. Granada má míč pod kontrolou a pokračuje ve svém tlaku.
90+1'
Merino odhlavičkoval centr do šestnáctky, při této hlavičce ho ale zasáhl do zad Monchu. Záložník Realu Sociedad zůstává ležet na trávníku.
90'
Bude se hrát ještě pět minut.
89'
Ten vykopl míč až na útočnou polovinu, kde ho jeho spoluhráči zatáhli do rohu a u rohového praporku získali několik desítek sekund.
88'
Puertas hlavou prodlužoval nákop do šestnáctky na spoluhráče, jako první se ale k míči dostal brankář hostů Ryan.
87'
Granada kulatý nesmysl vybojovala a konečně se ji daří dostávat hosty pod tlak. Obrana Realu Sociedad ale zatím nepouští domácí do nebezpečných střeleckých pozic.
86'
Až teď se to domácím povedlo. Puertas se s míčem dostal až k rohovému praporku, odkud nacentroval tak, že hrací předmět skončil v zámezí na opačné straně hřiště.
85'
Dění na hřišti pořád vypadá tak, jako kdyby musel ztrátu smazat spíše Real Sociedad. Domácí mají velký problém se dostat na delší dobu k míči.
84'
Hosté pokračují ve své útočné aktivitě i poté, co se dostali do vedení. Jejich útočnou akci ale teď zastavil faul Lobeteho.
82'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Hosté opět vedou! Valerova přihrávka zleva do šestnáctky se od hráčů v souboji na přední tyči odrazila přímo před volného Januzaje, jehož výborným reflexivním zákrokem ještě dokázal brankář Granady Maximiano vychytat. Míč se ale po jeho zákroku odrazil přímo před dobíhajícího ARITZE ELUSTONDA, jenž ho z první poslal nechytatelně k levé tyči domácí branky. Bez asistence.
82'
O faul se podle názoru rozhodčích nejednalo a hra pokračuje dále dalším postupným útokem Realu Sociedad. Domácí se opět stáhli před vlastní šestnáctku.
81'
Le Normanda stáhl zezadu na trávník Gonalons. Tento zákrok tak ještě zkoumá VAR.
80'
Januzajův centr z rohu domácí obrana vyřešila, po souboji při náběhu na tento centr ale zůstal v šestnáctce ležet Le Normand.
79'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Monchu.
79'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Carlos Neva, přichází Sergio Escudero.
78'
Hra se v těchto chvílích pořádně rozkouskovala. Míč mají na kopačkách hosté, kteří se snaží postupnou kombinací dostat k šestnáctce Granady.
77'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Julen Lobete.
77'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Joseba Zaldúa, přichází Martín Zubimendi.
76'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Igor Zubeldia.
74'
Sörloth má svalový problém a zůstal sedět na trávníku. Hra je přerušena, protože útočník Realu Sociedad musí být ošetřen.
73'
Montoro nacentroval z rohu na přední tyč, kde se k hlavičce dostal Sánchez. Jeho zakončení skončilo nad Ryanovou brankou.
72'
Žlutou kartu dostává Germán Sánchez (Granada CF) a také Robin Le Normand (Real Sociedad San Sebastian), kteří se dostali do sporu před rozehráním rohového kopu Granady.
70'
Granada právě vstřelila branku!
Je opět vyrovnáno! LUIS MILLA kopl penaltu po zemi k levé tyči a i když brankář Realu Sociedad Ryan skočil také doleva, tak neměl šanci zasáhnout.
70'
Pokutový kop potvrdil i VAR. Granada tedy bude kopat penaltu.
69'
Bacca se tlačil z levé strany kolem Guevary do šestnáctky Realu Sociedad, Guevara ho ale držel za dres a navíc ho v šestnáctce zřejmě podrazil. Hlavní rozhodčí nařídil penaltu!
68'
Na centr z rohu Realu Sociedad si zhruba na penaltovém bodě nejvýše vyskočil Elustondo, také on ale namířil přímo do rukou brankáře Granady.
67'
Sörloth se na levé straně šestnáctky Granady dostal přes Ariase a přihrávkou do středu pokutového území pak našel úplně volného Merina. Ten vystřelil přímo na brankáře Maximiana, jenž jeho pokus vyrazil.
66'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Rubén Rochina, přichází Carlos Bacca.
65'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Portu, přichází Adnan Januzaj.
64'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Robert Navarro, přichází Germán Valera.
64'
Žlutou kartu za protesty proti odpískanému faulu dostává Santiago Arias (Granada CF).
63'
Domácí obránci pak úspěšně rozehráli svůj útok, kterým se dostali k šestnáctce Realu Sociedad, tam ale míč ztratili a Arias pak navíc i fauloval.
62'
Sörloth se rozběhl do otevřené obrany Granady, příliš dlouho ale čekal s přihrávkou a Duarte mu míč vzal.
60'
Hosté otáčejí skóre a dostávají se do vedení! Oyarzabal si potáhl míč na levé straně do šestnáctky Granady a jeho centr před branku srazil obránce Duarte. Míč se však odrazil přímo před dobíhajícího MIKELA MERINA, jenž ho tvrdou střelou po zemi z první poslal nechytatelně k levé tyči Maximianovy branky. Bez asistence.
59'
Hosté se opět tlačí dopředu a domácí se museli zatáhnout před vlastní šestnáctku do obranného postavení.
57'
Brankář Realu Sociedad podběhl míč po hlavičce Suáreze na zadní tyč, naštěstí pro něj i pro jeho spoluhráče ho ale dokázal tygřím skokem chytit před dobíhajícím Puertasem.
56'
Oba týmy si nepřesnými rozehrávkami vystřídaly ve středu pole kontrolu nad míčem, až nakonec skončil na kopačkách hráčů Granady.
55'
Montoro krásným obloučkem do šestnáctky hostů našel za obránci soupeře úplně volného Nevu, jenž z první usměrnil míč vysoko nad Ryanovu branku.
54'
Suárez si zpracoval odkop z vlastní poloviny před pokutovým územím Realu Sociedad, sám se ale vytlačil na levé křídlo.
52'
Je vyrovnáno! Oyarzabal nacentroval od rohového praporku zhruba na penaltový bod, kde zůstal naprosto nepochopitelně neobsazený ARITZ ELUSTONDO. Ten z voleje namířil přesně k pravé tyči Maximianovy branky. Asistence: Mikel Oyarzabal.
51'
Merino si zpracoval centr v šestnáctce Granady a pak posunul míč doleva na volného Oyarzabala. Ten vystřelil z první přímo na brankáře Maximiana.
50'
Žlutou kartu za zásah do boku pronikajícího Oyarzabala dostává Domingos Duarte (Granada CF).
49'
Hosté pokračují i v úvodu druhého poločasu ve své územní převaze, domácím se ale tentokrát daří vytláčet je do středu pole.
48'
Domácí se na útočné polovině zdrželi jen chvilku a po ztrátě míče museli zase rychle zacouvat dozadu. Povedlo se jim to a Real Sociedad musí útočit do seřazené obrany.
47'
Granada rychle přišla o míč a opět se musí bránit. Centr Zaldúy z pravého křídla byl zblokován Montorem na hranici šestnáctky k volnému Portuovi, jenž z voleje vystřelil přímo do rukou připraveného brankáře Maximiana.
46'
Výkop druhého poločasu měli domácí. Během přestávky nedošlo k žádnému střídání.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:35.
V prvním poločase měl územní i střeleckou převahu Real Sociedad, do šatny ale s nejtěsnějším náskokem jdou fotbalisté Granady. Ti vytěžili z minima maximum a v 9. minutě vstřelil jedinou branku prvního poločasu hlavou Germán Sánchez. Až na některé pasáže prvního dějství se hra odehrávala téměř výhradně na polovině Granady, hosté se ale přes dobře fungující obranu domácích prosazovali velmi těžce a když už se dostali do velké gólové příležitosti, tak je zradila koncovka. Přes druhým poločasem tak má Granada zápas dobře rozehrán směrem k prvnímu vítězství v sezoně.

Fauly: 4:7
45+2'
45+1'
Elustondo opět nakopl míč na levé křídlo, kde si ho tentokrát Oyarzabal zpracoval. Jeho centr na zadní tyč trochu překvapivě doletěl až na Portua, ten ale spanikařil a hlavičkou ho nasměroval výrazně mimo domácí branku.
45'
Bude se hrát ještě jednu minutu.
44'
Hosté se po několika přihrávkách vrátili na útočnou polovinu, centr Zaldúy z pravé strany ale Duarte odhlavičkoval a v následném souboji o míč pak pravý obránce Realu Sociedad fauloval Montora.
43'
Portu si navedl na pravém křídle míč na centr, Sörloth ho na přední tyči ale jen tečoval do obránce Granady. Domácí pak odkopli hrací předmět na polovinu Realu Sociedad.
42'
Suárez dostal přihrávku na levé křídlo, obránci Realu Sociedad se ale stihli vrátit a útočník Granady musel míč posunout jen na své spoluhráče ve středu pole.
41'
Centr z přímého kopu prodlužoval hlavou za sebe na hranici šestnáctky Rochina, gólman hostů Ryan ale míč vyboxoval do bezpečné vzdálenosti od své branky.
40'
Zápas se teď změnil na řecko-římský zápas. Merino podkopl protihráče, jenž si chtěl pokrýt míč a následovat tak bude další standardka Granady.
39'
Centr do své šestnáctky odhlavičkoval do zámezí Elustondo. Po autovém vhazování se dostal k míči na levém křídle Neva, jeho nepovedený centr ale skončil až na opačném křídle.
38'
Hra se v této chvíli přitvrdila a po dalším tvrdém souboji získali domácí standardní situaci z pravé strany útočné poloviny.
36'
Žlutou kartu dostává za zásah rozehrávajícího Le Normanda skluzem do nohy Rubén Rochina (Granada CF).
35'
Po skrumáži v šestnáctce Granady se míč odrazil k volnému Merinovi, jehož střelu srazil rukou mimo svou branku Arias. Hlavní rozhodčí Valentín Pizarro Gómez bez zbytečného zdržování nařídil další rohový kop Realu Sociedad.
34'
Navarro se po nepovedené rozehrávce Granady dostal k míči a i když jeho střela po zemi asi šla těsně mimo domácí branku, tak ji gólman Maximiano raději vyrazil na roh.
33'
Elustondo hledal pasem na levé křídlo Oyarzabala, tomu ale míč při zpracovávání odskočil a skončil za postranní čárou.
32'
Až teď konečně přišla průniková přihrávka na pravé křídlo na Portua, jeho střílenou přihrávku po zemi za domácí obránce ale chytil připravený brankář Granady Maximiano.
31'
Obraz hry se vůbec nemění. Hosté už více než tři minuty mají míč na kopačkách, stále se ale k pokutovému území Granady prakticky nepřibližují.
30'
Domácí jsou opět zataženi v obraně. Hosté mají územnou převahu, kolem šestnáctky a v ní se ale zatím prosazují minimálně.
28'
První žlutou kartu zápasu dostává za zásah loktem do hlavy Guevary v hlavičkovém souboji Luis Javier Suárez (Granada CF).
27'
Navarro si zpracoval na hranici pokutového území Granady míč, posunul si ho na pravačku a nepovedenou technickou střelou ho poslal na tribunu za Maximianovou brankou.
26'
Postupný útok Realu Sociedad se rychle vrátil k šestnáctce Granady, kterou hosté přihrávkami ze strany na stranu obléhají.
25'
Real Sociedad se hned vrátil k útočení, domácím se ale povedlo vytlačit hosty za středovou čáru a míč si tak teď přihrávají obránci týmu ze San Sebastianu na vlastní polovině.
24'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Antonio Puertas.
23'
Na trávníku zůstal sedět Machís, jenž má zřejmě svalové problémy. Hra je přerušena.
22'
Hosté se ale přece jen dostali na útočnou polovinu a opět donutili Granadu zacouvat do obrany. Jejich aktivita ale skončila nepřesným centrem Portua z pravého křídla.
21'
Odkop brankáře Granady Maximiana opět skončil u gólmana Realu Sociedad Ryana. Ten má zatím velké problémy s rozehrávkou a i teď musel míč jen nakopnout do středu pole.
20'
Až teď se po delší době dostali hosté na útočnou polovinu. Z jejich útoku ale přišla jen kolmice na levou stranu šestnáctky na Oyarzabala, jenž si však tuto přihrávku zpracovat nedokázal.
19'
Proto přišel nákop za obranu Granady na Portua, před něj se ale natlačil Duarte, jenž nechal míč dokutálet se do rukou brankáře Maximiana.
18'
Granada převzala v posledních minutách iniciativu a začala napadat velmi vysoko rozehrávku hostů. Ti mají velký problém rozehrát svůj útok.
16'
Suárez si nabíhal do šestnáctky Realu Sociedad za pasem ze středu pole. Elustondo ho ale čistě odtlačil od míče a ten nakonec chytil brankář hostů Ryan.
15'
Domácí se ale k šestnáctce hostů vrátili a Rochina se nakonec uvolnil i ke střele. Jeho pokus skončil výrazně mimo Ryanovu branku.
14'
Granada odpovídá svým postupným útokem, který ji dostal až těsně před pokutové území Realu Sociedad. Odtud ji obránci hostujícího celku vytlačili zpátky.
13'
Na centr z levého křídla si na zadní tyči naběhl Oyarzabal, kapitán Realu Sociedad ale hlavou namířil do rukou domácího brankáře Maximiana.
12'
Hosté okamžitě zapli na vyšší obrátky a tlačí se po inkasované brance dopředu. Granada zacouvala před vlastní šestnáctku.
Real Sociedad inkasoval branku po čtyřech zápasech s čistým kontem.
11'
Už mohlo být vyrovnáno! Sörloth se zhruba na penaltovém bodě uvolnil přes obránce a centr z rohu usměrnil z voleje těsně mimo domácí branku.
9'
Domácí ze své první gólové příležitosti otevírají skóre! Rochina nacentroval od rohového praporku na zadní tyč, kde se k hlavičce dostal GERMÁN SÁNCHEZ. Jeho hlavička letěla mimo dosah brankáře Ryana a Guevara, jenž se ještě snažil míč zastavit, si ho nakonec ramenem srazil do sítě. Asistence: Rubén Rochina.
7'
Útok Granady pak vedl po levé straně Gonalons, jeho centr ale byl nakonec zblokován na rohový kop.
6'
Nákop domácího brankáře Maximiana doletěl až k jeho konkurentovi na opačné straně Ryanovi. Ten si neproozuměl s obránci a rozehrál nepřesně.
5'
Sörloth si zpracoval těžkou přihrávku na levou stranu šestnáctky a dostal se i k zakončení, brankář Granady Maximiano ale včas vyběhl a jeho střelu srazil zákrokem do bezpečí.
4'
Až teď se domácí konečně dostali k míči. Hosté hned zacouvali do obranného postavení a přenechali obráncům Granady prostor na založení jejich útoku.
3'
Granada se pořád nedostala k míči a hned v úvodu zápasu je pod velkým tlakem. Hosté tlačí domácí fotbalisty hluboko do obrany.
2'
Merino se dostal ke střele z hranice šestnáctky Granady, jeho pokus ale letěl přímo na připraveného brankáře Maximiana, jenž ho vyrazil.
1'
Výkop utkání měli hosté. Jejich první nákop na útočnou polovinu dokázali útočníci vybojovat a poprvé v zápase tak mohou kombinovat u šestnáctky soupeře.
1'
Granada bude hrát v červeno-bílých dresech, Real Sociedad v modro-bílých.
Oba týmy už vycházejí na hrací plochu, zápas se tak o malou chvíli začne.

Granada CF: Maximiano – Arias, G. Sánchez (C), D. Duarte, Neva – Montoro, Gonalons, Milla – Rochina, Suárez, Machís.

Náhradníci: A. Escandell – Escudero, Soro, Puertas, Monchu, Díaz, Quini, Abram, Bacca, J. Molina, Ruiz, Torrente.

Real Sociedad San Sebastian: Ryan – Zaldúa, A. Elustondo, Le Normand, Muñoz – Portu, Guevara, Merino, Navarro – Oyarzabal (C), Sörloth.

Náhradníci: Remiro – Zubimendi, Zubeldia, Januzaj, Gorosabel, Turrientes, González, Lobete, Djouahra, Valera, Cristo Romero.

Rozhodčí: Gómez – Jiménez, Vega.

Vzájemné zápasy

Od návratu Granady do LaLigy v sezoně 2019/2020 se tyto dva kluby potkaly čtyřikrát a vzájemná bilance je úplně vyrovnaná – Real Sociedad vyhrál dvakrát a Granada také dvakrát. V minulé sezoně vyhráli vždy domácí – Real Sociedad v listopadu 2020 2:0 a Granada v březnu 2021 1:0.

Real Sociedad síce úvodní zápas s Barcelonou prohrál 2:4, v dalších čtyřech zápasech ale získal 10 bodů a neinkasoval ani jednu branku. To ho posunulo před tímto kolem na čtvrté místo, ze kterého ztrácí na první Real Madrid tři body. Problémem pro tým ze San Sebastianu je však na úvod soutěže neobvykle velká marodka, když kvůli zraněním dnes budou chybět Asier Illarramendi, Alexander Isak, Nacho Monreal, Diego Rico, David Silva nebo Ander Barrenetxea. Realu Sociedad se ale v Granadě dlouhodobě daří, protože od února 2012 prohrál na půdě tohoto klubu jen jednou.

Granada CF

Granadě se vstup do soutěže nepovedl a v pěti úvodních kolech získala pouhé tři body za tři remízy. V tabulce se tak nachází na 17. místě. Mrzet ji může hlavně debakl 0:4 od nováčka Vallecana, který současně způsobil, že Granada má v úvodu soutěže jednu z nejhorších obran španělské LaLigy. I útočná produktivita Granady ale patří mezi nejhorší v soutěži, protože za pět utkání vstřelil tento tým jen tři branky. Dnes je tak cílem domácího týmu rozhodně zabodovat naplno.

Villarreal – Granada 0:0
Granada – Valencia 1:1
Vallecano – Granada 4:0
Granada – Betis 1:2
Barcelona – Granada 1:1
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Granada CF – Real Sociedad San Sebastian. Utkání 6. kola španělské LaLigy začíná v 19:30.