La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Levante - 12. května 2022   21:30

Real
13' Mendy (Modrić) • 19' Benzema (Vinícius Júnior) • 34' Rodrygo (Modrić) • 45' Vinícius Júnior (Modrić) • 68' Vinícius Júnior (Benzema) • 83' Vinícius Júnior (Jović)
6:0
(4:0)
Real
Courtois – L. Vázquez, Nacho Fernández (82. Gila), J. Vallejo, Mendy – Valverde (75. Kroos), Camavinga, Modrić (75. P. González) – Rodrygo (62. M. Díaz), Benzema (C) (75. Jović), Vinícius Júnior.
Lunin, Fuidias – Casemiro, Militao.
Cordero – Villate, Cerezo
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
38 421 diváků
Levante
Cárdenas – Miramón, Pier (77. Vezo), Cáceres (39. Campaña), Postigo, Son – Radoja (39. Bardhi), Pepelu, Melero (57. Cantero) – Goméz (57. Martí), Morales (C).
Ai. Fernández – Coke, Ó. Duarte, Malsa, Pubill, Saracchi, Vukčević.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 16:1. Střely mimo: 9:7. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 8:6.
Rozhodčímu stačilo 90 minut a stejného názoru jsou asi i hráči Levante, kteří se ze Santiaga Bernabéa odvážejí debakl 0:6 a především jistotu sestupu do druhé ligy.

O všem rozhodla již první půle. Hosté soupeři vzdorovali jen do 13. minuty, kdy otevřel skóre Ferland Mendy. Do přestávky pak přidali další góly Karim Benzema, Rodrygo a Vinícius Junior. Do šaten se tak odcházelo za stavu 4:0. Po změně stran několikrát zahrozilo i Levante, ovšem trefoval se zase jen Real. Konkrétně Vinícius Junior, jenž dvěma zásahy završil hattrick i skóre duelu. Za zmínku stojí také skvělý výkon Luky Modriće, který chorvatský záložník podtrhl třemi asistencemi.
90'
90'
Základní hrací doba se chýlí ke svému konci. Uvidíme, kolik času sudí nastaví.
88'
Mariano Díaz opět pálil. Pokus zpoza šestnáctky prolétl nad bránou.
87'
Mariano Díaz protáhl další dobrou střelou Daniho Cárdenase. Hostující gólman dělá, co může a vyráží ji na roh.
86'
Lucas Vázquez odcentroval z pravé strany. Míč si našel Luka Jović, jehož hlavička prolétla těsně vedle pravé tyče.
85'
Střely na bránu – 15:1
83'
Real Madrid právě vstřelil branku!
VINÍCIUS JÚNIOR završuje hattrick a také pomyslného tenisového kanára! Peter González vybojoval pro domácí míč na útočné polovině. K němu se dostal Luka Jović, jenž ho přiťukl doběhu Viníciusovi. Ten postupoval na bránu z levé strany a zakončením k bližší tyči překonal Cárdenase – 6:0.
82'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Nacho Fernández, přichází Mario Gila.
80'
Domácí mladíček Peter González táhl akci na pravém křídle. Hosté mu dali poměrně dost prostoru a tak ho nechali doběhnout až do šestnáctky. Rána levačkou skončila vedle vzdálenější tyče.
80'
Enis Bardhi našel Sona. Ten měl míč na levé straně šestnáctky, odkud posílal zpětnou přihrávku na penaltu. Tento prostor pokryla defenziva Madridských.
79'
Hosté se snaží alespoň o vstřelení čestného gólu. V posledních minutách jsou docela aktivní.
77'
Střídání v týmu Levante UD:
ze hřiště odchází Rober Pier, přichází Rúben Vezo.
77'
Velká šance hostí! Po zpětné přihrávce Bardhiho pálil z dobré pozice těsně vedle levé tyče José Luis Morales!
75'
ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Luka Jović.
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Peter González.
ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Toni Kroos.
74'
Nepříjemnou střelou zpoza šestnáctky se prezentoval Son. Jeho pokus Thibaut Courtois neudržel v rukavicích, míč ale vyrazil ke svým spoluhráčům.
73'
Ten rozehrával právě Bardhi. Domácí se ubránili.
72'
Po akci Enise Bardhiho budou hosté zahrávat další rohový kop.
71'
Hosté rozehráli nakrátko. Pak přišel centr, který Los Blancos neohrozil.
71'
Střelu Sona srazila domácí obrana na roh.
70'
Další akci Realu táhl Federico Valverde. Ten se dostal s míčem do pokutového území, kde ho předal Modrićovi. Toho hosté ke střele nepustili.
68'
Tak tohle byla vyloženě exhibiční akce domácích! Luka Modrić poslal do úniku Karima Benzemu. Ten si místo zakončení pohrál s brankářem Cárdenasem, kterého si kličkami položil, obešel ho a naservíroval míč na malé vápno VINÍCIUSOVI JÚNIOROVI, jenž už to měl opravdu hodně snadné – 5:0.
67'
Hra se teď trochu zklidnila. Real se už nemusí nikam moc tlačit. Levante se snaží občas zahrozit.
65'
Roger Martí dostal žlutou kartu za faul na Eduarda Camavingu. Po něm hra pokračovala výhodou pro domácí. Sudí se ke všemu vrátil po přerušení.
64'
Kličky Benzemy v šestnáctce nepřinesly vyvrcholení v podobě šance. Dopředu může Levante.
64'
Držení míče – 57 % : 43 %
63'
Benzema se snažil z první narazit míč za obranu Viníciusovi. Přihrávku zablokoval Rober Pier.
62'
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Mariano Díaz.
61'
Nechybělo mnoho a hosté se dočkali gólu! Álex Cantero z pravé strany dotáhl míč až k pokutovému území a křížnou ranou těsně minul vzdálenější tyč.
60'
Ve druhém poločase zatím nepadl žádný regulérní gól. Je to ale docela pohledný a otevřený fotbal.
58'
Vinícius Júnior dostal přihrávku od Valverdeho a utíkal sám na brankáře Cárdenase, kterého i překonal. Byl však v ofsajdu, takže další gól Realu není uznán!
57'
ze hřiště odchází Dani Goméz, přichází Roger Martí.
ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Álex Cantero.
56'
Karim Benzema vysunul nádhernou přihrávkou od pravé postranní čáry Rodryga. Ten přehazoval vybíhajícího Cárdenase, zároveň však minul jeho bránu!
55'
Gonzalo Melero dostal přihrávku do pokutového území, ale hned ho dostoupil a odzbrojil Nacho Fernández.
54'
K další hostující střele napřáhl Pepelu. Jeden z obránců jeho pokus zablokoval.
53'
Hosté se přeci jen občas dostanou na dostřel brány soupeře. Z levé strany si navedl míč až k šestnáctce jejich kapitán José Luis Morales. Jeho střela minula levou tyč brány Thibauta Courtoise.
52'
Domácí hrají pro diváky, chtějí je pobavit. Levante dnes přijde asi o poslední šance na záchranu.
51'
Z dálky vystřelil Pepelu. Courtois kontroloval míč, který směřoval nad břevno.
51'
Hosté se po rohu ubránili, Real ale zůstává na balónu.
50'
Luka Modrić natáhl k technické střele z nějakých 20 metrů. Dani Cárdenas balón vytlačil na roh!
48'
Na druhé straně to zkoušel z podobné pozice jako Bardhi Federico Valverde. Rovněž jeho projektil prosvištěl nad břevnem.
47'
Druhý poločas začali náznakem šance domácí. Vinícius obešel Miramóna, ale jeho přihrávka neprošla až před bránu, kde byl Rodrygo. O chvíli později střílel ze střední vzdálenosti nad hostující Enis Bardhi.
46'
První poločas ukázal v plné nahotě rozdíl mezi ligovým mistrem a posledním týmem tabulky. Levante soupeři vzdorovalo jen do prvního gólu Ferlanda Mendyho ve 13. minutě. Pak už to byla exhibice domácího celku, který vede 4:0 a klidně mohl přidat i další trefy. V 19. minutě zvýšil Karim Benzema, na 3:0 dával Rodrygo a krátce před přestávkou se prosadil také Vinícius Júnior. Hned tři asistence si připsal výtečně hrající Luka Modrić.
45+2'
45+2'
Po něm odhlavičkoval míč do bezpečí Nacho Fernández. První poločas končí.
45+1'
Ještě je tu rohový kop pro hosty...
45'
Tohle začíná být pořádná poprava! VINÍCIUS JÚNIOR si narazil míč s dnes vynikajícím Lukou Modrićem a z levé strany postupoval na Cárdenase. Už byl v poměrně ostrém úhlu, přesto dokázal skórovat střelou ke vzdálenější tyči – 4:0.
43'
Eduardo Camavinga obdržel žlutou kartu za faul na Pepelua.
42'
Federico Valverde se dostal s míčem až na hranici pokutového území a tvrdou ranou orazítkoval břevno. Fanoušci Realu Madrid tleskají. Přesně tohle chtějí od svého týmu vidět.
40'
Hosté reagují na vývoj duelu střídáním a zřejmě také změnou rozestavení. Vypadá to na přechod ke čtyřčlenné obranné linii.
39'
ze hřiště odchází Nemanja Radoja, přichází Enis Bardhi.
ze hřiště odchází Martín Cáceres, přichází José Campaña.
38'
Standardní situaci zahrával Luka Modrić. Ten zkusil překvapit Cárdenase přímou střelou. Tu hostující brankář vyboxoval před svou šestnáctku, odkud přišla další rána Federica Valverdeho. Gólman hostí balón vyrazil na břevno!
37'
Vinícius Júnior obešel na levé straně dva protihráče. Jorge Miramón ho nakonec fauloval a domácí tak budou zahrávat standardní situaci.
36'
Pokračuje exhibice domácího celku. Ten hraje na útočné polovině bago.
34'
Domácí přidávají třetí gól! Po rohovém kopu zůstali u míče díky dobré práci Camavingy. Po něm se dostal k balónu Rodrygo, který ho pak předal doprava Modrićovi a vydal se před bránu. Zkušený záložník tam poslal ideálně načasovaný pas, který RODRYGO zblízka uklidil do sítě.
32'
Hráči Bílého baletu mají chuť do hry a chtějí pobavit fanoušky. Nyní odehrál míč na roh Postigo.
30'
Rodrygo byl zcela sám před Cárdenasem a poslal míč za jeho záda. Situaci však předcházel ofsajd, takže tenhle gól nebude platit.
29'
Benzema táhl další akci Realu. Nahrál doleva Rodrygovi, který tentokrát jen sestřelil bránícího Postiga.
27'
Domácí nebyli daleko od dalšího gólu! Vinícius Júnior našel v šestnáctce zpětnou přihrávkou Karima Benzemu, jehož střela se vytěsnila těsně vedle vzdálenější tyče.
26'
Náznak příležitosti pro hosty. Ti zaútočili do otevřenější obrany soupeře. Nemanja Radoja nahrál doleva krajnímu bekovi Sonovi, jenž z hranice pokutového území pálil vedle pravé tyče Courtoisovy brány.
25'
Nyní centroval z pravé strany Federico Valverde. Obrana Levante to tentokrát uskákala.
24'
Další zákrok Cárdenase, který likvidoval ránu Rodryga z levé strany šestnáctky. Na bránu Žab se teď valí jeden útok za druhým.
22'
Zakončení Viníciuse Júniora vyrazil na roh brankář Cárdenas. Ten se rozhodně nenudí.
21'
Akcie Levante strmě padají dolů. Vypadá to, že Real si přišel zápas užít a soupeři nic nedaruje.
19'
Domácí jsou při chuti a přidávají druhý gól! Ferland Mendy nahrál na levé křídlo Viníciusovi. Ten pravačkou odcentroval před bránu a našel přesně KARIMA BENZEMU, který hlavou rozvlnil síť za zády bezmocného gólmana Levante – 2:0.
16'
Hosté teď měli velké štěstí! Po rohu, který domácí rozehráli nakrátko, centroval Luka Modrić. Ten našel na zadní tyči číhajícího Federica Valverdeho, který míč pravačkou posunul do bližší tyče, od níž se balón podél brankové čáry odrazil do zámezí!
15'
Velká šance Realu! Parádní kombinaci na jeden dotek zakončoval Rodrygo. Dani Cárdenas se tentokrát vyznamenal a vyrazil míč na roh!
14'
Dani Goméz v dobré šanci neprostřelil Courtoise! Vzrušení však bylo zbytečné. Útočník Levante byl v ofsajdu.
13'
Hostující sen o zázraku dostává první velkou trhlinu! Luka Modrić poslal ještě z vlastní poloviny hřiště parádní kolmici za obranu, na kterou si na levém křídle naběhl FERLAND MENDY. Ten se dostal až do pokutového území a ranou k bližší tyči překonal Cárdenase.
12'
Benzema v šestnáctce spadl po souboji se Sonem. Hostující obránce zakopl a následně o něj domácí útočník přepadl. Rozhodčí to nechává bez povšimnutí a ani Benzema nereklamuje penaltu.
11'
Následoval rohový kop, po němž byl někomu z hostí pískán útočný faul.
11'
Exekuce se chopil Pepelu. Jeho střelu přizvedla na roh domácí zeď.
9'
Hosté nechtějí jen bránit. Nyní se pokoušeli o sympatickou kombinaci, která v první chvíli nevyšla. Akce však pokračovala a Jesús Vallejo fauloval těsně před pokutovým územím Bílého baletu Gonzala Melera. To je už velmi zajímavá pozice...
8'
Valverde zahrál míč do rukou Moralese. Hostující hráč si spíše kryl obličej, každopádně je pískáno proti Levante.
7'
Karim Benzema vběhl do šestnáctky zleva a opět ještě hledal spoluhráče. Levante se ubránilo.
6'
Benzema se dostal k míči v pokutovém území. Tam našel Rodryga, který neobehrál Sergia Postiga. Ten si počínal nejlépe, jak mohl a tak se bude kopat od brány Levante.
4'
Real má jistý titul, tak se čekalo, jakou sestavu nasadí kouč Carlo Ancelotti. Ten ale chce své klíčové hráče nechat v tempu kvůli blížícímu se finále LM, takže vzhledem k rozsáhlé marodce zvolil velmi silné složení sestavy.
2'
Zpoza šestnáctky napřáhl Karim Benzema. Jedovku domácího kapitána vyrazil pravou rukou brankář Dani Cárdenas.
1'
José Luis Morales se dostal z levé strany do domácího pokutového území. Jeho přihrávku však zachytil Lucas Vázquez.
1'
Úvodní výkop mělo Levante, které to také zkouší směrem dopředu.
1'
Aktéři utkání už jsou na hrací ploše. Kapitáni Karim Benzema a José Luis Morales absolvují los.

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Nacho Fernández, J. Vallejo, Mendy – Valverde, Camavinga, Modrić – Rodrygo, Vinícius Júnior, Benzema (C).
Náhradníci: Lunin, Fuidias – Casemiro, M. Díaz, Gila, P. González, Jović, Kroos, Militao.
Trenér: Ancelotti

Levante UD: Cárdenas – Miramón, Pier, Cáceres, Postigo, Son – Radoja, Pepelu, Melero – Goméz, Morales (C).
Náhradníci: Ai. Fernández – Bardhi, Campaña, Cantero, Coke, Ó. Duarte, Malsa, Martí, Pubill, Saracchi, Vezo, Vukčević.
Trenér: Lisci

Rozhodčí: Cordero – Villate, Cerezo.
Levante nemá s Realem špatnou bilanci a jeho hráči tak mohou věřit, že i proti tomuto gigantovi se dá uspět. První vzájemný duel v této sezóně skončil remízou 3:3. Loni v lednu valencijský celek dokonce zvítězil 2:1 na Santiago Bernabeu. O rok dříve zase Levanto bralo doma výhru 1:0.
Real Madrid (1. místo, 25 – 6 – 4, skóre 73:30, 81 bodů)
Fotbalisté Realu už mají jistý ligový titul a jejich trenér Carlo Ancelotti se tak zapsal do historie jako první kouč, který vyhrál všech pět nejkvalitnějších evropských soutěží (Anglie, Francie, Německo, Itálie, Španělsko). Bílý balet si navíc zajistil finále Ligy mistrů, v němž se střetne s Liverpoolem. Madristé si ve vyřazovacích bojích vytvořili pověst týmu, který se dokáže vyhrabat i z beznadějných situací. V osmifinále prohráli na hřišti PSG 0:1, v domácí odvetě po poločase prohrávali, ovšem v závěrečné půlhodině je poslal dál hattrickem Karim Benzema. Ve čtvrtfinále sice Real vyhrál na Chelsea 3:1, ovšem doma s Angličany prohrával už 0:3. Deset minut před koncem však Rodrigo poslal duel do prodloužení a v něm rozhodl opět Benzema. Na pokraji vyřazení se pak Los Blancos ocitli i v semifinále. Po prohře 3:4 na Manchesteru City prohrávali v odvetě před svými fanoušky ještě na začátku 90. minuty 0:1. Střídající Rodrigo však dvěma zásahy zajistil prodloužení a v něm si připsal rozhodující gól opět Benzema, jenž se tentokrát trefil z penalty. Kouč Ancelotti pak v ligovém derby na hřišti Atlética šetřil celou řadu semifinálových hrdinů a i proto Real padl 0:1.

Posledních 5 zápasů Realu:
Osasuna – Real 1:3
Man. City – Real 4:3 (LM)
Real – Espanyol 4:0
Real – Man. City 3:1 po prodl. (LM)
Atlético M. – Real 1:0
Levante UD (20. místo, 6 – 11 – 18, skóre 44:67, 29 bodů)
Fotbalisté Levante usilují o malý zázrak, kterým by v jejich momentální situaci záchrana byla. Tři kola před koncem ztrácejí na záchranu šest bodů a na hřišti již jistého mistra tedy potřebují bodovat, ideálně dokonce zvítězit. Situace celku z Valencie už ale byla i beznadějnější. Vždyť na první výhru v ročníku jeho hráči čekali do začátku ledna, kdy ve 20. kole doma zdolali 2:0 Mallorcu. Od té doby začali bodovat a vítězit častěji, ovšem na odpoutání ze sestupového pásma to zatím nestačí. Z posledních čtyř duelů si Levante připsalo dvě vítězství, jednu remízu a jedinou porážku. Naposledy doma udolalo 2:1 Real Sociedad a ještě se tak udrželo při životě.

Posledních 5 zápasů Levante:
Levante – Barcelona 2:3
Granada – Levante 1:4
Levante – Sevilla 2:3
Valencia – Levante 1:1
Levante – R. Sociedad 2:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! 36. kolo španělské La Ligy zakončí souboj Realu Madrid s Levante. Zatímco domácí už mají jistý mistrovský titul a chystají se především na finále Ligy mistrů, tak po středečním programu poslední Levante bojuje o přežití. Na Santiagu Bernabéu potřebuje bodovat, aby si ještě udrželo reálnou naději.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.