La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Sevilla - 28. listopadu 2021   21:00

Real
32' Benzema  • 87' Vinícius Júnior (Militao)
2:1
(1:1)
Sevilla
12' Mir  (Acuňa)
Real
Courtois – Carvajal (90+4. L. Vázquez), Militao, Alaba, F. Mendy – Modrić (73. Camavinga), Casemiro, Kroos – Asensio (73. Valverde), Benzema (C), Vinícius Júnior (90+2. Nacho Fernández).
J. Sánchez – R. Cabaňero, J. Gallego
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
Sevilla
Bunú – G. Montiel (90. Munir), Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Jordán (82. Óscar Rodríguez), Fernando, Rakitić (C) (71. Delaney) – Ocampos (90. Idrissi), Mir, A. Gómez (81. Ó. Torres).

Děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a úspěšný start do nového, už prosincového týdne. Na shledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 8:3. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:9.
Dlouho se zdálo, že tento duel mít vítěze nebude, Sevilla držela na hřišti favorita nerozhodný stav až do 87. minuty, ve které přišel rozhodující moment a střela Viníciuse Júniora si našla cestu do hostující sítě. Pro Sevillu možná trochu kruté, v prvním dějství byla hodně blízko dvougólovému vedení a zápas by se potom možná odvíjel jinak, ovšem fotbal už takový bývá.
90+6'
90+5'
Ještě není konec, rozhodčí nastavuje ještě něco navíc, ovšem rozehrává domácí gólman a Real tak směřuje za vítězstvím.
90+4'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Dani Carvajal, přichází Lucas Vázquez.
90+3'
Thomas Delaney byl blízko vyrovnání, jeho zakončení hlavou z bezprostřední blízkosti však dokázal Thibaut Courtois vyrazit. K dorážce se málem dostal jeho protějšek, který byl poblíž, ale k míči mu přeci jen trochu chybělo.
90+3'
Hosté mají příležitost v podobě rohového kopu, dopředu se vydal i brankář.
90+2'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Nacho Fernández.
90+2'
Žlutou kartu dostává Casemiro (Real Madrid CF).
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Oussama Idrissi.
90'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Gonzalo Montiel, přichází Munir.
90'
Faulem na obranné polovině se provinil Lucas Ocampos, míč tak získává domácí tým.
87'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Těsně před koncem základní hrací doby strhává Real vedení na svou stranu. VINÍCIUS JÚNIOR napřáhl před hranicí pokutového území a rychlou střelou na vzdálenější tyč překonal gólmana hostů. Ten se sice míče dotkl, ale stačil jej tečovat pouze do své sítě.
85'
Toni Kroos rozehrál přímý kop, zkoušel trefit vzdálenější horní roh brány, ale to se mu nepovedlo.
84'
Žlutou kartu dostává Lucas Ocampos (Sevilla FC), který zahrál rukou.
83'
David Alaba si naběhl na přihrávku do velkého vápna, svou střelu z voleje ale adresoval pouze nad břevno.
82'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Óscar Rodríguez.
81'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Óliver Torres.
80'
Alejandro Gómez byl zcela jasně při obranné práci faulován, domácí tak musí míč odevzdat.
79'
Toni Kroos poslal centr do míst ve velkém vápně, kde nestál žádný z jeho spoluhráčů.
78'
Hosté jsou teď pod tlakem, ale statečně brání nerozhodný stav, domácí budou vhazovat.
77'
Za tohle Éder Militao pochvalu jistě nedostane, křižný centr zmíněného obránce zaletěl z pravé strany pouze do zámezí a hosté můžou v klidu rozehrát.
75'
Jeden z hráčů Sevilly zahrál nejspíš rukou v pokutovém území, ale hraje se dál.
74'
Na přetažený centr z pravé strany se snažil dosáhnout Alejandro Gómez, ale míč jen proletěl nad jeho hlavou.
73'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Eduardo Camavinga.
73'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Federico Valverde.
72'
Bílý balet zastavuje celkem zbytečný faul jeho hráče, Marco Asensio se sice rozčiluje, ale zbytečně.
71'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Thomas Delaney.
70'
Vinícius Júnior vyrazil do brejku a dostal se do slušné šance, avšak jeho nepřesná střela letí mimo tři tyče.
69'
Žlutou kartu dostává Dani Carvajal (Real Madrid CF).
68'
Lucas Ocampos odcentroval před bránu, tam našel pouze soupeře.
68'
Domácí málem vyrazili do situace dva na dva, ale obrana hostů byla připravena a zabránila šanci.
66'
Hosté sebral soupeři míč včas a vyráží do protiakce.
65'
Toni Kroos sice dokázal přes bránícího soupeře přihrát, vybojoval aspoň aut.
64'
Dlouhý míč byl pro Viníciuse Júniora o pravdu příliš dlouhý, Jasín Bunú vyběhl a byl u balónu dříve.
62'
Alejandro Gómez zůstal ležet na trávníku po ataku Modriće a i zde mohla být udělena karta, ale k nelibosti hostů se tak neděje.
61'
Žlutou kartu dostává Toni Kroos (Real Madrid CF), který nedovolil protihráči projít.
58'
Marco Asensio nebezpečně střílel před hranicí velkého vápna, mířil ale pouze nad břevno.
56'
Vinícius Júnior byl krátce na to obrán o míč u rohového praporku, v tomto případě zcela dle regulí.
55'
Žlutou kartu dostává za faul na Viníciuse Júniora Gonzalo Montiel (Sevilla FC).
55'
Na dlouhý centr se snažil vyskočit jeden z hráčů Sevilly, ale na míč hlavou nedosáhl.
53'
Zblokovaný centr končí za bránou Realu a hosté rozehrají roh.
52'
Dani Carvajal v situaci jeden na jednoho přes Marcose Acuňu nepřešel. Ten jej čistým způsobem od míče odstavil.
50'
Joan Jordán to zkusil z pořádné dálky, jeho rána však letí vysoko nad břevno brány Realu. Tento pokus neměl šanci na úspěch.
48'
Alejandro Gómez střílel z levé strany na hranici velkého vápna na vzdálenější tyč, avšak míč poslal přímo do náruče gólmana.
46'
Ten krátce poté přišel a první půle je již minulostí. Viděli jsem v ní dvě branky, hosté se nejprve ujali vedení, ale to neudrželi a domácím se povedlo krátce po půl hodině hry vyrovnat. Další šance už zůstaly nevyužity a do kabin se tak odchází za nerozhodného stavu.
45+4'
45+3'
Tým z hlavního města drží míč na útočné polovině a už jen čeká na závěrečný hvizd.
45+1'
Nastavují se ještě tři minuty.
45'
Marco Asensio pálil velmi nebezpečně bez přípravy kousek za hranicí velkého vápna, levačkou poslal míč kousek nad břevno.
44'
Danimu Carvajalovi se ani nadvakrát nepovedlo poslat přihrávku před bránu, šance Realu tak z toho nebyla.
43'
Dani Carvajal si teď nerozuměl se svým brankářem, který se snažil míč uklidit do rukou, hosté toho však nevyužili ve svůj prospěch.
41'
Toni Kroos byl při obranné práci nedovoleně atakován, čímž získal pro svůj tým balón.
40'
Sevilla kombinuje kousek za středovou lajnou a hledá cestu k bráně Realu.
37'
Vinícius Júnior si faul nevymodlil, u míče tak pokračuje soupeř, který útočí.
35'
Hostům se teď nepovedlo odehrát míč do bezpečí a byla z toho šance pro Karima Benzemu, ten však druhý gól nevsítil, když trefil pouze protihráče.
34'
Žlutou kartu dostává za faul na protihráče Marcos Acuňa (Sevilla FC).
32'
A přeci jen je tu vyrovnání. Éder Militao vystřelil z velké dálky, Jasín Bunú nezasáhl příliš jistě, míč vyboxoval jen do své levé tyče, od které se balón odrazil před hostující svatyni, jako první u něj byl KARIM BENZEMA a dorazil jej do levého dolního rohu brány.
32'
Málem se domácím povedlo vyrovnat, hostům se ale povedlo míč v poslední chvíli odehrát do autu.
30'
A dostala se do další velké příležitosti, Lucas Ocampos vstřelil z dálky a pořádně protáhl Courtoise, ten na střelu soupeře nedosáhl, ale měl štěstí, když se míč odrazil od břevna.
29'
Sevilla drží míč na kopačkách, její hráči dlouho kombinují mezi sebou.
27'
Vinícius Júnior se přeci jen dostal do zakončení z úrovně penalty, mířil na bližší tyč, ovšem Jasín Bunú dokázal skočit včas a míč lapit.
26'
Hráči bílého baletu si špatně přihráli v šestnácte hostů a tím přišli o nabídnutou možnost.
24'
David Alaba to znovu zkusil z dálky levačkou, ale i v tomto případě letí míč po jeho ráně příliš vysoko nad.
23'
Moc kvalitní fotbal to v posledních minutách opravdu není, Sevilla brání svůj těsný náskok a Real má problémy dostat se do nějaké šance.
21'
Ofsajd nyní zastavuje útočnou snahu hostujícího mužstva a rozehrávat bude Courtois.
19'
Hosté chvíli zůstali na útočné polovině, ale už útočí zase domácí hráči.
17'
Nakopnutý míč doputoval do náruče připraveného vyběhnutého Thibauta Courtoise.
16'
Střela levačkou z dálky v podání Davida Alaby proletěla vedle vzdálenější tyče.
14'
Rafa Mir měl na kopačce další gól. Nejprve obehrál brankáře a zamířil do jeho opuštěné svatyně, avšak na lajně zastavil míč jeden z hráčů Realu. Akce pokračoval a stejný fotbalista zakončoval z podobné pozice na vzdálenější tyč, avšak to už zasáhl strážce madridské svatyně a levou rukou míč bravurně vyrazil.
12'
Sevilla právě vstřelila branku!
Favorit musí dotahovat, jako první se prosazují hosté. Po rohovém kopu si na míč vyskočil RAFA MIR a hlavou jej usměrnil přesně k levé tyči, kam se Thibaut Courtois, třebaže vysoký to gólman, natahoval marně.
11'
Rohový kop rozehraje hostující tým.
10'
Nepřesný centr hostů proletěl z levé strany pokutovým územím, žádný z hráčů v červeném dresu na míč nedosáhl.
8'
Vinícius Júnior obdržel přihrávku z pravé strany na střed, z hranice velkého vápna ale adresoval svůj pokus daleko od brány. Takto to jistě nechtěl.
7'
Favorit si nepřihrál úplně dobře a do šance málem naběhl Alejandro Gómez, Éder Militao byl ale u míče přeci jen dříve a odehrál jej do bezpečí ke svému brankáři.
6'
Hra je teď přerušena, pomezní arbitr potřebuje spravit mikrofon.
5'
Nebezpečí na druhé straně, kde se ke střele z dálky dostal kapitán Sevilly Ivan Rakitić, avšak jeho střela proletěla vysoko nad bránou.
4'
Luka Modrić na pravé straně míč neudržel a faulu se také nedovolal.
3'
Domácí kombinují u středové lajny a hledají cestu k hostující svatyni.
1'
Hosté si špatně přihráli a míč odeslali jenom do zámezí. Rozehrává domácí brankář.
1'

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, F. Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos – Asensio, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin, López – J. Vallejo, Nacho Fernández, Marcelo, Valverde, Isco, Camavinga, Blanco, Jović, L. Vázquez, M. Díaz.
Trenér: C. Ancelotti.

Sevilla FC: Bunú – G. Montiel, Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Jordán, Fernando, Rakitić (C) – Ocampos, Mir, A. Gómez.
Náhradníci: Dmitrović, Díaz – Augustinsson, Rekik, Gudelj, Óscar Rodríguez, Delaney, Ó. Torres, Munir, Idrissi, Romero.
Trenér: J. Lopetegui.

Rozhodčí: J. Sánchez – R. Cabaňero, J. Gallego.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY
09/05/2021: Madrid – Sevilla 2:2
05/12/2020: Sevilla – Madrid 0:1
12/01/2020: Madrid – Sevilla 2:1
22/09/2019: Sevilla – Madrid 0:1
19/01/2019: Madrid - Sevilla 2:0

Naposledy zvítězila Sevilla nad Realem v září 2018, kdy v rámci šestého kola LaLigy na svém stadionu urvala výsledek 3:0.

SEVILLA FC
3. místo, 13 zápasů, 28 bodů, skóre: 23:9

Ani Sevilla, s devíti góly nejméně inkasující celek Španělska, se v týdnu neobešla bez zápasu Ligy mistrů. Oslavila vítězství nad německým Wolfsburgem (2:0) a vybojovala si šanci zahrát si ve skupině G o šestnáctifinále.

I když v minulém kole Alavés (2:2) obral tým kouče Julena Lopeteguiho o dva body, Sevilla zůstala v posledních šesti případech neporažená. Doposud ostatně zaznamenala jedinou ztrátu všech tří bodů.

Vzhledem k tomu, že Barcelona a Atlético Madrid letos trápí velké starosti, může se Sevilla vedle Realu stát hlavním uchazečem o titul. Dnešní zápas napoví, jak horké to s ambicemi fotbalistů z Andalusie bude.

Takzvaným Los Nervionenses nehraje do karet, že na Santiago Bernabéu nevyzráli na Real dlouhých 13 let. Vinou zranění zcela jistě nenastoupí útočník Jusúf Nasjrí, chybí také zkušený zadák Jesús Navas. O stavu Susa a Érika Lamely se rozhodne bezprostředně před duelem.

1. místo, 13 zápasů, 30 bodů, skóre: 32:14

Španělské LaLize v této sezoně zatím kralují dva Realy. Ten madridský se drží o bod před Realem Sociedad a případná výhra nad Sevillou by mu v titulovém boji enormně pomohla.

Mužstvo trenéra Carla Ancelottiho naposledy přejelo ve venkovním utkání Granadu (4:1). Los Blancos posbírali z minulých pěti ligových duelů hned čtyři skalpy. Ani v Lize Mistrů se Madridu nevede zle, zanedlouho se v přímém souboji s Interem Milán utká o první místo skupiny D.

Právě ve středu se Real představil v nejprestižnější klubové soutěži planety a proti outsiderovi z Tiraspolu (3:0) tentokrát nedovolil překvapení. Na pohodlném vítězství se brankami podíleli David Alaba, Toni Kroos a Karim Benzema.

Vedoucímu celku LaLigy budou také tentokrát chybět zranění hráči Dani Ceballos a Gareth Bale, návrat nicméně vyhlíží Federico Valverde.

Marco ASENSIO – 4+0
Příjemný večer u nejvyšší španělské fotbalové soutěže. Úderem 21. hodiny započne zápas mezi Real Madrid CF a Sevilla FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.