La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Atlético - 19. března 2022   21:00

0:1
(0:0)
Atlético
50' Koke  (Félix)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Mario Suárez, Catena, F. García – Valentín, Comesaña – Bébé (63. Palazón), Trejo (84. Sylla), Á. García – Guardiola.
L. Zidane – Ciss, Hernández, Maraš, Nteka, Palazón, Kévin Rodrígues, Sylla.
Atlético
Oblak – M. Llorente, J. Giménez, Savić, Reinildo, Lodi (64. Kondogbia) – Koke (90+2. Hermoso), H. Herrera (65. Á. Correa), de Paul – Félix (64. L. Suárez), Griezmann (90+2. Felipe).

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:8. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 15:12.
Je konec! Atlético Madrid zvládlo utkání na půdě Vallecana a vítězí 1:0. Hosté přitom vlétli do utkání jako velká voda a už ve třetí minutě hrozil Antoine Griezmann. Jeho ránu ale brankář zneškodnil. Atlético poté mělo další zajímavé náznaky, ale nedotáhlo je. Rozhodující moment tak přišel krátce po změně stran, kdy Atlético poslal do vedení Koke. Domácí poté zlepšili svou hru, ale vyrovnat se jim nepovedlo ani po vyloučení Correy.
90+4'
90+3'
Sylla vyslal do pokutového území příliš dlouhý centr. Obrana Atlética nechala míč propadnout do zámezí a Oblak rozhodně nebude spěchat s rozehrávkou.
90+2'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Felipe.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Koke, přichází Mario Hermoso.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Sylla střílel z dobrých třiceti metrů. Jeho přízemní dělovku srazil obětavý Kondogbia na rohový kop. Tlak domácích kulminuje.
89'
Isi Palazón centroval z pravé strany do pokutového území, ale dobře postavený Savič si s jeho pobídkou dokázal poradit.
88'
Domácí se proti oslabenému soupeři zatím nemohou dostat do zakončení. Obrana madridského celku prakticky stojí před hranicí velkého vápna.
87'
Hosté se i v deseti probojovali k rohovému kopu. Jeho exekuce se ujal Antoine Griezmann, který jej rozehrál na přední tyč. Domácí s přehledem zasáhli.
86'
Hosté si komplikují závěrečné minuty! Za zbytečný faul viděl červenou kartu Correa!
86'
De Paul se pustil do debaty s rozhodčím, který jej musel pořádně uklidňovat. Na hřišti se projevují emoce.
85'
Llorente dostal kousek prostoru na pravé straně, ale nadýchaným centrem zahnal spoluhráče mimo nebezpečné území.
84'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Mamadou Sylla.
83'
Koke narýsoval přihrávku do vápna na Suáreze, ale ten si nepohlídal ofsajd.
82'
Vallecano opět kombinuje na polovině soupeře, ale zatím se nedostává do zakončení. Obrana Atlética teď drží pevný blok.
81'
Kondogbia zbytečně dojel jednoho z domácích hráčů a může být rád, že za svůj faul nedostal žlutou kartu.
80'
Žlutou kartu dostává Koke (Atlético Madrid).
78'
Domácí hrají s obrovským nasazením a soupeři značně komplikují rozehrávku. Atlético musí míč držet na kopačkách v zadních řadách.
77'
Jan Oblak si zakřičel, ale Savič přesto odhlavičkoval míč pryč. Atlético však získalo odražený balón a může pokračovat v kombinaci.
76'
Vallecano zahrávalo přímý kop v blízkosti velkého vápna soupeře. Jeho exekuce se ujal Isi Palazón, ale trefil jen čtyčlennou zeď.
75'
Vallecano se dostalo na polovinu soupeře, ale tentokrát se samo připravilo o držení míče nepřesnou přihrávkou na střed. Hosté mohou uklidnit hru.
74'
Domácí se dostali do blízkosti velkého vápna, ale i centr z křídla srazila obrana Atlética Madrid mimo hrací plochu.
73'
Domácí fanoušci i přes nepříznivý výsledek neúnavně ženou své oblíbence za vyrovnáním. Vallecano nutně potřebuje přerušit sérii nelichotivých výsledků.
72'
Luis Suárez si kličkou chtěl udělat prostor na hranici velkého vápna, ale důrazný obránce mu zamezil v zakončení levačkou.
71'
Další nedovolený zákrok domácích. Luis Suárez si obhodil Pálazona a následně se ocitl na trávníku.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a favorit ze španělské metropole zatím drží vedení, které by pro něj znamenalo cenné tři body.
68'
Atlético mělo problémy na vlastní polovině, ale přesto se hosté nakonec dokázali osvobodit dalekým nákopem na polovinu soupeře.
67'
Žlutou kartu dostává Óscar Trejo (Rayo Vallecano).
66'
Vallecano pokračuje v tlaku na polovině soupeře. Centr z levé strany ale skončil přímo v rukavicích připraveného Jana Oblaka.
65'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Héctor Herrera, přichází Ángel Correa.
64'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Renan Lodi, přichází Geoffrey Kondogbia.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází João Félix, přichází Luis Suárez.
63'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Bébé, přichází Isi Palazón.
62'
Zadáci Atlética kombinují na vlastní polovině, ale nikdo v modrém dresu se nemůže dostat dopředu. Vallecano je nyní mnohem pohyblivější.
61'
Domácí po centru z pravé strany reklamovali ruku jednoho z hostů v pokutovém území. Sudí zatím pokutový kop neodpískal.
60'
Je za námi hodina hry a hostující Atlético Madrid si zatím drží nejtěsnější možné vedení. Domácí sice zvýšili aktivitu, ale stále čekají na první příležitost.
59'
Savič se snažil uklidnit rozehrávku Atlética Madrid. O přihrávku si následně zakřičel Koke, který pro hosty vybojoval alespoň vhazování na polovině Vallecana.
58'
Vallecano pokračuje ve zvýšené aktivitě a dostává soupeře pod tlak. Nikdo v bílém dresu se ale prakticky nedostává do zakončení.
57'
Trejo táhl protiútok Vallecana středem hrací plochy, ale střela levou nohou mu vůbec nesedla a minula hostující svatyni o několik metrů.
56'
Bébé dloubl míč do pokutového území, ale nikdo v bílém dresu jeho pobídku nepochopil. Zadáci Atlética bez problémů zasáhli.
55'
Atlético kombinovalo na polovině soupeře, ale tentokrát se hosté nedostali k odcentrování do pokutového území.
54'
Koke riskoval při rozehrávce na polovině hřiště, ale nakonec se kolem soupeře dokázal dobře otočit. Atlético je nyní jasně lepším týmem.
53'
Domácí zahrávali přímý kop v blízkosti velkého vápna, ale vysoký centr se snesl přímo do rukavic dobře postaveného Jana Oblaka.
52'
Domácí se dostali na polovinu soupeře, ale jejich akce skončila přihrávkou na prvního hráče v modrém.
50'
Atlético právě vstřelilo branku!
Atlético Madrid se pět minut po přestávce dostává do vedení! Joao Félix poslal přihrávku na levou stranu velkého vápna, kam si naběhl KOKE a parádní střelou poslal míč do dolního rohu!
49'
Hosté zahrávali rohový kop. Jeho exekuce se ujal Félix, který poslal centr na malé vápno, ale tam nebyl nikdo z hráčů madridského celku.
48'
Atlético Madrid se usadilo na polovině Vallecana, ale kombinace hostů je zatím hodně kostrbatá. Domácí naopak pokračují v urputném bránění.
47'
Jan Oblak se na hranici velkého vápna musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Jeho nákop skončil u prvního soupeře.
46'
Vallecano obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Ani jeden z trenérů během přestávky nepřipravil střídání.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme branku neviděli. Hosté přitom vlétli do utkání jako velká voda a už ve třetí minutě hrozil Antoine Griezmann. Jeho ránu ale brankář zneškodnil. Atlético poté mělo další zajímavé náznaky, ale nedotáhlo je.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Atlético si dalo pozor na akci domácích v závěru prvního poločasu a vybojovalo míč pro sebe. Vše nasvědčuje tomu, že v první půli na branku čekáme marně.
44'
Atlético následně zahrávalo přímý kop, ale ani po této standardce celek z Madridu nedokázal udeřit. V pravém prostoru kraloval Mario Suárez.
43'
Žlutou kartu dostává Santi Comesaña (Rayo Vallecano).
42'
Domácí fanoušci si zatím dnešní duel užívají a hlasitým skandováním ženou domácí celek do ofenzivy. Vallecano zatím drží s favoritem krok.
41'
Joao Félix svedl hlavičkový souboj s domácím stoperem, ale hlavou míč pouze líznul do rukavic domácího brankáře.
40'
Vallecano se dostalo nepřesnou rozehrávkou pod tlak, ale fotbalisté Atlética se nedostali do zakončení. Na trávníku v první půli kralují obrany.
39'
Trejo se hnal za centrem z pravé strany hrací plochy, ale pod tlakem míč netrefil úplně čistě a napálil jej pouze do nohy stínujícího obránce.
38'
Comesana dostal přihrávku na pravou stranu, zbavil se obránce a dokázal odcentrovat. V pokutovém území jeho pobídku nenašel nikdo v bílém.
37'
Félix si naskočil na vysokou přihrávku na polovinu hrací plochy a pohotově sklepl míč do prostoru pod sebe, kde neměl nikoho v modrém dresu.
35'
Další ofenzivní výpad Atlética Madrid zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. V ofsajdu byl lapen Antoine Griezmann.
34'
Koke se stáhl na vlastní polovinu a odražený míč odkopl do bezpečí akrobatickým způsobem. Vallecano ale v posledních minutách zvýšilo aktivitu.
33'
Savič si dal pozor na přihrávku před branku Atlética Madrid, v pravou chvíli vystoupil a odkopl míč daleko od Oblakovy branky.
32'
Žlutou kartu dostává Mario Suárez (Rayo Vallecano).
31'
Félix se hnal za nákopem na polovinu soupeře, ale domácí stoper si náběh mladého Portugalce pohlídal a nepustil jej do šance.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme zajímavou podívanou. Atlético je sice aktivnější, ale Vallecano dobře brání.
29'
Félix se stáhl na hranici velkého vápna, kde se tělem dostal před soupeře a byl faulován. Celek z Madridu tak znovu může otočit směr hry.
28'
Bébé zahrával rohový kop domácího Vallecana. Jeho centr se snesl na malé vápno, ale dobře postavený Savič míč odehrál ven ze šestnáctky.
27'
Stopeři Atlética Madrid ženou své spoluhráče výše do pozic, odkud by hostující celek mohl ohrozit domácí svatyni.
26'
Atlético zahrávalo standardní situaci poblíž velkého vápna. Centr přiletěl na přední tyč, jenže nikdo v modrém se nedostal k zakončení.
25'
Také Atlético nyní zahrávalo přímý kop. Jeho exekuce se ujal Koke, jehož centr přiletěl na zadní tyč, ale Félix pod tlakem trefil jen boční síť.
24'
Hosté reklamovali ve vápně ruku jednoho z domácích hráčů, ale sudí dává jasným gestem najevo, že se bude pokračovat ve hře.
23'
Hosté se dostali zajímavého brejku, jenže centr z hranice velkého vápna odehrál hlavou mimo nebezpečný prostor Mario Suárez.
22'
Domácí zahrávali přímý kop. Jeho exekuce se ujal Bébé, ale tvrdou střelou trefil jen bránícího hráče Atlética ve zdi.
21'
Žlutou kartu dostává Renan Lodi (Atlético Madrid).
20'
Stopeři Atlética Madrid kombinují s míčem na kopačkách. Aktivitou zatím v pohybu hýří prakticky pouze Renan Lodi.
19'
Zadáci Vallecana kombinují s míčem na kopačkách. Atlético ale nyní zvýšilo aktivitu při napadání soupeřovy rozehrávky a dostává rivala pod tlak.
18'
Antoine Griezmann dloubl míč do pokutového území, jenže jeho pobídku nikdo v modrém dresu nepochopil. Hráči Atlética se nestačili rozběhnout.
17'
Zadáci Vallecana kombinují s míčem na kopačkách a zatím se nikam neženou. Ani fotbalisté Atlética Madrid rozehrávku soupeře neatakují.
16'
Marcos Llorente se pustil do debaty s rozhodčím ohledně odpískaného faulu. Sudí mu jasným gestem ukázal, kdo je na hřišti pánem.
15'
Catena poslal přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže jeho pobídka skončila v moci obránců v modrých dresech Atlética Madrid.
14'
Domácí se po velmi dlouhé době dostali do ofenzivy. Mario Suárez střílel z velké vzdálenosti, ale jeho ránu zablokoval dobře postavený soupeř.
13'
Antoine Griezmann se ve skluzu natahoval po odraženém míči, ale v zakončení z dobré pozice mu scházel snad jediný krok.
12'
Renan Lodi prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, ale zpětnou přihrávkou nenašel nikoho ze spoluhráčů.
11'
Domácí brankář odkopával míč od své svatyně, ale jeho nákop skončil v moci soupeřů. Hráči Atlética mohou rozjet další útočný výpad.
10'
Hosté se o míč obrali nepřesností v kombinaci, kdy se sami zahnali mimo velké vápno. Vhazovat bude domácí Rayo Vallecano.
9'
Stopeři Vallecana měli velké problémy s rozehrávkou z vlastní poloviny. Nepřesný nákop na levou stranu tak opět zachytili soupeři v dresu Atlética.
8'
Hosté zahrávali rohový kop. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, ale stoper Vallecana jej hlavou prodloužil ven z pokutového území.
7'
Bébé pro změnu přišlápl nohu Félixovi a nabídl rozehrávku soupeři. Atlético Madrid vlétlo do dnešního souboje hodně aktivně.
6'
Joao Félix si chtěl navést míč na střed, ale předkopl si jej daleko před sebe. Důrazný stoper Vallecana proti nadějnému hráči vystoupil a míč odkopl.
5'
Bébé byl faulován v souboji na polovině hřiště, kde jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi Herrera. Vallecano může uklidnit hru.
4'
Stopeři Atlética kombinují s míčem na kopačkách a nikam se neženou. Naopak hráči domácího Vallecana rozehrávku soupeře atakují.
3'
Na opačné straně hřiště se Antoine Griezmann dostal do první velké šance, ale jeho rána mířící k levé tyči byla zneškodněna brankářem!
2'
Domácí celek se hned v úvodu dnešního souboje vydal do útoku, ale nákop za obranu Atlética Madrid skončil až v zámezí.
1'

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Mario Suárez, Catena, F. García – Valentín, Comesaña – Bébé, Trejo, Á. García – Guardiola.
Náhradníci: L. Zidane – Ciss, Hernández, Maraš, Nteka, Palazón, Kévin Rodrígues, Sylla.

Atlético Madrid: Oblak – M. Llorente, J. Giménez, Savić, Reinildo, Lodi – Koke, H. Herrera, de Paul – Félix, Griezmann.
Náhradníci: Lecomte – Barrios, Á. Correa, Felipe, Hermoso, Kondogbia, Simeone, L. Suárez, C. Martín..
Rayo Vallecano

Domácí Rayo Vallecano je na tom mnohem hůře. Po skvělém úvodu sezóny po návratu mezi španělskou elitu se Vallecano postupně propadá do dolních pater. Po dvaceti sedmi kolech tak má na svém kontě jen třicet dva bodů a patří mu třináctá pozice. Na sestupové vody má Vallecano aktuálně k dobru náskok osmi bodů a stále může hrát v relativním klidu. V posledním kole doma uhrálo remízu 1:1 se Sevillou.
Atlético Madrid

Obhájce španělského titulu letos neprožívá tak povedenou sezónu jako před rokem. Atlético má po dvaceti osmi kolech na kontě padesát jedna bodů a patří mu čtvrtá pozice ligové tabulky. Simeoneho celek na vedoucí Real Madrid ztrácí propastných patnáct bodů a s obhajobou titulu to z jeho pohledu rozhodně nevypadá dobře. V posledním kole však doma přehrálo 2:1 Cádiz. V týdnu navíc brankou Renana Lodiho zvítězilo na půdě Manchesteru United a zajistilo si postup do čtvrtfinále Ligy mistrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.