La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Elche  - 2. května 2023   19:30

Almeria
22' Baptistão (Ely) • 52' Embarba
2:1
(1:0)
Elche
90' Ponce  (N. Fernández)
Almeria
F. Martínez – A. Pozo (77. Portillo), Ely, Babić, Centelles – Robertone (84. S. Costa), de la Hoz (C), Melero (84. Eguaras) – Embarba (77. Ramazani), L. Suárez, Baptistão (69. Brandáriz).
Mariño – Lázaro, Akieme, Mendes, Puigmal, Sousa, Sanca.
A. Hernández – J. Naranjo, D. Sánchez
Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos (Almería)
Elche
Werner – Josan, Magallán, Clerc, L. Blanco (77. N. Fernández) – Morente, Nwankwo (46. Á. Collado), Gumbau, Fidel (C) (67. Guti) – Boyé (67. Ponce), P. Milla (68. Nteka).
J. López – Roco, D. González, Verdú, Lirola, Cheikh, Marín.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 5:10. Rohy: 7:13. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:9.
Druhá půle přinesla dva góly, domácí se krátce po jejím začátku ujali dvougólového náskoku, následně nevyužili spoustu šancí, avšak vedení o dva zásahy hájili prakticky až do samého závěru. Hostům se povedlo snížit těsně před vypršením základní hrací doby, vyrovnat se jim už nepodařilo, do konce utkání scházelo přeci jen málo času.
90+6'
90+4'
Ofsajd zastavuje mužstvo Elche, kterému se krátí čas.
90+3'
Domácí zdržují rozehrávky autových vhazování, což se hostům moc nelíbí.
90'
Elche právě vstřelilo branku!
Tak pozor, je tu ještě drama. Nicolás Fernández poslal z levé hranice pokutového území centr do malého vápna, kde se k zakončení dostal EZEQUIEL PONCE, jenž hlavou tečoval míč do horní části soupeřovy svatyně. Fernando Martínez byl bezmocný.
89'
Hráči Elche si přihrávají na své polovině, zápas pomalu spěje do nastavení.
87'
V posledních minutách se na hřišti nic neděje, hosté se nyní provinili faulem a domácí mohou šetřit čas.
84'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Íñigo Eguaras.
84'
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Samuel Costa.
82'
Nepřesná přihrávka na druhé straně končí u Wernera, jenž rychle rozehrává.
80'
Tete Morente dobrým centrem z pravé strany hledal před bránou někoho ze spoluhráčů, to se mu však nepodařilo.
77'
Žlutá karta pro tým UD Almería (César de la Hoz).
77'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Lautaro Blanco, přichází Nicolás Fernández.
77'
ze hřiště odchází Alejandro Pozo, přichází Francisco Portillo.
77'
ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Largie Ramazani.
75'
Adrián Embarba málem poslal svůj tým do třígólového trháku, avšak jeho střelu z dálky zastavila levá tyč hostující svatyně.
73'
Pěknou kombinaci předvedl hostující tým, Randy Nteka se místo střely z úhlu rozhodl pro křižnou přihrávku za sebe směrem k penaltovému puntíku, ovšem spoluhráče nenašel.
69'
ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Juan Brandáriz.
69'
Zahrozilo opět v pokutovém území Elche, jeho obraně se však podařilo balón včas odehrát do bezpečí.
68'
ze hřiště odchází Pere Milla, přichází Randy Nteka.
67'
ze hřiště odchází Fidel, přichází Raúl Guti.
67'
ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Ezequiel Ponce.
66'
Álex Centelles poslal z levé strany nebezpečný centr před bránu, jenž byl odvrácen do zámezí, o což se postaral Carlos Clerc.
64'
Znovu musí hráči Elche míč odevzdat, v tomto případě vinou faulu.
61'
Hosté se na chvíli usadili před bránou soupeře, ovšem jeden z hráčů se provinil rukou a akce tím končí.
59'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Rodrigo Ely).
58'
Střelu z dálky vyrazil Axel Werner konečky prstů do zámezí.
57'
Další velká šance Almeríe, Adrián Embarba však přízemní střelou minul těsně vzdálenější tyč. Tak nyní je to velké představení domácího celku.
54'
Domácí mohli vést o tři góly, jeden z hráčů obdržel přihrávku před odkrytou bránu, ale trestuhodně poslal míč nad břevno.
52'
Almería právě vstřelila branku!
ADRIÁN EMBARBA si chuť spravil vzápětí, když prošel kolem bránícího Gerarda Gumbaua a střelou do vzdálenějšího dolního rohu brány překonal gólmana hostů, který si na míč sice sáhl, ale zastavit jej nedokázal.
51'
Domácí rozehráli přímý kop, Adrián Embarba zamířil z dálky do bližšího horního rohu brány, avšak Werner předvedl perfektní zákrok a míč vyrazi.
50'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Carlos Clerc).
48'
Luis Javier Suárez se hodně ochotně skácel v pokutovém území na trávník, faul se však nepíská.
46'
ze hřiště odchází John Nwankwo, přichází Álex Collado.
46'
První půle je minulostí, domácí začali aktivněji a dlouho soupeře k ničemu nepouštěli, ovšem i ten si nakonec dokázal vypracovat slušné šance. Nakonec to byla přeci jen Almería, která se ujala vedení, hostům se sice povedlo také skórovat, avšak gól nebyl správně uznán, neboť míč předtím opustil hrací plochu. Povede se Elche vyrovnat ve druhém dějství?
45+3'
45+2'
Domácí si vynutili faul na své polovině a v tomto poločase se už zřejmě nic nestane.
45'
Zblokovaná přihrávka na pravém křídle přináší hostům pátý roh, je jasné, že se bude ještě něco nastavovat.
42'
Domácí přenesli hru od středového kruhu až ke svému gólmanovi, který nikam nepospíchá.
40'
Bylo to zcela jasné, Morente dostihl míč už za brankovou lajnou, po jeho přihrávce sice Fidle zamířil krásně do vzdálenějšího dolního rohu brány, leč radost je zbytečná.
40'
Hostům se povedlo dostat míč do sítě, ovšem ten předtím pravděpodobně opustil hrací plochu a gól tak nebude uznán.
38'
Po krátkém přerušení se může pokračovat, Elche rozehraje čtvrtý rohový kop.
36'
Hra je přerušena, na trávníku leží Pere Milla, jenž schytal úder do hlavy.
33'
Mohlo být srovnáno, míč se ve vápně Almeríe dostal po několika odrazech na levou stranu, kde se ke střele dostal Gerard Gumbau, ten ovšem svou střelu odehrál mimo bránu.
31'
Álex Centelles se v pokutovém zemí dotkl míče loktem, hosté se dožadovali penalty, ovšem ta se nekoná.
30'
Po jeho rozehrávce přišla šance, ovšem zároveň také ofsajd.
29'
Domácí se opět hodně zlobili, když pomezní arbitr nařídil odkop namísto rohu. Hlavní sudí však verdikt opravil a bude to opravdu roh.
27'
Fernando Martínez musel být ve střehu, míč před dobíhajícím protihráčem odkopl včas.
25'
Lautaro Blanco si na levém křídle nezpracoval centr, k míči se dostal o chvíli později a vybojoval svým barvám aut.
22'
Domácí jdou do vedení. Hostům vůbec nevyšla ofsajdová past, Ely poslal míč hlavou před malé vápno, kam naběhli hned tři hráči Almeríe, jako první se k balón u dostal LÉO BAPTISTÃO, jenž jej skluzem odehrál mezi nohama hostujícího brankáře do sítě.
21'
Rohový kop rozehraje domácí celek.
20'
Žlutá karta pro tým Elche CF (John Nwankwo). Hráč Elche fauloval Césara de la Hoze.
19'
Dlouhý nakopnutý míč doputoval k brankáři Elche, který jej u hranice vápna sebral do rukou a poté rozehrál na pravou stranu.
17'
Na pravém křídle si nabíhal jeden z domácích fotbalistů na centr, kdyby se k němu míč dostal, mohla z toho být zajímavá útočná akce, leč nestalo se.
15'
Je pravda, že domácí hráč spadl spíše vlastní vinou.
15'
Adrián Embarba padl ve vápně k zemi, rozhodčí se radil s VAR a ukazuje, že penaltu pískat nebude. K nelibosti domácích fans i hráčů.
14'
Fernando Martínez musel rychle z brány, aby balón odpravil včas do bezpečné vzdálenosti. Vzápětí se však ukázalo, že by případný gól pro ofsajd neplatil.
12'
Dlouhý nákop před bránu Almeríe se snažil zužitkovat Fidel, levačkou ale netrefil míč vůbec dobře a poslal jej do zámezí.
11'
Další možnost hostů, kteří se začali více osmělovat, Lucas Boyé prudkou ranou levačkou však minul vzdálenější tyč. I v tomto případě mnoho nechybělo.
9'
Nechybělo moc a do vedení šli hosté, Fidel o kousek nedostihl křižnou přihrávku před odkrytou bránu. Sám si byl vědom toho, že tahle šance volala po gólu.
7'
Ošetření si vyžádal Léo Baptistão, hra je přerušena.
6'
Hra pokračuje kombinací na polovině Elche, domácí jsou aktivní, ovšem šanci to nepřináší.
4'
Přetažený balón ale letí pouze za bránu hostů, Axel Werner může uklidnit svůj tým.
4'
Zahrávat budou rohový kop.
3'
Nebezpečný centr před bránu odvrátila obrana Elche do bezpečí, ovšem domácí pokračují v útoku.
1'

UD Almería: F. Martínez – A. Pozo, Ely, Babić, Centelles – Robertone, de la Hoz (C), Melero – Embarba, L. Suárez, Baptistão.
Náhradníci: Mariño – Lázaro, Akieme, Brandáriz, Mendes, Eguaras, Portillo, Puigmal, S. Costa, Ramazani, Sousa, Sanca.
Trenér: Rubi.

Elche CF: Werner – Josan, Magallán, Clerc, L. Blanco – Morente, Nwankwo, Gumbau, Fidel (C) – Boyé, P. Milla.
Náhradníci: J. López – Roco, D. González, Verdú, N. Fernández, Lirola, Guti, Cheikh, Á. Collado, Nteka, Ponce, Marín.
Trenér: S. Beccacece

Rozhodčí: A. Hernández – J. Naranjo, D. Sánchez.
Zápas na Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos začne v 19:30, takže si na podvečer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
UD Almería

Domácí tým je v tuto chvíli na 16. místě tabulky se ziskem 33 bodů a bojuje tak o záchranu. Na sestupové pozice má náskok pouhých dvou bodů, takže každý zápas je teď velmi důležitý. Almería se naposledy představila na půdě Realu Madrid, kde nedokázala navázat na venkovní výhru z Getafe a i když se trefili Lázaro a Robertone, tak Almería prohrála 2:4.

Elche CF

Hosté jsou na tom ještě hůře, na posledním místě mají pouhých 16 bodů a dá se říci, že už má téměř jistý sestup do druhé ligy. Přesto mužstvo ještě bojuje a po šesti ligových porážkách v řadě Elche vyhrálo doma proti Vallecanu vysoko 4:0. O branky se spravedlivě podělili Morente, Boyé, Fidel a Gumbau. Dnes tak na oba celky čeká další důležitý záchranářský souboj, což slibuje dramatickou podívanou.
Dobrý večer u španělské LalIgy. Společně se podíváme na utkání 33. kola mezi týmy UD Almería a Elche CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.