La Liga - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : CA Osasuna - 21. května 2023   16:15

Atlético
44' Carrasco (Griezmann) • 62' Saúl  • 82' Correa (de Paul)
3:0
(1:0)
Atlético
Grbić – Saúl, Hermoso, Witsel, J. Giménez, Molina – Carrasco (85. Reguilón), Koke (C) (84. Barrios), de Paul (84. Kondogbia) – Griezmann (90. C. Martín), Morata (46. Correa).
Gomis, Iturbe – Doherty, M. Moreno.
P. González – A. Rodríguez, Bárcena.
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
57 012 diváků
CA Osasuna
S. Herrera – M. Sánchez, David García (C), Aridane, R. Peña (68. Ibáñez) – Oroz, Torró (75. I. Muñoz), Moncayola – Rubén García (68. Barja), Budimir (68. K. García), Ávila (46. J. Cruz I).
A. Fernández, Ramírez – Unai García.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 57 012 diváků.
Los Colchoneros v příštím kole vyzvou k tanci o záchranu bojující Espanyol, se kterým se střetnou již ve středu. Osasuna pak o den později hostí Bilbao.
Máme dohráno! Po poločase se zdálo, že Osasuna by možná mohla překonat papírové předpoklady a odvézt si z horké půdy Atlética aspoň bod, ale domácí po pauze dostali duel zpět pod kontrolu a dalšími dvěma zásahy si definitivně pojistili své vítězství. Aspoň na malý moment se tak posouvají zpět na druhé místo, zatímco hosté, pro které je výsledek 0:3 dle mého názoru až moc krutý, zůstávají na průběžné deváté příčce.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:7. Rohy: 8:10. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 6:11.
90+2'
90'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Carlos Martín.
89'
Duel se dohrává převážně před domácí svatyni, bránící hráči Madridu ale mají situaci pod kontrolou.
88'
Hra se přesunula na druhý konec bitevního pole, Osasuna se snaží zaznamenat aspoň čestný zásah.
87'
Mohlo to být o čtyři góly! Reguilónův centr našel u vzdálenější tyče volného Barriose, jehož nebezpečnou hlavičku Herrera jen tak tak vystrčil mimo nebezpečí! Následuje roh Atlética!
86'
Osasuna dostala šanci skóre kosmeticky upravit z rohu, větší střeleckou příležitost ale nevykřesala.
85'
ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Sergio Reguilón.
84'
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Geoffrey Kondogbia,
ze hřiště odchází Koke, přichází Pablo Barrios.
82'
Atlético právě vstřelilo branku!
Domácí si další trefou pojišťují své vítězství! De Paul tentokrát místo nahrávky na stranu vysunul dopředu ÁNGELA CORREU, který nechytatelnou střelou z bezprostřední blízkosti rozšířil náskok Atlética na tři góly! Nutno podotknout, že to už je pro Osasunu trochu krutý výsledek – 3:0!
81'
De Paul chtěl přihrávkou přesunout hru k postranní čáře, kde číhal Carrasco. Moncayola ale měl celou situaci přečtenou a postavil se do dráhy míče.
80'
Griezmann vyrazil dopředu po straně, jeho následný centr ale vystihl Aridane. Herrera si jistě oddechl.
79'
Hostům rozhodně nelze upřít snahu, ale na domácí to prostě a jednoduše nestačí. Grbić je bez práce.
78'
Zatím vše nasvědčuje tomu, že Osasuna dnes Madrid opustí s prázdnou. Hosté nevyužili ani další rohový kop, Atlético má situaci plně pod kontrolou.
77'
Osasuna nedokázala roh přetavit ve střeleckou šanci, a to hlavně kvůli Saúlovi, který si naskočil na letící balón a hlavou ho vyslal mimo nebezpečí.
76'
Na konci parádní domácí akce nestál nikdo jiný než Griezmann, jehož jedovaté zakončení Herrera vytěsnil nastraženou nohou. Velký podíl na slibné střele nesl Hermoso, jenž se blýskl pěkným pasem.
75'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Iker Muñoz.
74'
Kike García si zpracoval Sánchezovu přihrávku kousek před vápnem. Následné zakončení ukvapil, jeho střela Grbićovu svatyni vůbec neohrozila.
72'
Madrid kontroluje hru, hosté teď působí neškodným dojmem. Červenobílí jdou vpřed po levé straně.
71'
Další domácí akci musel řešit až Herrera, který lapil Carrascův balón do svých rukavic.
70'
Máme před sebou posledních dvacet minut základní hrací doby. Osasuna se snaží se vrátit do kontaktu, Atlético jí ale vůbec nepouští dopředu.
69'
Witsel se nedopatřením srazil se svým spoluhráčem a zůstává ležet na hrací ploše. Rozhodčí na moment zastavil hru, zdravotníci zřejmě nebudou třeba.
68'
ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Pablo Ibáñez,
ze hřiště odchází Rubén García, přichází Kike Barja,
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Kike García.
66'
Atlético si pohlídalo dva hostující centry a nepustilo Osasunu do šance. Dění následně na malou chvíli zastavil Moncayolův faul, domácí mohou jít dopředu.
65'
Carrascův zákrok se obešel bez karty, ten z dílny Rúbena Peñy (OSS) už ale ne. Hostující borec svým faulem poskytuje Madridu standardku ze slibné pozice.
64'
Hru přerušuje domácí faul, rozhodčí napomíná Carrasca. Žlutou kartu ale záložník Atlética neuvidí.
63'
Griezmann táhne dění dopředu po levé straně. Domácí mají více ze hry a rychle vyhlíží další gól.
62'
Madridští přetavují svou aktivitu v další gól a po hodině hry odskakují do dvoubrankového trháku! Pod další domácí zásah se podepisuje SAÚL, který si ve vápně zpracoval odražený balón a následně Herrerovi nedal šanci nádhernou ranou do bližšího horního růžku – 2:0!
60'
Correa chtěl nabídnout míč Griezmannovi, jenže jeho přihrávka nebyla přesná. Herrera si jistě oddechl, za malou chvíli bude rozehrávat od své brány.
59'
Griezmannova zblokovaná střela se do statistik počítat nebude, Madrid se znovu ocitl v ofsajdu.
58'
Pěkná šance pro Osasunu! Budimir si před Grbićem naběhl na Sánchezův centr a pokusil se ho hlavou nasměrovat mezi tři tyče, zakončení mu ale úplně nesedlo. Velká škoda pro hosty.
56'
Madrid se vydal do útoku. Peña ve vápně odzbrojil Carrasca pouze za cenu rohového kopu.
55'
Hosté měli k dispozici vhazování z pozice těsně vedle vápna. Torró hlavou srazil letící míč na Peñu, jenž následně zpoza šestnáctky přestřelil.
54'
Aridane se Sánchezem rychle rozebrali další výpad Atlética, Osasuna ani teď nepustila domácí dopředu. Její následný protiútok nicméně také pohořel.
52'
Sánchez pěkným centrem z levé strany vybídl k zakončení Oroze, který se podepisuje pod první přesnou hostující střelu. Grbić jí však hravě zastavil.
51'
Nevím, o co se Moncayola snažil, ale určitě mu to nevyšlo dle představ. Míč se po jeho nepovedeném nákopu dostal za bránu, Herrera bude odkopávat.
50'
Hermoso nyní centr z pravé strany hlavou vytěsnil za domácí svatyni, Osasuna si tak vyzkouší roh.
49'
Griezmann se pokusil prostrčit míč na Saúla, jenže Sánchez se k balónu dostal o chlup rychleji.
48'
Grbić si pohlídal skákající míč a lapil ho do svých rukavic, Madrid může znovu zkusit vyrazit vpřed.
47'
Atlético neztrácí čas. Carrasco lišáckou přihrávkou vysunul do útoku Griezmanna, který ale následně nebyl schopen ze složité pozice Herreru prověřit.
46'
ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Juan Cruz.
46'
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Ángel Correa.
46'
Relativně vyrovnaný první poločas je minulostí, Atlético se vrací zpět do kabiny s jednobrankovým náskokem. Osasuna sice rozhodně nehraje druhé housle a snaží se papírovému favoritovi znepříjemnit život, na rozdíl od něj se mu ale nepodařilo přetavit ani jednu z jeho šancí v gól. Zatím je k vidění atraktivní fotbal, tak doufejme, že tomu tak bude i po přestávce.
Druhý poločas začne přibližně v 17:19.
45+1'
45'
Dění ve španělské metropoli stojí, Álvaro Morata je v péči zdravotníků. Těsně před akcí Atlética si zřejmě přivodil nějaké zranění v souboji o balón.
44'
Vše nasvědčovalo tomu, že do přestávky půjdeme za bezbrankového stavu, ale Madrid nakonec těsně před koncem odskakuje do vedení! Saúl prostrčením míče na Griezmanna nastartoval rychlý brejk Atlética, přičemž domácí fantom následnou přihrávkou do vápna vybídl ke střele YANNICKA CARRASCA a ten se nemýlil – 1:0!
42'
Nákop Osasuny teď k ničemu nevedl. Grbić zachytil skákající balón těsně před zadní čarou, za malý moment ho bude zahrávat pryč od svého rajonu.
41'
Madrid byl v prvních minutách v útoku nekompromisní a zdálo se, že jeho gól je jen otázkou času. Teď ovšem vepředu tápe, Herrera je bez práce.
40'
Ávilův faul ukončuje působení Osasuny na soupeřově polovině, Atlético získává míč před středovou čarou.
39'
První poločas se chýlí ke konci. Dění se teď přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, přičemž častěji jsou v posledních minutách na balónu hosté.
38'
Dění na Metropolitanu přerušila strkanice ve vápně mezi Aridanem a Molinou, rozhodčí teď oběma kohoutům domlouvá. Karta zůstává v kapse.
37'
Rubén García nyní vybojoval roh pro změnu pro svůj výběr, Grbić bude muset zpozornět.
36'
Rohové kopy zatím domácím příliš nevychází, Osasuna nyní další standardku soupeřů rychle uhasila.
34'
Zakončením z voleje chtěl skóre utkání otevřít Avila, kterému ale střela moc nesedla. Grbić se po střele sice natáhl, ani ovšem nemusel – míč šel mimo.
33'
Sánchez chtěl pozemní přihrávkou z pravé strany vybídnout k zakončení Moncayolu, nebezpečný balón ovšem jeden z protihráčů vyrazil za klec.
32'
Grbić vyběhl za letícím balónem a těsně za hranicí malého vápna ho zachytil do svých rukavic, čímž překazil další ofenzivní tažení aktivních hostů.
31'
Sledujeme poměrně povedenou pasáž hry ze strany Osasuny, která má v posledních minutách o trochu více ze hry. Nyní má navíc k dispozici rohový kop.
30'
Výpad Atlética zhatila bídná přihrávka Griezmanna na Moratu, souhra domácích forvardů tentokrát plody nepřinesla. Hosté se vrací zpět na míč.
29'
Osasuna se blýskla hezkou akcí, obraně Atlética se ovšem nakonec podařilo situaci včas rozebrat.
28'
Poprvé se žlutí, Ante Budimir (OSS) během souboje o míč nepříjemně šlápl Giménezovi na nohu.
26'
Molinův centr vypadal celkem slibně, jenže v té době nebyl před Herrerou ani jeden volný domácí hráč.
25'
Peña se seč mohl snažil zkrotit divoký nákop na levé straně, ale bezúspěšně. Míč doskákal až za Grbiće.
24'
Carrasco se dostal za obránce a z hranice vápna vypálil, přičemž jeho projektil trefil jen dalšího hráče Atlética. Herrera tak tentokrát nemusel zasahovat.
23'
Sánchez po souboji s protihráčem na pravé straně ztratil balanc, jeho nepovedené zakončení pak Grbićovu bránu minulo hned o několik metrů.
22'
Hermosův centr přistál u hostujícího gólmana, Atléticu se tak tentokrát nepodařilo Herreru prověřit.
20'
Moncayola jen tak tak zachytil nakopnutý míč na rohu hřiště a následným centrem se pokusil vybídnout Ávilu k zakončení, ale tomu balón příliš nesedl.
19'
Atlético znovu zahrávalo míč od praporku, přičemž bránící Ávila rohový kop vytěsnil za bránu. Standardní situace se tak bude za chvíli opakovat.
18'
Witsel si nyní na středu počínal až moc neomaleně, míč se po jeho faulu vrátí do držení hostů.
16'
Strážce hostující svatyně už podruhé zachránila konstrukce! Griezmann proběhl rozestavením Osasuny jako nůž máslem a orazítkoval opačnou tyč než před malou chvílí Saúl!
15'
Přetažený domácí nákop za obranu končí v rukavicích připraveného Herrery, jenž si skákající míč pohlídal.
14'
Dění se na malou chvíli přesunulo na druhý konec hrací plochy, Osasuna ale Grbiće nijak nepotrápila.
13'
Madridští hráči nyní dobývají hostující vápno, obrana Osasuny je nechce pustit do zakončení a tlaku odolává. Herrera nicméně musí být ve střehu.
12'
Saúlova střela po rychlém brejku šla do tyče, přičemž odražený balón následně za Herreru doťukl Morata! Ani jeho druhá dnešní "trefa" ovšem neplatí, Atlético bylo znovu v ofsajdu!
11'
Sledujeme o poznání vyrovnanější podívanou než v úvodních minutách, Osasuna vystrkuje drápky a je vidět, že domácím nehodlá nic nechat zadarmo.
9'
Carrasco individuální akcí vybojoval další roh pro Atlético. Uvdíme, co Simeoneho tým vymyslí.
8'
Osasuna po dlouhé době míří do útoku, a to po pravé straně. Rubén García si vyměňuje balón s Peñou.
7'
Další domácí akci zhatila nesouhra na kruhu, Griezmann si nedokázal neposedný míč zpracovat.
6'
David García pěkným skluzem odzbrojil útočícího Moratu a vyrazil balón do zámezí. Madrid má jasně více ze hry, Osasuna je zatlačena v obraně.
5'
Domácí se znovu ocitli v postavení mimo hru, proti pravidlům se tentokrát provinil Mario Hermoso.
4'
Atlético pěkně rozebralo hostující obranu a Morata následně zakončil do takřka prázdné brány, jenže celé akci předcházel několikametrový ofsajd Griezmanna. O neplatnosti tohoto zásahu nemůže být pochyb.
3'
Madrid z prvního rohu nijak výrazně nezahrozil, pro ten druhý se pak Herrera natáhl. Gólman Osasuny lapil míč do svých rukavic a rozehrává ho pryč.
2'
Griezmann evidentně nechce ztrácet čas. Domácí ostrostřelec se vkradl do vápna a centrem chtěl míč poslat na lépe postaveného spoluhráče, jeho nabídka ale byla bránícím sokem odražena za bránu.
1'
Atlético poměrně rychle rozebralo první hostující útočnou akci, balón nyní kontroluje jeho obrana.
1'
Úvodní výkop obstará Osasuna, jdeme na věc!
Oba celky nastupují na hrací plohu, domácí ve svých tradičních červenobílých dresech a hosté pro změnu ve své černé sadě. Za malou chvíli začínáme.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné nedělní odpoledne! Start utkání se pomalu blíží, níže si můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Atlético Madrid: Grbić – Saúl, Hermoso, Witsel, J. Giménez, Molina – Carrasco, Koke (C), de Paul – Griezmann, Morata.
Náhradníci: Gomis, Iturbe – Reguilón, Doherty, M. Moreno, Kondogbia, Barrios, Correa, C. Martín.
Trenér: Diego Simeone.

CA Osasuna: S. Herrera – M. Sánchez, David García (C), Aridane, R. Peña – Oroz, Torró, Moncayola – Rubén García, Budimir, Ávila.
Náhradníci: A. Fernández, Ramírez – J. Cruz I, Unai García, Barja, K. García, Ibáñez, I. Muñoz.
Trenér: Jagoba Arrasate.

Rozhodčí: P. González – A. Rodríguez, Bárcena.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Osasuna má svému soupeři co vracet. V prvním vzájemném střetnutí na konci ledna papírově silnějšímu soupeři dlouho vzdorovala, ale po brance Saúla ze 74. minuty nakonec odešla s prázdnou. Bude se Atlético radovat i dnes, nebo mu hosté porážku vrátí?

29. 1. 2023: Osasuna – Atl. Madrid 0:1 (0:0)

Branky: 74. Saúl.

Žluté karty: 70. Brašanac (OSS).

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 8:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 13:7.

CA Osasuna: A. Fernández – M. Sánchez, D. García (C), Aridane, Moreno (78. K. García) – M. Gómez, Torró, Ibáñez (60. Brašanac) – Ezalzúlí (78. Barja), Ávila (60. Budimir), R. García (60. Moncayola).
Hlavní trenér: Jagoba Arrasate.

Atlético Madrid: Oblak – Mandava, Hermoso, J. Giménez, Molina – Lemar (46. Carrasco), de Paul (87. Witsel), Koke (C) (87. Kondogbia), Barrios (65. Saúl) – Griezmann, Correa (65. Morata).
Hlavní trenér: Diego Simeone.
CA OSASUNA (9. místo)
34 Z, 13–8–13, 32:36 (-4), 47 bodů

Tým z Baskicka se může poprvé po šestnácti letech vrátit do evropských pohárů. Osasuna, která se v Copa del Rey dostala až do finále, totiž čtyři kola před koncem ztrácí na sedmou příčku pouhé tři body, a její šance znovu hrát kontinentální fotbal tedy není vůbec malá.

Hráčům lodivoda Arrasateho se v minulém kole podařilo po dvou porážkách za sebou znovu zvítězit, když doma zdolali Almeríi jasně 3:1. Svými zásahy výhru řídili Budimir, Ezalzulí a Moises Gómez. Vybojují dnes Los Rojillos na půdě Atlética další cenný úspěch?

34 Z, 21–6–7, 60:27 (+33), 69 bodů

Atlético se bude snažit si spravit reputaci poté, co minulý týden zaváhalo na půdě beznadějně posledního Elche. Svěřenci kouče Simeoneho proti sestupujícímu celku padli těsně 0:1, přičemž pod jediný gól hráčů se zeleným pruhem na dresech se podepsal Fidel.

Plány Colchoneros sesadit Real z druhého místa tak sice dostaly malou trhlinu, stále jsou ale dosažitelné. Jejich rival si totiž drží pouze dvoubodový náskok, a případná výhra Atleti by mu mohla ještě přidělat pořádné starosti. Uvidíme, zdali se domácí vrátí zpět na tu správnou vlnu.