La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Getafe - 4. února 2023   18:30

Atlético
62' Correa
1:1
(0:0)
Getafe
83' Ünal
Atlético
Oblak – Molina, Savić, Hermoso, Reinildo – Correa (62. Carrasco), de Paul (85. Depay), Koke, Lemar (62. Llorente) – Griezmann, Morata (75. Saúl).
Grbić, Gomis Aleman – Barrios, Doherty, J. Giménez, Kondogbia, Reguilón, Witsel.
Getafe
Soria – Portu (90+3. Da. Suárez), Dakonam, Duarte, Alderete, G. Álvarez – Aleñá (74. G. Villar), Arambarri (77. Munír), L. Milla (74. Algobia) – Mayoral, Ünal.
D. Conde, Casilla – Amavi, Latasa, Maksimović, Mata, Mitrović, Seoane.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 4:4. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:18.
Je konec! Atlético nakonec remizovalo s Getafe 1:1. Mnohem aktivnější bylo domácí Atlético. Morata dokonce rozvlnil síť, jenže jeho zásah nemohl kvůli ofsajdu platit. V závěru poločasu se osmělilo i Getafe, ale ani hosté se o změnu skóre nepostarali. Po hodině hry poslal domácí celek do vedení Ángel Correa. Hosté ale v závěru po ruce Saviče vyrovnali z penalty, kterou proměnil Enes Ünal.
90+8'
90+6'
Atlético v závěru nastavení zahrávalo rohový kop. Centr propadl k volnému Depayovi, ale jeho ránu hostující brankář vytěsnil.
90+5'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Munír).
90+5'
Hosté vhazovali na polovině Atlética Madrid. Omar Alderete dostal přihrávku k praporku, jenže míč dlouho neudržel.
90+4'
Domingos Duarte se skvěle vrátil do vlastní šestnáctky, kde se obětavým skluzem položil pod nohy soupeře a vybojoval dokonce odkop od branky.
90+3'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Portu, přichází Damián Suárez.
90+2'
Carrasco na levé straně svedl sprinterský souboj se soupeřem, ale předkopl si míč až do zámezí.
90'
Memphis Depay na malém vápně skutečně dostal do obličeje, ale fotbalisté Atlética se pokutového kopu dožadují marně. Depay navíc za protesty vidí žlutou kartu.
89'
Po centru z pravé strany se na malém vápně hnal do zakončení jeden z domácích hráčů, ale skončil na zemi. Sudí penaltu nepíská.
88'
Aktivní Carrasco opět střílel z levé strany hrací plochy, nicméně jeho rána ze záklonu se vznesla vysoko nad svatyni Getafe.
87'
Domácí se usadili kolem velkého vápna, jenže Depay dostal tak prudkou přihrávku, že musel míč sklepnout pod sebe.
86'
Hosté nyní rozhodně nespěchají s rozehrávkou. Sudí přesto Soriovi žlutou kartu neukázal.
85'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Memphis Depay.
85'
Atlético si rychle mohlo vzít vedení zpět! Po levém křídle utekl Yannick Carrasco, jehož přízemní rána těsně minula zadní tyč!
83'
Getafe právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno! K penaltě se postavil ENES ÜNAL, který tvrdou ránou napálil míč k tyči!
82'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Saúl).
82'
Penalta pro Getafe! Rukou ve vápně zahrál Savič a sudí neváhal!
81'
Gastón Álvarez z levé strany odcentroval na malé vápno. Pozorný Savič ale odkopl míč mimo pokutové území.
80'
Defenziva Atlética Madrid drží míč na kopačkách a postupně se tlačí vpřed. Domácí soupeři v závěru nechtějí půjčovat míč.
79'
Antoine Griezmann napadal rozehrávku Getafe na hranici velkého vápna. Zadáci ve světlých dresech si pomohli jen odkopem.
78'
Na polovině hřiště byl nedovoleně atakován Rodrigo de Paul, který po souboji zůstává ležet hodně otřesený.
77'
ze hřiště odchází Mauro Arambarri, přichází Munír.
76'
Atlético drží míč v zadních řadách a nikam se nežene. Naopak fotbalisté Getafe teď rozehrávku soupeře napadají vysoko.
75'
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Saúl.
74'
ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Gonzalo Villar,
ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Ángel Algobia.
73'
Antoine Griezmann po rychlém protiútoku prošel do velkého vápna, jenže místo zakončení centroval a dobíhající spoluhráč na jeho pobídku nedosáhl.
72'
Marcos Llorente vybojoval odražený míč na polovině Getafe a jednoduše si pomohl přihrávkou na stopery. Atlético se snaží držet míč.
71'
Reinildo si ve vápně brousil zuby na centr z levé strany, ale obránce před ním na poslední chvíli odehrál míč na rohový kop.
70'
Dvacet minut před koncem se k míči tlačil Antoine Griezmann, ale po souboji s obráncem skončil na zemi. Podle sudího nešlo o nedovolený zákrok.
69'
Milla vybojoval míč na polovině soupeře, jenže špičkou kopačky jej posunul jen do míst, kde číhali zadáci Atlética.
67'
Morata v souboji na polovině Getafe fauloval. Hosté tak budou rozehrávat a po dlouhé době mohou zaútočit.
66'
Domácí pokračují v napadání rozehrávky Getafe na jeho polovině. Hodně aktivní je střídající Marcos Llorente.
64'
Na stadionu po úvodním zásahu domácího celku panuje výborná atmosféra. Atlético dnes potřebuje tři body.
62'
Atlético právě vstřelilo branku! Atlético se nakonec raduje! VAR totiž odhalil, že se o ofsajd nejednalo. Ránu zpoza vápna vyrazil hostující brankář jen před sebe a osamocený ÁNGEL CORREA dorazil míč pod břevno! Kuriózní je, že Correa po odmávání ofsajdu střídal a až na lavičce se dověděl, že branka platí!
62'
ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Yannick Carrasco,
ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Marcos Llorente.
62'
VAR ještě zkoumá, zda předchozímu zásahu domácího celku skutečně předcházel ofsajd Ángela Correi.
61'
60'
Domácí opět dostali míč až do sítě, ale ani další zásah nemůže platit pro ofsajd!
59'
Gastón Álvarez podpořil ofenzivu hostů náběhem po levé straně. Akce Getafe ale vyústila jen v přihrávku sraženou do zámezí.
58'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Koke).
57'
Exekuce přímého kopu se chopil Molina, jehož přetažený centr Dakonam možná lehce zbytečně prodloužil na rohový kop.
56'
Ángel Correa táhl protiútok Atlética a jeden ze soupeřů jej zastavil až nedovoleným zákrokem. Domácí hlavičkáři už míří do vápna.
55'
Dakonam poslal v hlavičkovém souboji k zemi domácího Moratu. Hostující obránce by si měl dávat pozor, jelikož už hraje se žlutou kartou.
54'
Exekuce přímého kopu se chopil Enes Ünal, jehož ránu zablokoval jeden z domácích fotbalistů ve zdi.
52'
Po delší době se dopředu dostalo také Getafe. Jeden z hráčů Atlética navíc při bloku zahrál rukou a daroval hostům přímý kop ze skvělé pozice.
51'
Lemar si naskočil na centr z pravé strany, jenže jeho hlavička směřovala přímo do míst, kde stál připravený Soria.
50'
Stefan Savić chyboval při rozehrávce na vlastní poovině, ale aktivní Rodrigo de Paul jeho chybu pohotově odčinil.
49'
Correa opět odcentroval z pravé strany, nicméně jeho pobídka opět směřovala jen do rukavic hostujícího brankáře.
48'
Portu spěchal s míčem na opačnou stranu hrací plochy, ale defenziva Atlética se dokázala srovnat a nenechala soupeře projít do zakončení.
47'
Před branku Getafe přiletěl centr z pravé strany, ale Soría si míč pohlídal a bez problémů jej schoval do rukavic.
46'
Atlético obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí celek v něm bude chtít zlomit vítězství na svou stranu.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme v Madridu branku neviděli. Mnohem aktivnější bylo domácí Atlético. Morata dokonce rozvlnil síť, jenže jeho zásah nemohl kvůli ofsajdu platit. V závěru poločasu se osmělilo i Getafe, ale ani hosté se o změnu skóre nepostarali.
45+2'
45+2'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Carles Aleñá).
45+2'
Hosté se v nastavení dostali vpřed po pravé straně. Na malé vápno poté přiletěl přízemní centr a k zakončení snad chyběl jediný krok.
45'
Getafe v závěru prvního poločasu zahrávalo přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho exekuce se ujal Enes Ünal, jenže trefil jen zeď.
43'
Na opačné straně se do zakončení dostal Lemar, který pálil zpoza velkého vápna, ale Soría jeho skákavý pokus udržel v rukavicích.
42'
Rodrigo de Paul zůstává po souboji se soupeřem ležet otřesený na trávníku a podle všeho bude potřebovat ošetření.
41'
Arambarri zakončil zpoza velkého vápna pravou nohou, jenže jeho pokus ze záklonu skončil vysoko nad brankou Atlética.
40'
Hostující brankář Soría nakopl míč na levou stranu. K balónu se dostal Luis Milla, jenže jeho pobídka směřovala jen do zadních řad.
39'
Portu zahrával přímý kop Getafe, po kterém hosté reklamovali ruku jednoho z domácích fotbalistů, ale sudí ukazuje, že se bude pokračovat ve hře.
38'
Savič získal odražený míč na polovině hřiště a okamžitě otočil směr hry. Ani akce Atlética však nevedla k zakončení.
37'
Domácí zahrávali rohový kop. Nízký centr směřoval k přední tyči, ale zadáci Getafe bez problémů balón odkopli do bezpečí.
36'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Portu).
35'
Griezmannův centr srazil obránce Getafe mimo hrací plochu. Domácí fotbalista hecuje fanoušky.
34'
Domácí aktivně napadali rozehrávku Getafe na jeho polovině. Hosté si z tlaku pomohli jen nákopem k obráncům Atlética.
33'
Rodrigo de Paul chtěl zrychlit přechod Atlética Madrid na polovinu soupeře, ale soupeř se mu obětavě položil pod nohy a srazil míč do autu.
32'
Enes Ünal dostal přihrávku na hranici velkého vápna, ale Molina jej čistým způsobem vytlačil mimo nebezpečný prostor.
31'
Ángel Correa se dostal do pokutového území a ve skluzu se snažil předložit míč před branku. Na jeho vysokou přihrávku ale nikdo ze spoluhráčů nemohl dosáhnout.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme zajímavé utkání. Atlético je sice aktivnější, ale šancí je k vidění minimum.
29'
Domácí přišli o míč na polovině hřiště. Po rychlé akci Getafe se do zakončení dostal Mayoral, jehož rána ale minula branku Atlética o několik metrů.
28'
Djené Dakonam se na poslední chvíli vrátil na vlastní polovinu a zastavil nebezpečnou přihrávku. V opačném případě by šel Lemar sám na gólmana.
27'
Po dalším závaru před brankou Getafe střílel z voleje právě Ángel Correa, jehož ránu ale nepustil blok hostujícího celku až na gólmana.
26'
Ángel Correa si skvěle zpracoval prudkou přihrávku a rozehrál na křídlo. Domácí pokračují v postupné kombinaci kolem vápna.
25'
Domácí fanoušci zatím hlasitě ženou Atlético vpřed. Hosté si v těžké pozici opět museli pomoci faulem. Na hřišti zůstává ležet Lemar.
24'
Antoine Griezmann se zpoza velkého vápna opřel levačkou do odraženého míče, nicméně jeho rána skončila vysoko nad břevnem.
23'
Lemar se natahoval po přihrávce na levou stranu, nicméně ve výskoku míč neudržel ve hře. Getafe poté rychle rozehrálo, ale ani jeho akce netrvala dlouho.
22'
Álvaro Morata sice po další rychlé akci rozvlnil síť, jenže si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdu. Branka tak neplatí!
21'
Právě Griezmann se sám chopil rozehrávky přímého kopu, ale jeho příliš dlouhý centr skončil v rukavicích hostujícího brankáře.
20'
Antoine Griezmann si tentokrát skvěle pokryl míč tělem a soupeř jej zatažením za dres poslal k zemi. Atlético bude zahrávat přímý kop.
19'
Koke chtěl procedit kolmici mezi obránce Getafe, ale jeho pobídku obětavým skluzem zastavil jeden ze stoperů.
18'
Nahuel Molina táhl akci Atlética podél postranní čáry. Do kombinace se následně zapojil Antoine Griezmann, ale ten byl čistě odstaven.
17'
Getafe se vydalo vpřed, ale hosté si nepohlídali své postavení a jeden z hráčů ve světlém dresu byl lapen v ofsajdu.
16'
Po souboji v pokutovém území se na zemi ocitl jeden z hráčů Atlética Madrid, ale sudí zůstává klidný.
15'
Nákop za obranu Getafe poslal Rodrigo de Paul, jenže před aktivním Griezmannem vystoupil obránce, který míč odehrál do bezpečí.
14'
Do zajímavé šance se sice dostal Antoine Griezmann, jenže vzrušení před brankou Getafe bylo zbytečné, jelikož francouzský hráč byl v ofsajdu.
13'
Z levé strany odcentroval Lemar, jehož prudký centr odvrátil hned první obránce v dresu Getafe.
12'
Domácí pokračují v kombinaci na polovině soupeře. Defenziva Getafe si navíc skvěle hlídá Antoina Griezmanna.
11'
Antoine Griezmann patičkou prodloužil míč za obranu Getafe, jenže nikdo ze spoluhráčů v červenobílém dresu jeho úmysl nepochopil.
10'
Na pravé straně si míč skvěle pokryl Ángel Correa, kterého soupeř zatažením za dres poslal k zemi. Atlético může pokračovat v kombinaci.
9'
Domingos Duarte dostal prostor na levé straně a potáhl míč na polovinu Atlética. Defenziva domácího celku se ale stačila srovnat do bloku.
8'
Gastón Álvarez dostal přihrávku na pravou stranu, ale jeho snaha o vysunutí spoluhráče za obranu Atlética skončila zásahem Hermosa.
7'
Hosté se poprvé v utkání vydali kombinačně do blízkosti velkého vápna, jenže prudká přihrávka z pravé strany propadla až do zámezí.
6'
Stefan Savić si dal pozor na míč za obranu domácího celku a bez váhání balón odkopl do zámezí. Getafe bude vhazovat na polovině hřiště.
5'
Gastón Álvarez se musel vrátit s rozběhnutým Griezmannem a skluzem na poslední chvíli odehrál míč do zámezí.
4'
Thomas Lemar z levé strany procedil přihrávku do pokutového území, kam si naběhl Antoine Griezmann, jehož rána levačkou se vznesla nad břevno.
3'
Do rozehrávky hostujícího celku se musel zapojit i brankář. Jeho nákop na levou stranu si ale Atlético bez problémů pohlídalo.
2'
Djené Dakonam dohrál v blízkosti rohového praporku rozběhnutého soupeře a hned v úvodu viděl žlutou kartu.
1'
Hostující Getafe obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali vpřed, nicméně jejich akce skončila nákopem do autu.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše. Atlético bude hrát v červenobílém, zatímco Getafe oblékne bílou sadu.

Atlético Madrid: Oblak – Molina, Savić, Hermoso, Reinildo – Correa, de Paul, Koke, Lemar – Griezmann, Morata.
Náhradníci: Grbić, Gomis Aleman – Barrios, Carrasco, Depay, Doherty, J. Giménez, Kondogbia, Llorente, Saúl, Reguilón, Witsel.

Getafe CF: Soria – Portu, Dakonam, Duarte, Alderete, G. Álvarez – Aleñá, Arambarri, L. Milla – Mayoral, Ünal.
Náhradníci: D. Conde, Casilla – Algobia, Amavi, Latasa, Maksimović, Mata, Munír, Mitrović, Da. Suárez, Seoane, G. Villar.
Atlético Madrid

Domácí celek je na tom mnohem lépe. Atlético má po devatenácti kolech na kontě třicet čtyři bodů a zatím mu patří čtvrtá pozice. Ze spodních pater se na něj ale tlačí Villarreal a Betis. Doma navíc Atlético patří mezi průměr španělské ligy a soupeřům body pravidelně rozdává. V posledním kole ale zvítězilo 1:0 na půdě Osasuny. Trenér Simeone má navíc k dispozici kompletní kádr.
Getafe CF

Hostující Getafe letos neprožívá povedenou sezónu a v jarní části bude muset bojovat o setrvání mezi španělskou elitou. Po devatenácti kolech má na kontě jen sedmnáct bodů a drží předposlední devatenáctou pozici. Na záchranu navíc ztrácí už tři body. Getafe letos trápí hlavně slabá ofenziva. Soupeřům dosud nasázelo jen šestnáct branek. V novém roce odehrálo pět zápasů a ve všech případech prohrálo. Naposledy padlo doma s Betisem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.