La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Vallecano - 17. září 2022   21:00

Bilbao
14' I. Williams (García III) • 28' Sancet (Berenguer) • 33' N. Williams (Yeray)
3:2
(3:1)
Vallecano
5' Trejo  (Camello) • 80' Falcao  (García X)
Bilbao
Simón – de Marcos, Yeray, I. Martínez, Lekue – García III, Sancet (65. A. Herrera) – I. Williams (90. García I), Muniain (C) (79. Morcillo), Berenguer (90. Paredes) – N. Williams (80. Zarraga).
Iruarrizaga – Capa, Guruzeta, Vencedor, Villalibre.
Lahoz – Cebrián, Porras
San Mamés Barria (Bilbao)
43 484 diváků
Vallecano
Dimitrievski (C) – Balliu, Lejeune (79. Mumin), Catena, García X – Palazón, Comesaña (69. López III), Valentín (46. Ciss), García VI – Camello (79. Falcao), Trejo (90. Bébé).
López I – M. Hernández, P. Muñoz, Nteka, J. Pozo, Saveljich, Ma. Suárez.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Athletic Bilbao potvrdil výborný vstup do nové sezóny i v domácím utkání proti Rayu Vallecanu, které v napínavém utkání porazilo výsledkem 3:2.

Většina zajímavého se odehrála v první půli, v níž padly hned čtyři góly. Do vedení se dostali hosté, ale domácí třemi góly zcela překlopili misky vah na svou stranu. Fotbalisté Vallecana ve druhém dějství výrazně zlepšili hru. Gól Camella ještě neplatil pro ofsajd, o platnosti zásahu Radamela Falcaa z 80. minuty již nebylo pochyb. Vyrovnat už se ale hostům i přes velké úsilí nepovedlo.

Svěřenci kouče Valverdeho si polepšili na třináct bodů, což jim vyneslo posun na třetí místo tabulky za Barcelonu a Real Madrid. Vallecano zůstává se sedmi body jedenácté.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:7. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 13:13.
90+6'
90+5'
Athletic je blízko vítězství. Radamel Falcao vyslal příliš dlouhý oblouček za obranu na Bébého, ten již míč na hrací ploše nestihl.
90+4'
Hosté sice kombinují, ale z důvodu vysokého presinku domácích jenom na vlastní polovině. Alejandro Catena byl nucen hrát od levé lajny malou domů.
90+3'
Nejistý odkop Abdula Mumina zachytil Jon Morcillo. Hned byl ovšem obklíčen třemi protihráči, z této situaci se vykličkovat nezvládl.
90+2'
Na polovině hřiště došlo ke srážce dvou domácích hráčů. Stoper Yeray si dokonce vyžádal ošetření, ale nemělo by se jednat o nic vážnějšího.
90'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Aitor Paredes.
90'
ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Raúl García.
90'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Bébé.
89'
Z levého křídla vyzkoušel technické zakončení Radamel Falcao. Balón se točil málo, proletěl výrazně vedle pravé části Simónovy svatyně.
88'
Polovysoký centr od levé lajny zaskočil Unaie Simóna, domácí gólman zpacifikoval hrací předmět až nadvakrát.
87'
Za dlouhým nákopem Unaia Simóna běžel Álex Berenguer. Před soka dal tělo Alejandro Catena a balón nechal doskákat k brankáři Dimitrievskimu.
86'
Óscar Trejo si narazil s Isim Palazónem a snažil se proniknout do vnitra pokutového území, stopku mu čistým způsobem vystavil Yeray.
85'
Netrvalo dlouho a fotbalisté v bílých dresech opět kombinují na útočné polovině. Domácí trpělivě brání vlastní šestnáctku.
84'
Rozehrávku Vallecana po levé lajně vystihl Jon Morcillo. Kulatý nesmysl navíc udržel ve hře, takže na míči pokračují domácí.
83'
Dobrou práci odvedl do defenzivy Iñigo Martínez. Tělem si pokryl míč a posléze se nechal nedovoleně atakovat Trejem.
82'
Hosté samozřejmě cítí šanci. Ještě se zkoumalo, zda náhodou Falcao nezakončoval z ofsajdového postavení, o tom ale nemohla být řeč.
80'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Ale pozor, rozdíl už je pouze jednobrankový! Při centru Frana Garcíi z levé strany se čerstvý RADAMEL FALCAO natlačil před Martíneze a akrobatickým způsobem zakončil pravačkou k levé tyči, Simón se za míčem jenom ohlédl.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Athletic udržuje dvoubrankové vedení, zisk tří bodů je každou vteřinou blíž a blíž.
80'
ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Oier Zarraga.
79'
ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Jon Morcillo.
79'
ze hřiště odchází Florian Lejeune, přichází Abdul Mumin.
79'
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Radamel Falcao.
78'
Mohlo být definitivně rozhodnuto, jenže Iker Muniain obdržel míč pod nohy a z těžké pozice levačkou vysoko přestřelil.
77'
Ne, tento centr se Ivánu Balliuovi nepovedl. Do vnitra šestnáctky poslal polovysoký míč, který odvracel mimo vápno Óscar de Marcos.
76'
Vysoký balón směřoval do brány. Unai Simón bez problémů zacouval a kulatý nesmysl s ledovým klidem schoval do náruče.
75'
Standardku pro hosty vybojoval Sergio Camello. U levé lajny si výborně pokryl balón, načež ho nedovoleně atakoval Álex Berenguer.
74'
Po druhém rohu hostů v krátkém časovém sledu následoval i třetí. Centr na úroveň penalty odvrátil do bezpečí Iñigo Lekue.
73'
Tlak hostů pokračuje. Přetažený centr odvracel Iñigo Martínez, v záklonu ale nasměroval balón znovu jen za brankovou čáru.
72'
Unai López zabojoval a získal pro Rayo Vallecano rohový kop, když předběhl Yeraye a soka posléze šikovně nastřelil.
71'
Centr Isiho Palazóna už byl o poznání nebezpečnější. Po balónu se natahoval Pathé Ciss, v těžké pozici hlavičkoval nad břevno.
70'
Centr z pravé strany se Ivánu Balliuovi vůbec nepovedl. Hrací předmět nasměroval pouze do blokujícího Yeraye.
69'
ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Unai López.
68'
Středopolař Ander Herrera po pravé straně rozběhl Iñakiho Williamse. Střílený centr na úroveň penalty odkopl Santi Comesaña do bezpečí.
67'
Žlutou kartu si vykoledoval Pathé Ciss. Ještě, než došlo k hlavičkovému souboji, tak loktem trefil do zadní části hlavy Álexe Berenguera.
66'
Nico Williams v rychlostním souboji předčil Alejandra Cateňu. Posléze odcentroval na hlavu bratra Iñakiho, jenž hrací předmět pouze prodloužil za sebe do země nikoho.
65'
Tak pozor, gól neplatí! Po přezkoumání situace došlo ke zjištění, že Sergio Camello stál době nahrávky o pár centimetrů za posledním obráncem.
65'
ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Ander Herrera.
64'
Rozdíl ve skóre je už pouze jednobrankový! Isi Palazón průnikovým pasem oslovil SERGIA CAMELLA a ten z pravé strany šestnáctky dokonale zaskočil gólmana Simóna střelou na přední tyč.
63'
V posledních minutách má navrch Vallecano. Fran García utekl Nicu Williamsovi a zvládl i odcentrovat, na přední tyči odklízel Yeray.
62'
Isi Palazón atakoval Ikera Muniaina na hraně pravidel. Lahoz nechal ve hře pokračovat, hráči si celou situaci ještě vyříkávají.
61'
Hodina z utkání je minulostí. Athletic Bilbao udržuje nadějný dvoubrankový náskok, zisk tří bodů by potvrdil výborný úvod tohoto mužstva do nového ligového ročníku.
60'
Sergio Camello si věřil do souboje jeden na jednoho proti Iñigu Martínezovi. Kličku ovšem protáhl až příliš, s balónem skončil mimo hrací plochu.
59'
Stole Dimitrievski podržel Vallecano fantastickým zákrokem. Poté, co Álex Berenguer přízemně nahrál na střed vápna Ikeru Muniainovi, tak ukázal bleskové reflexy a balón vyrazil k jednomu ze spoluhráčů.
58'
Domácí fotbalista Iñigo Lekue moc dobře tušil, že pokud bude zpracovávat, čeká jej těžká práce. Proto se rozhodl k odkopu z první na útočnou polovinu.
57'
Santi Comesaña od levé lajny propasíroval centr až do vnitra pokutového území a Unai Simón zalehl kulatý nesmysl těsně před Sergiem Camellem.
56'
Rozběhnutý Iñigo Lekue přihrál středem Iñakimu Williamsovi, ten z první zkoušel přenést doleva na Ohiana Sanceta, toho pokryl Sergio Camello.
55'
Álex Berenguer tentokráte v ofenzivě. Nastartoval motory po levé lajně a utekl osobnímu strážci, nacentroval ovšem přímo na kopačky stopera Lejeuneho.
54'
Místo očekávaného zakončení Isi Palazón narážet zpět Santimu Comesañovi, pas zastavil nataženou pravou nohou Yeray.
53'
Jak vidno, tak Álex Berenguer umí zabrat i směrem do defenzivy. Stáhl se spolu s Trejem, jehož posléze čistě odstavil tělem.
52'
Nico Williams atakoval Frana Garcíu na hraně pravidel. Arbitr Lahoz nechal ve hře pokračovat. Očkem mrknul na pomezního, jehož praporek zůstal u těla.
51'
Exekuce volného přímého kopu se chopil Ohian Sancet. Vyslal vysoký centr do vnitra pokutového území, ten se stal kořistí Dimitrievskiho.
50'
Standardku vybojoval Álex Berenguer. Po levé lajně udělal účinnou kličku Alejandru Cateňovi, ten si proti soupeři pomohl potažením za dres.
49'
Fran Garcíia podpořil ofenzivu, na konci útoku nicméně snížení nebylo. Óscar Trejo zakončoval technicky vedle pravé tyče.
48'
Z velké vzdálenosti vyzkoušel střelecké štěstí Iñigo Martínez. Kulatý nesmysl se vznes vysoko nad horní tyč.
47'
Zatímco domácí trenér nechal sestavu beze změny, tak hostující kouč jednu změnu udělal, se žlutou kartou hrajícího Valentína nahradil Cissem.
46'
ze hřiště odchází Óscar Valentín, přichází Pathé Ciss.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
První poločas zápasu mezi Bilbaem a Vallecanem rozhodně nenudil. Přinesl hned čtyři góly, do kabin odešli s dvoubrankovým náskokem domácí. Skóre přitom otevřeli hosté, když se v 5. minutě trefil Óscar Trejo, ale od té doby už pálili jenom domácí. Srovnal Iñaki Williams, na nějž posléze navázal Ohian Sancet a jeho mladší bratr Nico Williams. Svěřenci kouče Valverdeho jsou lepší a jejich vedení je zasloužené, Rayo má do druhé půle nad čím přemýšlet.
45+3'
45+2'
Z dvaceti metrů vyslal tvrdou ránu Isi Palazón. Unai Simón se proletěl vzduchem naprázdno, naštěstí pro něj míč neskončil v prostoru mezi třemi tyčemi.
45'
Na další ostré zákroky si po zbytek zápasu musí dávat velký pozor Dani García. Za šlápnutí na nohu Treja si totiž vysloužil žlutou kartu.
44'
Alejandro Catena vyzkoušel dlouhý nákop za obranu. Výborně odcouval Iñigo Martínez, hlavou navíc zvládl míč sklepnout pro Muniaina.
43'
Souhra bratrské dvojice málem vyšla. Iñaki Williams narazil Nicovi, načež si sběhl před bránu, kam směřoval centr, al v poslední chvíli je zastavil Santi Comesaña.
42'
Nyní si Unai Simón počínal výrazně lépe. Vystartoval ven z vápna a kulatý nesmysl odpálil daleko mimo hrací plochu.
41'
Unai Simón si nezpracoval malou domů ideálně. Musel pořádně zabrat, aby zvládl kulatý nesmysl odkopnout před blížícím se Óscarem Trejem.
40'
Největší hrozbou Vallecana se zdá býti Isi Palazón. Od pravé lajny vymyslel zajímavý střílený centr, míč se stočil jen těsně vedle pravé tyče domácí svatyně.
39'
Isi Palazón neustál souboj s Iñigem Lekuem a narazil do pomezního rozhodčího, jemuž navíc bolestivě stoupl na levou nohu. Utkání je na pár vteřin přerušeno, škodolibí fanoušci gesty naznačují, že by se mělo střídat.
38'
Potlesk fanoušků si vysloužil Iñigo Martínez. Šel do skluzu, který provedl s velkou přesností a Franu Garcíovi odpálil balón z pod kopaček do autu.
37'
Videorozhodčí potvrdil správnost verdiktu pomezního, utkání tak pokračuje za stavu 3:1 pro Athletic Bilbao.
36'
Arbitr lahoz ještě celou situaci konzultuje s videorozhodčím.
35'
Iñaki Williams rozradostnil fanoušky počtvrté, ale jen na chvíli. Domácí forvard byl přichycen v těsném ofsajdu, který pomezní správně odmával.
33'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Valverdeho družina pokračuje v předvádění nádherných akcí, jež vedou až ke gólu. Autorem dalšího světového pasu za obranu byl Yeray. Adresát NICO WILLIAMS se odpoutal od Cateni a sám před gólmanem zachoval klid, s velkou jistotou poslal míč do pravého dolního rohu.
32'
Útočný faul odpískán Isimu Palazónovi, jenž vysunul presink a v jeho průběhu ostře dohrál Ikera Muniaina na pravé lýtko.
31'
I Vallecano umí zahrozit. Santi Comesaña se středem prosmýkl kolem dvojice protihráčů. Hru pak stáhl na pravou stranu, odkud centroval jenom do obránce.
30'
Athletic pokračuje v aktivitě. Nico Williams si sběhl na pozici pravého křídla, odkud centroval na Ikera Muniaina, toho přehlavičkoval Alejandro Catena.
28'
Obrat dokonán! Akce domácích neměla chybu. Berenguer patičkou sklepl na Muniaina, krátce na to dostal po levé lajně zpětný pas. Mezi nohama Lejeuneho poslal střílený pas na střed velkého vápna, odkud zakončoval trestuhodně volný OHIAN SANCET nechytatelně po zemi k levé tyči.
28'
Kousek za šestnáctkou napřáhl ke střele Iñigo Lekue. Nechyběla razance, nýbrž přesnost, pokus do středu brány Stole Dimitrievski snadno pokryl.
27'
Álvaro García moc dobře tušil, že v době pasu za obranu stál za posledním obráncem. Pomezní však nechal situaci dohrát a hráč Vallecana skóroval střelou k levé tyči, následně ale vyletěl praporek vzhůru. Jednalo se o jasný ofsajd.
26'
Centr byl směřován přímo do brány. Bránící hráč odrazil míč pouze k Ohianu Sancetovi, jenž v tutovce napálil před sebou stojícího protihráče, Nico Williams posléze v záklonu vysoko přestřelil.
25'
Volný přímý kop vybojoval u levé lajny Ohian Sancet. Ukázal výborné krytí balónu, zezadu ho posléze podrazil Santi Comesaña.
24'
Nebezpečnému brejku Bilbaa zamezil Stole Dimitrievski. Vyběhl daleko z pokutového území, hrací předmět odpálil mimo dosah sprintujícího Berenguera.
23'
Centr na přední tyč nebyl dobrou volbou. Byl to Nico Williams, kdo v hlavičkovém souboji předčil Isiho Palazóna.
22'
Standardku v podobě rohového kopu vybojoval Álvaro García. Pod tlakem zvládl nastřelit Óscara de Marcose, jenž ani ve skluzu neudržel míč ve hře.
21'
První žlutou kartu střetnutí obdržel Óscar Valentín. Kousek za polovinou hřiště fauloval Ohiana Sanceta, čímž zamezil slibně se rozvíjejícímu protiútoku.
20'
Álex Berenguer si věřil na kličku po levé lajně. Alejandro Catena ovšem skvěle přečetl úmysl konkurenta a čistým způsobem soka odzbrojil.
19'
Nechybělo moc, aby se Valladolid znovu ujal vedení! Isi Palazón si s odraženým míčem nedělal těžkou hlavu a vyslal technický pokus, který Simón sledoval jenom očima. Zachránilo ho břevno!
18'
Z dvaceti metrů od brány vyzkoušel ostrou ránu Isi Palazón. Unai Simón mohl zůstat v klidu, balón zblokoval obránce Iñigo Lekue.
17'
Lze očekávat, že vyrovnávací trefa domácí mužstvo uklidní. Rozhodně by ovšem nemělo usnout na vavřínech, což by se mohlo hrubě nevyplatit.
14'
S takovým nábojem bylo jen otázkou času, kdy se Athleticu podaří vyrovnat. IÑAKI WILLIAMS. Útočník skvěle převzal parádní pas za obranu od Daniho Garcíi a z levé strany mířil tváří v tvář brankáři neomylně na bližší tyč, o níž balón ještě lehce otřel.
14'
Útočným faulem se provinil Iñigo Lekue. Nevyšlo mu ideálně zpracování, aby vzápětí přišlápl kotník pozičně skvěle hrajícímu Franu Garcíovi.
13'
Bilbao je od inkasovaného gólu pořádně nabuzené. Ohian Sancet si rozmyslel nápřah, pod tlakem Treja pak nepřesně nahrál Palazónovi.
12'
Na pravé straně šestnáctky si našel prostor ke střele Iñaki Williams. Vyzkoušel technický obstřel na zadní tyčku, tu těsně minul.
11'
Iker Muniain si vyměnil míč s Iñakim Williamsem, aby následně vyslal střílený centr do malého vápna, kde úřadoval Alejandro Catena.
10'
Athletic vstřelil gól, ale radost byla předčasná. Přetažený centr na Ohiana Sanceta totiž mířil do ofsajdového postavení.
9'
Přes obránce chtěl vypálit Álex Berenguer. Fran García ovšem proti sokovi velmi dobře vystoupil a kulatý nesmysl mu vypíchl.
8'
Tlak domácího mužstva pokračuje. Iñaki Williams si narazil s Ikerem Muniainem, načež vystřelil levačkou nad bránu.
7'
Za domácí chtěl bleskově odpovědět Yeray. Vypálil pravačkou z velké vzdálenosti, balón prosvištěl vysoko nad břevnem.
5'
Hosté na svou stranu strhávají brzké vedení! Camello obral Iñiga Martíneze a po pravé straně mířil do příležitosti. Ve finále nezazmatkoval a nahrával pod sebe úplně volnému ÓSCARU TREJOVI, který snadno uklízel do prázdné brány.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červených dresech. Fotbalisté Raya Vallecana oblékli dresy barvy bílé.
1'

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Yeray, I. Martínez, Lekue – García III, Sancet – I. Williams, Muniain (C), Berenguer – N. Williams.
Náhradníci: Iruarrizaga – Capa, García I, Guruzeta, A. Herrera, Morcillo, Paredes, Vencedor, Villalibre, Zarraga.
Trenér: Ernesto Valverde

Rayo Vallecano: Dimitrievski (C) – Balliu, Lejeune, Catena, García X – Palazón, Comesaña, Valentín, García VI – Camello, Trejo.
Náhradníci: López I – Bébé, Ciss, Falcao, M. Hernández, López III, Mumin, P. Muñoz, Nteka, J. Pozo, Saveljich, Ma. Suárez.
Trenér: Andoni Iraola

Rozhodčí: Lahoz – Cebrián, Porras.
Rayo Vallecano

Vallecano doposud předvádí až překvapivě dobré výkony. Ziskem bodu šokoval hned na úvod soutěže, neboť uhrál bezbrankovou remízu na půdě výrazně posílené Barcelony. Momentálně má po pěti kolech na kontě sedm bodů a patří mu devátá pozice. Iraolova družina minulý víkend přerušila sérii dvou porážek v řadě, na domácí půdě porazila Valencii 2:1.
Athletic Bilbao

Athletic Bilbao loni do poslední chvíle bojoval o pohárové příčky, ale nakonec skončil na osmém místě s mankem čtyř bodů na sedmý Villarreal. V nové sezóně se svěřencům kouče Valverdeho zatím daří velmi obstojně, když v pěti zápasech nasbírali deset bodů, za což jim aktuálně náleží šestá příčka. Naposledy se Athletic představil na stadiónu Elche, kde zvítězil přesvědčivě 4:1.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný sobotní večer. Vítám vás při sledování 6. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Athleticem Bilbao a Rayem Vallecanem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.