La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Cádiz - 20. srpna 2022   17:30

CA Osasuna
37' Ávila  • 79' García II
2:0
(1:0)
CA Osasuna
S. Herrera – R. Peña (75. N. Vidal), García V, García VIII (C), Cruz – Mo. Gómez, Moncayola (76. Brašanac), Torró, Oroz (84. R. Torres) – Ávila (66. García VII), Budimir (65. García II).
A. Fernández, J. Pérez – Barja, J. Martínez, Ibáñez, M. Sánchez, Aridane.
Mateu – Cebrián, Porras
Estadio El Sadar (Pamplona)
Cádiz
Ledesma – Zaldúa, L. Hernández, Chust, Espino (C) (75. Negredo) – Diarra (62. Alejo), Fali (62. Arzamendia), Alarcón, Mabil (62. Mari) – Lucas Pérez (80. San Emeterio), A. Lozano.
D. Gil – Cala, Mbaye, Á. Giménez, Kikin, Blanco.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Osasuna potvrdila roli favorita a na domácím hřišti porazila Cádiz 2:0.

Obě branky padly z bílého bodu. V prvním poločase se k exekuci penalty postavil Ezequiel Ávila, který skóroval střelou doprostřed brány. V době odpískání druhého pokutového kopu už Argentinec na hřišti nebyl, takže se k „desítce“ postavil střídající Kike García, ten vstřelil gól ránou k pravé tyčce.

Svěřenci kouče Arrasateho zůstávají po druhém kole stoprocentní a nacházejí se dokonce v úplném čele tabulky. Cádiz je na nule a je devatenáctý.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:13.
90+6'
90+5'
Darko Brašanac hledal centrem z volného přímého kopu Lucase Torra. Ani v pádu se domácí fotbalista k míči neprobojoval, Ledesma bude odkopávat.
90+4'
Hodně zbytečně Anthony Lozano dohrál Nacha Vidala. Byla v něm viditelná známka frustrace, žlutá karta je logickým vyústěním.
90+3'
Domácí brankář Sergio Herrera hledal odkopem Nacha Vidala. Toho popostrčil Joseba Zaldúa, výsledkem je autové vhazování pro Cádiz.
90+2'
Nacho Vidal si skvěle pokryl balón. José Mari k němu přiběhl ve velké rychlosti, aby ho vzápětí zezadu nedovoleně podrazil.
90+1'
Nastavený čas už se odehraje spíše jen z povinnosti. Anthony Lozano si troufl na dva protihráče, podle očekávání na ně nevyzrál.
89'
Kike García nabral velkou rychlost, ovšem za posledního obránce se neprocpal, Fede San Emeterio skvěle zapracoval tělem.
88'
Hosté už nemají sílu klást odpor. Iván Alejo se mohl pokusit o konstruktivní rozehrávku, jenže neměl komu nahrát, proto zvolil dlouhý odkop do země nikoho.
87'
Nabíhající křídelník Moisés Gómez se k balónu nedočkal. Hrací předmět uzmul José Mari, jenže odkopl ho pouze k brankáři soupeře.
86'
Šikovně si pokryl balón Darko Brašanac. Počkal si, až se k němu Iván Alejo přiblíží a nechal se jím faulovat.
85'
Fotbalisté v červených dresech nikam nespěchají a není divu. Vedou o dvě branky, navíc hrají proti deseti. Tři body jsou blízko.
84'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Roberto Torres.
83'
Darko Brašanac naznačil nahrávku, aby nakonec vyzkoušel ostré zakončení z dvaceti metrů. Míč prosvištěl o kousek vedle pravé tyče.
82'
Na střeleckou listinu se chtěl zapsat Álvaro Negredo. Zkušený španělský útočník střílel z velkého úhlu a rozvlnil jenom boční síť.
80'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Fede San Emeterio.
79'
Osasuna právě vstřelila branku!
Ávila už na trávníku není, takže si vzal penaltu na starosti sám faulovaný KIKE GARCÍA. I on skóroval s ledovým klidem, vystřelil doleva a brankáře poslal opačným směrem.
78'
Aby toho nebylo málo, tak si hostující kapitán Víctor Chust za svůj penaltový zákrok vysloužil kartu žluté barvy.
78'
Osasuna se dočkala odpískání druhého pokutového kopu! Fauloval Víctor Chust, jenž držel Kikeho Garcíu až příliš dlouho.
77'
Domácí chtěli okamžitě přesilovku využít. Unai García vyslal dlouhý nákop za obranu, Anthony Lozano zabránil propadnutí balónu k Lucasi Torróvi.
76'
Obrovská komplikace pro hostující celek! Tomás Alarcón podrazil Aimara Oroze, za což po zásluze obdržel druhou žlutou, a tedy i červenou kartu! Cádiz bude dohrávat o deseti.
76'
ze hřiště odchází Jon Moncayola, přichází Darko Brašanac.
75'
ze hřiště odchází Alfonso Espino, přichází Álvaro Negredo.
75'
ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Nacho Vidal.
74'
Zápas pokračuje. Talentovaný Aimar Oroz se se pěknou kličkou zbavil Victora Chusta, ten pak protihráče fauloval.
73'
Rubén Peña si při obranném zákroku ublížil a dochází k jeho ošetřování. Arbitr Mateu dal zároveň pokyn k pauze na občerstvení.
72'
Cádiz přidal na aktivitě. Parádní přihrávku obdržel za posledního obránce Anthony Lozano, jenže než forvard stihl vystřelit, tak jej dostihl Rubén Peña a ukázkovou hrou tělem soka rozhodil.
71'
Výborně nyní zapracovala domácí defenziva. David García s Unaiem Garcíou zdvojili Tomáse Alarcóna, ten neměl žádnou šanci na úspěch.
70'
Přečíslení Osasuny dvou na jednoho skončilo neúspěchem. Rubén García dostal slabou přihrávku, těsně bráněný Alejem vystřelil vedle pravé tyče.
69'
Zaútočil i Cádiz. Jmenovitě Iván Alejo, jehož pouť skončila až uvnitř pokutového území, zde ho zdárně obral David García.
68'
Nejprve Oroz minul střílený centr z pravé strany, načež pálil z otočky Jon Moncayola, slabé zakončení bez větších problémů zblokoval Fali.
67'
Tomás Alarcón obešel Lucase Torra a odcentroval z levé strany šestnáctky. Pro vysoký balón si vyskočil Sergio Herrera.
66'
ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Rubén García.
65'
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Kike García.
64'
Aimar Oroz vyzkoušel proskočit mezi dvojicí protihráčů. Prodral se na hranici velkého vápna, odkud vysoko přestřelil.
63'
Lucas Pérez hledal, ale nenašel Josého Mariho. Ten byl v obležení dvou protihráčů, kulatý nesmysl odpálil do bezpečí Unai García.
62'
ze hřiště odchází Mamady Diarra, přichází Iván Alejo.
62'
ze hřiště odchází Fali, přichází Santiago Arzamendia.
62'
ze hřiště odchází Awer Mabil, přichází José Mari.
61'
Jon Moncayola přecenil rychlostní schopnosti Anteho Budimira. Poslal mu příliš dlouhou nahrávku po levé lajně, odkopávat bude Ledesma.
60'
Hodina z utkání je minulostí. Osasuna udržuje těsné jednobrankové vedení, za které může děkovat i protihráči Pérezovi, jenž minul před prázdnou bránou.
59'
Víctor Chust tvrdým zákrokem poslal k zemi Ezequiela Ávilu. Arbitr Mateu chvíli váhal, nakonec nehal ve hře pokračovat.
58'
Po gólu z penalty má Ezequiel Ávila na kontě i žlutou kartu. Důvodem jsou neutichající protesty po střetu jeho spoluhráče Moncayoly s Falim.
57'
Za obranu nabíhal Mamady Diarra. Proti průnikovému pasu Péreze skvěle zakročil Juan Cruz, ve skluzu balón odpravil do zámezí.
56'
Dlouhé autové vhazování Rubéna Peni Fali neodvrátil. Měl velké štěstí, že za ně odvedl práci za ním stojící Alfonso Espino.
55'
Hlavou zkušeně zahrál Fali. Pod tlakem zvládl kulatý nesmysl posunout do rukavic připraveného brankáře Ledesmy.
54'
Anthony Lozano na sebe navázal dva hráče a posunul po pravé ruce na Alarcóna, jeho oblouček za obranu na Diarru byl hodně nepřesný.
53'
Sledovali jsme neúspěšnou akci v podání Osasuny. Do ohně míč posílal Juan Cruz, hrací předmět skončil v rukavicích Ledesmy.
52'
Útočník Ezequiel Ávila hlavou pěkně sklepl míč na Anteho Budimira, který si ale při zpracování pomohl levou rukou.
51'
Aimar Oroz chtěl hrát dopředu, jenže neměl na koho. Proto utkání alespoň na malý moment zklidnil pasem dozadu na Moncayolu.
50'
Druhý poločas začal ve vysokém tempu. Na trávníku se ocitl Ezequiel Ávila, nedovoleným zákrokem mu k tomu pomohl Víctor Chust.
49'
Lucas Pérez spálil neuvěřitelné. Balón se k němu šťastně odrazil před prázdnou bránu, zkušený španělský útočník ovšem zamířil trestuhodně vedle pravé tyče.
48'
Blízko druhému gólu byl Ante Budimir. Naskočil si na centr z volného přímého kopu, hlavičku k levé tyči vytáhl výborným zákrokem Ledesma!
47'
Kartu žluté karty si zblízka prohlédl Tomás Alarcón. Stalo se tak poté, co dlouho protestoval proti zákroku Budimira na Chusta.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:35.
V prvním poločase zápasu mezi Osasunou a Cádizem padl jediný gól, o který se postaralo favorizované domácí mužstvo. Stalo se tak ve 37. minutě, kdy Ezequiel Ávila proměnil penaltu po faulu gólmana Ledesmy na Budimira. Osasuna je aktivnějším týmem a její vedení je zasloužené, hosté mají o poločasové přestávce nad čím přemýšlet.
45+4'
45+4'
Při odchodu do kabin si Iván Alejo neodpustil jízlivou poznámku směrem k rozhodčímu, odměnou mu byla žlutá karta.
45+3'
Lucas Pérez vyzkoušel přímou ránu na bránu. Balón nabral zajímavý směr, aby nakonec prosvištěl o pár čísel nad břevnem.
45+2'
První žlutou kartu zápasu vyfasoval Lucas Torró. Svou pravou nohu dal hodně vysoko, bolestivě jí zasáhl do obličeje Alarcóna.
45+2'
Na druhé straně Jon Moncayola centrem z pravé strany vybídl k zakončení Rubéna Peñu, slabé zakončení proletělo vedle pravé tyče.
45+1'
Nejaktivnějším hráčem z hostující hřad je bezesporu Mamady Diarra. Jeho zajímavou střelu z úhlu zblokoval Juan Cruz těsně před brankářem.
44'
Přes dva konkurenty si našel pozici pro centr Awer Mabil. Mezi třemi obránci Lucase Péreze nenašel, do bezpečí odvracel Lucas Torró.
43'
Tomás Alarcón přenesl hru doprava, ke se nacházel Joseba Zaldúa. Nikým neatakovaný fotbalista neměl o situaci přehled a hlavou hrál z první do Herrerových rukavic.
42'
Po zisku balónu Unai García neotálel a dlouhým nákopem poslal kulatý nesmysl až k brankáři soupeře, ten rychle posunul na Chusta.
41'
Cádiz se po inkasovaném gólu mírně osmělil. Dokonce se pokouší kombinovat na útočné polovině, o což se dnes snaží vůbec poprvé.
40'
Ze střední vzdálenosti vypálil Tomás Alarcón. Zprvu poněkud zaskočený Sergio Herrera nakonec byl u pravé tyčky včas a nadvakrát pokus zpacifikoval.
39'
Šikovně se teď zachoval Jeremías Ledesma, když výkop nasměroval do Anteho Budimira, který mu bránil. Vybojoval si tak rozehrávku z klidné pozice.
37'
K exekuci pokutového kopu se postavil EZEQUIEL ÁVILA. Počínal si suverénně, balón napálil na střed pod břevno. Gólman Ledesma spadl po své pravé ruce.
36'
Hráči ve žlutých dresech ještě protestovali, ale není to nic platné. Platnost pokutového kopu už totiž potvrdil i VAR.
35'
Bude se kopat penalta! Ante Budimir zakončoval podél levé nohy gólmana. Gól nevsítil, ale brankář jej následně dohrál a rozhodčí Mateu dlouho neváhal.
34'
Penaltu si chtěl vymodlit Awer Mabil. Jon Moncayola jej chvilku držel, ale určitě ne takovým způsobem, aby měl být odpískán pokutový kop.
33'
Standardku v podobě rohového kopu vybojoval Fali . Pod tlakem dvou protihráčů nastřelil Davida Garcíu a získal rohový kop.
32'
Zajímavý centr vymyslel Anthony Lozano. Víctor Chust byl ovšem nucen hlavičkovat ve velkém záklonu a rozvlnil jenom horní síť.
31'
Marně si Luis Hernández hledal místo, odkud by mohl zakončit, nápřah levou nohu mu přečetl Unai García a míč odpálil do bezpečí.
30'
Aktivita hostujícího mužstva pokračuje. Tomás Alarcón si narazil s Alfonsem Espinem, posléze vypálil hodně nepřesně vedle pravé tyče.
29'
Zápas pokračuje. Z levé strany vymyslel zajímavý centr Mamady Diarra, Lucas Pérez hrací předmět prodloužil do země nikoho.
28'
Protože v Pamploně panuje poměrně velké teplo, tak arbitr Mateu nařídil přestávku na občerstvení. Trenéři tohoto brejku využívají k udělení nových taktických pokynů.
27'
Dlouho si Cádiz míče neužil. Dobrou práci odvedl David García, stoper Osasuny pokryl hrací předmět a nechal se zfaulovat Falim.
26'
Znovu Ante Budimir, tentokráte nabral rychlost po pravé lajně. Počkal na Jona Moncayolu, jemuž nahrál do druhé vlny, křižná rána z první proletěla vedle brány.
25'
Domácí byli blízko vedoucímu gólu! V nepřehledné situaci se k míči prodral Ante Budimir, jenž z levé strany nahrával pod sebe a byl to Anthony Lozano, kdo nasměroval balón na vlastní bránu. Vzápětí poděkoval Ledesmovi, ten vykouzlil zákrok levou rukou.
24'
Pohotová rána Jona Moncajoly zcela jistě směřovala mezi tři tyče, jenže výborný blok předvedl Joseba Zaldúa, možná tím zabránil gólu.
23'
Ze standardky hostů nebylo vůbec nic. K míči se prodral Víctor Chust, jenže v době pasu se nacházel za posledním obráncem, pískal se tedy ofsajd.
22'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval Jon Moncayola. Opakované záběry odhalily, že lehce přidržel Mamadyho Diarru.
21'
Hráči Osasuny vypadají, že jsou o něco lépe sehraní. Nedochází mezi nimi k tolika nepřesnostem, jako tomu zatím je v kádru soupeře.
20'
U pravé lajny si vytvořil místečko pro centr Ezequiel Ávila. Vyslal však příliš vysoký balón, na nějž Ante Budimir neměl šanci dosáhnout.
19'
Lucas Torró udržel kulatý nesmysl proti třem konkurentům. Posléze se snažil najít prostor ke střele, to se mu ovšem nepodařilo.
18'
Útočný faul odpískán Anthonymu Lozanovi. Při presinku chtěl levou nohou zaznamenat obranný zákrok, místo toho podrazil Davida Garcíu.
17'
Centr na úroveň penalty nekompromisním odkopem odpálil Fali. Domácí pokračují na balónu, Unai García se chystá vhazovat.
16'
Na zemi zůstal ležet Lucas Pérez. Mylně se domníval, že na něj bude odpískán faul, arbitr Mateu nechal ve hře pokračovat.
15'
Pěknou šajtlí Lucas Pérez našel Lozano. Jemu nevyšlo zpracování, ovšem míč se šťastně odrazil k Diarrovi, který levačkou přestřelil.
14'
Ante Budimir se vydal napadat Tomase Alarcóna, jenž si poradil přesvědčivě, pod tlakem si vypomohl přihrávkou brankáři.
13'
O přerušení hry se postarali Fali s Juanem Cruzem, kteří se pošťuchovali před rozehrávkou autového vhazování. Rozhodčí obě horké hlavy brzy uklidnil.
12'
Hodně nepřesvědčivě se nyní zachoval Jeremías Ledesma. S malou domů vůbec nepočítal, navíc podklouzl a kulatý nesmysl nakonec s velkými obtížemi nasměroval do autu.
11'
Za obranu zabíhal Jon Moncayola. Ezequiel Ávila vyzkoušel oblouček, nicméně našel pouze hlavu dobře postaveného Zaldúu.
10'
Objev Osasuny Aimar Oroz vyslal prudký pas, který však až k Moisesu Gómezovi nedoputoval, výborně zakročil skluzující Fali.
9'
Za obranu si nabíhal Lucas Pérez. Anthony Lozano se jej pokusil najít, jenže vyprodukoval hodně nepřesnou přihrávku.
8'
Alespoň autové vhazování se pod tlakem pokusil vybojovat Anthony Lozano, avšak balón doputoval do zámezí od jeho levé nohy.
7'
První ostřejší zákrok dosavadního průběhu zápasu udělal Tomás Alarcón. Faulovanému Moncayolovi se okamžitě sportovně omluvil.
6'
Juan Cruz vybojoval balón a zapojil do hry aktivního Gómeze. Akce pokračovala k Ávilovi, po jeho sraženém pasu uvidíme premiérový roh Osasuny.
5'
Domácí zahájili utkání s velkou chutí. Moisés Gómez nasměroval do vnitra pokutového území centr zleva, ve vzduchu kraloval bránící Víctor Chust.
4'
Skvělé přenesení hry, které zamířilo ke kopačkám Lucase Torra. Tomu vyšlo zpracování, nicméně následný centr poslal do rukavic gólmana.
3'
Přihrávka směřovala na levé křídlo, kde se nacházel Moisés Gómez. V polední chvíli mu balón odkopl přímo před nosem Joseba Zaldúa.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červených dresech. Fotbalisté Cádizu pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy žluté.
1'

CA Osasuna: S. Herrera – R. Peña, García V, García VII (C), Cruz – Mo. Gómez, Moncayola, Torró, Oroz – Ávila, Budimir.
Náhradníci: A. Fernández, J. Pérez – R. Torres, Barja, J. Martínez, N. Vidal, Brašanac, Ibáñez, M. Sánchez, Aridane, García II, García.
Trenér: Jagoba Arrasate

Cádiz CF: Ledesma – Zaldúa, L. Hernández, Chust, Espino (C) – Diarra, Fali, Alarcón, Mabil – Lucas Pérez, A. Lozano.
Náhradníci: D. Gil – Cala, Negredo, Mari, Alejo, Mbaye, Á. Giménez, Arzamendia, Kikin, San Emeterio, Blanco.
Trenér: Sergio

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, Porras.
Cádiz CF

Cádiz v úvodním kole ligové sezóny statečně bojoval proti favorizovaném Realu Sociedad, avšak po závěrečném hvizdu se musel smířit s těsnou porážkou 0:1. Sergiova družina nicméně může být ráda, že i letos působí mezi španělskou elitou. Loni se totiž zachránila až v posledním kole, v bitvě o všechno porazila 1:0 Alavés.

Z nově příchozích hráčů zasáhl do utkání proti Realu Sociedad pouze bek Joseba Zaldúa, v utkání proti svému bývalému zaměstnavateli obdržel žlutou kartu.
CA Osasuna

Fotbalisté Osasuny zahájili nový ligový ročník skvěle, když roztrhali papírové předpoklady a na domácím stadiónu porazili Sevillu 2:1. Svěřenci kouče Arrasateho by určitě chtěli prožít minimálně takový ročník jako loni, kdy se pohybovali v klidném středu tabulky, aby nakonec obsadili pěkné desáté místo.

Minulý týden se v základu představily tři nové tváře, které měly velký podíl na vítězství. Rubén Peña s Moisésem Gómezem přišli z Villarrealu a první jmenovaný zapsal asistenci. Z akademie byl vytažen Aimar Oroz, jenž si odvážně stoupl k exekuci penalty a vstřelil vítězný gól na 2:1.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní odpoledne. Vítám vás při sledování 2. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi týmy CA Osasuna a Cádiz CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.