La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Real - 20. srpna 2022   22:00

Celta Vigo
23' Aspas
1:4
(1:2)
Real
14' Benzema   • 42' Modrić  (Alaba) • 56' Vinícius Júnior  (Modrić) • 66' Valverde  (Vinícius Júnior)
Celta Vigo
Marchesín – Mallo (C), Aidoo, Núñez, Galán – Tapia (86. de la Torre) – Ós. Rodríguez (78. Veiga), Beltrán, Cervi – Aspas, Paciência (69. C. Pérez).
Villar – Baeza, Domínguez, Fran López, Mingueza, Mi. Rodríguez, Solari, Swedberg, K. Vázquez.
Manzano
Abanca-Balaídos (Vigo)
Real
Courtois – Carvajal (69. Rüdiger), Militao, Alaba (77. Ceballos), Mendy – Modrić (77. L. Vázquez), Tchouaméni, Camavinga (82. Asensio) – Valverde, Benzema (C), Vinícius Júnior (82. Hazard).
López IV, Lunin – Díaz, Nacho Fernández, J. Vallejo.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 13:9.
Rohy: 2:2.
Ofsajdy: 0:1.
Fauly: 12:8.
Real Madrid potvrdil roli velkého favorita a v zápase 2. kola španělské LaLigy vyhrál na půdě Celty Vigo zcela jednoznačně 4:1. Ústřední postavou a hráčem zápasu byl Luka Modić, který jeden gól dal a na jeden přihrál. Stejnou bilanci měl také Vinícius Junior a tradičně byl hodně vidět i Karim Benzema. Prokletí v Realu Madrid ani dnes ale neprolomil Eden Hazard, kterému přenechal Benzema zahrávání pokutového kopu v závěru zápasu. Hazard pokutový kop proměnil a nezvýšil tak na 5:1 pro Real. Utkání skončila tedy "pouze" 4:1 pro Los Blancos.
90+4'
90+3'
Aidoo nyní za postranní čárou šlápl na ruku Benzemovi. Ten ale bude v pořádku.
90+2'
Hosté už vyhlížejí konec zápasu. Naopak domácí by rádi vstřelili alespoň ještě jeden čestný gól.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Již se hraje poslední minuta normální hrací doby. Míč mají fotbalisté Realu.
89'
Zápas se již opravdu jen dohrává. Domácí jsou sice hodně vysoko až u vápna Realu, hosté ale hrají ve velké pohodě.
87'
Karim Benzema přenechal penaltu Edenu Hazardovi, který ale gól nedal. Vystřelil ze svého pohledu k levé tyči a domácí gólman skvěle zasáhl. Navíc následně vyrazil i dorážku Benzemy!
86'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Renato Tapia, přichází Luca de la Torre.
85'
Žlutá karta pro tým Real Club Celta de Vigo (Hugo Mallo). Hugo Mallo po skvostné akci Realu fauloval ve vápně Benzemu a je tu pokutový kop a žlutá karta.
85'
Penalta pro Real Madrid!
84'
Real i po pěti střídáních dominuje a soupeři nechce půjčit balon.
82'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Eden Hazard.
ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Marco Asensio.
80'
Hosté teď dostali dostatek prostoru ke kombinacím na polovině soupeře. Nakonec s míčem ale vycouvali až ke svému brankáři.
78'
ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Gabriel Veiga.
78'
Hráči Realu se očividně již nebudou nikam tlačit a znovu budou jen čekat na možnosti rychlého protiútoku.
77'
ze hřiště odchází David Alaba, přichází Dani Ceballos.
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Lucas Vázquez.
74'
Po centru z levé strany zkoušel hlavičkovat Benzema. Byl to ale vysoký balon a francouzský útočník poslal míč nad bránu.
73'
Z velké dálky vypálil Beltrán, míč poslal ale vysoko nad bránu.
72'
Fotbalisté Celty Vigo nyní zcela vysunuli presink a napadají rozehrávku Realu již v blízkosti velkého vápna.
72'
Po odpískané ruce na polovině Realu budou u míče hosté.
71'
Domácí se sympaticky stále snaží, je ale jasné, že dnes to budou mít už hodně složité a že na body patrně nedosáhnou.
69'
ze hřiště odchází Dani Carvajal, přichází Antonio Rüdiger.
69'
ze hřiště odchází Gonçalo Paciência, přichází Carles Pérez.
68'
Ta faul u postranní čáry dostal žlutou kartu David Alaba.
67'
Další velkou šanci měl nyní Benzema, toho ale skvěle vychytal Marchesín.
66'
Real Madrid právě vstřelil branku!
A další skvělý rychlý protiútok hostů. Balon vyvezl Tchouaméni, který přihrál na levou stranu na Viníciuse. Ten sice posílal míč na Benzemu, ale ten lehce podklouzl, a tak se k zakončení dostal FEDERICO VALVERDE, jehož rána zapadla přesně k tyči – 1:4!
65'
Za faul ve středu pole dostal žlutou kartu Daniel Carvajal.
64'
Hosté mají ale v těchto fázích otěže zápasu pevně ve svých rukou. Hraje se hlavně ve středu pole.
63'
Óscar Rodríguez poslal do vápna dobrý centr, hlavičkující Aidoo zamířil těsně nad břevno.
63'
Dobrý defenzivní zákrok předvedl Alaba, bude tu roh pro domácí tým.
61'
Nakonec se nehrálo dobré dvě nebo tři minuty, už se ale pokračuje ve hře.
59'
Nyní se ale nehraje, protože na hrací ploše skončila plastová lahev. Rozhodčí Manzano to nenechal bez povšimnutí a zápas na krátkou chvíli přerušil.
57'
Domácí se hodně zlobili, protože gólové akci předcházela nepřehledná situace ve vápně Realu, kdy Aurélien Tchouaméni trefil při odkopu do ruky Édera Militaa. Nebyla to ale rozhodně situace k odpískání pokutového kopu.
56'
Hosté nyní předvedli smrtící brejk, když se z vápna balon hodně rychle dostal k Modričovi, ten přesným pasem našel rozběhnutého VINÍCIUSE JÚNIORA, který udělal kličku vybíhajícímu gólmanovi a v pohodě do odkryté brány zvýšil na 3:1 pro Los Blancos.
55'
Teď ale fotbalisté Realu dobře zakombinovali. Centr Carvajala z pravé strany vypadal sice nebezpečně, domácí defenziva si s ním ale dokázala poradit.
54'
Fotbalisté hostujícího týmu jsou v úvodu druhého poločasu hodně pasivní.
53'
O ránu na zadní tyč se pokoušel Paciência. Tvrdá rána domácího útočníka mířila ale mimo.
51'
Hosté se ve druhém poločase rozhodně nikam neženou. Očividně čekají na to, s čím na ně vyrukuje soupeř.
50'
Oba týmy hrají v úvodu druhé půle nepřesně. Zatím obě mužstva raději kombinují jen na vlastních polovinách.
49'
Střílený centr do vápna v podání Aspase vyrazil dobře Courtois k Valverdemu, který po pravé straně unikal soupeřům. Chyběla mu ale podpora spoluhráčů, a tak celou akci dobrovolně zbrzdil.
48'
V úvodu druhého poločasu jsou aktivnější domácí. Ti teď kombinují na polovině Realu.
46'
Pod tlakem hrající Courtois hledal Camavingu, který v klíčovém okamžiku podklouzl. V ochozech to jen zahučelo, hosté měli ale nakonec štěstí a domácí jejich bránu neohrozili.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 23:04.
Je za námi první poločas zápasu mezi Celtou Vigo a Realem Madrid. Domácí fotbalisté začali smolně, když ve 13. minutě zahrál ve vápně rukou Tapia a následnou penaltu proměnil Benzema. Jen o necelých deset minut se kopala penalta i na druhé straně a také v případě domácích se Iago Aspas trefil po ruce Édera Militaa. V dalším průběhu poločasu byl k vidění vyrovnaný fotbal, avšak spokojenější budou hosté, protože tři minuty před koncem skóroval střelou zpoza vápna Luka Modrić.
45+2'
45+2'
Místo šance pro Real z toho byl po váhání Viníciuse a Modriće brejk pro Celtu Vigo. Jenže Iago Aspas se velmi ochotně na polovině hřiště poroučel k zemi a tím akci domácího celku ukončil. Rozhodčí Manzano totiž neodpískal faul, ale jen ukončil první poločas.
45+2'
Do vápna Celty Vigo vnikl Vinícius, jeho pokus o zakončení z velkého úhlu domácí zblokovali na roh.
45+1'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Ve vápně Celty Vigo padl Eduardo Camavinga, pokutový kop z toho ale nebude.
45'
Již se hraje poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu. Uvidíme, kolik se bude nastavovat.
44'
Domácí by v závěru poločasu srovnali krok, hosté ale ví, že teď nesmí udělat chybu v defenzivě a jsou zataženi na vlastní polovinu.
42'
Hosté si berou zpět vedení v dnešním zápase. Alaba posunul balon na LUKU MODRIĆE, ten využil podklouznutí obránce a následně technickou ranou do horního rohu dává gól na 2:1!
41'
Hosté nyní bleskově zakombinovali a byli blízko gólu na 2:1. Po spolupráci Viníciuse s Benzemou druhý jmenovaný trefil obránce.
40'
Valverde ale standardku totálně nezvládl a míč poslal zcela mimo prostor, kde byl kdokoliv z jeho spoluhráčů. Následuje aut pro Celtu Vigo.
39'
Iago Aspas poslal tvrdě k zemi Benzemu a následovat bude standardka pro hostující tým. Je to pozice na centr do vápna, u míče je Valverde.
38'
Domácí jsou ale nadále u balonu a Realu se nyní vyloženě nedaří.
37'
A další zakončení v podání Gonçala Paciêncii. Tentokrát to byla ale spíše propagační střela z nególové pozice. Navíc balon zblokoval Modrić.
35'
Galán poslal do vápna dobrý centr a hlavičkující Gonçalo Paciência zamířil kousek vedle. Domácí jsou nyní lepším týmem.
34'
Střílený centr do vápna posílal Carvajal, jenže ve vápně nebyl žádný jeho spoluhráč a domácí se tak v pohodě ubránili.
33'
Po další ztrátě ve středu pole pálil tvrdě Franco Cervi a Courtois mohl být rád, že balon proletěl asi půl metru vedle jeho levé tyče.
31'
Právě ve středu pole, kde dnes hosté udělali dvě změny, jsou lepším týmem domácí. Tchouaméni a Camavinga jsou zatím nevýrazní.
30'
Dalšího útočného faulu se dopustil Vinícius Júnior, u balonu budou nadále domácí.
29'
Real Madrid v úvodní půlhodině rozhodně nedominuje. Sledujeme opticky zcela vyrovnané utkání.
27'
Hosté nyní krouží kolem vápna soupeře. Domácí se musí soustředit na defenzivu.
25'
Hosté se snaží hrát stále stejně, domácí ale po vstřelené brance hodně ožili a sledujeme boj ve středu pole.
23'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
IAGO ASPAS hodně utáhnul svou střelu za tyč a i když gólman Courtois vystihl směr střely, na balon nedosáhl.
22'
Nyní to byl Éder Militao, kdo zahrál ve vápně rukou a je to pokutový kop.
22'
Penalta pro domácí tým!
20'
Z levé strany mířil míč do vápna na Cerviho, ten ale neměl šanci zakončit.
18'
Hodně se nyní diví Vinícius Junior, který u brankové čáry fauloval Huga Malla a balon budou mít domácí.
17'
Teď ale do vápna soupeře zkoušel centrovat Hugo Mallo, dobře míč ale odvrátil Éder Militao.
16'
Hosté pokračují v aktivním pojetí hry a domácí se musí bránit.
14'
Autorem branky z pokutového kopu je KARIM BENZEMA, který velmi bezpečně poslal míč ze svého pohledu na pravou stranu. Gólman Agustín Marchesín skočil opačným směrem a neměl šanci zasáhnout.
13'
Žlutá karta pro tým Real Club Celta de Vigo (Renato Tapia). Za ruku ve vápně.
12'
Renato Tapia zasáhl míč skutečně rukou a je z toho penalta!
11'
Po hlavičce Auréliena Tchouaméniho pálil tvrdě Alaba, trefil ale ruku domácího obránce a hra je následně přerušena. Probíhá kontrola VAR.
10'
První roh v zápase budou kopat také hosté.
8'
První roh v zápase kopali domácí. Centr do vápna posílal Óscar Rodríguez a následně pálil Cervi, míč ale poslal mimo.
7'
Carvajal byl krátce otřesený a hra musela být přerušena. Bude ale v pořádku.
6'
Franco Cervi poslal do vápna Realu dobrý centr z pravé strany, hosté se ale díky Carvajalovi ubránili.
5'
Na levé straně měl míč Vinícius Júnior, následně si na míč poprvé sáhl také Benzema, avšak nakonec z útočné akce Realu nic nebylo.
5'
Dnes poprvé dostali v základní sestavě Reali ve středu pole společně mladíci Aurélien Tchouaméni a Eduardo Camavinga. Zatím jejich spolupráce trochu drhne.
3'
Óscar Rodríguez obstřelil zeď Realu a zamířil na bránu, kterou střeží Thibaut Courtois, belgický gólman ale v pohodě zakročil a míč schoval do rukavic.
2'
Po faulu Tchouaméniho budou domácí kopat hned v úvodu přímý kop ze zajímavé pozice.
1'

Real Club Celta de Vigo: Marchesín – Mallo (C), Aidoo, Núñez, Galán – Tapia – Ós. Rodríguez, Beltrán, Cervi – Aspas, Paciência.
Náhradníci: Villar – Baeza, de la Torre, Domínguez, Fran López, Mingueza, C. Pérez, Mi. Rodríguez, Solari, Swedberg, K. Vázquez, Veiga.
Trenér: Eduardo Coudet

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, Mendy – Modrić, Tchouaméni, Camavinga – Valverde, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: López IV, Lunin – Asensio, Ceballos, Díaz, Nacho Fernández, Hazard, Rüdiger, J. Vallejo, L. Vázquez.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: Manzano.
Celta Vigo bude dnes využít výhody domácího prostředí. Nutno ale dodat, že dlouhodobá forma Celty Vigo ani zdaleka nedosahuje úrovně Realu Madrid. Celta Vigo dohrála loňskou sezonu na velmi slušném jedenáctém místě, ale v posledních zápasech se jí výsledkově nedařilo. Z výhry se radovala naposledy 15. května, kdy doma v LaLize udolala Elche 1:0. Od té doby pětkrát za sebou nevyhrála a novou sezonu španělské ligy zahájila remízou 2:2 doma s Espanyolem.
Real Madrid úvod sezony zvládl výsledkově dobře. V přípravě sice na úvod prohrál v Americe s Barcelonou 0:1, poté ale po remíze s Clubem América (2:2) všechna další utkání již vyhrál. Na konci přípravy zdolal Juventus 2:0, následně v evropském Supercupu stejným výsledkem porazil Frankfurt a z vítězství se radoval i v prvním kole LaLigy, když dokázal otočit zápas na půdě Almeríe, kde vyhrál nakonec 2:1. Výbornou formu z konce loňské sezony potvrdil i v úvodu té nové Francouz Karim Benzema, který se na osmi gólech svého týmu podílel bilancí 3+1.
Hezký pozdní sobotní večer všem fanouškům španělského fotbalu! V rámci této online reportáže budeme sledovat utkání 2. kola LaLigy mezi domácí Celtou Vigo a hostujícím Realem Madrid. Real Madrid se kvůli rekonstrukci Estadio Santiago Bernabeu rozhodl odehrát první tři kola na hřištích soupeřů a právě dnes ho čeká tedy druhé venkovní utkání v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.